Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy instalacja Leoparda na Makach z procesorami G3 jest legalna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#51 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 23 listopada 2006 - 16:20

Mam też legalnego Tigera - tego bezdyskusyjnie. Czy uważasz, że informacja jak uruchomić go np. Powermacu Beige jest nielegalna. I co w ogóle wspólnego ma kwestia legalności użytkowanego przeze mnie oprogramowania z tym co mam do powiedzenia. Przecież istnieje szansa, że program jest jednak legalny. Czy muszę przedstawić Ci np. jakieś zaświadczenie. Potarzam jeszcze raz - to nie twoja sprawa! Mam prawo poinformować każdego zainteresowanego (który kupi sobie leoparda w 2007 roku) jak go patchować by działał na G3. A ty ciągle o tym ADC - fajnie zrozumiałem co masz na myśli. Zwróć uwagę, że podpunkt z regulaminu forum: e. rozpowszechnianie informacji stanowiących pomoc w dokonywaniu czynności niezgodnych z obowiązującym prawem, w tym szczególnie informacji o metodach zdobycia i uruchomienia nielegalnych kopii programów oraz innych plików chronionych prawem autorskim Nie dyskutujemy tutaj skąd wziąć nielegalnie betę. Licencja nie wspomina o G3 więc jeżeli ktoś ma betę, albo kupi sobie kiedyś leoparda to może wiedziec co i jak. To nie jest sprawa moderatorów co kto ma na komputerze (ani tym bardziej skąd).

#52 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopada 2006 - 16:43

Odeslales moderatorow do zapoznania sie z licencja broniac sie, ze jej nie lamiesz. Tymczasem lamiesz ja, bezdyskusyjnie. Teraz za to probujesz przekierowac sprawe w innym kierunku. Poza tym, zdaje sie, koledzy Cie uswiadomili, ze modyfikowanie kodu oprogramowania, rowniez nielegalnie zdobytego, jest nielegalne. Tyle.

#53 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 23 listopada 2006 - 16:54

Odeslales moderatorow do zapoznania sie z licencja broniac sie, ze jej nie lamiesz. Tymczasem lamiesz ja, bezdyskusyjnie. Teraz za to probujesz przekierowac sprawe w innym kierunku. Poza tym, zdaje sie, koledzy Cie uswiadomili, ze modyfikowanie kodu oprogramowania, rowniez nielegalnie zdobytego, jest nielegalne. Tyle.


Łamię ją w ten sposób, że mam nielegalnego Leoparda? Powtórzę ponownie, że tego nie wiesz i nie jest to twoja sprawą (na szczęscie) - nie możesz budować całej swojej argumentacji na takim twierdzeniu. To tak jakbym opisał jak stuningować silnik mercedesa, a ty bys napisał że nie mogę tego podać do wiadomości publicznej bo zapewne go ukradłem. Modyfikowanie kodu oprogramowania jest owszem nielegalne, ale ta dyskusja nie rozstrzyga w żaden sposób, co jest kodem oprogramowania. Wydaje mi się, że przykłady związane z OpenFirmwarem i XPostFacto są dosyć sugestywne. Jak już pewnie też zauważyłeś część osób poiera moją argumentację, więc nie jest ona taka zupełnie bez sensu. naprawdę uważasz, że próbuję przekierować sprawę w innym kierunku? A czy wiesz jaki jest temat wątku?

Napisze w skrócie po raz ostatni - piszę jak odpalić betę na G3, a ty odpowiadasz, że nie moge tego opiać ponieważ mam nielegalnego Leoparda - to jest bez sensu. Opiszę jak zrobić regeresję liniową w Excelu, a ty stwierdzisz, że nie kupiłem tego programu więc nie mam prawa tego zrobić. Tyle!

#54 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 23 listopada 2006 - 17:24

Nie sadze, zeby jakikolwiek developer, ktory placi haracz w wysokosci $500 lub $3500 rocznie uzywal G3 wiec nikomu sie ten opis i tak raczej nie przyda. Z tego co wiem Apple nie pochwala XPostFacto i modyfikacji OpenFirmware. Uzywanie ich wiaze sie z utrata gwarancji i supportu. Dla Twojej wiadomosci: skrypty to tez oprogramowanie. Jako developer apple powinienes o tym doskonale wiedziec.

#55 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopada 2006 - 17:28

piszę jak odpalić betę na G3, a ty odpowiadasz, że nie moge tego opiać ponieważ mam nielegalnego Leoparda - to jest bez sensu.


Nie, nie jest bez sensu. Legalnie dostepna beta jest jedynie dla nielicznych. Pokazujac, ze ja masz i publikujac mozliwosci uruchomienia niejako zachecasz do wejscia w posiadanie tej bety. A ze tylko nieliczni ( o ile w ogole ktos z tego forum) maja taka mozliwosc, mozna powiedziec, ze podpadasz pod punkt regulaminu forum zabraniajacy upowszechniania.

#56 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 23 listopada 2006 - 17:32

Nie sadze, zeby jakikolwiek developer, ktory placi haracz w wysokosci $500 lub $3500 rocznie uzywal G3 wiec nikomu sie ten opis i tak raczej nie przyda.
Z tego co wiem Apple nie pochwala XPostFacto i modyfikacji OpenFirmware. Uzywanie ich wiaze sie z utrata gwarancji i supportu.
Dla Twojej wiadomosci: skrypty to tez oprogramowanie. Jako developer apple powinienes o tym doskonale wiedziec.

Owszem developer nie, ale użytkownik końcowy w przyszłym roku już tak. strata gwarancji i suuportu - to jest przecież logiczne - w końcu to są unsupporetd machines. Mnie obchodzi co Apple pochwla, a co nie? Palenia papierosów też się nie pochwala, ale jakoś ludzie to robią. XPostFActo wprowadza swoje skrypty modyfikując oryginalne - robi dokładnie to co ja sugeruję, tyle że w sposób nieuświadamiany użytkownikowi. Osobiście uważam, że skrypty to sposób na kontrolę oprogramowania - oprogramowanie to binarki (to jest moja opinia). Na tej samej zasadzie spolszczenie programu też jest nielegalne - należy otworzyć paczkę i dograć pliki do gotowej aplikacji (jednocześnie w pewnym sensie modyfikując jej działanie).

#57 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 23 listopada 2006 - 17:38

Nie, nie jest bez sensu. Legalnie dostepna beta jest jedynie dla nielicznych. Pokazujac, ze ja masz i publikujac mozliwosci uruchomienia niejako zachecasz do wejscia w posiadanie tej bety. A ze tylko nieliczni ( o ile w ogole ktos z tego forum) maja taka mozliwosc, mozna powiedziec, ze podpadasz pod punkt regulaminu forum zabraniajacy upowszechniania.

Wiesz, że to jest się nazywa cenzurą? Przy takim podejściu sam fakt istnieinia bety może okazać się dla kogoś zachęcający i wszytskie wątki dotyczące nieistniejącego Leoparda są niewłaściwe. Przecież w wątku piwerwotnym tej dyskusji są nawet jakieś obrazki - one też powinny być usunięte bo kurat komus tak się spodobają, że nielegalnie posiądzie program. Przecież nie napisałem - beta to wypas, niech każdy wejdzie na torrenta i zassie sobie kopię. Dlatego własnie twoje argumenty są bez sensu (przykro mi ale nie mogę nazwać tego inaczej). Uważam, że interpretacja ww. punktu forum jest bardzo rygorystyczna i powoduje, że wiele ciekawych wątków jest w sposób naturalny zabijana (poprzez cenzurę lub autocenzurę)!

#58 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopada 2006 - 18:03

Wiesz, że to jest się nazywa cenzurą? Przy takim podejściu sam fakt istnieinia bety może okazać się dla kogoś zachęcający i wszytskie wątki dotyczące nieistniejącego Leoparda są niewłaściwe. Przecież w wątku piwerwotnym tej dyskusji są nawet jakieś obrazki - one też powinny być usunięte bo kurat komus tak się spodobają, że nielegalnie posiądzie program. Przecież nie napisałem - beta to wypas, niech każdy wejdzie na torrenta i zassie sobie kopię. Dlatego własnie twoje argumenty są bez sensu (przykro mi ale nie mogę nazwać tego inaczej). Uważam, że interpretacja ww. punktu forum jest bardzo rygorystyczna i powoduje, że wiele ciekawych wątków jest w sposób naturalny zabijana (poprzez cenzurę lub autocenzurę)!


Nie, Drogi Kolego, gdybysmy chcieli tak zinterpretowac ten punkt regulaminu forum tego watku juz by nie bylo. Wisi i ma sie dobrze. Caly wic i dyskusja rozpoczela sie gdy sam sie powolales na licencje, kazales tez w nia zajrzec moderatorom. Wybacz, to bylo bez sensu. A , ze po drodze wyszlo szydlo z wora: czyli kazesz sie innym stosowac a sam sie nie stosujesz to i mamy to lanie wody.

p.s. A o becie napisales, ze GUI jest szybsze. To wystarczajaca zacheta ;P :>

#59 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 23 listopada 2006 - 18:09

oprogramowanie to binarki (to jest moja opinia). Na tej samej zasadzie spolszczenie programu też jest nielegalne - należy otworzyć paczkę i dograć pliki do gotowej aplikacji (jednocześnie w pewnym sensie modyfikując jej działanie).


Oprogramowanie to nie tylko binarki. Zrozum to. Czy programy napisane w perlu / php czy javie to nie programy? Co to sa w takim razie w/g Twojej opinii? Pliki konfiguracyjne, hardware czy dane, bo juz nie wiem...

ps. developer apple. OMG

#60 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 23 listopada 2006 - 18:10

Nie, Drogi Kolego, gdybysmy chcieli tak zinterpretowac ten punkt regulaminu forum tego watku juz by nie bylo. Wisi i ma sie dobrze. Caly wic i dyskusja rozpoczela sie gdy sam sie powolales na licencje, kazales tez w nia zajrzec moderatorom. Wybacz, to bylo bez sensu. A , ze po drodze wyszlo szydlo z wora: czyli kazesz sie innym stosowac a sam sie nie stosujesz to i mamy to lanie wody.

p.s. A o becie napisales, ze GUI jest szybsze. To wystarczajaca zacheta ;P :>

Licencja dotyczyła działania na G3 - dlatego się na nia powołałem. I jest ona w tym wątku. Zreztą trudno pisac ciągle o tym samym.

#61 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopada 2006 - 18:17

Licencja dotyczyła działania na G3 - dlatego się na nia powołałem. I jest ona w tym wątku. Zreztą trudno pisac ciągle o tym samym.


Powolujesz sie na licencje samemu ja lamiac. Ilez razy mozna pisac o tym samym?

#62 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2006 - 18:22

Hmm.. to może spróbujmy inaczej. Zmodyfikowany został skrypt. A co potem? Trzeba było wypalić jakąś płytę z tym softem? Ze zmodyfikowanym skryptem? W przypadku Xpostfacto mamy zewnętrzny program i oryginalne płyty bez modyfikacji. A jak to jest z tym "poprawionym" Leopardem?

#63 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 23 listopada 2006 - 18:34

http://jonsharp.net/....er-on-lombard/
Dokładnie tak samo. Zreszta akurat ja zainstalowałem system na dysku firewire (pod mini) z którego odpaliłem system na G3. Płyte należy nagrać, ale robi się to na własny użytek.

#64 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 23 listopada 2006 - 19:48

qrcze jacy z was formaliści - az sie na wymioty zbiera ...... rozumiem - gdyby ktos tu proponowal skopiowanie gotowej plytki ze zmienionym juz skryptem darmo/odplatnie .... ale tak ? rzeczy nalezy poznawac - doglebnie i dokladnie ....... dogmat czarnej skrzynki do ktorej nie nalezy zagladac bo obetnie lapki mozna wciskac komus kto nie wie co robi przeciez chyba apple bardzo nie ucierpialo skoro okazalo sie ze mozna mimo ich starania zainstalowac leoparda na g3 ..... ??? .. no tak ale wy jestescie makowki - zapomnialem

#65 SlimPaul

SlimPaul
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2006 - 21:53

czy leopard bedzie plynnie dzialal na imaku G3? zamierzam sobie takiego kupic do kolekcji za 50-100 dolarow

#66 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2006 - 08:58

O matko huto! Mącicie panowie. Licencja, oczywiście, nie zabrania instalacji na G3. Użycie XPostFacto również licencji nie narusza. Ale poza licencją jest jeszcze coś takiego jak wymagania minimalne. Skoro systemu nie dało się zainstalować normalnym sposobem, jasnym jest że komputer nie spełnia tych wymagań. A skoro tak, instalując Leoparda na G3 czy Tygrysa na G3 bez FW traci się wsparcie techniczne ze strony Apple. I tyle.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych