Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Instalacja Win 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 16:53

kurczę, ja już nie wiem.. U mnie na Maku Pro widział kartę od razu. Sprawdź po prostu jaki jest DOKŁADNY MODEL karty dźwiękowej w Twoim MacBooku Pro i poszukaj do niej sterów pod win7 :) A jeszcze możesz spróbować jak piszą tutaj pod koniec wątku. Z płyty BootCamp (czyli wsadzasz płytę z OS X pod Win7, klikasz eksploruj) i instalujesz dźwięk SigmaTel - nie RealTek :)

#27 zuccom

zuccom
  • 66 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 maja 2011 - 17:47

Ja przy instalacji W7 64 mam taki problem, że kiedy BC podzieli dysk na partycje i zapyta o start instalacji, po resecie wyskakuje czarny ekran i w lewym górnym rogu jest informacja: Nie ma nic do zbotowania. Proszę wsunąć płytę do napędu i nacisnąć dowolny klawisz. Mimo, że płyta z W7 jest w iMac'u. Ktoś wie co jest nie tak? Chyba nie muszę instalować z zewnętrznego CD/DVD na USB?

#28 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 maja 2011 - 18:25

Czy płytka z Windows jest bootowalna na 100%? Czy napęd jest sprawny 100%? I nie BC, bo Boot Camp nic nie dzieli na partycje. Kiedy w końcu się nauczycie że Boot Camp to nie Asystent Boot Camp.

#29 zuccom

zuccom
  • 66 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 maja 2011 - 18:59

Wydaję mi się, że tak... wypaliłem ją jak każdą inną. Chyba nie muszę mieć oryginalnej... wystarczy że mam licencje - tak? Jak to sprawdzić? włożyć do laptopa (PC) i zobaczyć czy ją widzi po uruchomieniu?

#30 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 27 maja 2011 - 23:21

Wydaję mi się, że tak... wypaliłem ją jak każdą inną. Chyba nie muszę mieć oryginalnej... wystarczy że mam licencje - tak?

Jak to sprawdzić? włożyć do laptopa (PC) i zobaczyć czy ją widzi po uruchomieniu?


Co to znaczy - jak każdą inna?
Ściągnij na PC, UltraISO (trial) włóż płytę, odpal program, wskaz płytę i zobacz atrybut - musi być bootujaca.
Jak nie dograj plik bootujacy, albo zrób nową kopie za pomocą ImgBurn.(na PC).

Z zamontowaniem sterowników pod W7 na Mac-u sa czasem problemy.
Czasami zamiast oryginalnej płyty Mac OS X używam płyty retail. A jak nie pomaga, szukam oddzielnie sterowników w necie.
Boot Camp: często zadawane pytania dotyczące instalacji systemu Windows 7
Zawsze coś można znaleźć :)

#31 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 27 maja 2011 - 23:54

Dziwi mnie upór, z jakim koniecznie chcecie zainstalować to paskudne Windows na swoich Mac'ach, wychwalając jednocześnie pod niebiosa (i słusznie) OS X. Strać was na Mac'a - dlaczego nie kupicie sobie dodatkowo PC. Mając dwa komputery i dwa systemy dedykowane dla nich - macie pełny komfort. Pakujecie to Windows (często słabiutkie XP) na maszynę, które nie jest do niego przystosowana, a później marudzicie: winzgroza, mikroshit itd.

#32 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 maja 2011 - 00:25

Narmer - A po co mają kupować PCta skoro już go mają? Co prawda mega okrojony ale jednak jest :D

#33 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 28 maja 2011 - 00:27

No to może niech kupią wypasionego peceta z Windows 7 64bit za połowę togo ile kosztuje przeciętny Mac i wtedy... czar pryśnie. ;)

#34 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 28 maja 2011 - 01:05

Wydaję mi się, że tak... wypaliłem ją jak każdą inną. Chyba nie muszę mieć oryginalnej... wystarczy że mam licencje - tak?

Kolego, miałeś się upewnić, a nie "wydaje mi się", w ten sposób to możemy jeszcze ciągnąć dyskusję przez 20 stron.

Jak to sprawdzić? włożyć do laptopa (PC) i zobaczyć czy ją widzi po uruchomieniu?


Tak, możesz wsadzić to PC i zobaczyć czy tam się bootuje, albo wyeliminować ewentualnie zepsuty napęd w Maku i tam sprawdzić (moje drugie pytanie wcześniej).

Czyli masz dwie podstawowe rzeczy do sprawdzenia, inaczej to tu nikt nie ma możliwości Ci pomóc.

#35 zuccom

zuccom
  • 66 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 01:18

Już wszystko jasne!! i wina po mojej stronie. Windows już zainstalowany i skonfigurowany (bleeeee :)) płyta, z której za pierwszym razem próbowałem zainstalować Windowsa nie była zgrana poprawnie. Użyłem Toast Titanium i już wszystko poszło ok poza paroma problemami z zainstalowaniem sterowników do karty graficznej. Przepraszam, za bzdurną panikę i dziękuję za pomoc!

#36 caporeira

caporeira
  • 77 postów

Napisano 14 lipca 2011 - 22:40

Mam boot menu eEFIt. W nim wybór Mac oraz 2 x z ikonką Windowsa (ale jego tam nie ma bo nie udało mi się go jeszcze zainstalować). Mam w sumie 5 partycji. 42 GB Mac OS Extended Journaled na którym to jest system Mac Snow Leopard 80 GB Mac OS Extended Journaled 80 GB System plików Windows NT NTFS 43 GB System plików Windows NT NTFS 73 GB MS-DOS FAT32 Gdy odpalam laptopa wciskam klawisz C i wtedy bootuje z płyty Windows7. Lecz wskaźnik postępu ładowania stoi praktycznie na samym początku. I po kilku minutach wyskakuje kod błędu 0xc00000e9 ; Info: An unexpected I/O error has occurred. Ogólnie w tych komunikatach pisze że może być problem z napędem CD/DVD lub HDD. Brakuje mi już pomysłów jak zainstalować tego Windowsa :/ same problemy. Niestety jest mi on niezbędny do funkcjonowania.

#37 caporeira

caporeira
  • 77 postów

Napisano 16 lipca 2011 - 15:02

Czy ktoś pomoże ? Czytam różne tematy ani nigdzie nie znajdują odpowiedzi i rozwiązania na mój problem. Na razie nie mam nic ważnego na tym Macu , dlatego jestem w stanie od nowa stworzyć partycje i poinstalować systemy. Tylko może gdzieś jest krok po kroku , jakie partycje stworzyć , jakiej wielkości i kolejne etapy ? bo ja ciągle napotykam jakieś "opory" w postaci różnych komunikatów o błędzie :/

#38 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 16 lipca 2011 - 15:16

po 1 wypierd...rzuć te wszystkie partycje windowsowe... po 2 wejdź w Asystent Boot Camp i postępuj wg instrukcji - stwórz tam partycję jedną, windowsową, może być NTFS po 3 postępuj wg instrukcji Asystenta

#39 caporeira

caporeira
  • 77 postów

Napisano 16 lipca 2011 - 15:31

po 1 wypierd...rzuć te wszystkie partycje windowsowe...
po 2 wejdź w Asystent Boot Camp i postępuj wg instrukcji - stwórz tam partycję jedną, windowsową, może być NTFS
po 3 postępuj wg instrukcji Asystenta


Zrobić jedną dużą partycję (320GB) Mac OS Extended Journaled , czy wystarczy np ta partycja 42 GB a resztę partycji usunąć ?
Bardzo proszę o wyrozumiałość dla początkującego Macowicza i w miarę możliwości dość łopatologiczne instrukcje :) z góry dziękuje

#40 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 16 lipca 2011 - 21:19

wyrozumiałość może i by się znalazła, ale nie dla kogoś, kto nie umie czytać ze zrozumieniem -> patrz po 1. Jest tam wyraźnie napisane jakie partycje masz usunąć... to jak sobie rozplanowałeś partycje na Mac OS to już Twoja brocha, ale IMO i zapewne nie tylko w mojej do OS X wystarczy jedna partycja także scal sobie 42 z 80 i zostaw je w spokoju, a resztę możesz przeznaczyć pod windows, aczkolwiek po raz kolejny jeżeli chodzi o moją opinię to bym zrobił tylko np. 80 GB partycje windowsową...

#41 caporeira

caporeira
  • 77 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 12:55

wyrozumiałość może i by się znalazła, ale nie dla kogoś, kto nie umie czytać ze zrozumieniem -> patrz po 1. Jest tam wyraźnie napisane jakie partycje masz usunąć...


Nie chcę Cię obrazić , ale umiem czytać ze zrozumieniem i analizować ... lecz w innym temacie wyczytałem że muszą być 2 partycje bo inaczej boot camp nie ruszy. Więc moje pytania wynikały również ze sprzeczności informacji które mi dostarczacie :) - oczywiście jestem wdzięczny za Waszą pomoc i wyrozumiałość.

Przechodzę do sedna kolejnego problemu na który się natchnąłem.
Po zainstalowaniu Mac OS , potem Windows7 poprzez Alt wybierałem z którego dysku miał mi startować system. Czyli wybór między Mac a W7. Wszystkie partycje były sformatowane pod Maca z wyjątkiem tej jednej pod Windows 7. Tak więc z pod Windowsa 7 sformatowałem jedną partycje abym mógł tam kopiować pliki widoczne dla Windowsa (partycja NTFS), wtedy wyskoczył jakiś komunikat że zmieni się system plików dla rozruchu i teraz nie mogę wystartować Maca ... włącza się jedynie Windows :/. Można to jakoś naprawić bez usuwaniu już zainstalowanych systemów ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych