Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Instalacja Win 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 25 listopada 2009 - 18:35

Jestem na SNOW LEOPARDZIE i używam BOOTCAMPa do tego.. w MAC wszystko ok przechodzi.. robi partycje i prosi o restart w celu rozpoczecia instalacji. Po restarcie pojawia sie czarny ekran i chce zebym wybral jedna z dwoch opcji do instalacji (obie sa nie widoczne poza numerkami) ale klawiatura nie odpowiada (usb tez). Czy ktos mial cos podobnego albo znalazl rozwiazanie? Wszystkie poradniki na sieci jakos nie maja z tym problemow.

#2 Matiek

Matiek
  • 185 postów

Napisano 27 listopada 2009 - 17:38

Jaki masz komputer? Jeżeli kupiłeś Windowsa to możesz wymienić płytkę na nową albo na legalu ściągnąć z torrentów wersję, na którą masz licencję.

#3 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 27 listopada 2009 - 17:55

Też miałem coś takiego na Maku Pro - o dziwo na MacBooku pro instalował się z tej samej płyty bez pytań... :) Znowu Microshit coś spieprzył ;) Jakby ktoś znał rozwiązanie, to też poproszę.

#4 kubaja74

kubaja74
  • 25 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopada 2009 - 13:33

dziś ćwiczę tem sam problem na iMacu, zmarnowałem już 4 godziny i ciągle to samo, dokładnie jak pisze Bestian tyle że na Leopardzie. Bardzo proszę o pomoc.

#5 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 29 listopada 2009 - 00:36

Hmm.. Z tego co wyczytałem, to jest na to sposób. Po pierwsze - dzieje się tak tylko z wersją 64 bitową, co w moim przypadku by się zgadzało, nie wiem jak u was. Wersji 32 bit jeszcze nie testowałem. Więc należy zrobić tak, jak opisują tutaj:
timblog - Installing Windows 7 x64 on a Mac Pro (Late 2006)
Jak widać, jest trochę zabawy... Jak będę miał chwilkę, to pobawię się i dam wam znać, czy to pomogło ;)

#6 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 30 listopada 2009 - 13:33

Hmm.. Z tego co wyczytałem, to jest na to sposób. Po pierwsze - dzieje się tak tylko z wersją 64 bitową, co w moim przypadku by się zgadzało, nie wiem jak u was. Wersji 32 bit jeszcze nie testowałem. Więc należy zrobić tak, jak opisują tutaj:
[url=http://timothybrown.tumblr.com/post/110271493/installing-windows-7-x64-on-a-mac-pro-late-2006]timblog - Installing Windows 7 x64 on a Mac Pro (Late 2006)[/url]
Jak widać, jest trochę zabawy... Jak będę miał chwilkę, to pobawię się i dam wam znać, czy to pomogło ;)


byloby fajnie.... aczkolwiek troche zalezy mina wersji 64 bit.. spedzilem nad tym i tak juz 3 dni i jak mysle o tej zabawie na nowo to mi sie slabo robi. czekam na info.. dzieki

#7 trzesiu

trzesiu
  • 31 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2009 - 20:31

Ciekawe rzeczy piszecie. U mnie - iMac z podpisu - W7 64bit - żadnych, absolutnie żadnych problemów przy instalacji. Sama instalacja zresztą szybko i bez zbędnego zawracania głowy, jakby nie w stylu z Redmond. ;)

#8 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 03 grudnia 2009 - 13:26

trzesiu - może po prostu masz oryginała? ;) A tak na poważnie, to też chcę mieć wersję 64 bit, bo 32 bit na Maku Pro mija się z celem, bo wykrywa mi tylko 2GB RAM i jeden procesor........

#9 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 grudnia 2009 - 13:28

ja instalowałem na swoim wersję Win7 RC, ściągniętą z neta i wypaloną na DVD - bezboleśnie i szybko

#10 marcomp_net

marcomp_net
  • 4 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 grudnia 2009 - 13:36

Witam.
Informuje, ze wczoraj instalowalem Windowsa 7 Pro PL 64 bit oryginal na iMac 27" i5.
Oczywiscie byl problem z tym, ze po instalacji gdy mial sie juz uruchomic system Win niestety wyszedl czarny ekran.
Problem jest ze sterownikiem !!! ATI !!! z plyty WINDOWS 7.
Opis, co zrobic zeby Windows sie uruchomil :)

Wiec tak.

Po instalacji systemy Windows 7 64bit wyswietla sie czarny ekran i imac nie reaguje wogole.
Uruchamiamy imaca ponownie przez przycisk wlaczenia i bootujemy ponownie plytke windowsa 7.
Czekamy az instalator zapyta sie nas co chcemy robic. Wybieramy naprawa systemu.
Nastepnie wybieramy wiersz polecen i wpisujemy w nim to:
DEL C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ATIKMDAG.SYS i wciskamy enter :).
Zamykamy wszystkie okienka itp. uruchamiamy od nowa imaca.
Trzymamy przy uruchomieniu wklawisz ALT i wybieramy Windows-a.
System bedzie sie uruchamial w duzych rozmiarach ale jak sie uruchomi pobierze sobie odrazu sterownik, juz dopasowany do karty graficznej ATI.
Nastepnie wkladamy do napedu plytke oryginalna iMac Mac OS x Install DVD i instalujemy to co trzeba.
Koniecznie pamietajcie, ze boot camp musi byc ciagle wlaczony w systemie windows zeby dziala np myszka lub klawiatura na bluetootha.

Wrazie jakis pytan podaje swoj numer e-mail: marcinan@poczta.fm lub gg 2366992

P.S. CIAGLE JESTEM W FAZIE TESTOW NA SWOIM IMACU WIEC JAK BYM SIE GDZIES PRZEJEZYCZYL TO SORRY :)

Pozdrawiam.

#11 ogórek

ogórek
  • 7 postów

Napisano 03 grudnia 2009 - 13:41

@marcomp_net - to smierdzi mi tym ze bedziesz chcial kase za to, bo z twojego nicka wnioskuje ze jestes jakas firmą. Chcesz pomagac to pomagaj na forum, a nie jakas komerche uskuteczniasz. W ten sposob robisz sobie antyreklame na tym forum. Tak to wyglada z mojego punktu widzenia.

#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 grudnia 2009 - 17:35

Przecież napisał, że w nocy klepnie solucję.

#13 ogórek

ogórek
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2009 - 18:41

widocznie dopisal, wczesniej jak pisalem swojego posta to nie bylo nic. Wygladalo to dla mnie tak jak opisalem wyzej, zreszta kurde nie moja sprawa. chrzanic to. piszcie sobie co chcecie.

#14 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 11:56

Więc tak - problem rozwiązałem, jednak w inny sposób, niż opisane było na blogu w linku, który podałem... Pobrałem sobie po prostu wersję RTM (Release to maunfacturing czy jakoś tak), która notabene nie różni się niczym od finalnej. Podczas instalacji pyta nas, którą wersję zainstalować. Począwszy od Windows 7 starter 32 bit, przez Windows 7 Home premium czy business, aż po Ultimate 64 bitową. Wybieramy 64 bitówkę i ognia :) Wszystko śmiga nawet bez podawania nr. seryjnego - wtedy mamy trial na 30 dni. Jednak po wpisaniu oryginalnego nr. seryjnego przyjmuje go tak, jakbyśmy instalowali z naszej oryginalnej płyty :) Pozdrawiam. Powodzenia !

#15 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 06 grudnia 2009 - 13:46

Więc tak - problem rozwiązałem, jednak w inny sposób, niż opisane było na blogu w linku, który podałem...

Pobrałem sobie po prostu wersję RTM (Release to maunfacturing czy jakoś tak), która notabene nie różni się niczym od finalnej. Podczas instalacji pyta nas, którą wersję zainstalować. Począwszy od Windows 7 starter 32 bit, przez Windows 7 Home premium czy business, aż po Ultimate 64 bitową. Wybieramy 64 bitówkę i ognia :) Wszystko śmiga nawet bez podawania nr. seryjnego - wtedy mamy trial na 30 dni. Jednak po wpisaniu oryginalnego nr. seryjnego przyjmuje go tak, jakbyśmy instalowali z naszej oryginalnej płyty :)

Pozdrawiam.
Powodzenia !


i nie bedzie black screana na poczatku z opcjami do wybrania?

#16 genger

genger
  • 1 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 20:21

Witam Zainstalowałem Windows 7 32bit na mojej 27' z procedurą skasowania pliku sterowanika ATI i wszystko jest OK. Zreszą znalazłem w necie artykuł że taka procedura jest włąciwa do czasu wydania łatki boot campa. Mam natomist inny problem mój CD jest widoczny po instalacji Parallelsa tylko pod windows a pod finderem go nie widzę macie może jakieś pomysły na rozwiazanie problemu? Pozdrawiam

#17 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 20:38

Bestaian - nie było żadnego black screena. :) Z tego co wiem, to tą przypadłość mają tylko karty ATi, a tego nie sprawdzę, bo w moim Maku Pro siedzi Nvidia 8800 :) Genger - rozumiem, że zainstalowałeś na wirtualnej maszynie w Parallels? Jeżeli tak, to napęd CD powinien być normalnie widziany, a już na pewno po wyłączeniu maszyny wirtualnej. Spróbuj jeszcze pogrzebać w opcjach wirtualnej maszyny w Parallels (tam gdzie masz ustawienia RAM, dysków wirtualnej maszyny itd. M.in. jest tam właśnie CD. Sprawdź czy coś się dziwnego nie zaznaczyło albo coś po prostu ;)) Powodzenia!

#18 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 07 grudnia 2009 - 19:48

Wersja RTM 7600 dziala! Odpala normalnie i prosi o wybor instalacji. Oczywiscie z BootCampa. Zaraz ide instalowac.

---- Dodano 08-12-2009 o godzinie 00:36 ----
ok. poniewaz zaistalowalem to na starym macbooku z karta ati1600 to boot camp 3.0 nie chce dzialac. i co teraz zeby byly nowe sterowniki?

#19 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 grudnia 2009 - 00:52

Bestian - a co to za problem pobrać ze strony producenta? ;) Nikt nie mówił, że sterowniki MUSZĄ być od Apple'a, no, może poza takimi rzeczami jak BlueTooth apple czy klawisze funkcyjne/podświetlanie klawiatury, ale takie rzeczy jak karta graficzna czy dźwiękowa, to komponenty, które Apple bierze od innych firm, więc znajdują się również w PCtach, a co za tym idzie - sterowniki są na stronie producenta :) O! ten sterownik powinien u Ciebie śmigać, jeżeli masz wersję 64 bit. Jeżeli nie, to po prostu wejdź na stronę ATi ze sterownikami i znajdź ;)

#20 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 08 grudnia 2009 - 13:56

no ok grafike blutootha sobie poinstalowalem. klawiatura nie dziala (podswietlenie) bede potrzebowal do tego sterownik i potrzebny my sterownik do karty dzwiekowej.

---- Dodano 08-12-2009 o godzinie 18:19 ----
bootcampy nie dzialaja. 3.0 2.1 2.0 wywalaja komunikat ze nie moga pracowac. instalowanie sterownikow pojedynczo z ich folderow duzo nie daje. nadal nie mam dzwieku mimo, ze zainstalowalem audio z bootcampa 2.0
kod bledu podczas proby instalacji to 2229

#21 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 grudnia 2009 - 16:50

Z dźwiękiem prawie zawsze są problemy na 7ce na maku ;)
Spróbuj zainstalować ten sterownik. Często pomaga - tak było w moim przypadku :)

#22 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 08 grudnia 2009 - 17:31

linknie dziala i ogolnie sa problemy ze znalezieniem tego na sieci.

#23 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 grudnia 2009 - 20:55

Może tutaj w takim razie?
SigmaTel IDT STAC 92XX C-Major High Definition Audio Driver 6.10.6230.0 Windows Vista/Windows 7(all x64)

#24 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 09 grudnia 2009 - 16:40

nadal nic z tego. jesli masz go gdzies na dysku to wyslij mi prosze. to tylko 6.3 mb. na adres rednacz@wp.pl
z gory dzieki.

#25 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 10 grudnia 2009 - 19:20

nie ma szans.. win7 nie chce przyjac sterownika bo jest nie podpisany cyfrowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych