Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Movist - filmy z napisami SRT / TXT (MicroDVD/MPL2/TMPlayer)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#26 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 stycznia 2010 - 20:50

Dzięki panowie za dobrą robotę. Program wypas, ale jest jedno ale i to dyskwalfikuje u mnie ten program filmy rmvb tną strasznie na PymPlayer film chodzi jak żyleta szkoda.

#27 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 11 stycznia 2010 - 22:11

Panowie dopracujcie trochę tą lokalizację - General tłumaczymy jako Ogólne itd... nie jest źle ale kilka rzeczy warto poprawić w lokalizacji. potwierdzam rmvb tną się

#28 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 12 stycznia 2010 - 11:10

Panowie dopracujcie trochę tą lokalizację - General tłumaczymy jako Ogólne itd...
nie jest źle ale kilka rzeczy warto poprawić w lokalizacji.


Trochę bardziej kompletne tłumaczenie... kolejne miało być 100%...
ale podsyłam tak*żeby było widać na jakim etapie prace stoją :)

http://macnow.pl/pro...6.7_pl_ver2.zip

Odnośnie RMVB to mam nadzieję, że wraz z nową*wersją 0.7 (Intel only), będzie lepiej z wszystkim, bo dla PPC jest obecnie sporo obejść.

#29 iMak

iMak
  • 81 postów

Napisano 12 stycznia 2010 - 13:18

@macnow dzieki za tlumaczenie, jest na prawde swietne. zostaje juz przy movist, bo to na prawde dobry kawal softu. obslugi rmvb nie potrzebuje, bo to i tak w wiekszosci przypadkow jest kaszana, a nie jakosc.

#30 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 12 stycznia 2010 - 20:16

obslugi rmvb nie potrzebuje, bo to i tak w wiekszosci przypadkow jest kaszana, a nie jakosc.


też tak uważam ;) szczerze nawet nie testowałem rmvb z Movistem, szkoda mi transferu na ssanie takich plików ;)

#31 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 14 stycznia 2010 - 21:37

@maconw super robota

#32 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 14 stycznia 2010 - 21:53

Jeśli chodzi o lokalizację: Updates = Uaktualnienia nie windowsowe aktualizacje general = Ogólne nie generalne panel sterownia = popraw literówkę w sterownia na sterowania RMVB Rmvb dalej się tną 6-11 klatek w menu Help nadal jest po angielsku Wiem trochę się czepiam, ale mam nadzieję, że w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)

#33 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 17 stycznia 2010 - 03:06

Jeśli chodzi o lokalizację:

Updates = Uaktualnienia nie windowsowe aktualizacje
general = Ogólne nie generalne
panel sterownia = popraw literówkę w sterownia na sterowania

RMVB
Rmvb dalej się tną 6-11 klatek w menu Help nadal jest po angielsku

Wiem trochę się czepiam, ale mam nadzieję, że w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)


Dzięki za uwagi, lokalizacja poprawiona -> http://macnow.pl/pro...6.7_pl_ver3.zip

Z RMVB spróbuję powalczyć, może uda się coś temu zaradzić.

---- Dodano 17-01-2010 o godzinie 13:04 ----
http://macnow.pl/pro...pl_rmvb-fix.zip

Sprawdźcie czy jest lepiej z RMVB, testowy build z patchem na FPS.

#34 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 17 stycznia 2010 - 21:29

@macnow mam pytanko... czy tworcy zrodlowego movista do swojej dystrybucji dostepnej na ich stronie maja te poprawki jezykowe od Ciebie i czy sciagajac od nich tez mamy po polsku. Wracajac do rmvb to w czym lezy probem? No bo chyba nie w tlumaczeniu... ?? Pozdrawiam

#35 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 17 stycznia 2010 - 21:54

@pepan Postanowiłem nie przekazywać im tłumaczenia do czasu, aż będzie kompletne. Co do RMVB to problem leży w implementacji biblioteki FFmpeg i dotyczy również innych playerów ją wykorzystujących. Próbowałem w mojej testowej kompilacji zastosować patche z konkurencyjnych projektów, sprawiło to, że wykrywa już właściwie FPS filmu. Jednakże podczas odtwarzania nadal liczba klatek na sekundę nie przekracza 20. Jak uda mi się rozwiązać problem, to oczywiście przekaże stosowne poprawki do oficjalnej dystrybucji.

#36 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 17 stycznia 2010 - 22:10

@macnow... a moze popros o rade czlowieka od pymplayera. byc moze pomoze... generalnie myslalem ze vlc jest jedyna aplikacja do odtwarzania na maka... okazuje sie ze movist jest duuuzo lepszy... jeszcze zastanawia mnie jedno... odbiegajac od tematu... czy movist oferuje taka funkcjonalnosc... mam sobie film ktorego nazwa to film.avi i napisy do filmu o nazwie napisy.txt.... czy program potrafi odczytac te napisy.. np. poprzez przeciagniecie pliku z napisami na aplikacje.. ? wiem nie powinienem sie pytac przynajmniej teaz... ale nie mam dostepu do zadnego filmu aktualnie z napisami na dysku a ciekawosc mnie z zera...

#37 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 17 stycznia 2010 - 22:46

@pepan ładuje automatycznie napisy z rozszerzeniem .srt/.sami/.txt jeśli znajdują się*w tym samym katalogu co film i mają taką samą nazwę np: serial.s01e01.avi + serial.s01e01.txt ;)

#38 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 stycznia 2010 - 06:43

Super myślę, że uda Ci się z rmvb. Program wart zachodu o tłumaczeniu nie wspomnę jest mistrzowskie. Co do rmvb potwierdzam ilość klatek 25, ale podczas odtwarzania filmu spada do 8,9 klatek, a pochwili podskakuje do 12,15 i znowu w dół.

#39 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 18 stycznia 2010 - 10:46

Głowy nie dam, że w pełni działa, ale jest postęp, także zapraszam do testowania i proszę o wasze spostrzeżenia.

http://macnow.pl/pro...mvb_dev_0.3.zip

#40 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 stycznia 2010 - 16:04

Oczywiście postęp jest teraz poprawnie odczytuje FPS, ale mimo tego jeszcze filmy się tną myślę, że to będzie kosmetyczna poprawka. A możesz mi zdradzić jakiego programu używasz do zmian w programie?.

#41 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 18 stycznia 2010 - 16:11

Oczywiście postęp jest teraz poprawnie odczytuje FPS, ale mimo tego jeszcze filmy się tną myślę, że to będzie kosmetyczna poprawka. A możesz mi zdradzić jakiego programu używasz do zmian w programie?.


Właśnie to nie jest tak hop... bo nie za bardzo wiadomo w czym leży problem.
Do zmian w kodzie używam Xcode. Źródła aplikacji są przecież dostępne z SVNa na Google Code.

#42 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 04 lutego 2010 - 22:07

@macnow czy jest jakis nowy build ?

#43 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 05 lutego 2010 - 08:26

@macnow czy jest jakis nowy build ?


Narazie nie, ale dobra informacja, że skontaktował się ze mną gość z Movista odpowiedzialny za współprace z zagranicznymi developerami. Podziękował za nadesłane patche, da mi znać kiedy będzie kolejny build z ich strony. Z tego co wcześniej się dowiedziałem wersja 0.7 miała być dość przełomowa (pozbycie się z kodu wszelkich optymalizacji po PPC). Także narazie myślę, że poczekamy. Starałem się rozwiązać problem z RMVB samodzielnie w obecnej wersji. Nie znam się na programowaniu multimediów, a pomimo dodania wszelkich patchy od konkurencji związanych z tym problem i analizy samego Movista, nie znalazłem przyczyny.

W wolnym czasie planuję się bardziej skupić nad napisami, rozpoznawanie większej ilości tagów, chociażby częściowa obsługa QNapi, może opcja po otwarciu zapisania ich w innym formacie.

#44 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 06 lutego 2010 - 13:50

@macnow to fajnie, ze ludzie od "zrodla" odezwali sie do Ciebie. Czy generalnie nowe wersje Movista nie beda juz pracowac na PPC. Ja w calosci przeszedlem na odtwarzacz Movist. Zastanawia mnie tylko co bedzie dalej z VLC... to byl jedny znany soft, ktory sensownie radzil sobie z shoutcastem itd.. Ok, Pozdrawiam

#45 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2010 - 19:59

E tam, tyle było plot, że VLC ma przestać być wspierane, rozwijane i w ogóle, a nie dalej jak tydzień temu wyszła nowa wersja ;-)

#46 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 07 lutego 2010 - 20:30

faktycznie :) pobieram nowa wersje skoro jest

#47 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 21:58

macnovw nie nabroiles czasami ze tryb 'front row' odpala sie po nacisnieciu samego n? bo powinno byc cmd+n a u mnie dziala samo n ;/

#48 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 12 lutego 2010 - 17:27

macnovw nie nabroiles czasami ze tryb 'front row' odpala sie po nacisnieciu samego n? bo powinno byc cmd+n a u mnie dziala samo n ;/


A sprawdz jak jest w oryginale... nie sądze, żebym cokolwiek popsuł :)

#49 wojtek82

wojtek82
  • 104 postów

Napisano 12 lutego 2010 - 20:08

Nowa skórka, bardzo przyjemny design:

http://qkpic.com/01556

http://qkpic.com/31b48

Strona autora:

Movist 0.6.7 Inspirit by ~dineinhell on deviantART

#50 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 13 lutego 2010 - 12:52

Dołączona grafika

u mnie tak wygląda ;( kiedyś też próbowałem jakąś skórke wgrać i było podobnie....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych