Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Psystar przegrał z Apple w sądzie


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#51 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 posts
  • SkądDublin, Katowice

Posted 17 November 2009 - 22:03

hmm szkoda bo przynajmniej można było 'wypróbować' wychwalanego w niebiosa MAC OS'a.. a tak muszę wierzyc na słowo..i od razu wydawać grubą kasę.. nie wiedząc czy warto


a rozumiem ze windows mozesz wyprobowac bez kupowania ? hmmm... nie wiedzialem ze jest jakas wersja 'demo' :)

#52 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 17 November 2009 - 22:08

wezuwiusz - teoretycznie tak, bo w końcu jest te 30 dni na aktywację z drugiej strony - 'triala' dostaniesz albo z netu (średnio legalnie chyba? bo MS nie daje) albo od kogoś kto już kupił i ci pożyczy płytkę (ale to trochę dziwne - a jak chcesz sprawdzić wersję ultimate-full-pro to co wtedy? raczej mało osób je kupuje ;])

#53 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 posts
  • SkądDublin, Katowice

Posted 17 November 2009 - 22:15

wezuwiusz - teoretycznie tak, bo w końcu jest te 30 dni na aktywację
z drugiej strony - 'triala' dostaniesz albo z netu (średnio legalnie chyba? bo MS nie daje) albo od kogoś kto już kupił i ci pożyczy płytkę (ale to trochę dziwne - a jak chcesz sprawdzić wersję ultimate-full-pro to co wtedy? raczej mało osób je kupuje ;])


30 dni na aktywacje... ale nie na zaplacenie. zaplacic/kupic musisz najpierw. jedynie po 30 dniach bez aktywacji nie bedziesz mogl uzywac, co nie oznacza ze mozesz takowa plytke oddac. (swoja droga ciekawe jak wyglada zwrot systemu - czy mozna taka nieaktywowana plyte oddac?)

z drugiej strony... triala ? raczej 'torrent edition' :), pozyczanie plytki tez nie jest legalne. i rownie dobrze mozesz powiedziec ze kolega Ci maczka/osx-a pozyczy... nie przekonuje mne taka argumentacja. od strony prawnej zarowno windowsa jak i osx-a nie mozesz zainstalowac 'na probe'.

#54 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 17 November 2009 - 22:29

hm, pożyczenie płytki jest raczej legalne - to tylko nośnik w końcu (chociaż nie wiem jak to jest w licencji, może tego zabrania?) bez kodu aktywacyjnego

#55 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 posts
  • SkądDublin, Katowice

Posted 17 November 2009 - 22:34

hm, pożyczenie płytki jest raczej legalne - to tylko nośnik w końcu (chociaż nie wiem jak to jest w licencji, może tego zabrania?) bez kodu aktywacyjnego


pozyczyc PLYTKE mozesz, ale nie mozesz zainstalowac zawartego na niej oprogramowania. (zaleznie od licencji, zaleznie od oprogramowania/systemu mozesz zainstalowac po deinstalacji na porzednim, albo mozesz miec zainstalowane na paru w ramach jednego adresu ale uzywac tylko 1 w danym czasie... itp. po to jest licencja, ktorej i tak najczesciej nikt nie czyta hehe :)

#56 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 17 November 2009 - 22:47

instalacja w przypadku windowsa to chyba nie to samo co aktywacja przecież a jak widać bez licencji (i kodu aktywacyjnego, który jest razem z nią) windows pozwala na 30 dni działania. nie wiem jak to dokładnie wygląda - trzeba by się wczytać ;]

#57 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 17 November 2009 - 22:50

Dołączona grafika

Jednak daje :)

#58 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 posts
  • SkądDublin, Katowice

Posted 17 November 2009 - 23:11

no wiec pozyczyc plytki(zawartego oprogramowania) nie mozesz :) [kawalek EULA]

8. ZAKRES LICENCJI. Oprogramowanie jest licencjonowane, a nie sprzedawane. Na mocy niniejszej umowy Licencjobiorcy przysługują tylko niektóre prawa do korzystania z funkcji zawartych w wersji oprogramowania, na którą uzyskał stosowną licencję. Microsoft zastrzega sobie wszystkie pozostałe prawa. Licencjobiorca może używać oprogramowania tylko w sposób wyraźnie dozwolony w niniejszej umowie. Nie dotyczy to sytuacji, w których pomimo niniejszego ograniczenia na mocy prawa właściwego przysługują mu dodatkowe uprawnienia. W takich przypadkach Licencjobiorca musi uwzględniać wszystkie ograniczenia techniczne oprogramowania i używać go tylko w określony sposób. Licencjobiorca nie może:
· obchodzić ograniczeń technicznych oprogramowania;
· odtwarzać, dekompilować ani dezasemblować oprogramowania, chyba że w przypadku i tylko w takim zakresie, w jakim pomimo niniejszego ograniczenia prawo właściwe wyraźnie na to zezwala;
· używać składników oprogramowania do uruchamiania aplikacji, które nie są obsługiwane przez to oprogramowanie;
· sporządzać większej liczby kopii oprogramowania niż określona w niniejszej umowie lub dozwolona przez prawo właściwe pomimo niniejszego ograniczenia;
· udostępniać oprogramowania innym osobom do kopiowania; · wynajmować, wydzierżawiać ani wypożyczać oprogramowania, ani · używać oprogramowania do świadczenia komercyjnych usług hostingowych.


@seb235 "This is trial software designed for IT Professionals interested in experiencing the Windows 7 Enterprise on behalf of their organization" - tez nie dla 'szarego kowlskiego' :) ... ale milo ze wogole daja. swoja droga uwazam ze takie triale systemu tez bylyby dobre... chociaz tak naprawde to wybor jest niewielki, licza sie obecnie dwaj gracze Maly-Miekki i Stefan-Pracus :) linuxow roznej masci nie licze, bo to na razie maly procent rynku.

#59 demarca

demarca
  • 301 posts
  • SkądLegnica

Posted 17 November 2009 - 23:21

tez nie dla 'szarego kowlskiego' :)


Ideą próbowania różnych systemów w najprzeróżniejszych wersjach często przesiąknięci są studenci uczelni technicznych i to może z ich strony te narzekania na niedostępność MAC OS'a "do zabawy".
MSDNAA z darmowymi windowsami psuje ludzi ;)

#60 haeno

haeno
  • 42 posts

Posted 18 November 2009 - 00:09

trzeba przyznać że program MSDNAA to jest coś:) ale to właśnie czyni z Microsoftu lidera na rynku systemów. Dadzą takim studentom różne przydatne narzędzia za free (visual studio,gotowe biblioteki, systemy etc.) i będą jedynie czekać, aż reszta populacji kupi Windowsa dla programów napisanych właśnie przez tych studentów. a co do samej sprawy - jak dla mnie szkoda, że Psystar przegrał. Lubię jak uciera się nosa dużym korporacjom. Ale z drugiej strony sąd orzekł, więc nie ma co już kruszyć kopii czy Apple ma rację czy nie.

#61 saq87

saq87
  • 60 posts
  • SkądB-stok

Posted 18 November 2009 - 00:48

saq87 - złożysz sobie taki sam sprzęt pod względem hardware? składasz laptopy?
każdy jeden laptop będzie droższy niż odpowiadający mu desktop-składak przecież - porównywanie desktopa z laptopem naprawdę jest trochę bezsensowne


źle mnie zrozumiałeś potrafiłbym złożyć PC i z czystych kalkulacji nie opłacała mi się wchodzić w stacjonarne mac'i ;> i tylko własnie laptop od Apple wchodzą w grę. Więc jeżeli takiego będę potrzebował to bardzo możliwe, że 'wejdę' mac'i:)

a rozumiem ze windows mozesz wyprobowac bez kupowania ? hmmm... nie wiedzialem ze jest jakas wersja 'demo'

Jestem studentem informatyki i mam dostęp do MSDN AA więc win Xp czy 7 dramo btw. 7 miałem już na miesiąc przed premierą dla domowego użytkownika/firmy. Po prostu MS dba o to żeby studentów przyuczać w ich systemie i korzystać z ich narządzi.. choć w jednej salce mamy minimac'i... z linux'em na pokładzie ofc. :PPP

Myślę, że Psystar chciał wykorzystać lukę targetową jaką Apple pomija od wielu lat.. a mianowicie graczy:D minimac i macbooki odpadają .. iMac.. no uszedłby gdyby można grafikę sensowną wsadzić.. PRO = n/c .. bo PC do grania można już 2500 złożyć .. a za 4K maszynkę na której odpalimy aktualnie wszystko i to prawie na max detalach.. nie wszyscy potrzebują monitora/myszki/klawiatury .. bo praktycznie każdy ma ten sprzęt na wyposażeniu,a chodzi o samą skrzynkę.. Gry na Mac'a też są wystarczy popatrzeć na Blizzard'a.. jedna firma, a w jej gry gra klika -kilkanaście milionów? Myślę sami gracze WoW byli by warci(dla apple) by o nich zawalczyć.. a ile to ludzie dopłacają do "pro-gamer'owego" sprzętu? Sam mam mysz od Razer'a, a fata1ty – słuchawki , karty muzyczne, graficzne.. droższe niż "normalne".. a jednak musi być na nie popyt skoro ciągle wychodzą nowe produkty z jego tagiem.

#62 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 18 November 2009 - 10:56

tylko PC do gier mają to do siebie, że potrzebują wiecznych zmian (dlatego jestem zwolennikiem konsoli - są tańsze niż komputer do gier, a dłużej stoją) a to tak trochę nie pasuje do tego co oferuje apple jak lubisz/potrzebujesz grzebać w sprzęcie to komputerów od apple po prostu nie kupujesz i tyle, bo nie są dla ciebie co do stacjonarnych maków - prawda jest taka, że takiego sprzętu (oprócz pro) też nie złożysz. patrząc na cyferki - oczywiście, że ci się uda. ale w iMaku chodzi właśnie o to, że jest to rozwiązanie all-in-one, a w miniaku że jest to mały komputerek, a nie skrzynia pod biurkiem - to też trzeba brać pod uwagę, bo sporo osób dlatego właśnie kupuje te komputery, a nie dla cyferek haeno - tylko to żadne ucieranie nosa IMO nie było. tym bardziej jeszcze dużym korporacją, bo kradło też pracę zwykłych 'maluczkich' ludków (niczym wielkie znienawidzone korporacje)

#63 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 18 November 2009 - 11:07

Jeśli chodzi o WoWa to na mini z podpisu działa dobrze. Na wszystkich z nVidia 9400 i lepszymi też. W to wliczają się mac booki, macbooki pro, iMaki - wszystkie współczesne.


Na YouTube jest trochę testów do pooglądania np.:

YouTube - World Of Warcraft Demo on Mac Mini Early 09 (part 1)

YouTube - World of Warcraft @ Macbook nvidia 9400m


Pozdrawiam

#64 art.mariusz

art.mariusz
  • 1542 posts
  • SkądKatowice

Posted 18 November 2009 - 11:37

Ja uważam, że Psystar jest ofiarą krwiożerczej polityki korporacji Apple. Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że biedna firma Psystra najpierw nie tylko uwierzyła w credo Apple "Think Different" ale poszła dalej, a teraz jest za to ścigana. "Think Different! " :) :D

#65 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 18 November 2009 - 11:40

Ja uważam, że Psystar jest ofiarą krwiożerczej polityki korporacji Apple.

Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że biedna firma Psystra najpierw nie tylko uwierzyła w credo Apple "Think Different" ale poszła dalej i została za to ścigana.

"Think Different! " :)


Jeśli to żart to dobry :lol:

Pozdrawiam

#66 fadro

fadro
  • 698 posts
  • Skądzimuje w poznaniu

Posted 18 November 2009 - 21:04

co do grania w WoW to zdaje sie ze moj iMac CD 2.0 x1600 256mb lepiej dziala niz mini z lepszym prockiem i wieksza iloscia ramu. gram na wyzszych ustawieniach nich w prezentowanym filmiku i jest zdecydowania plynniej. zreszta gra lepiej chodzi sobie mod tugerem niz xp na tym samym kompie

#67 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 19 November 2009 - 10:51

co do grania w WoW to zdaje sie ze moj iMac CD 2.0 x1600 256mb lepiej dziala niz mini z lepszym prockiem i wieksza iloscia ramu. gram na wyzszych ustawieniach nich w prezentowanym filmiku i jest zdecydowania plynniej.

zreszta gra lepiej chodzi sobie mod tugerem niz xp na tym samym kompie


I o to chodzi. Ten filmik jest o najsłabszym komputerze Apple z tą kartą! Nie z Mac Pro itp.
Chodziło o to, iż obecnie teza, że Maki nie nadają się do gier z racji wydajności karty graficznej jest BŁĘDNA.

Pozdrawiam

#68 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2464 posts

Posted 19 November 2009 - 14:42

@stryj

genialnie napisane (str. 4), w pelni popieram.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users