Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Psystar przegrał z Apple w sądzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 15 listopada 2009 - 13:16

Tyle się mówi o hamakach, dyskusje o Psystar budziły tu wiele emocji a ja nadal nie widzę nic tutaj odnoścnie tego newsa:
Apple wygrywa wojnę o prawa autorskie z Psystarem — CHIP

Psystar przegrał w sądzie z Apple.

#2 Maciek Stanasiuk

Maciek Stanasiuk
  • 216 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 15 listopada 2009 - 13:25

...i bardzo dobrze.

#3 saq87

saq87
  • 60 postów
  • SkądB-stok

Napisano 15 listopada 2009 - 13:44

hmm szkoda bo przynajmniej można było 'wypróbować' wychwalanego w niebiosa MAC OS'a.. a tak muszę wierzyc na słowo..i od razu wydawać grubą kasę.. nie wiedząc czy warto

#4 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 15 listopada 2009 - 13:47

Nie musisz, możesz zawsze poradzić sobie z tym sam, za darmo. Jeśli nie będziesz tym handlować nic Ci nie grozi...

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 listopada 2009 - 13:48

saq87 - nikt ci nie broni sprawdzić w sklepie ba! słyszałem że taki np. Cortland (nie pamiętam w którym mieście) może nawet wypożyczyć komputer na weekend na przykład

#6 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 15 listopada 2009 - 13:52

nie mowiac juz o tym ze za smieszne pieniadze mozna kupic uzywane maki na ppc ktore ciagle doskonale nadaja sie do typowych domowych zastosowan i pozwalaja sprawdzic jak jablko smakuje duzo bardziej niz jakis frankenstein - pardon - hakintosz.

#7 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 15 listopada 2009 - 14:06

saq87 - nikt ci nie broni sprawdzić w sklepie
ba! słyszałem że taki np. Cortland (nie pamiętam w którym mieście) może nawet wypożyczyć komputer na weekend na przykład


Właśnie o tym chciałem napisać.

nie mowiac juz o tym ze za smieszne pieniadze mozna kupic uzywane maki na ppc ktore ciagle doskonale nadaja sie do typowych domowych zastosowan i pozwalaja sprawdzic jak jablko smakuje duzo bardziej niz jakis frankenstein - pardon - hakintosz.


Nawet na Intelu już są tanie.

#8 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 listopada 2009 - 14:13

nie mowiac juz o tym ze za smieszne pieniadze mozna kupic uzywane maki na ppc ktore ciagle doskonale nadaja sie do typowych domowych zastosowan i pozwalaja sprawdzic jak jablko smakuje duzo bardziej niz jakis frankenstein - pardon - hakintosz.


Nie raz się przekonałem, że nowe to nowe.
A jak dobrze wszystko masz poinstalowane, to hakintosz może być jakby dobrym początkiem do przejścia na komputer Apple.
Mam kilku znajomych, co kupili stare maki i to ich bardzo zniechęciło. A to bateria już nie działała, a to gniazda sie połamały, a to grafika siadała.

Wracając do przegranej Psystar, to moim zdaniem zbyt agresywnie podeszli do sprawy i dlatego tak się skończyło.
Ale już widać że jednak między innymi dzięki tej firmie Apple bardziej zaczęło się starać.
Może to nie jest jeszcze pełny powrót do starej, historycznej jakości, ale to zawsze coś.

#9 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 listopada 2009 - 14:15

nie mowiac juz o tym ze za smieszne pieniadze mozna kupic uzywane maki na ppc ktore ciagle doskonale nadaja sie do typowych domowych zastosowan i pozwalaja sprawdzic jak jablko smakuje duzo bardziej niz jakis frankenstein - pardon - hakintosz.

W takim razie jutro kupuje malucha żeby zobaczyć jak się jeździ Maybachem.

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 listopada 2009 - 14:19

Iro - ale on chce wypróbować system, nie sprzęt. więc co to za argument 'bateria pada'? krakers09 - to maluch jest starszym modelem Maybacha? autentycznie nie wiedziałem tego

#11 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2009 - 14:51

W takim razie jutro kupuje malucha żeby zobaczyć jak się jeździ Maybachem.


Tego nie zobaczysz, ale zobaczysz jak się jeździ samochodem. Kupisz PowerBooka - zobaczysz jak się używa Maca. Myślę, że to lepsze porównanie.

#12 N'Jorl

N'Jorl
  • 130 postów
  • Skąd27-400

Napisano 15 listopada 2009 - 14:53

Jak chce w ten sposób testować, to niech sobie kupi Leoparda i bawi się w instalacje na swoim blaszaku. Ze sprawą psystara nie ma to wiele wspólnego - tam chodzi o to, że jedna z setek tysięcy firm składających pecety postanowiła zwiększyć swoją "konkurencyjność" (sprzedaż) wykorzystując cudzy produkt i markę.

#13 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 listopada 2009 - 14:55

Owszem, ale nie ma co porównywać wydajności takich rozwiązań.

#14 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 15 listopada 2009 - 21:49

A ja wlasnie sobie porownalem iMaca 27" i psy-stara :) w podobnej konfiguracji. tn 1Tb Hdd, 2,66 i7 itd... i wyszlo ze psystar jest tanszy o okolo 400-450 $ ... z jednm haczykiem... *Monitor not included ... czyli dochodzi koszt monitora... czyli tez jakies + 300-400$...za 27" wiec wychodzi na to ze psystar jest tanszy od iMaca o jakies 100$ ... i dostajemy brzydkie pudlo z zewnerznym monitorem, bluetoothem na usb, itd... i w dodatku nie wiadomo jak dlugo podziala... wystarczy ze Apple wypusci kolejnego updatea ktory uwali osx-a na hakinotshach... jakbym mial kupowac, to nie zastanawialbym sie... oryginal :) porownanie zrobilem pomiedzy iMac 27 quad i7 i psystar i7, byc moze nizsze modele wychodza bardziej oplacalnie.

#15 Nefilim

Nefilim
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 15 listopada 2009 - 22:36

saq87 - nikt ci nie broni sprawdzić w sklepie
ba! słyszałem że taki np. Cortland (nie pamiętam w którym mieście) może nawet wypożyczyć komputer na weekend na przykład


To prawda - w Cortlandzie w Poznaniu - no problem...

#16 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 listopada 2009 - 22:43

bo najtrudniej się zapytań ;)

#17 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 15 listopada 2009 - 23:09

W takim razie jutro kupuje malucha żeby zobaczyć jak się jeździ Maybachem.

WOW. Jutro lecę kupić malucha, sprzedam swojego Smarta For 2 trzy letniego! No skoro Maluch to stary model Maybacha to czemu nie?

I nie tłumacz się już głupio bo się kompromitujesz jeszcze bardziej tylko... Gołym okiem widać co miałeś na myśli (różnicę jakościową między 2 letnim makiem a nówką ze sklepu) i że Ci nie wyszło.

Wracając do przegranej Psystar, to moim zdaniem zbyt agresywnie podeszli do sprawy i dlatego tak się skończyło.

Moim zdaniem to nie kwestia "agresywności" ale po prostu "koncepcji" - zarabianiu na cudzej pracy.

Ale już widać że jednak między innymi dzięki tej firmie Apple bardziej zaczęło się starać.
Może to nie jest jeszcze pełny powrót do starej, historycznej jakości, ale to zawsze coś.

Nie widzę związku lub inaczej - takie rozumowanie wydaje mi się nielogiczne. Dlaczego? Bo Psystar nie był konkurencją, tylko pasożytem. Dlatego, moim zdaniem, ta firma nie miała żadnego wpływu na "legendarną jakość". Legendarna jakość to coś między mitem a faktem. Moim zdaniem "legendarna jakość" płynie stąd, że Apple jest jedną z niewielu firm jaka ma przeważający odsetek zadowolonych klientów w porównaniu do innych firm branży (podobnie jak Dell, nie znam nikogo kto by narzekał na tą firmę)

hmm szkoda bo przynajmniej można było 'wypróbować' wychwalanego w niebiosa MAC OS'a.. a tak muszę wierzyc na słowo..i od razu wydawać grubą kasę.. nie wiedząc czy warto

Ależ maż wybór. Po pierwsze nikt Cię z salonu nie wygania, ba nawet sprzedawcy służą radą. Po drugie w takim Cortlandzie można, jak widać, wypożyczyć sobie maczka na próbę. Po trzecie możesz kupić używanego Mac Mini, te na Intelu zaczynają być na prawdę tanie, a nawet jak nie podpasuje można odsprzedać lub wykorzystać inaczej. Po czwarte i ostatnie - myślę że nkt nie zabroni Ci się rządzić w twoim własnym mieszkaniu i złożyć takiego hamaka na własną rękę - twój wybór tylko potem nie psiocz na Apple, że system do dupy kiedy korzystasz z hamaka (chyba nie muszę mówić dlaczego, ale może jednak powiem - bo to bez sensu i bez podstawne)

#18 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 15 listopada 2009 - 23:20

Psystar nie był konkurencją, tylko pasożytem.


dokladnie. wlasnie popelnilem dluzszy tekst na ten temat: blog.fotogenia.info Prawdziwy tasiemiec

zacieta dyskusja na ten temat toczy sie tutaj warto zajrzec zeby nie powtarzac tego samego po raz piaty http://www.myapple.p...-kazdym-pc.html

#19 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 15 listopada 2009 - 23:47

I dobrze, łamanie licencji to łamanie prawa i to niezależnie czy chodzi o instalowanie OSX na PCtach, czy używanie TurboPainta z różowymi majtkami na głowie jeżeli licencja mówi wyraźnie, że nie wolno tego robić.

#20 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 15 listopada 2009 - 23:52

wygrało to niech wyrywa dalej bo jest np to: Empire EFI | Prasys' Blog
dużo lepsze niż wynalazki Psystara

#21 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 listopada 2009 - 23:54

A ja wlasnie sobie porownalem iMaca 27" i psy-stara :) w podobnej konfiguracji. tn 1Tb Hdd, 2,66 i7 itd... i wyszlo ze psystar jest tanszy o okolo 400-450 $ ... z jednm haczykiem... *Monitor not included ... czyli dochodzi koszt monitora... czyli tez jakies + 300-400$...za 27" wiec wychodzi na to ze psystar jest tanszy od iMaca o jakies 100$ ... i dostajemy brzydkie pudlo z zewnerznym monitorem, bluetoothem na usb, itd... i w dodatku nie wiadomo jak dlugo podziala... wystarczy ze Apple wypusci kolejnego updatea ktory uwali osx-a na hakinotshach... jakbym mial kupowac, to nie zastanawialbym sie... oryginal :)
porownanie zrobilem pomiedzy iMac 27 quad i7 i psystar i7, byc moze nizsze modele wychodza bardziej oplacalnie.

Akurat iMac to bardzo konkurencyjny produkt i nawet pomijając samego OS X'a trudno znaleźć dobrą konkurencję dla niego.

WOW. Jutro lecę kupić malucha, sprzedam swojego Smarta For 2 trzy letniego! No skoro Maluch to stary model Maybacha to czemu nie?

I nie tłumacz się już głupio bo się kompromitujesz jeszcze bardziej tylko... Gołym okiem widać co miałeś na myśli (różnicę jakościową między 2 letnim makiem a nówką ze sklepu) i że Ci nie wyszło.

Twoje gołe oko jest naprawdę miernej jakości... Ale dobrze jutro kupię kadeta żeby zobaczyć jak się jeździ najnowszą Astrą. Zadowolony misiaczku? A 2 lata to naprawdę pojęcie względne.

#22 JFS

JFS
  • 105 postów

Napisano 15 listopada 2009 - 23:58

'2 lata' to naprawdę nie jest pojęcie względne. Bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

#23 saq87

saq87
  • 60 postów
  • SkądB-stok

Napisano 15 listopada 2009 - 23:59

Cortland raczej nie ma siedziby w Białymstoku :> o iSpot'cie też można zapomnieć jedynie w MM można maka zobaczyć.. no i tylko popatrzeć ;P A jeżeli wchodziłbym w Maczki to raczej coś przenośnego bo MacBooki rządzą pod względem baterii/design/wagi :) Poza tym mam straszne opory bo taki sam sprzęt pod względem hardware można samemu złożyć dużo taniej i tego jakoś nie mogę przeboleć;P a ceny 7 czy 8 tyś. nie wchodzą w grę :P (żeby ktoś nie pisał, że złoże taniej PC niż iMac'a 27" z matrycą IPS ;P )

#24 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 15 listopada 2009 - 23:59

'2 lata' to naprawdę nie jest pojęcie względne.

Bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.


+1

krakers09... nie kontynuuj proszę bo się pogrążasz i Ci nie wychodzi, misiu złoty...

Cortland raczej nie ma siedziby w Białymstoku :> o iSpot'cie też można zapomnieć jedynie w MM można maka zobaczyć.. no i tylko popatrzeć ;P A jeżeli wchodziłbym w Maczki to raczej coś przenośnego bo MacBooki rządzą pod względem baterii/design/wagi Poza tym mam straszne opory bo taki sam sprzęt pod względem hardware można samemu złożyć dużo taniej i tego jakoś nie mogę przeboleć;P a ceny 7 czy 8 tyś. nie wchodzą w grę :P (żeby ktoś nie pisał, że złoże taniej PC niż iMac'a 27" z matrycą IPS ;P )


W takim układzie pozostaje ci albo szukać znajomych, albo używanych, albo... sobie odpuścić! Tak po prostu, Mac to nie jest panaceum na całe zło. Ot komputer jak każdy inny, tylko troszkę inny.

PS: A Psystar ma siedzibę w Białymstoku?

#25 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 16 listopada 2009 - 00:08

'2 lata' to naprawdę nie jest pojęcie względne.

Bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.


nie przepraszaj! przeciez to grzech tak zostawic bez komenatrza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych