Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pisanie bezwzrokowe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#51 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 21 listopada 2006 - 14:38

Monika spokojnie. Z paypala korzystaja miliony ludzi na calym swiecie i jeszcze nikt na tym nie stracil..

Moniko, PayPala nie musisz się obawiać

Ok., Dziekuję. Po prostu nie wiem co to jest, a nawet na tym Forum, czytałam jak ktoś opisywał, że na PayPalu wpisywał nr karty kredytowej trzęsącą się ręką. Śledziłam to trochę także i później i rzeczywiście nie czytałam, aby zostało ogłoszone czy zgłoszone bankructwo. Innym aspektem jest jednak to, że ?mój? bank zapewniła mi wręcz komfortowe warunki pod tym względem, bo operator dzwoni o potwierdzenie, jak kwotę lub częstotliwość uzna za niepokojącą (w transakcji internetowej).
Po prostu zwykła obawa przed nieznanym sobie rozwiązaniem, ale tez troche się dziwie, że niektóre firmy ograniczają się wyłącznie do płatności w PayPal.
Jeszcze raz dziękuję.
Monika.
PS.Voitek a co z linkiem na szafę - trumnę (dla mnie) :razz: Zrobą na wymiar?

#52 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 listopada 2006 - 16:13

PS.Pamiętam, że kiedyś @sante podała link do programiku uczącego bezwrokowego pisania. Nie mogę teraz tego odnaleźć. Nawet próbowalam się nauczyć, ale .... sami rozumiecie; jak nie pomyślałam o tym wcześniej. W końcu to racja:
:lol:

program do nauki szybkiego bezwzrokowego pisania ?
Oraz wątek poświęcony programowi TypeTrainer4Mac

#53 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 20:55

PS.Voitek a co z linkiem na szafę - trumnę (dla mnie) :razz: Zrobą na wymiar?

Myślę, że ta firma: http://www.coffinitup.com/gallery.htm będzie szczęśliwa, jeśli zgłosisz się do nich z zamówieniem, bheh. Oczywiście napisanym bezwzrokowo!

Pozdrawiam

#54 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 21 listopada 2006 - 22:20

Oczywiście napisanym bezwzrokowo!

Oczywiście znecasz się nade mna. Bo wiesz, że bezwrtokowo nie napiszę. A jak napiszę to, już mi to nie będzie potrzebne (Tak ustaliliśmy).
Ale ... jest tam takie biureczko "Cyber Coffin", jak lewą szafkę zrobią na wymiar Puszki do windy (blad na mój - oczywiście) to może by się i przydało. Wpakowałabym tak PCta i małabym GG Zatem mogła ćwiczyc bezwrokowe pisanie.
Firma troche podejrzana, podaje tylko E-mail, Tak czy inaczej jak dokonam transakcji, to zapraszam na kolacje. Podam właśnie podana na tym biureczku. Mam nadzieje, że apetyt będzie Ci dopisywał. (W końcu to troche z klimaciku "Dyskretnego uroku burżuazji")
Pozdrawiam _M

#55 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 21 listopada 2006 - 22:48

Wpakowałabym tak PCta i małabym GG


A po co ci PC i GG? Masz przeciez iChata, Skype i inne wynalazki na Maku...

#56 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 00:45

Wpakowałabym tak PCta i małabym GG. Zatem mogła ćwiczyc bezwrokowe pisanie.
Pozdrawiam _M

PeCet to może i G, ale tylko jedno, za to wielkie. Ggadać, jak słusznie zauważył Devilia, można na parę innych sposobów, ale imho ggadanie nie uczy dobrych nawyków, bo błędy się w czatach wybacza. Lepiej pisać książki, felietony albo nawet blogi. Byle piękne i oczywiście bezwzrokowe.

Firma troche podejrzana, podaje tylko E-mail, Tak czy inaczej jak dokonam transakcji, to zapraszam na kolacje. Podam właśnie podana na tym biureczku. Mam nadzieje, że apetyt będzie Ci dopisywał. (W końcu to troche z klimaciku "Dyskretnego uroku burżuazji")

To nie mogłaby być kolacja lecz café. Caffeine on the coffin. Zresztą i tak musiałbym, choć z przykrością, odmówić. Nawet gdyby była "to ostatnia niedzieeeelaa".

Pozdrawiam

#57 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 22 listopada 2006 - 07:06

A po co ci PC i GG? Masz przeciez iChata

Taaaaak, mam także iNadzieję, że kiedyś uda mi się to uruchomić, a także iZrozumieć, o co w tym chodzi. (Przeczytałam i śledzę na bieżąco wszystko, co tu (PORTAL) na ten temat się pojawia).
Pozdrawiam _M
Ps.1 GG to jeszcze szkolne znajomości, porzucając windę, porzuca sie równiez i ich. Nie nie udało się mi ich przekonac do zmiany cywilizacji.
Ps. 2. PC po załadowniu Visty (w wersji jaka dostały firmy komputerowe - handlowe) rozjechał się kompletnie - ale to powinno być już w innym wątku z tym, że mi się nawet nie chce o tym pisać) zatem to i tak nierealne.

#58 ślepy

ślepy
  • 108 postów
  • SkądLeeds (UK)

Napisano 22 listopada 2006 - 17:03

Jak się nauczyliście?


Trzy tygodnie z programem GNU Typist (wtedy jeszcze pod Linuksem), a świeżo nabytą umiejętność doszlifowywałem przepisując listingi programów w C (te wszystkie operatory i znaki specjalne - niezły poligon!).

Początkowo myślałem, że dostanę szału - palce mi się okrutnie plątały, klawiaturę zalewałem potem (dobrze, że nie krwią, haha) - ale dość szybko weszło mi to w nawyk. Ważne żeby być konsekwentnym, tj. nie patrzeć na klawiaturę choćby nie wiem co - a jak już na prawdę trzeba, to przynajmniej używać właściwych palców.

#59 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2008 - 23:17

Odkurzam stary wątek: Ja nauczyłem się pisać bezwzrokowo za pomocą programu Mistrz Klawiatury II jeszcze na PC. Program świetny, zajęło mi to ok. 3 miesiące, ale nastawiłem się na jakość, a nie szybkość; najlepiej było mi się uczyć po ok. 30 minut-1 godzina i częste przerwy, np. w pracy między klientami w mojej lecznicy dla zwierząt;). Nie zaczynałem nowej lekcji, dopóki w starej nie osiągnąłem przynajmniej 98%, czyli oceny bdb. W tej chwili mam tempo ok. 180 znaków/minutę, choć wiem, że można pisać i 240 /min i więcej. Sprawdzę zaraz program na Maca.

#60 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 15 grudnia 2008 - 07:24

No fajnie, minęło już dwa lata i ciągle nie mogę znaleźć tych koniecznych 2.700 minutek.:confused: Chyba mogę zapomnieć o bezwzrokowym pisaniu jak i zrozumieniu rachunku wektorowego. :sad: Ale wszystkim leniom mnie podobnym, których los jednak zależy w jakimś tam stopniu od popełnienia czasem jakiegoś tekstu,polecam tę zabawkę.

#61 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2008 - 08:09

Najważniejsza jest motywacja. Mnie zmotywowały 70 letnie i starsze brytyjki, które w kafejce internetowej, gdzie siedziałem, pisały maile do rodziny w Anglii, robiły to w tempie, którego nie widziałem nawet (ha, ha) u pracownika Elektroworldu, jedynego człowieka, jakiego pamiętam, że pisał bezwzrokowo i to b. szybko;) Swoją drogą, szkoda, że nie uczą tego w szkole, później się przydaje bardzo.

#62 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 15 grudnia 2008 - 08:48

No tak. MOTYWACJA.!!!! :roll: Już wiem jak zwrócić na siebie Twoją uwagę jak będę miała 70 (i więcej lat) :P , ale czy będę musiała być Brytyjką? :rolleyes: No i mam trochę czasu jeszcze. PS 1.. Sprawdziłeś to na Maca? - Czekam na recenzję! PS. 2. W szkole uczą wiele pożytecznych rzeczy, tylko jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że było to właśnie na tej lekcji z której zwagarowałam.:confused:

#63 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2008 - 09:52

Możesz się ucharakteryzować:) Pomyślałem wtedy: to takie babcie się nauczyły, a ja nie? To na Maca to po prostu programik, gdzie możesz wskazać tekst (np ze strony internetowej, maila, dokumentu, on Ci go wyświetla, a Ty masz go wyklikać na klawiaturze. Są tam proste lekcje: począwszy od a,s,d,f,j,k,l,; ale brakuje wskazówek, jak np. nauczyć się trzymać palce, co przyspiesza naukę. Mi ten program pomoże rozwinąć to, co już umiem, ale na początek Mistrz Klawiatury pecetowy to jest to. Szkoda, że nie ma tego programu na Maca. Czytałem tu, że program macowy nie wspiera każdej klawiatury, cóż, na alu klawiaturze od imaca sprawdza się b. dobrze, sprawdzę zaraz na macbooku. Jeśli masz dostęp do PC, ściągnij sobie Mistrza Klawiatury II, gdzieniegdzie w necie jest wersja za darmo, zobacz, jest fajny. Myślę, że szybko się nauczyłem, ponieważ w pracy często siedzę przed komputerem, jestem na niego skazany, no i cóż, trudno było się skoncentrować na czytaniu książki, jak co i rusz wchodził klient. A przy nauce pisania bezwzrokowego mi częste przerwy w ćwiczeniach i częsty do nich powrót b. pomagały. Chyba najbardziej pomaga podejście małych kroków, począwszy od pierwszej lekcji, nie przechodź do drugiej, dopóki pierwsza nie jest na b. dobry, po co się spieszyć (do wieku 70 lat; wtedy to Ci pozostanie już tylko szybkie pisanie);))) Poza tym, tym babciom było łatwiej, nie musiały używać Żźąćłśę, tylko podstawowe literki...

#64 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 grudnia 2008 - 13:21

Swoją drogą, szkoda, że nie uczą tego w szkole, później się przydaje bardzo.


Uczą:).

Mnie przynajmniej Mistrz Klawiatury prześladował całą 8 klasę podstawówki i 1 liceum :)

#65 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 15 grudnia 2008 - 18:44

, nie musiały używać Żźąćłśę, tylko podstawowe literki...

Taaa.... , żeby tylko to. A co z przebogatą radosną twórczością romańską w tym zakresie?

W promieniu od 5 km nie mam żadnego PC-ta, zresztą pewnie mogłabym do nauki pożyczyć jakiegoś starego, warczącego na mnie laptopa, bo chyba super maszyna do nauki nie jest potrzebna, ale już raz przeżyłam horror przesiadając się z PC - na iBooka (tam nie było prawego Alt-a. Więc przewędrowałam i mam to do dziś, na lewą stronę.
Obawiam się, że z jednym masz bezwzględną rację, to ułożenie dłoni na klawiaturze, czyli dodatkowo walka ze złymi nawykami.

Ale tak przy okazji, czy alu od Maca zastartuje na PC z Win? jakoś nie mam już ochoty na skrzypiące PC-towskie klawiatury. Poza tym przerzucam się czasem z QWERTY na AZERTY (nie wspominając o innych "obrazkowych" klawiaturach, choć w MBA mam tylko QWERTY .
W iBooku klawiatury łatwo się wymieniało w MBA to niemożliwe, więc się wściekam i problem pisania bezwzrokowego powraca jak bumerang.

#66 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 grudnia 2008 - 00:28

No coz, mi to przyszlo z czasem...

#67 Haseo

Haseo
  • 245 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 grudnia 2008 - 01:06

Swoją drogą, szkoda, że nie uczą tego w szkole, później się przydaje bardzo.

Mnie uczyli pisania metodą*10'cio palcową w szkole, później pozapominałem wiele rzeczy, ale dzięki linuksowi i terminalowi, umiem pisać bez wzrokowo. Gorzej jest bo mac ma alt w innym miejscu, a zwykła klawiatura windowa w innym.
Jedynie podczas wpisywania haseł spoglądam w klawiaturę, a wtedy właśnie zdarzają mi się największe błędy.
Zresztą i tak nie piszę tą metodą co mnie uczyli, ale ważne że nie muszę się skupiać na klawiaturze :)

#68 EmotiCon

EmotiCon
  • 355 postów
  • Skądmam wziąć kasę na iPad'a?

Napisano 01 stycznia 2009 - 02:11

ja wlasnie pisze bez wzrokowo ten post jakos mi to samo wychodzi duzo dal mi internet..

#69 123456

123456
  • 0 postów

Napisano 01 stycznia 2009 - 03:05

Ja umiem pisac bezwzrokowo na zwyklej Polskiej programisty, na Niemieckiej maszynistce tylko normalnie (wszystkie znaki poza tymi ogonkami), bardzo duzo pisalem na klawiatudze, wczesniej chcialem uczyc sie tymi programami ale to nic nie daje

#70 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 stycznia 2009 - 13:39

hmmm.... duzo prac na kompie pisalem i nie musze sie patrzec na klawiaturke... a te programy moim zdaniem nic nie daja... ;/

#71 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2009 - 14:02

Dokładnie. Ja też dużo czasu spędzam przy komputerze i właściwie nie wiem kiedy mi przyszło pisać 'bezwzrokowo'. Od tak, nie zwracam na to uwagi. Kwestia czasu. A programy... Tak jak mówię - jak się dużo pisze, to ta umiejętność z czasem sama przyjdzie.

#72 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2009 - 18:20

Ja umiem pisac bezwzrokowo na zwyklej Polskiej programisty, na Niemieckiej maszynistce tylko normalnie (wszystkie znaki poza tymi ogonkami), bardzo duzo pisalem na klawiatudze, wczesniej chcialem uczyc sie tymi programami ale to nic nie daje


Co to jest "niemiecka maszynistka" w odniesieniu do klawiatury?!
O ile mi wiadomo, jest albo układ QWERTZ (niemiecki), albo tzw. polska "klawiatura maszynistki", która jest jedynie oparta na układzie QWERTZ (z racji tego, że pierwsze maszyny do pisania dostępne w Polsce były produkcji niemieckiej).

#73 123456

123456
  • 0 postów

Napisano 01 stycznia 2009 - 18:31

Co to jest "niemiecka maszynistka" w odniesieniu do klawiatury?!
O ile mi wiadomo, jest albo układ QWERTZ (niemiecki), albo tzw. polska "klawiatura maszynistki", która jest jedynie oparta na układzie QWERTZ (z racji tego, że pierwsze maszyny do pisania dostępne w Polsce były produkcji niemieckiej).


Chodzi mi o klawiature z niemieckimi/szwedzkimi (chyba te same znaczki) literami po prawej stronie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)