Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

www.ifile.pl zaczynamy (jako beta;))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#26 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 13 listopada 2006 - 21:41

może lepeiej zostawić tylko macintosh, przez najbliższy rok zobaczymy pewnie ze 2 albo 3 nowe procesory w makach :lol:

#27 mpukacz

mpukacz
  • 216 postów
  • SkądLublin,Poland

Napisano 13 listopada 2006 - 22:30

a kto ci powiedział ze to serwis "web 2.0" ??


W logo widnieje nazwa 100% beta, które ni jak ma się z serwisem. Więc drogą dedukcji stwierdzam że miało to nwiązywać do web 2.0.

#28 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2006 - 22:44

To ten webmaster razcej coś niebardzo :P To co widać obecnie to nie przesadzając 20 minut roboty.


Nieznam Joomli ale sciagnij php nuke'a i zrob cos takiego chocby w 1 godzine, powodzenia.

Do kolorow sie nie wtracam bo to rzecz subiektywna. Ja preferuje niebieski choc teraz co 2 strona taka.

Pomsyl fajny, troche sie niektore rzeczy rozjezdzaja pod Camino. Brakuje mi kanalu RSS coby sie w nim ukazywaly nowo upload'owane pliki (najlepiej z krotkim opisem tak jak to ma miejsce np. w przypadku RSS'ow z Apple Downloads) i to moim zdaniem jest must have dla Ciebie bo RSS narazie obsluguje tylko newsy. A 2 to kanal RSS zglasza sie jako 'Gorące wiadomości z Jooomla!'.

A czepianie sie do Core Duo to juz pierdolki (zaraz bedziemy sie czepiac ze nie ma Xeon'ow). PowerPC/Intel - dlatego pasuje najbardziej.

#29 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2006 - 07:06

niee beta to info ze jak cos nie dziala to nie dziala bo beta;P W sumie moglem ja w Viscie dac RC00000001, dzis RC 0000002 itd;P

#30 djsebo

djsebo
  • 65 postów
  • SkądPolska

Napisano 14 listopada 2006 - 15:45

Info od Pro-Mac.pl Przemku odezwij sie do mnie prosze. Czekalem na szczegoly mailem i niestety ich nie dostalem. Jesli bedzie taka potrzeba popracujemy razem tak aby zadowolic ogol Mac Userow. Pomysl jest dobry i jest potrzebyny ktos do administrowania. Moge jednak pomowc duzo z samym funkcjonowniem od strony technicznej. Czekam na info i pozdrawiam, Sebastian

#31 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 14 listopada 2006 - 20:17

Na Operze też się sypie, że o zgniłej kolorystyce nie wspomnę.

#32 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2006 - 23:57

Sprawdzilem sobie serwis pod opera 9.02 i generalnie nic sie nie sypie. Uwage o kolorystyce pomijam jako subiektywna. Czyli nie macie uwag do kontentu ale raczej do wygladu. W sumie to chyba lepiej;)

#33 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2006 - 22:06

"...Macintosh PPC i Intel Core (2) Duo" Macintosh PPC i Intel niech po prostu będzie ;) W maczkach są procki: Core Duo/Core 2 Duo, Core Solo i Xeon :)

#34 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 18 listopada 2006 - 09:42

Panowie, czy przypadkiem nie czepiacie się troszeczke ?

Niestety nie tylko u Ciebie... Bajzel na max'a. Po co odpalac niedopracowane rzeczy ?


Ojeju. Wszedłem i wyszedłem. Wszystko rozsypane, kolorystyka do bani... Dziękuję, postoję.


Pod Safari - tragedia. Pod FF (którego logo widnieje na stronie) - jeszcze gorsza tragedia. Wygląda na to, że strona powstała bez pomysłu...


Na Operze też się sypie, że o zgniłej kolorystyce nie wspomnę.


Ani na Safari, ani na Firefoxie nic sie nie sypie. Może warto popatrzec na konfiguracje własnych przegladarek? Przeintelektualizowane (?) czy coś w tym rodzju ? A może po prostu sie sypią z nadmiaru wtyczek lub innych indywidualizujących bajerów? A kolorystyka? - Wreszcie inna !!!
Pozdrawiam.

#35 db

db
  • 771 postów

Napisano 18 listopada 2006 - 10:19

@Przemek Serwis ma potencjał, o grafice może nie będę się rozpisywał :) Moja rada: Znajdź jakiś fajny darmowy mako podobny szablon, zaaplikuj go i wrzucaj programy w raz z opisami. Proponuję np. stworzenie działu z zestawem aplikacji dla początkujących, zamienniki softu z Windows pod OSX. Podstawą jest estetyka, przejrzystość i wartość merytoryczna całego serwisu.

#36 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2006 - 19:25

Ech... Niestety ale ten skin zostal specjalnie przygotowany pod ifile. Dlatego też muszę zrobić dwie rzeczy: zmienić serwer (właściwie firmę hostingową) i przejść na najnowszy komponent remository. Niestety ale robię ten serwis z kumplem który odpowiada za stronę htmlowo/cssowo/wszelaka;) Co do treści to staram się wkładać opisy fajnych programów, ale nie zawsze ma to odzwierciedlenie w statystykach. Ale nie poddaję się i postaram się w miarę wolnych chwil ( co z 1/2 roczną córką w nowej pracy i egzaminem z ekonometrii może nie być łatwe...) dodawać co najmniej 2 programy codziennie 7 dni w tygodniu;>

#37 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 listopada 2006 - 03:08

Monika_M, wysypywanie może się też czymś innym objawiać. Z ciekawości załadowałem tą stronę w Internet Explorerze, Operze, i Safari. W każdym przypadku strona wygląda inaczej. Wiem wiem, co tam Windows ;) ale akurat to świadczy o tym że kod html jest niedokładnie napisany. Sam pomysł godny uwagi :). Proponowałbym bannery umieszczać na samym dole strony pod stopką.

IE:
Dołączona grafika

Opera:
Dołączona grafika

Safari:
Dołączona grafika

#38 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 19 listopada 2006 - 09:18

Diodak Zrozumiałam, że postanowiłeś jednak dokumentować wyższość Win nad Tigerem. Nie dany jest mi już przywilej bawienia się Windą i zaczynam juz prawie tęsknic za efektami specjalnymi jakie daje ta platforma. Patrząc na te zamieszczone skriny zaczynam rozumieć też krytykę kolorystyki, bo rzeczywiście wyłagodzenie kolorów, czyli pójście bardziej w stronę monochromi wraz z efektami Wina (te cudowne kwadraciku i prostokąciki) to dodatkowe przeżycia z pogranicza pop-artu i jest o co walczyć. Jednak tak się składa, że zarówno Pop-Art jak i Win zaliczam do działań około prymiwistycznych, które nie należą jednak do mojej bajki.
Ale do rzeczy: Przyjmując co do zasady, że portal jest dla macuserów i odrzucąc też niechrześcijańską, bo pełną mściwości zasadę: a macie sobie windziarze, to co jak zwykle mam jako macuserka, napisłam post w obronie tej strony, aby przewaga formy nie zdominowała treści. Rozumiem, że dla fachowców nadbudowa jest wartością samą w sobie i być może przekroczę kiedyś granice Rubikonu w okrzykiem: alea iacta est i zajmę się już jedynie formą. Póki co,zrozumiałam, że zaproponowano mi stronę, która deszyfruje mi nazwy programów i programików cywilizacji apllowskiej, nad którym to rozszyfrowaniem meczę się od ponad pół roku. (czyli od czasu ?przesiadki?)
Chodzi mi oczywiście o opisy programów, bowiem, o ile programiści Win w swej większości wynajdują nazwy dla swoich aplikacji tak, aby przy stosunkowo niewielkiej sprawności umysłowej można było się domyśleć w jakim obszarze dany programik może ułatwić (lub utrudnić) życie, to cywilizacja applowska zmiotła tę zasadę wymagając myślenia na wyższym stopniu abstrakcji, z tym, że np. mnie jako przyciężkawą od urodzenia w tym zakresie eliminuje z korzystania z dobrodziejstwa różnorodności aplikacji, które podobno są.
W tym kontekście, gdy stale sobie słyszę lub czytam: "a poszukaj sobie dziecko wszystko już było i jest jak nie na Forum to w Necie", a Przemek proponuje mi gotowca, (poprzez opisy programów) pomny zapewne tego, że może się zdarzyć osobnik (osobniczka), która nawet nie wie czego szukać, w sposób oczywisty jestem w stanie zaakceptować , kolorystykę, dodatkowe efekty specjalne.(jakkolwiek upieram się trochę, że te ostatnie są przewidziane, dla windziarzy.)
Dlatego Przemek, spokojnie, wychowuj córeczkę (gratuluje !!), przygotuj się do ekonometrii, jak będziesz miał kiedyś wolna chwile, to może kiedyś.... bo wbrew opinii:

Niestety nie tylko u Ciebie... Bajzel na max'a. Po co odpalac niedopracowane rzeczy ?

są tacy (no może takie - aby nie obrażać mężczyzn jako ze swej natury perfekcjonistów), które na to czekają.
Powodzenia. Monika.

#39 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 listopada 2006 - 16:28

Diodak Zrozumiałam, że postanowiłeś jednak dokumentować wyższość Win nad Tigerem.
[...]
Patrząc na te zamieszczone skriny zaczynam rozumieć też krytykę kolorystyki, bo rzeczywiście wyłagodzenie kolorów, czyli pójście bardziej w stronę monochromi wraz z efektami Wina (te cudowne kwadraciku i prostokąciki) to dodatkowe przeżycia z pogranicza pop-artu i jest o co walczyć.

Moniko, nie mam takiego zamiaru, bo nie ma co bronić przynajmniej w kwestii wyglądu ;). Chodzi raczej o mały fakt, iż Internet Explorer czyta dokładniej strony www - nie lepiej, tylko dokładniej - niż Safari, Opera czyli przeglądarki pokroju Mozilli. W tych drugich drobne błędy są olewane i wyświetlane tak jak prawdopodobnie powinny wyglądać gdyby kod był poprawny. Strona z dobrym kodem będzie wyglądać identycznie pod każdą przeglądarką pomijając te kwadraciki i purystyczne elementy Windowsa których też nie cierpię ;). W niebieskich zaznaczeniach widać różne błędy których najczęstrzą przyczyną jest zbędna spacja, nieprawidłowe przeniesienie linii w kodzie i brak znajomości jak przeglądarka czyta strony www. Nie jestem specjalistą, ale mogę pomóć żeby strona się nie rozsypywała.

Póki co,zrozumiałam, że zaproponowano mi stronę, która deszyfruje mi nazwy programów i programików cywilizacji apllowskiej, nad którym to rozszyfrowaniem meczę się od ponad pół roku. (czyli od czasu ?przesiadki?)
Chodzi mi oczywiście o opisy programów, bowiem, o ile programiści Win w swej większości wynajdują nazwy dla swoich aplikacji tak, aby przy stosunkowo niewielkiej sprawności umysłowej można było się domyśleć w jakim obszarze dany programik może ułatwić (lub utrudnić) życie, to cywilizacja applowska zmiotła tę zasadę wymagając myślenia na wyższym stopniu abstrakcji, z tym, że np. mnie jako przyciężkawą od urodzenia w tym zakresie eliminuje z korzystania z dobrodziejstwa różnorodności aplikacji, które podobno są.

Bardzo mi się podobają nazwy makowych aplikacji i filozofia ich tworzenia i zgadzam się z Tobą że same nazwy często nic nie mówią. Strona jest warta rozwoju, współtworzenia jeśli ktoś się czuje na siłach ale krytyczne uwagi potrafią zrobić duzo dobrego... Moniko uważasz że byłem niedelikatny? Czuję się dziwnie gdy atakowany przez kobietę.

A ja mimo wszystko składam wniosek żeby ktoś z forumowych grafików przygotował jeden, dwa proste layouty, potniemy to ładnie i przygotujemy szablon w html'u, specjaliści od php dorzucą listowanie katalogów i ich opisów i kolega Przemek będzie miał mniej pracy.

#40 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 19 listopada 2006 - 17:56

uważasz że byłem niedelikatny? Czuję się dziwnie gdy atakowany przez kobietę

Miły jesteś, ale ustalmy, że jeszcze nie przez kobietę, ale niedorostka, która reaguje pewnie zbyt emocjonalnie nie potrafiąc trzymać należnej kobiecie klasy.
Poza tym, Diodak, na litość Boską, podjęłam z Tobą tylko małą dyskusyjkę, lub jak wolisz było to lekkie przekomarzanie, bo naprawdę to wkurzyła mnie arbitralność całkiem innej wypowiedzi (ale chyba cytowałam), z którą ośmieliłam się (pewnie na swoja zgubę) niezgodzić całkowicie. Albo inaczej, zdecydowałam się zaprotestować przeciwko takiemu stawianiu sprawy, którą oceniłam na:
1. jako niegrzeczną (jakkolwiek jest to bardzo grzeczne określenie, ale co na ten temat sobie pomyślałam nie napisze bo się boje moderatorów)
2. błędną co do meritum, gdyż gdyż jak wspomniałam, oceniłam te stronę jako pomoc takim jak ja, a jako start w konkursie piękności (przynajmniej stron internetowych), które to działanie zawsze zawiera element próżności, co jest dobre na targowisku próżności, ale nie na Forum, które co do pomysłu na swoje istnienie zakłada także pomoc takim jak ja.
3. jako wymierzoną raczej ad peronam niż ad rem, zgodnie z dawnym Młynarskim nucącym swego czasu "Niech no tylko ktoś wyskoczy, my go zaraz ..."
Oczywiście znam ten link: http://www.macupdate.com/, ale tam to sobie mogę szukać, bo i tak nie mam pojęcia co i do czego może mi się przydać, jeżeli w ogóle mi się przyda zwłaszcza jak nie wiem jeszcze czego szukać. Krótki opis co do czego i co się da jest dla mnie nadzwyczaj pomocny, dlatego też, gdy po pierwszych miłych i zachęcających postach zaczynała przeważać fala różnej krytyki do drwiny łącznie, postanowiłam wziąć w obronę, przede wszystkim idee, gdyż i tak nie odmawiam nikomu prawa do popełniania błędów i z nich nie szydzę, doskonale zdając sobie sprawę, że tak łatwo jest ich uniknąć(po prostu nic nie robić i nikomu nie pomagać).
Jest całkiem prawdopodobne także, że percepcja męska i kobieca to zupełnie inna bajka. W zeszłym tygodniu miałam taki tekst " Wiesz _M, jak mnie dziś wyrwie do referowania Schellinga, to wejdź mi w już w dyskusje po trzecim zdaniu i przejmij to. Jak nie, to leżę bo mi starczy inwencji na 3 minuty, a poza tym mam kaca" Mogłam sprawdzić, meską percepcję odpowiadając: "Wiesz, nie dzisiaj, bo mam bluzeczkę niedoprasowaną o tu, po lewej stronie, więc sam rozumiesz będę się źle prezentowała". Ciekawe jaka by miał minę, i czy też by uznał, że ważniejsza jest forma, czy może jednak "treść".
Pozdrawiam serdecznie Monika.

#41 djsebo

djsebo
  • 65 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 listopada 2006 - 01:01

Z braku czasu nie nawiarze do powyzszej dyskusji, chociaz uwazam ja za dosc ciekawa. Przemku powodzenia z Ekonometria i dbaj o rodzine to najwazniejsze oczywiscie. Ekonometria nie jest tak straszna chociaz nie byla moim ulubionym zagadnieniem. Jesli potrzebujesz przetestowac strone na innym serwerze mozesz podeslac wszystko do mnie. Jesli zdecydujesz sie na latwiejsze rozwiazanie przygotuje wszystko pod wordpress'em a tobie zaproponuje prowadzenie serwisu od strony zawartosci. Tak czy inaczej portal jest porzyteczny wiec jesli nie Ty to ja stworze taki serwis. Cel jest sluszny wiec nie nalezy sie poddawac. Pozdrawiam serdecznie, Sebastian F.

#42 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 20 listopada 2006 - 13:58

djsebo - spokojnie jest juz w trakcjie tworzenia nowy serwis.

grafika i domena jest owiana tajemnica, powiem tylko ze bedzie wszystko PRO przygotowane :).....niektorzy juz widzieli....

przydalby nam sie tylko jakis potezny serwer......bo moje srodki finansowe niestety....:)

Ok, jednak wypada pokazac chociaz strone glowna:
http://ipliki.patrz.pl/

Osoby chetne do dodawnia plikow oraz potencjalnych "dawców" serwera zapraszam na gg: 3396147 oraz PM.

Pozdrawiam i dziekuje Przemkowi za inspiracje ( jezeli chcesz sprzedac domene prosze odezwij sie )
Marcin Oko

#43 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 listopada 2006 - 14:36

jak dla mnie to ten brushed metal na całej stronie to lekkie przegięcie :P tylko pamiętajmy, że o gustach się nie dyskutuje! :)

#44 djsebo

djsebo
  • 65 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 listopada 2006 - 14:56

C.d. Jak mawia lacinskie przyslowie :-) Design jest ciekawy, ciekawe tez ile bedzie wazyl :) Wszyscy widze maja problemy lokalowe wiec zobaczymy co ostatecznie z tego wyjdzie. Powodzenia!

#45 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 20 listopada 2006 - 15:22

hehe plik tla zajmuje 3.11 KB ( calosc strony glownej 31 kb ) - zdziwiony ? jak mowilem, wszystko bedzie PRO zrobione, mam 2,5 letnie doswiadczenie z grafika, w zespole mam genialnych koderow xhtml 1.0 + css, oraz web-programistow php/mysql. Strona wazy malo, wszystko zalezy w sposobie kodowania i poslugiwaniu sie css'em. Pozdrawiam

#46 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2006 - 15:34

djsebo - spokojnie jest juz w trakcjie tworzenia nowy serwis.

grafika i domena jest owiana tajemnica, powiem tylko ze bedzie wszystko PRO przygotowane :).....niektorzy juz widzieli....

przydalby nam sie tylko jakis potezny serwer......bo moje srodki finansowe niestety....:)

Ok, jednak wypada pokazac chociaz strone glowna:
http://ipliki.patrz.pl/

Osoby chetne do dodawnia plikow oraz potencjalnych "dawców" serwera zapraszam na gg: 3396147 oraz PM.

Pozdrawiam i dziekuje Przemkowi za inspiracje ( jezeli chcesz sprzedac domene prosze odezwij sie )
Marcin Oko


Nie dziękuję:) Widzisz za Tobą jest inspiracja plus zaplecze, za mną stoi doswiadczenie jako makowy ftpowiec. Zresztą można powiedzieć że naśladownictwo jest największą formą uznania:P
Miło będzie konkurować nie tylko po stronie graficznej:P
Poza tym mój serwis już jest i będzie się rozrastał o kolejne partie softu:)
Za konkurencję dziękuję, resztę niech rozstrzygną makjuzerzy.

Do djsebo:
Za taką pomoc podziękuję. Serwis ifile.pl jest moją własnością i pracuję nad nim kosztem snu, życia rodzinnego wiec nie skomentuję Twojej propozycji. Miło widzieć jak makjuzerzy się budzą ze snu i szturmem ruszają do pracy. I nie piszę o tym ironicznie. Tak też myślałem że będzie kiedy pojawi się pierwszy serwis ftp. Cieszę się że coś się rusza. Uznałem że wartością ifile.pl jest zawartość programowa i taką będę budował. Zapewne forma graficzna też się z czasem zmieni, ta którą widać nie jest w 100% taką jakbym chciał. Ale na to niestety potrzebuję czasu;) Jak rozumiem okres ochronny już zakończony i wchodzimy w okres walki konkurencyjnej. Tak więc niech z jednej strony stanie pasja i doświadczenie z drugiej profesjonalna grafika i serwis;)

#47 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 20 listopada 2006 - 15:58

Jasne, kazdy jest w czyms dobry. Ci gratuluje udanego pomyslu i fajnej domeny ;-). Mam nadzieje ze wzajemna konkurencja bedzie motorem napedzajacym :). iPliki.com startuja w tym tygodniu. ( panowie szybko sie uwijaja z robota ) Pozdrawiam

#48 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2006 - 16:01

Jasne, kazdy jest w czyms dobry. Ci gratuluje udanego pomyslu i fajnej domeny ;-).
Mam nadzieje ze wzajemna konkurencja bedzie motorem napedzajacym :).

iPliki.com startuja w tym tygodniu. ( panowie szybko sie uwijaja z robota )

Pozdrawiam


W takim razie niech zostanie tylko jeden;)
I bynajmniej nie mówię o ftp idg;>>
Co do domeny to jest wyjątkowa, wystarczy porównać nasze adresy;>

#49 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 20 listopada 2006 - 17:27

wiesz co do domeny to watpie zeby ktos wpisywal "file na maca" raczej "pliki na maca" wiec....:) to i tak wszystko zalezy od pozycjonerow :). Ok, nie robmy spamu. Masz racje. NIe skumalem :P

#50 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2006 - 17:31

Raczej chodzi o pewnen ciąg skojarzeń: iMac, iMovie, iFile:P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych