Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki dostawca internetu najlepszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:04

Witam we wrześniu konczy mi sie umowa z dialog i nie wiem czy zostac z nia czy zmienic operatora internetowego? zależy mi na bezprzewodowej poniewaz kupiłęm maca ostatnio i tata tez bedzie kupował i fajnie by było miec bezprzewodowy internet w całym mieszkaniu; Jakiego operatora polecacie? pozdrawiam

#2 barwnik

barwnik
  • 29 postów
  • SkądBournemouth, UK

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:12

Jeżeli masz UPC w okolicy to proponuję Ci przejście na Chello. Mają znakomite łacza. Router możesz kupić jakikolwiek bezprzewodowy z Wireless N i będzie śmigać. Mój brat w Lublinie siedzi na łączu 30 Mb/s i jest bardzo zadowolony.

#3 vinkler

vinkler
  • 79 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:24

Potwierdzam. Jeżeli tylko działa UPC to nie ma innej, lepszej alternatywy. Gdybyś mieszkał we Wrocławiu......to inny temat.

#4 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:31

Mieszkam aktualnie w Bielsku;) i tu wbielsku konczy mi sie umowa;) aha i zeby net bez probelmu działą na maca oczywiscie:0 i jak to z routerem zrobic mozna to gdzies osobno kupic czy jak pozdrawiam

#5 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:41

Nie radze brać netii :)

#6 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:49

Czyli UPC najlpeszy? czytałem ze duzo osob na niego narzeka;)

#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:51

Napisze wprost najlepiej iść tam gdzie umowy nie są na długi okres lub najlepiej nie określony wtedy masz szanse wydostania się z bagna jak się w nim znajdziesz bo z doświadczenia wiem że każdy dostawca jest super zanim się umowę podpisze potem już nie jest tak fajnie.

#8 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:58

Vinkler, czemu wro jest innym tematem???

#9 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 sierpnia 2009 - 22:12

pewnie większa oferta, z tego co pamiętam to we Wrocku już bardzo dawno temu można było mieć stałe łącze za bardzo fajną cenę, więc pewnie teraz jest tylko lepiej. Co do routera, Linksysy bardzo fajnie działają, idziesz do sklepu i prosisz o router, jeżeli masz z tv kablowej to wystarczy router, jeżeli TP S.A, czy inny operator to warto wtedy router/modem ADSL. Testowałem i jedno i drugie urządzenie Linksysa i problemów najmniejszych nie było.

#10 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 sierpnia 2009 - 22:16

Ja też polecam UPC lub Aster ale nie wiem co masz za możliwości. Pewnie masz jakiś lokalnych mniejszych providerów.

Nie radze brać netii :)

Możesz powiedzieć dla czego bo ktoś ze znajomych chce wziąć jakiś wypasiony pakiet z telefonem,internetem bezprzewodowym (chyba w play) ?

#11 vinkler

vinkler
  • 79 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 23:39

Vinkler, czemu wro jest innym tematem???

Chociażby dlatego.

#12 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 23:55

Odpowiedź na pytanie dlaczego jest dość prosta, netia jest świetna dzwonią pytają się co i jak co chwile to nowsze propozycje świetne oferty itd ... , ale na tym się kończy. Klientem neti byłem 8 lat miałem u nich telefon stacjonarny, potem korzystałem na ich lini z internetu na zwykłym modemie telefonicznym w PC, potem nadszedł czas na świetny ADSL o szybkości 196 KB/s za 56 zł miesięcznie umowa podpisana w 2005 roku na okres dwóch lat z modemem za 1zł aczkolwiek w przypadku rezygnacji wcześniej miałem pokryć koszt modemu w wysokości 250 zł czy coś koło tej sumy, w każdym razie myśle okej niech będzie. Podpisało się umowę przyszedł ich zestaw instalacyjny wszystko sobie aktywowałem i zaczęły się problemy ponieważ internet nie działał do końca jak powinien a netia tłumaczyła się że błędy na lini zawsze jakieś są ale nie było to jakieś strasznie uciążliwe, potem ludzie w tej samej umowie mieli łącze 256, 512 następnie 1Mbit/s a ja dalej płaciłem tyle samo za 1/10 internetu w porównaniu do tego co mieli ludzie którzy podpisali umowę 3 miesiące później bo im transfer zwiększali a mnie mieli gdzieś, przy rezygnacji z netu nagle znaleźli że była by jakaś kara a nie cena modemu tak jak na początku mówili itd ... , zmieniłem modem USB na router D-link DSL 504T i na nim dotrwałem do końca umowy. Napisałem rezygnacje z wszystkich usług neti co też nie było łatwe ponieważ nawet odłączyć nie umieli zgodnie z umową, mianowicie wypowiedzenie które im wysłałem na początku twierdzili że doszło i 20 umowa zostanie zakończona, nadszedł oczekiwany 20 patrze wszystko działa dzwonie do nich a oni że wypowiedzenie do nich jeszcze nie wpłynęło i mogą to zrobić dopiero za 2 miesiące, po tygodniu ponownie rezygnacja się znalazła i zostałem odłączony, najpierw telefon a po kilku godzinach internet (a podobno się nie da mieć netu bez telefonu u nich) co ciekawe po odłączeniu usług router adsl w dalszym ciągu potrafił się z nimi zsynchronizować i łączyć tylko z stroną neti, ale na prędkości już nie 192 tylko 768. W tej chwili po lini telefonicznej nie ma już w domu śladu, router sprzedałem kable zostały sprowadzone z powrotem do piwnicy tam gdzie jest ich puszka, czy ta linia jest jeszcze gdzieś fizycznie podłączona tego nie wiem i nie wiem nawet jak to sprawdzić, w każdym razie podczas demontażu kabli i gniazdek jeszcze było na nich napięcie. Czy netia odłącza fizycznie użytkowników nie wiem, ale wiem że mój numer mimo że minęło sporo czasu bo ponad dwa lata w dalszym ciągu jest "Nie ma takiego numeru" czyli tak jak by mieli nadzieje że się do nich wróci. Co było ciekawe w neti to że zawsze były takie same rachunki różniły się zaledwie o 2 - 3 zł czy się korzystało z telefonu czy nie, a darmowe minuty w abonamencie to chyba tylko w reklamie były. Dzisiaj mam internet od lokalnego prowidera 9Mbit/s downloadu i 1Mbit/s uploadu za 65zł/mc, dwa telefony z Ery i jeden z plusa + stacjonarny a właściwie VOIP za 1zł miesięcznie (Opłata za numer) To moje doświadczenia z firmą netia, teraz z kolei podpisało się nieszczęsną umowę z telewizją N której działanie to czysta fikcja zarówno pod względem odbioru jak i funkcjonalności nBox Recordera czy usług powiązanych z internetem do których jest on wymagany a nigdzie się o tym nie pisze i nie mówi, na szczęście jest ona tylko na 12 mcy, szkoda tylko że nie da się przetestować jakości usługi przed podpisaniem umowy bo rozwiązało by to wiele problemów.

#13 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 sierpnia 2009 - 00:33

UPC najlepsze. Stosunek ceny do jakości poza konkurencją (90zł za 15MB). Super promocje/pakiety. Umowa na 12 miesięcy. Dobre, stabilne łącze (światłowody, etc.). Nie robią problemów z dzieleniem łącza przez Wi-Fi.

#14 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 27 sierpnia 2009 - 11:38

OKi to może tak: Kto posiada dialog i uzywa routera wchodzac na neta za pomoca maca?i czy to dobrze działa itp.

#15 Dr.No

Dr.No
  • 183 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2009 - 12:23

Skoro już weszliśmy na temat Wrocławia, to dołącze sie do pytania. Jaka jest najlepsza sieć we Wrocławiu oprócz e-Wro(bo do niego nie mam dostępu)?

#16 jacektoja

jacektoja
  • 150 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 12:35

ja mam router z Ery i jest git... UPC nie ufam :P oni są*dziwni Ci z UPC :P a bezprzewodowy mam blueconnect :)

#17 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 12:38

Ja nie ufam technologi ADSL, była ona stworzona tylko po to aby były tania i łatwo można było jej użyć wszędzie co akurat się udało, ale cała reszta zupełnie do niczego.

#18 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 13:10

@Dastin88 Ja mam Dialog ADSL 2Mb/s, działa z makami zarówno przez Ethernet, jak i bezprzewodowo przez router Airport Express. Działa także z Vistą. Z innym routerami też działa. Aby Mac dobrze działał najlepiej kupic router wspierający WPA, najbardziej kompatybilny protokół zabezpieczeń dla współczesnych Maczków. pozdrawiam

#19 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2009 - 13:23

Mam w Dialogu (4mbit) i nie narzekam. Jedynie cena mogłaby być niższa. Tu UPC wychodzi na prowadzenie, tylko nie wiem jak ze stabilnością połączenia. Do modemu mam podłączony Airport Express n i hula aż miło. Nie polecam Belkina N1 Vision (zrywa połączenie).

#20 kmita

kmita
  • 131 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 15:41

Od dobrych kilku lat jest bardzo zadowolony z UPC - zacząłem od łącza 512kb i do dzisiaj doszedłem do 15mb za podobną cenę :) Cenowo fajnie wychodzi w momencie kiedy bierze się (tak jak ja) u nich wszystko - internet, telefon i telewizję. Ale tak miałem w domu u rodziców. Teraz jako, że się wyprowadzam to muszę założyć coś u siebie w mieszkaniu. UPC niestety tam nie ma, z tego co się dowiedziałem to najsensowniejsze oferty ma Netia i Aster. Co brać?

#21 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 27 sierpnia 2009 - 15:57

No to moze zostane przy dialogu;)
ale jaki teraz router wybrać?
moze byc taki?

Linksys by Cisco
i jak to podpiac i zabezpieczyc przed innymi uzytkownikami?
trzeba do dialogu dzwoni i cos ustraiwac czy nei trzeba?
pozdrawiam

#22 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 27 sierpnia 2009 - 17:09

Dżizes jak już kupisz router lub router/modem ADSL, to w instrukcji będzie wytłumaczenie co ustawić i gdzie zabezpieczenia i jakie.

#23 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 27 sierpnia 2009 - 17:19

dobra racja;) ale te z linksysa dobre?

#24 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 17:26

To ja też poprosze o pomoc . Potrzebuje alternatywy dla neti/TPSA . Mam taką sytuację. Wiem że chello najlepsze ale nie jest tutaj dostepne. Jedyne co moge to TPSA lub netia na łączach TPSA czyli to samo gówno. JESTT TRAGICZNIE !!!! Pingi straszne, straszne lagi przy graniu i nonstop się rozłącza. NIE MAM JUŻ SIŁY. Co można założyć sobie w alternatywie ?? od razu piszę że żadne od sieci komórkowych bo zasięg też tragiczny jest .... Mieszkam 30 km od Gdańska.

#25 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 17:45

Napisze wam tak jak macie problem z netem w małych firmach, a te najczęściej dają szybki net w przystępnej cenie to jak coś nie działa to zgłaszajcie a potem dzwońcie o odliczenie i nie dajcie się zwieść że to wina ich dostawcy bo to nie jest problem końcowego urzytkownika, po każdej awarii dzwońcie o odliczenie a jakość usługi się zacznie ekspresem poprawiać. Ja tak robie zawsze i nie ma znaczenia czy się zerwał kabel, modernizują sieć czy awaria nie u nich ma być odliczone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych