Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zarobki Ispot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#51 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 01 września 2009 - 20:59

Nie chce mi sie wierzyc zeby ktos siedzial w rosmanie za 1000-1200zl Chyba , ze nie robi pelnego etatu , nie robi po 5 dni w tygodniu + weekend. mozesz sobie n ie wierzyc, tam ludzie dostaja od 5.20 do 8.60 na reke, a wiekszosc robi na tzw 3/4 etatu (czyli w ich systemie jakies 160h). Na prawo pracy to oni sobie tam mozno gwiżdzą, na przykład konczysz prace o 22, wychodzisz o 2230, a na 8 nastepnego dnia zebranie ktore trwa 3h i nikt ci nie placi grosza :lol: Z ludzmi z urzedu pracy oni sobie wodeczke pija a pracownicy zapier** jak male samochodziki bo sie boja o swoja przyszlosc. Ludzie po 25-30 lat utknieci w beznadziejnej pracy za grosze marza o "awansie" na kase w realu! Zal dupe sciska jak sie widzi niektore przypadki beznadziejne, zwlaszcza ludiz z magistrem przewalajacych kartony na magazynie. zreszta skoro w ispocie _starszy_ sprzedawca _wyciąga_ 1800 jak zacisnie poslady, to co dopiero w takim top secret czy jeans clubie pracownik _zwykly_ sprzedawca. praca w handlu to najgorszy dół jaki moze sie trafic czlowiekowi, a wlasciciele sklepow z oczuywistych wzgledow nie placa wiecej - bo po co ;) Luzna dygresja: ja zahaczylem sie (i 3 znajomych) do pracy zdalnej w amerykanskiej firmie (polscy programisci sa dobrzy i tani i pozadani) i zarabiam na polskie warunki kupe kasy - ludzie robia wielkie oczy jak 21 latek bez studiow moze za 5-10 godizn dziennie siedzenia przed kompem z wolnymi weekendami zarabiac TAKA KASE!!! Sek w tym ze w USA to w makdonaldzie zarabiaja niewiele mniej niz ja (cos kolo 12$/h) ;) ot, roznica w postepie miedzy krajami... mam cicha nadzieje ze warunki rodakow pracujacych u wyzyskiwaczy zmienia sie po wejsiu do strefy euro, ale okres przejsciowy bedzie naprawde burzliwy i bolesny, bo najpier w gore pojda ceny, a place dopiero po parunastu miesiacach

#52 Kamol

Kamol
  • 194 postów

Napisano 03 września 2009 - 12:58

Czy pracownicy iSpotów albo sklepów Cortland mają jakieś zniżki na sprzęt Apple ?

#53 A.Grabowski

A.Grabowski
  • 37 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 września 2009 - 06:21

Maja Co smieszniejsze do ceny zakupu trzeba doliczyc dodatkowo 3% z ceny zakupu w celu pokrycia kosztow wysylki (mimo ze sprzet i tak dojdzie tym samym kurierem wraz z innymi przesylkami) Znizki nie sa jakies rewelacyjne. Ten sam sprzet kupisz taniej np na allegro. N ipodach jest to obnizka ok 100-150 zl od ceny pierwotnej. Do tego takiego zakupu mozesz dokonac raz do roku.

#54 niou_ns

niou_ns
  • 60 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 września 2009 - 18:09

Ty ,skad jestes ? W rosmanie za tysiaka ktos robi ? ..... Ogarnij sie . W duzych marketach na kasie nie schodza ponizej 1500 zl .....


Co do dużych marketów i kasy - przez wakacje dorabiałem na kasie w real,-'u, w firmie LeaderService, (obejmuje również wiele marketów w Krakowie). Stawka na kasie - 5.70 netto. I jak tu dojść do 1500 na miesiąc, kiedy rozpiska godzin pozwala na pracę co drugi - trzeci dzień w miesiącu ? Maksymalnie 6h, bo tyle trwa zmiana, czasem i krócej, jak nie ma ruchu.. :-) Jak jest dobrze i unikniesz manka, to może 500 zł zarobisz.

#55 ferrari_enzo

ferrari_enzo
  • 365 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, 50km to Woodź

Napisano 20 października 2009 - 22:16

Ciekawe ile zarabia pracownik Apple Store w nowym jorku? Pewnie sporo ;)

#56 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2009 - 22:53

Pośrednictwo pracy to to największe sk....yństwo jakie może być. Dla mnie to jest okradanie ludzi za przywoleniem Państwa.

Taki żlodziej zalożyciel pije wódeczkę z firmami w okolicy na zatrudnianie. Dostarcza pracowników tanich i sam jeszcze zgarnia od sztuki sporo kasy. Jakby tego mało, to dzięki takiemu złodziejowi firma ma w dupie zwolnienia grupowe bo nie ma umów z pracownikami tylko z firmą, a takie zerwanie umowy niczym specjalnym nie grozi.

Między innymi jeden z PO'wców ma największą firmę w Polsce z tej branży. Mata co chcieliśta :-)

Dodam jeszcze od siebie, że w małych miejscowościach firmy często zatrudniają TYLKO poprzez pośredników. Nie rekrutują i nie płacą bezpośrednio tylko przez pośrednika. Jak wiadomo pośrednictwo to największe pieniądze. Szkoda że w tym przypadku nie kosztem "nie kupienia telewizora" tylko konieczności zarabiania żeby egzystować.

---- Dodano 21-10-2009 o godzinie 00:02 ----

Ciekawe ile zarabia pracownik Apple Store w nowym jorku? Pewnie sporo ;)

Wydaje mi się że kokosów nie ma.

Zauważ, że garną się tam chyba najczęściej fanatycy aby być bliżej nowych zabawek. Apple to pewien rodzaj kultu ;-) Wydaje mi się że mają średnia New Yorkowską płacę + jakieś bonifikaty.
Tak samo jak u nas, tylko tam "średnia krajowa pensji" jest inna niż u nas i pozwala na DUŻO więcej niż u nas.

#57 low_light_films

low_light_films
  • 17 postów

Napisano 21 października 2009 - 10:06

Wydaje mi się że mają średnia New Yorkowską płacę + jakieś bonifikaty.
Tak samo jak u nas, tylko tam "średnia krajowa pensji" jest inna niż u nas i pozwala na DUŻO więcej niż u nas.


Płaca w Apple Store jest podobna do płacy np w B&H, tj. około 15 $ na godzinę ( na początek). To nie są kokosy jeśli zauważysz, że wynajem mieszkania w NYC to koszt od 900$ w górę. To jest praca dla studentów i młodych ludzi, nie dla tych, którzy chcą z tej pensji utrzymać rodzinę.

#58 tomekg85

tomekg85
  • 51 postów
  • SkądTarnów

Napisano 21 października 2009 - 15:36

Ciekawe ile zarabia pracownik Apple Store w nowym jorku? Pewnie sporo ;)


Na pewno nie. Zwykły sprzedawca... Jeżeli ktoś marzy o takiej pracy to... powodzenia :P

#59 Karmazynowy

Karmazynowy
  • 362 postów

Napisano 21 października 2009 - 15:44

gwoli wyjasniania piszecie o kwotach netto czy brutto?


Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa z kręgosłupem...

#60 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 21 października 2009 - 19:32

Płaca w Apple Store jest podobna do płacy np w B&H, tj. około 15 $ na godzinę ( na początek). To nie są kokosy jeśli zauważysz, że wynajem mieszkania w NYC to koszt od 900$ w górę. To jest praca dla studentów i młodych ludzi, nie dla tych, którzy chcą z tej pensji utrzymać rodzinę.


15$x 176 godzin w miesiacu = 2640 $
Wynajem mieszkania -900
zostaje 1740$
Mysle ze starczy na mb white, oplacenie rachunkow za prad, rachunku za komorke (pewnie iphone) itd...
Jezeli sie mysle to mnie poprawcie...

#61 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 21 października 2009 - 20:44

Chyba zapomniałeś o podatku...

#62 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 21 października 2009 - 20:50

Chyba zapomniałeś o podatku...


tzn ? Bo nie znam sie dokladnie na ichniejszym prawie i podatkach :)

#63 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 21 października 2009 - 23:12

tzn ? Bo nie znam sie dokladnie na ichniejszym prawie i podatkach :)

Nie trzeba się znać na ich prawie i podatkach żeby wiedzieć, że podatki się płaci. Za coś trzeba spłacać długi Chinom.

#64 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 października 2009 - 08:13

Nie trzeba się znać na ich prawie i podatkach żeby wiedzieć, że podatki się płaci. Za coś trzeba spłacać długi Chinom.


Czlowieku napisz o co Ci chodzi bo naprawde nie kumam i pewnie reszta osob z tego tematu rowniez. Wiec prosze: Oswiec mnie!

#65 RobAndzik

RobAndzik
  • 365 postów
  • SkądIngolstadt DE

Napisano 22 października 2009 - 08:45

No i druga sprawa ze czyns w stanach sie placi w systemie tygodniowym..

#66 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 22 października 2009 - 11:20

No to gratuluje rozgarniecia. Chodzi mi o to, ze od zarobków, które sobie policzylem mnozac po prostu liczbę godzin razy stawkę trzeba zapłacić podatek dochodowy jak w każdym kraju i nie trzeba być tu wyjątkowo inteligentnym żeby to wiedzieć.

---- Dodano 22-10-2009 o godzinie 12:22 ----
*policzyles - cholerna autokorekta.

#67 Performance

Performance
  • 87 postów

Napisano 18 czerwca 2010 - 22:38

Jak teraz wyglądają zarobki? I czy łatwo bez większego doświadczenia dostać się do Cortlandu do pracy? :)

#68 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2010 - 22:47

Dlaczego pytasz o Cortland w wątku o iSpot?

#69 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 20 czerwca 2010 - 06:15

Jak można wyżyć za mniej niż 3000 pln na osobę miesięcznie??? Co Wy jecie?? liście i jagody?

#70 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 20 czerwca 2010 - 07:19

Prawie 70% Polaków zarabia poniżej średniej krajowej, ich się pytaj. Mi przy 7k miesięcznie ledwo starcza do pierwszego :P Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

#71 Performance

Performance
  • 87 postów

Napisano 23 czerwca 2010 - 12:21

Pytam w tym wątku żeby nie zaczynać specjalnie nowego.

#72 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 czerwca 2010 - 12:22

No ale tu jest inny temat.

#73 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:25

cos w tym jest ze apetyt rosnie w miare jedzenia. Jak mialem 1.500 zl to bylem kiedys szczesliwy. Teraz jak nie wyrobie 3k miesiecznie na reke to jest naprawde kiepsko. Tylko, ze jak mowie to znajomym - wiekszosc studentow - to patrza na mnie jak na wariata uwazajac, ze przy takich pieniadzach powiniennem juz byc najszczesliwszym czlowiekiem na ziemi... Mam 3k i na nic pieniedzy :/

#74 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2010 - 13:35

cos w tym jest ze apetyt rosnie w miare jedzenia. Jak mialem 1.500 zl to bylem kiedys szczesliwy. Teraz jak nie wyrobie 3k miesiecznie na reke to jest naprawde kiepsko.
Tylko, ze jak mowie to znajomym - wiekszosc studentow - to patrza na mnie jak na wariata uwazajac, ze przy takich pieniadzach powiniennem juz byc najszczesliwszym czlowiekiem na ziemi...

Mam 3k i na nic pieniedzy :/


Widzę że podejście naszych znajomych jest podobne, tyle że mi zupełnie tak samo jak tobie, kiedy zdarzy się zrobić 3k to raczej nie wiem co z tym zrobić :), dobrze ze raczej się to nie zdarza zbyt często.
Btw. Ciekawe czy Code narzeka? ;) haha

#75 vt9st

vt9st
  • 169 postów

Napisano 15 listopada 2011 - 18:02

Podbijam i pytam byłych pracowników Cortland - jak wyglądała praca w Cortland? Zespół, nacisk z centrali, zarobki?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych