Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Android vs iPhone OS 3.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#126 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 31 lipca 2009 - 10:53

LOOOOL, nasedo, potrafisz ustawic sobie Windows Mobile, a nie potrafisz zrobic i korzystac z Jailbrakea?:DDD
Sorry ale to juz przechodzi wszelkie pojecie i pokazuje dobitnie twoja paranoiczna wrecz stronniczosc.


Vendisse, czy naprawdę jesteś na tyle ograniczoną osobą - czy może potrzebujesz kogoś, aby czytał ci owe forum, bo sama nie jesteś w stanie niczego pojąć?

Przeczytaj to jeszcze raz, przepraszam - poproś kogoś by to przeczytał:

(...) Jednak, ja przez lata pracując z urządzeniami z WM potrafię skonfigurować je tak, by pracowały dla mnie w zadowalający sposób.

Wytłumacz proszę, jaki związek ma "ustawienie Windows Mobile" ze zrobieniem Jailbreak'a w iPhone? Gdybyś posiadała niezwykle rzadką, acz cenną umiejętność czytania - wiedziałabyś jakie są powody dla których nie robię Jailbreak'a.

#127 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 31 lipca 2009 - 12:04

Jeżeli ktoś zechce - niech weźmie oba urządzenia i przetestuje w nich klawiatury ekranowe.

No to w takim wypadku muszę Ci powiedzieć, że jak dla mnie klawiatura w iPhone jest wygodniejsza. Nie znaczy to, że na tej z Androida nie da się pisać, ale wymaga to trochę więcej wprawy i przyzwyczajenia, podczas gdy pisanie na iPhone przychodzi bardzo łatwo od pierwszego użycia. Tak było w moim przypadku, nie twierdzę, że każdy tak to widzi.

Rozwiązanie "problemu" słuchawek na minijack jest tematem stosunkowo starym - jeżeli chodzi o urządzenia HTC. Nabycie rzeczonej przejściówki, to naprawdę nie jest wydatek znaczący aby nie można było sobie na to pozwolić.

Nie samą przejściówką bym się przejmował, ale jakością dźwięku produkowanego przez urządzenia HTC. Na wszystkich które miałem się zawiodłem, jak sprawa wygląda w HTC Magic jeszcze nie sprawdzałem, ale nie zdziwię się jak będzie podobnie.

Ważniejszą rzeczą (według mnie) była inna wada urządzeń HTC, a mianowicie podłączając przez kabel USB urządzenie do komputera, używając je jako modem 3G/HSDPA okazywało się, że zasilanie podawane przez port USB jest niewystarczające, i docelowo - telefon ulegnie rozładowaniu.

W dzisiejszych czasach wydaje mi się że jedynym słusznym rozwiązaniem jest Bluetooth do takich zastosowań. Brak zbędnych kabli, a jak chcesz ładować telefon to zawsze możesz go podłączyć kablem do USB albo go gniazdka w ścianie jak masz takowe pod ręką.

Jednak, ja przez lata pracując z urządzeniami z WM potrafię skonfigurować je tak, by pracowały dla mnie w zadowalający sposób.

Ja też, co z tego, iż ten zadowalający sposób jest daleko za tym co oferuje iPhone i telefony z Androidem.

Jeżeli przyjrzymy się aplikacjom oferowanym przez Apple, można powiedzieć że ilościowo wygrywają. Możemy powiedzieć, że sklep jest ładniejszy, że każda aplikacja opatrzona jest obrazkami - w porządku, to też prawda. Co z tego, jeżeli aplikacje w AppStore nie zaoferują niczego, czego w iPhone brakuje. W urządzeniu z Androidem - mamy wiele aplikacji rozszerzających jego funkcjonalność

Z jednej strony masz rację, z drugiej, aplikacje w AppStore są wykonane dużo staranniej, jakby z większą dbałością (o szczegóły ;-) ). Takie przynajmniej mam wrażenie porównując AppStore do Marketu.

Android, daje użytkownikowi możliwość wyboru instalacji aplikacji spoza Android Marketu, możemy na to się zgodzić lub nie - ale mamy wybór, którego ja jestem zwolennikiem.

To jest plus dla Androida, bez wątpienia. Niektórzy mogą powiedzieć, że zrobili na iP JailBreak i mają tak samo, inni że nigdy nie mieli JB i AppStore im wystarcza. Jednak sporo osób korzysta z JB, tego nie da się zaprzeczyć. W Androidzie zawsze jest możliwość zainstalowania "innych" aplikacji.

#128 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 31 lipca 2009 - 12:19

No to w takim wypadku muszę Ci powiedzieć, że jak dla mnie klawiatura w iPhone jest wygodniejsza. Nie znaczy to, że na tej z Androida nie da się pisać, ale wymaga to trochę więcej wprawy i przyzwyczajenia, podczas gdy pisanie na iPhone przychodzi bardzo łatwo od pierwszego użycia. Tak było w moim przypadku, nie twierdzę, że każdy tak to widzi.


Gust, gust, jeszcze raz gust - przyzwyczajenie, oczekiwania wobec urządzenia. Klawiatura ekranowa w G1 też mnie nie zachwyca - jednak, jak pisałem nie zastanawia się, nie "zamyśla się", jak zdarza się dla iPhone. Moje preferencje: Klawiatura w iPhone - odrzucam, klawiatura ekranowa w G1 - odrzucam, jednak da się coś na niej napisać, klawiatura sprzętowa w G1 - akceptuję.

Nie samą przejściówką bym się przejmował, ale jakością dźwięku produkowanego przez urządzenia HTC. Na wszystkich które miałem się zawiodłem, jak sprawa wygląda w HTC Magic jeszcze nie sprawdzałem, ale nie zdziwię się jak będzie podobnie.


Nigdy nie mówiłem, że urządzenia firmy HTC grają dobrze. Nigdy nie oczekiwałem od tych urządzeń aby grały dobrze. Z kolei iPhone szczyci się wyjątkowym brzmieniem, który według mnie nie jest wyjątkowy - szczególnie biorąc pod uwagę standardowe słuchawki.

W dzisiejszych czasach wydaje mi się że jedynym słusznym rozwiązaniem jest Bluetooth do takich zastosowań. Brak zbędnych kabli, a jak chcesz ładować telefon to zawsze możesz go podłączyć kablem do USB albo go gniazdka w ścianie jak masz takowe pod ręką.


Piszę o tym, jako o rozwinięciu tematu gniazda w urządzeniach HTC - oczywiście, że możemy korzystać z BT - jednak rozwiązanie kablowe może odpowiadać niektórym bardziej.

To jest plus dla Androida, bez wątpienia. Niektórzy mogą powiedzieć, że zrobili na iP JailBreak i mają tak samo, inni że nigdy nie mieli JB i AppStore im wystarcza. Jednak sporo osób korzysta z JB, tego nie da się zaprzeczyć. W Androidzie zawsze jest możliwość zainstalowania "innych" aplikacji.


Dokładnie - nie muszę robić niczego wbrew - korzystam z opcji w telefonie i jednym kliknięciem mam przepustkę do wolności. Czy Apple mogłoby tak zrobić?

#129 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 31 lipca 2009 - 12:54

Klawiatura ekranowa w G1 też mnie nie zachwyca - jednak, jak pisałem nie zastanawia się, nie "zamyśla się", jak zdarza się dla iPhone.

Wydaje mi się, jak już ktoś zresztą w tym wątku zauważył, że masz jakieś złe doświadczenia z klawiaturą w iPhone. Nie widzę większej różnicy między płynnością działania klawiatury ekranowej w iPhone i w HTC Magic. Jeśliby się uprzeć, to można nawet powiedzieć, że ta w iPhone działa płynniej. Długo używałem iPhone 2G, wiele innych miałem w rękach, 2G i 3G (3GS jeszcze nie było mi dane) i nie spotkałem się żeby klawiatura w iPhone się przycinała (o ile nie było JB wraz z zainstalowanymi jakimiś modyfikacjami systemu - wtedy klawiatura mogła nawet nie działać w ogóle).

Z kolei iPhone szczyci się wyjątkowym brzmieniem, który według mnie nie jest wyjątkowy - szczególnie biorąc pod uwagę standardowe słuchawki.

Trochę nad interpretujesz. iPhone gra o wiele lepiej niż telefony HTC z WM. Jak dla mnie na tyle dobrze, żeby dało się go wykorzystać jako iPoda, nawet na standardowych słuchawkach (audiofilem nie jestem). Jak ktoś wymaga czegoś więcej, to może podłączyć lepsze słuchawki i jakość będzie lepsza. W tych HTC które miałem, nawet najlepsze słuchawki nic nie pomogą. Jak tylko zdobędę przejściówkę extUSB->3.5"jack to sprawdzę jak gra HTC Magic, chociaż mam takie wrażenie że będzie również kiepsko.

Dokładnie - nie muszę robić niczego wbrew - korzystam z opcji w telefonie i jednym kliknięciem mam przepustkę do wolności. Czy Apple mogłoby tak zrobić?

NIE :P nie będę się rozpisywał dlaczego, bo nie chcę wywoływać burzy. Taka polityka Apple. Ma to swoje zalety, ale ma też wady. W każdym razie weź pod uwagę to, że Apple nie zarabia wyłącznie na sprzedaży iPhone, ale również na aplikacjach, które instalujesz z AppStore.

#130 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 31 lipca 2009 - 13:39

Wydaje mi się, jak już ktoś zresztą w tym wątku zauważył, że masz jakieś złe doświadczenia z klawiaturą w iPhone. Nie widzę większej różnicy między płynnością działania klawiatury ekranowej w iPhone i w HTC Magic. Jeśliby się uprzeć, to można nawet powiedzieć, że ta w iPhone działa płynniej. Długo używałem iPhone 2G, wiele innych miałem w rękach, 2G i 3G (3GS jeszcze nie było mi dane) i nie spotkałem się żeby klawiatura w iPhone się przycinała (o ile nie było JB wraz z zainstalowanymi jakimiś modyfikacjami systemu - wtedy klawiatura mogła nawet nie działać w ogóle).


Każdy z nas ma swoje zdanie. Trudno wyłonić tego, kto ma rację. Nie chcę licytować się i pisać na ilu iPhone'ach robiłem testy. Nic z pewnością nie da, jak napiszę, że były to iPhone 2G jak i 3G. Trudno by było, aby cokolwiek innego mogło wygrać na forum poświęconym dla urządzeń Apple.

Trochę nad interpretujesz. iPhone gra o wiele lepiej niż telefony HTC z WM. Jak dla mnie na tyle dobrze, żeby dało się go wykorzystać jako iPoda, nawet na standardowych słuchawkach (audiofilem nie jestem). Jak ktoś wymaga czegoś więcej, to może podłączyć lepsze słuchawki i jakość będzie lepsza. W tych HTC które miałem, nawet najlepsze słuchawki nic nie pomogą. Jak tylko zdobędę przejściówkę extUSB->3.5"jack to sprawdzę jak gra HTC Magic, chociaż mam takie wrażenie że będzie również kiepsko.


iPhone gra lepiej niż urządzenia HTC - to prawda. Jednak, iPhone nie odpowiada mi jakościowo jako odtwarzacz MP3. Nie odpowiada mi też HTC - dlatego nie oczekuję od niego tego, aby był moim odtwarzaczem.
Od iPhone - miałbym prawo oczekiwać - to tyle.

#131 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 20:47

Nasedo czy tobie chodzi o to ze klawa czasem reaguje z pol sekundowym opoznieniem? np wpiszesz 4literki i dopiero po chwili pojawia sie caly wyraz? U mnie to sie czasem zdarza ale zupelnie nie przeszkadza w uzytkowaniu. To tylko i wylacznie kwestia procka, w 3Gs nie powinno byc z tym problemu. Ale skoro dla ciebie taki "mankament" urasta do rangi argumentu przeciw jakiemus urzadzeniu to naprawde gratuluje ze masz tylko takie problemy w zyciu.

#132 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 01 sierpnia 2009 - 01:59

Nasedo czy tobie chodzi o to ze klawa czasem reaguje z pol sekundowym opoznieniem? np wpiszesz 4literki i dopiero po chwili pojawia sie caly wyraz?


W końcu docieramy do sedna sprawy. Tak, o to mi chodzi.

U mnie to sie czasem zdarza ale zupelnie nie przeszkadza w uzytkowaniu.
To tylko i wylacznie kwestia procka, w 3Gs nie powinno byc z tym problemu.


Pewnie znów wyjdzie, że się czepiam... ale aby kupować 3GS tylko dlatego, aby klawiatura działała bez zastrzeżeń... może tacy się znajdą - ale ja tym kimś nie będę, po pierwsze dlatego, że to lekka przesada, po drugie dlatego, że nie kupię iPhone 3GS.

Ale skoro dla ciebie taki "mankament" urasta do rangi argumentu przeciw jakiemus urzadzeniu to naprawde gratuluje ze masz tylko takie problemy w zyciu.


Przepraszam, a o czym mam pisać w tym temacie? O bezbolesnych porodach, czy może o wyzysku pracowników w Biedronce?

Jestem posiadaczem iPhone oraz urządzenia z Androidem, posiadam soft 3.0 - więc chyba mam prawo coś tu napisać? Czy temat ten jest tylko po to by udowodnić, że iPhone jest najlepszy - jeżeli tak, to przepraszam, że zabrałem głos.

Jeżeli jednak - wolność słowa istnieje - mam prawo do własnego zdania, raz jako człowiek, dwa jako posiadacz obu urządzeń, które mogę porównać w codziennym użytkowaniu.

#133 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 01 sierpnia 2009 - 06:58

Po raz kolejny wziąłem do ręki dwa urządzenia: iPhone 2G i HTC Magic i po raz kolejny muszę stwierdzić, że są MINIMALNE różnice w szybkości działania klawiatury... na korzyść iPhone. Celowo napisałem "MINIMALNE", bo rzeczywiście trzeba się dobrze skupić, żeby je dostrzec. Zauważyłem też "wadę" klawiatury w Androidzie. Podobnie jak w iPhone po wybraniu przycisku z literą, pojawia się nad nim "dymek" z tą właśnie literą (jak przytrzymamy dłużej palec na literze, to do wyboru są znaki specjalne np. dla A jest Ą itp). Niestety system jakby nie nadążał i przy normalnym pisaniu te dymki pojawiają się mikrosekundę i znikają. W iPhone o wiele lepiej to wygląda. Może w Androidzie jest tak celowo, jednak wygląda to jakby system nie nadążał z "animacjami" za palcem użytkownika, chociaż litery wprowadza sprawnie. To jest największa różnica jaką zauważyłem pomiędzy tymi dwoma klawiaturami ekranowymi.

#134 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 01 sierpnia 2009 - 09:37

Nie testowałem Magica odnośnie szybkości pisania i opieram moje zdanie na testach wykonanych na G1, który siłą rzeczy powinien być najsłabszym z całej trójki (Dream -> Magic -> Hero). Co do klawiatury iPhone - pisałem to już tyle razy, że każdy kto chciał - przeczytał. Jak pisałem, zacinanie się klawiatury na iPhone występuje - występuje na iPhone 2G i na 3G - 3GS nie testowałem. Występowało w sofcie 2.x - występuje w 3.0 - taki jest wynik moich testów. iPhone - nad czym boleję od zawsze - nie daje możliwości wyboru. Mamy "do wyboru" jedną klawiaturę, Android - z uwzględnieniem G1 - oferuje klawiaturę sprzętową, pomijając G1 oferuje różne klawiatury do wyboru - o różnej funkcjonalności. Obecnie używam klawiatury "Touch input", która jest wygodniejsza i większa niż standardowa klawiatura ekranowa w sofcie 1.5 Do czego się to sprowadza? Do możliwości wyborów... tylko do tego.

#135 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 14:00

Nie ma co przyczepiać się do klawiatury w Androidzie, biorąc pod uwagę jak wiele błędów posiada ostatnia wersja tego systemu. Używam HTC Magic już prawie tydzień, chcę się jeszcze trochę wstrzymać z napisaniem jakiejś bardziej złożonej opinii na temat iPhone OS vs Android, ale powoli wydaje mi się że na chwilę obecną takie porównania nie mają sensu. iPhone OS jest dużo bardziej rozwiniętym systemem, którego początki bywały trudne. Android potrzebuje jeszcze dużo czasu żeby się rozwinąć. Co prawda już są dostępne funkcje, na które użytkownicy iPhone musieli długo czekać, jednak niektóre z tych funkcji posiadają szereg błędów, z którymi normalni użytkownicy muszą sobie na co dzień jakoś radzić. W tej chwili na Androidzie nie da się wysyłać długich smsów, bo system sam przestawia kodowanie i odbiorca dostaje krzaki zamiast liter. Jest też podobny problem związany z automatycznym przełączaniem typu wysyłanej wiadomości z sms na mms. Serwera proxy można używać tylko przy połączeniach 3G/EDGE, bo przy WiFi nie działa. Jest tego sporo, wystarczy zajrzeć tutaj...

#136 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 02 sierpnia 2009 - 17:51

Nie ma co przyczepiać się do klawiatury w Androidzie, biorąc pod uwagę jak wiele błędów posiada ostatnia wersja tego systemu.


Nie do końca rozumiem tą wypowiedź. Błędy systemu to jedno... a klawiatura - szczególnie mam na myśli sprzętową - to co innego. Jakbyś wyjaśnił - byłoby miło.

Używam HTC Magic już prawie tydzień, chcę się jeszcze trochę wstrzymać z napisaniem jakiejś bardziej złożonej opinii na temat iPhone OS vs Android, ale powoli wydaje mi się że na chwilę obecną takie porównania nie mają sensu.


Magic został wprowadzony do oficjalnej sprzedaży w T-Mobile, zastanawiałem się nawet przez chwilę nad jego zakupem - jednak, na pewno obecnie pozostanę przy G1. W przyszłości - może wybiorę Magic'a, może Hero, a może Magic + Hero?

iPhone OS jest dużo bardziej rozwiniętym systemem, którego początki bywały trudne. Android potrzebuje jeszcze dużo czasu żeby się rozwinąć. Co prawda już są dostępne funkcje, na które użytkownicy iPhone musieli długo czekać, jednak niektóre z tych funkcji posiadają szereg błędów, z którymi normalni użytkownicy muszą sobie na co dzień jakoś radzić.


Pomiędzy softem 1.1 a 1.5 nie minęło wiele czasu, a różnice są znaczne. Nad poprawą stabilności systemu i wzbogacaniem go pracuje szereg entuzjastów z xda-developers sprawiając, że korzystanie z Android'a jest jeszcze lepsze.
iPhone - daje nam tylko i wyłącznie to, co dostajemy od Apple + ewentualna możliwość Jailbrek'a - czy to dużo, czy mało? Odpowiedzcie sobie sami.
Mówiąc ciągle na temat G1 - możemy użyć w nim softu z HTC Hero - też jest wybór.

W tej chwili na Androidzie nie da się wysyłać długich smsów, bo system sam przestawia kodowanie i odbiorca dostaje krzaki zamiast liter. Jest też podobny problem związany z automatycznym przełączaniem typu wysyłanej wiadomości z sms na mms.


Nie szukając daleko:
Cyrket - Handcent SMS (NEW)

#137 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 20:50

Błędy systemu to jedno... a klawiatura - szczególnie mam na myśli sprzętową - to co innego. Jakbyś wyjaśnił - byłoby miło.

Chodzi mi o domyślną klawiaturę ekranową qwerty w Androidzie 1.5, która ma spore lagi w niektórych aplikacjach jak np. My Tracks (aplikacja od Google wykorzystująca GPS). Jak napisałem, system ma wiele błędów, więc złe działanie klawiatury może być spowodowane jedynym z nich.

Pomiędzy softem 1.1 a 1.5 nie minęło wiele czasu, a różnice są znaczne. Nad poprawą stabilności systemu i wzbogacaniem go pracuje szereg entuzjastów z xda-developers sprawiając, że korzystanie z Android'a jest jeszcze lepsze.
iPhone - daje nam tylko i wyłącznie to, co dostajemy od Apple + ewentualna możliwość Jailbrek'a - czy to dużo, czy mało? Odpowiedzcie sobie sami.

Jest to duża zaleta Androida, jednak wersja 1.5 w dalszym ciągu posiada błędy (nie chodzi mi o braki funkcjonalności, jak niedawny brak Copy&Past w iPhone; niektóre funkcje po prostu nie działają lub działają źle), które dla przeciętnego użytkownika mogą zdyskwalifikować telefon jako urządzenie codziennego użytku. Developerzy to jedno, użytkownicy docelowi - drugie.

Mówiąc ciągle na temat G1 - możemy użyć w nim softu z HTC Hero - też jest wybór.

Jeśli sugerować się relacjami użytkowników z for o tematyce Androida, to rom z Hero działa tragicznie wolno na G1 i w praktyce nie da się go używać. Pomijając fakt, że nawet recenzje HTC Hero wspominają o negatywnym wpływie romu od HTC na szybkość działania telefonu.

Nie szukając daleko:
Cyrket - Handcent SMS (NEW)

Jest to aplikacja której głównym celem jest zmiana wyglądu programu do obioru i wysyłania SMS/MMS, tak żeby upodobnić go do tego w iPhone. Jak dla mnie żadna atrakcja, tym bardziej że błąd z kodowaniem o którym pisałem jest niezależny od aplikacji obsługującej smsy (przynajmniej tak mi się wydaje, skasowałem Handcent SMS bo mi nie odpowiadał, jak będę miał możliwość to zainstaluje ponownie i sprawdzę).

#138 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 02 sierpnia 2009 - 21:51

Chodzi mi o domyślną klawiaturę ekranową qwerty w Androidzie 1.5, która ma spore lagi w niektórych aplikacjach jak np. My Tracks (aplikacja od Google wykorzystująca GPS). Jak napisałem, system ma wiele błędów, więc złe działanie klawiatury może być spowodowane jedynym z nich.


Nie chcę z tego robić kolejnej przepychanki. Nie wiem jaką wersję ROMu obecnie posiadasz, nie wiem czy jest to zROOTowany system czy nie, nie wiem jak wiele masz zainstalowanych aplikacji... nie wiem naprawdę dużo rzeczy.
Ja używam tylko klawiatury sprzętowej - lub programowej Touch Input. Taka "konfiguracja" jest dla mnie odpowiednia.

Jest to duża zaleta Androida, jednak wersja 1.5 w dalszym ciągu posiada błędy (nie chodzi mi o braki funkcjonalności, jak niedawny brak Copy&Past w iPhone; niektóre funkcje po prostu nie działają lub działają źle), które dla przeciętnego użytkownika mogą zdyskwalifikować telefon jako urządzenie codziennego użytku. Developerzy to jedno, użytkownicy docelowi - drugie.


Znów może dojść do przepychanki, jeżeli ośmielę się stwierdzić, że wersja OS X'a 3.0 posiada błędy. Więc może na tym po prostu zakończę - Android posiada błędy - takie stwierdzenie powinno zostać zapisane złotymi zgłoskami na tym forum - z korzyścią dla obu stron.

Jeśli sugerować się relacjami użytkowników z for o tematyce Androida, to rom z Hero działa tragicznie wolno na G1 i w praktyce nie da się go używać. Pomijając fakt, że nawet recenzje HTC Hero wspominają o negatywnym wpływie romu od HTC na szybkość działania telefonu.


Nie zmienia to faktu, że MOŻNA. Na chwilę obecną jest do wyboru naprawdę sporo ROMów (sprawnie działających) do G1 - poczynając nawet od zwykłej, oficjalnej dystrybucji 1.5. Nie miałem możliwości nawet obejrzenia jak działa G1 dostępny w sieci ERA - na ten temat się nie wypowiem, jednak poza ROMem oficjalnym, jak wspomniałem przyzwoitym mamy do wyboru sporo innych, m.in. CyanogenMod, JesusFreke, The Dude's Cupcake.

Jest to aplikacja której głównym celem jest zmiana wyglądu programu do obioru i wysyłania SMS/MMS, tak żeby upodobnić go do tego w iPhone. Jak dla mnie żadna atrakcja, tym bardziej że błąd z kodowaniem o którym pisałem jest niezależny od aplikacji obsługującej smsy (przynajmniej tak mi się wydaje, skasowałem Handcent SMS bo mi nie odpowiadał, jak będę miał możliwość to zainstaluje ponownie i sprawdzę).


Handcent SMS ma radzić sobie z NIE przekształcaniem automatycznym więcej niż trzech SMSów w MMSa. Osobiście nie testowałem go jak również nie wysłałem żadnego SMSa z G1 - więc nie potrafię powiedzieć jak ta sprawa wygląda obecnie u mnie.

#139 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 03 sierpnia 2009 - 13:22

Nie chcę z tego robić kolejnej przepychanki. Nie wiem jaką wersję ROMu obecnie posiadasz, nie wiem czy jest to zROOTowany system czy nie, nie wiem jak wiele masz zainstalowanych aplikacji... nie wiem naprawdę dużo rzeczy.
Ja używam tylko klawiatury sprzętowej - lub programowej Touch Input. Taka "konfiguracja" jest dla mnie odpowiednia.

Ja też nie. Mam Androida 1.5, HTC Magic z Orange (288MB RAM), nie-rootowany, zainstalowane kilka aplikacji poza przeinstalowanymi fabrycznie. Jeśli chodzi o klawiaturę ekranową, to u mnie jest właśnie Touch Input przeinstalowana i tylko z niej korzystałem.

Znów może dojść do przepychanki, jeżeli ośmielę się stwierdzić, że wersja OS X'a 3.0 posiada błędy. Więc może na tym po prostu zakończę - Android posiada błędy - takie stwierdzenie powinno zostać zapisane złotymi zgłoskami na tym forum - z korzyścią dla obu stron.

OK, oba systemy zawierają błędy, ale w Androidzie jest to w niektórych momentach rażące. Np. domyślny Widget wyświetlający nadchodzące zdarzenia z kalendarza: Pokazuje mi, że w dniu dzisiejszym mam zaplanowane zdarzenia, które mają jutrzejszą datę (mimo że data na widgecie jest dzisiejsza). W iPhone to co jest chodzi całkiem znośnie i zawsze tak było.
Mimo wszystko nie twierdzę, że Android jest złym systemem, po prostu potrzebuje jeszcze dużo czasu, żeby stać się użytkowym dla przeciętnych użytkowników, nie-developerów. Podobnie jak iPhone OS, którego funkcjonalność w początkowych wersjach była minimalna.

#140 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 03 sierpnia 2009 - 17:43

Nasedo czy tobie chodzi o to ze klawa czasem reaguje z pol sekundowym opoznieniem? np wpiszesz 4literki i dopiero po chwili pojawia sie caly wyraz?
U mnie to sie czasem zdarza ale zupelnie nie przeszkadza w uzytkowaniu.
To tylko i wylacznie kwestia procka, w 3Gs nie powinno byc z tym problemu.
Ale skoro dla ciebie taki "mankament" urasta do rangi argumentu przeciw jakiemus urzadzeniu to naprawde gratuluje ze masz tylko takie problemy w zyciu.


Nie jest to kwestja procka a mankament softu nie dostosowanego do parametrów technicznych urządzenia. Może tobie to w pisaniu smsów w trakcie jazdy samochodem nie przeszkadza, w końcu od czasu do czasu trzeba oderwać oczy od ekranu i spojrzeć przez szybę pojazdu, dla wielu użytkowników stanowi to jednak poważny mankament, szczególnie gdy trzeba szybko napisać długi email. Najgorsze, że aktualizacja 3.0 tego nie polepszyła. :cool:

#141 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 03 sierpnia 2009 - 23:25

Ja też nie. Mam Androida 1.5, HTC Magic z Orange (288MB RAM), nie-rootowany, zainstalowane kilka aplikacji poza przeinstalowanymi fabrycznie. Jeśli chodzi o klawiaturę ekranową, to u mnie jest właśnie Touch Input przeinstalowana i tylko z niej korzystałem.


Nie mam obecnie dostępu do Magic'a więc trudno mi powiedzieć jak zachowałby się ten model. Być może wpływ na zachowanie systemu ma branding dla Orange?

OK, oba systemy zawierają błędy, ale w Androidzie jest to w niektórych momentach rażące. Np. domyślny Widget wyświetlający nadchodzące zdarzenia z kalendarza: Pokazuje mi, że w dniu dzisiejszym mam zaplanowane zdarzenia, które mają jutrzejszą datę (mimo że data na widgecie jest dzisiejsza). W iPhone to co jest chodzi całkiem znośnie i zawsze tak było.


Nie mogę się zgodzić. Ów widget pokazuje najbliższe nadchodzące wydarzenie. Pokazuje prawidłowo dzisiejszą datę i pokazuje prawidłowo datę owego wydarzenia.
W iPhone chodzi całkiem znośnie... co? Np. pokazywanie przyszłego wydarzenia? Ustawiam sobie spotkanie na jutro i mimo, że "widget" w iPhone pokazuje aktualną datę - niczym nie wskazuje nadchodzącego spotkania. Na "lock-screen'ie" również pusto. Faktycznie, całkiem znośnie.

Mimo wszystko nie twierdzę, że Android jest złym systemem, po prostu potrzebuje jeszcze dużo czasu, żeby stać się użytkowym dla przeciętnych użytkowników, nie-developerów. Podobnie jak iPhone OS, którego funkcjonalność w początkowych wersjach była minimalna.


Powiem tak - niech każdy przekona się na własnej skórze i wybierze co dla niego najlepsze.

Nie jest to kwestja procka a mankament softu nie dostosowanego do parametrów technicznych urządzenia. Może tobie to w pisaniu smsów w trakcie jazdy samochodem nie przeszkadza, w końcu od czasu do czasu trzeba oderwać oczy od ekranu i spojrzeć przez szybę pojazdu, dla wielu użytkowników stanowi to jednak poważny mankament, szczególnie gdy trzeba szybko napisać długi email. Najgorsze, że aktualizacja 3.0 tego nie polepszyła. :cool:


Najgorsze... że mówienie o tym, jest niemile widziane. 8-)

#142 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 03 sierpnia 2009 - 23:38

Najgorsze... że mówienie o tym, jest niemile widziane. 8-)

Chyba u ciebie w domu... ty naprawde masz jakies paranoje

#143 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 04 sierpnia 2009 - 09:50

Nie jest to kwestja procka a mankament softu nie dostosowanego do parametrów technicznych urządzenia. Może tobie to w pisaniu smsów w trakcie jazdy samochodem nie przeszkadza, w końcu od czasu do czasu trzeba oderwać oczy od ekranu i spojrzeć przez szybę pojazdu, dla wielu użytkowników stanowi to jednak poważny mankament, szczególnie gdy trzeba szybko napisać długi email. Najgorsze, że aktualizacja 3.0 tego nie polepszyła. :cool:


3.0.1 też niczego nie polepszyła... a tymczasem, korzystając z Androida możemy cieszyć się kolejną klawiaturą.

YouTube - TouchPal Soft Keyboard for Android v1

#144 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 04 sierpnia 2009 - 13:24

Nie mam obecnie dostępu do Magic'a więc trudno mi powiedzieć jak zachowałby się ten model. Być może wpływ na zachowanie systemu ma branding dla Orange?

HTC Magic z Orange nie jest brandowany przez operatora, tylko przez HTC (jest to wersja z 288MB ramu). Zauważyłem, że domyślnie przeinstalowanych jest kilka aplikacji od HTC, m.in. klawiatura TouchInput. Niestety domyślnej klawiatury z Androida 1.5 nie ma. Spróbuje BetterKeyboard i TouchPal, bo TouchInput pozostawia wiele do życzenia.

Nie mogę się zgodzić. Ów widget pokazuje najbliższe nadchodzące wydarzenie. Pokazuje prawidłowo dzisiejszą datę i pokazuje prawidłowo datę owego wydarzenia.

Może mówimy o innym widgecie, u mnie jest np. "WT 4" a pod spodem "17:30 spotkanie", z tym że w kalendarzu mam "spotkanie" o 17:30 w środę. Dodam tylko, że widget ten był w telefonie domyślnie, niczego nie doinstalowywałem.

W iPhone chodzi całkiem znośnie... co?

Moim zdaniem wszystko to, co jest. Nie ma widgetów, więc nie oczekuj takiej funkcjonalności. W moim Magic'u klawiatura ekranowa działa kiepsko, nie da się wysyłać długich smsów, raporty doręczeń pokazują "Oczekuje", mimo że wiadomość została dostarczona, w kalendarzu pierwszym dniem tygodnia jest niedziela i nie da się tego zmienić, nie działa PROXY przy połączeniach WiFi itd. Faktycznie w iPhone nie można zmienić klawiatury, nie ma raportów doręczeń, ale to co jest działa (moim zdaniem) bardzo przyzwoicie: nie ma problemów z wysyłaniem bardzo długich smsów, proxy przez WiFi działa bez problemu, kalendarz jest bardzo wygodny i przejrzysty.

Może to wyglądać, jakbym zachwalał iPhone, jednocześnie wieszając psy na Androidzie, jednak na własnej skórze przekonałem się, że jest to bardzo interesująca platforma, która ma szansę stać się równie popularna co iPhone OS oraz uzyskać sporo większą funkcjonalność. Jednak jeszcze nie teraz. Potrzeba czasu, żeby Android stał się równie wygodny w obsłudze co iPhone OS. Póki co jak dla mnie jest to ciekawostka, która bardzo dzielnie się rozwija i w szybkim tempie zyskuje nowych zwolenników, oby tak dalej.

#145 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 sierpnia 2009 - 13:47

Tylko trzeba wziąść pod uwage że iPhoneOS na rynku jest od trzech lat, a Android nie ma jeszcze roku. Ale jak by porównał Androida z tego samego okresu rozwoju iPhoneOS czyli gdzieś na poziomie 1.1.4 to na pewno android już go przegonił. Bo porównywanie już trzeciej wersji systemu do pierwszej nie jest zbyt sensowne i objektywne.

#146 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 04 sierpnia 2009 - 13:58

Tylko trzeba wziąść pod uwage że iPhoneOS na rynku jest od trzech lat, a Android nie ma jeszcze roku. Ale jak by porównał Androida z tego samego okresu rozwoju iPhoneOS czyli gdzieś na poziomie 1.1.4 to na pewno android już go przegonił. Bo porównywanie już trzeciej wersji systemu do pierwszej nie jest zbyt sensowne i objektywne.


tzn ze mam kupujac sprzet opierac sie na porownywaniu co moze android teraz i co mogl iphone rok temu? to dopiero jest bez sensu, porownujemy aktualne mozliwosci urzadzen i nic wiecej:roll:

#147 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 sierpnia 2009 - 14:06

Wiesz na tym forum jest wszystko bez sensu jak się pokaże że coś idzie lepiej niź apple : Porównanie prędkości Mac vs PC jest bez sensu bo mak jest szybszy z względu na system, a porównywanie obu z nich na OSX jest bez sensu bo przeznaczeniem dla PC jest windows, a porównanie obu z nich na windows jest bez sensu bo maka się kupje dla OSX. I na tym forum wszystkie porównania są zrobione tak aby pod żadnym pozorem apple nie przegrało. Nie chodzi mi bezpośednio o ciebie (feuerfest) ale o większość społeczeństwa myapple.

#148 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 05 sierpnia 2009 - 08:49

seb235, w większości się z Tobą zgadzam, ale to niekoniecznie jest tak, że każdy robi tak żeby w testach wygrało Apple, lecz żeby lepsze było to co ta osoba posiada na własność ;)
a to nie jest cecha fanboyów tylko Polaków, gdyż nie chcemy mieć czegoś gorszego niż inni i nawet jeżeli mamy gorszy sprzęt to na wszelkie możliwe sposoby staramy się jednak przekonać, że on jest super ;)

#149 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 05 sierpnia 2009 - 10:28

Moim zdaniem wszystko to, co jest. Nie ma widgetów, więc nie oczekuj takiej funkcjonalności. W moim Magic'u klawiatura ekranowa działa kiepsko, nie da się wysyłać długich smsów, raporty doręczeń pokazują "Oczekuje", mimo że wiadomość została dostarczona, w kalendarzu pierwszym dniem tygodnia jest niedziela i nie da się tego zmienić, nie działa PROXY przy połączeniach WiFi itd. Faktycznie w iPhone nie można zmienić klawiatury, nie ma raportów doręczeń, ale to co jest działa (moim zdaniem) bardzo przyzwoicie: nie ma problemów z wysyłaniem bardzo długich smsów, proxy przez WiFi działa bez problemu, kalendarz jest bardzo wygodny i przejrzysty.


Mówienie w taki sposób, a właściwie bronienie iPhone - "nie ma widgetów - nie oczekuj takiej funkcjonalności" - tak można każdą wadę czy niedociągnięcie przeciągnąć na korzyść krytykowanego urządzenia.
W kalendarzu pierwszym dniem jest niedziela - tak się dzieje w wersji polskiej - używając wersji angielskiej, pierwszym dniem jest poniedziałek. Mam wrażenie, że polskie ROMy mogą być niezbyt udaną, niezbyt dopracowaną modyfikacją amerykańskiej wersji - ale mogę się mylić.

Tylko trzeba wziąść pod uwage że iPhoneOS na rynku jest od trzech lat, a Android nie ma jeszcze roku. Ale jak by porównał Androida z tego samego okresu rozwoju iPhoneOS czyli gdzieś na poziomie 1.1.4 to na pewno android już go przegonił. Bo porównywanie już trzeciej wersji systemu do pierwszej nie jest zbyt sensowne i objektywne.


Mimo tego, jeszcze nie zdarzyło mi się by na Androidzie przeglądarka internetowa wyskoczyła do systemu.

Wiesz na tym forum jest wszystko bez sensu jak się pokaże że coś idzie lepiej niź apple. (...) I na tym forum wszystkie porównania są zrobione tak aby pod żadnym pozorem apple nie przegrało. Nie chodzi mi bezpośednio o ciebie (feuerfest) ale o większość społeczeństwa myapple.


Chyba z tym faktem trzeba się pogodzić a obiektywizmu szukać gdzie indziej.

seb235, w większości się z Tobą zgadzam, ale to niekoniecznie jest tak, że każdy robi tak żeby w testach wygrało Apple, lecz żeby lepsze było to co ta osoba posiada na własność ;)
a to nie jest cecha fanboyów tylko Polaków, gdyż nie chcemy mieć czegoś gorszego niż inni i nawet jeżeli mamy gorszy sprzęt to na wszelkie możliwe sposoby staramy się jednak przekonać, że on jest super ;)


Faktycznie, jeżeli zdarzało się, że iPhone miał ceny wzięte z kosmosu, to trzeba było z roczną "babciną rentę" na to przeznaczyć - to jak można narzekać później? :-D

#150 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 sierpnia 2009 - 11:18

Ja zakładając ten temat miałem na myśli obiektywne spostrzeżenia na korzyść jak i nie korzyść każdego z tych dwóch systemów bo zdaje sobie sprawę że żaden z nich nie jest idealny a co więcej daleko im do tego, ale trzeba pamiętać że to jest po prostu telefon :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych