Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Android vs iPhone OS 3.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#101 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 29 lipca 2009 - 14:41

Jeśli chodzi o obsługę technologii FLASH to moim zdaniem osoby, uważające jego brak w telefonie za wielką wadę, za bardzo nie zastanawiają się nad tym co piszą. Rozumiem że brak obsługi dodatkowej technologii mogę być traktowany jako wada, bo przecież niektóre telefony mają FLASHA, więc teoretycznie są lepsze. Jednak jakie korzyści niesie za sobą obsługa tej technologii? Moim zdaniem żadne. Jeśli na dodatek telefon obsługuję FLASHa, i tej obsługi nie da się wyłączyć, to zdecydowanie jest to wada i wcale nie taka mała. Dla przykładu podaje film w testu HTC Hero: Viddler.com - Flash demo on the HTC Hero - Uploaded by engadget
Film pochodzi z tego testu: HTC Hero review swoją drogą interesującego. Polecam każdemu kto waha się między iPhone OS i Androidem, bo nie można zapomnieć o tym, że nie używa się samego systemu, ale całego telefonu.

P.S.: Czarodziciel, zgadzam się co do multitaskingu i pusha. Jednak jak słusznie zauważył Nasedo m-tasking w iPhone jest od dawna, tylko inny, tak samo jak inne jest podejście Apple to wielu technologii.

P.S.2: Testuje sobie właśnie HTC Magic, na razie jestem mile zaskoczony, zobaczymy za tydzień-dwa, wtedy będę mógł wysnuć jakieś bardziej sensowne wnioski.

#102 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 14:58

Jak dla mnie Android trochę długo się uruchamia, trwa to wieki :(

#103 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 15:56

Nasedo - znowu hiperbolizujesz. Wziales sobie moja mala teorie do serca wiec moze ziarno prawdy w tym jest? Ja mowie tylko co obserwuje - i jakie wnioski sie nasuwaja.
Nigdy mi nie bylo potrzebne zmienianie dzwonkow i tak - uwazam to za dziecinade.

Czarodziej - zgadzam sie, przykre ze nie mozna poczta nic procz zdjec wyslac, choc mi samej jeszcze nigdy nie bylo to potrzebne. Moze dlatego ze praktycznie wszystko trzymam na serwerach a nie komputerze:)

Darrarski - ciekawy filmik, pokazuje to o czym mowi sie od dawna - telefony po prostu nie sa jeszcze gotowe na Flash. Czy jest to przyszkosciowa technologia sie okaze. I nie ma co sie jarac flashem na HERO wg mnie, bo flash bedzie sie rozrastal i to drastycznie a telefon zawsze pozostanie takim hardwarem jakim jest i zadne poprawki softu tego nie zmienia.

Testuje sobie właśnie HTC Magic, na razie jestem mile zaskoczony, zobaczymy za tydzień-dwa, wtedy będę mógł wysnuć jakieś bardziej sensowne wnioski.

Czekamy na recenzje:)

#104 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 29 lipca 2009 - 17:12

Tak jak pisałem - jak przetestuje to coś napiszę - nie wiem kiedy to będzie ;-)
Btw. z tego co moje oczy do tej pory widziały, multitasking i system powiadomień wydaje się być najlepiej rozwiązany w... Palm Pre :-) Palm Pre review, part 1: Hardware, webOS, user interface (na stronie są dwa filmy prezentujące możliwości Palma, są też nawiązania do Androida i iPhone OS, żeby nie było że robię OT)

#105 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 18:09

Nigdy mi nie bylo potrzebne zmienianie dzwonkow i tak - uwazam to za dziecinade.


Za bardzo wszystko generalizujesz. Owszem, są dzieciaki mające "najnowsze utwory green daya na dzwonkach", ba, ja sam w ogóle nie używam dzwonków połączeń ani sms - wystarczają mi wibracje - jednak miło rozpocząć dzień ulubionym utworem i z radością wyskoczyć z łóżka zamiast słyszeć jakiś tam standartowy (do tego irytujący) dzwonek budzika i pomyśleć "kurcze, dopiero szósta, chcę jeszcz spać".

Wiem, zawsze możesz powiedzieć, że tobie standartowe dźwięki budzika pasują bla bla bla dziecinada bla bla, ale inni lubią takie szczegóły, które cieszą. Apple kedyś nas przyzwyczaiło, że robi produkty dopracowane do najmniejszego szczegółu.

Powiem tak: nie denerwuj się, ale sądzę, że jesteś jedną z tych ofiar marketingu, które każdą wadę przeramowują na wyciągniętą z rękawa zaletę. Przemyśl to. Nie zamierzam się z tobą kłócić, bo widziałem jak robili to inni użytkownicy w innych wątkach i "leciały tylko riposty", a dyskusja stawała się jałowa.

Ostatnia prośba: zanim jakkolwiek będziesz chciała skomentować moją wypowiedź odczekaj 20 minut, wypij, zjedz coś.

Pozdrawiam

#106 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 18:44

W przypadku iphona jest tak z eto co dla jednych jest "wada" dla innych bywa zaleta. Nie mowie ze ten telefon jest idealny, nazmienialabym w nim naprawde sporo. Ale ogolem (z calym zapleczem Appstore i itunes) jest w tej chwili najlepszym (dla mnie) wyborem. A co do budzika to ustawilam sobie dzwonek osobny, a jakze, ale uzywam do budzenia macbooka ktory o zadanej porze sam budzi sie i wlacza konkretna playliste:) Polecam Apple Script:)

#107 muru

muru
  • 125 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 18:55

Tak jak pisałem - jak przetestuje to coś napiszę - nie wiem kiedy to będzie ;-)
Btw. z tego co moje oczy do tej pory widziały, multitasking i system powiadomień wydaje się być najlepiej rozwiązany w... Palm Pre :-) Palm Pre review, part 1: Hardware, webOS, user interface (na stronie są dwa filmy prezentujące możliwości Palma, są też nawiązania do Androida i iPhone OS, żeby nie było że robię OT)


nawet bym się nie zastanawiał czy wziąć Palma czy iPhone. Oczywiście wziął bym Palma, niestety takiego wyboru nie ma i pozostaje czekać na 3gs. A co do Androida to się trochę pobawiłem nim (G1) i jednak nie przypadł mi do gustu. Klawiatura jakoś mi nie podchodzi, nie wygodnie się pisze z tym 'kawałkiem plastiku' z prawej.

#108 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 29 lipca 2009 - 19:50

co do Androida to się trochę pobawiłem nim i jednak nie przypadł mi do gustu. Klawiatura jakoś mi nie podchodzi, nie wygodnie się pisze z tym 'kawałkiem plastiku' z prawej.

Rozumiem że piszesz o G1, który dla mnie w ogóle odpada na samym początku za wygląd i wykonanie (podobno kwestia gustu, nie mam zamiaru z nikim się o to spierać). Z HTC Magic jest już lepiej, chociaż nie da się ukryć że jeśli chodzi o wykoanie / wytrzymałość to brakuje mu sporo do pierwszego iPhona. Zastanawiałem się o HTC Hero, bo otrzymuje pozytywne opinie jeśli chodzi o jakość wykonania, ale zniechęcił mnie ten test oraz generalnie wygląd, który nie trafia w moje gusta. Pomimo że wątek jest o systemach Android i iPhoneOS, to ciężko jest sugerować się jedynie oprogramowaniem wybierając telefon, na który składa się również obudowa.

#109 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 21:03

>wybierając telefon, na który składa się również obudowa. I bebechy:) One sa rowniez bardzo wazne. Jak z komputerem nie liczy sie sam soft, liczy sie jak dziala z hardware.

#110 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 30 lipca 2009 - 10:28

Jak to mawiają...

Nasedo - pierwsze co zawsze robie to zagladam do ustawien nowo nabytego sprzetu i ustawiam co sie da pod swoje preferencje.
Jak tego nie robisz to wpsolczuje.


Nigdy mi nie bylo potrzebne zmienianie dzwonkow i tak - uwazam to za dziecinade.


A co do budzika to ustawilam sobie dzwonek osobny, a jakze (...)


... kobieta zmienną jest? :lol:

Widzę też, że nikt nie odniósł się do mojego konkursu :lol: Może nagrody były za słabe, a może pytania za trudne? :lol:

Mały KONKURS na spostrzegawczość!

G1 oficjalnie pojawił się na rynku 23 września 2008 roku. Został wyposażony m.in. w:
- aparat 3 MP,
- auto-focus,
- możliwość nagrywania filmów,
- kompas

Pytanie brzmi:

Kiedy pojawił się iPhone 3GS, jakie rewelacyjne nowości zostały w nim zaprezentowane oraz kogo HTC powinien podać do sądu? Niech żyje Apple i jego "własne" genialne rozwiązania!


Kolejna sprawa:

Jak dla mnie Android trochę długo się uruchamia, trwa to wieki :(


Rzeczywiście wieki - CAŁE 13 sekund dłużej niż iPhone 3G. Rozumiem, że długie startowanie iPhone jest usprawiedliwione, ale jakiegoś G1?

Rozumiem że piszesz o G1, który dla mnie w ogóle odpada na samym początku za wygląd i wykonanie (podobno kwestia gustu, nie mam zamiaru z nikim się o to spierać). Z HTC Magic jest już lepiej, chociaż nie da się ukryć że jeśli chodzi o wykoanie / wytrzymałość to brakuje mu sporo do pierwszego iPhona.


Jeżeli porównamy iPhone 2G do G1 (bo raczej tak powinno się porównywać) - w końcu pierwszy telefon do pierwszego telefonu - to budowa zwarta, bez elementów ruchomych, a jedyne, gdzie użytkownik mógł zajrzeć, to pojemnik na kartę SIM.
Dostrzegam tu przede wszystkim różnicę w koncepcji i jeżeli G1 nie odpowiada Ci z takich czy innych względów - nie ma sensu na siłę Cię przekonywać.

G2 - zwany też HTC Magic, to poprawiona(?) wersja G1... ale czy dla każdego? Klawiatura sprzętowa DLA MNIE zawsze była atutem, żadna klawiatura ekranowa nie była mi w stanie tego zastąpić.
Nie zarzekam się bynajmniej i nie twierdzę, że nie będę miał HTC Magic, czy HTC Hero - z pewnością nastąpi to w odpowiednim czasie, jednak nie zamierzam się rzucać na sprzęt świeżo wprowadzony na rynek - zaczekam sobie spokojnie - tak jak w przypadku G1 - którego nabyłem już w czasie, kiedy dostępny był soft w wersji 1.5

Zastanawiałem się o HTC Hero, bo otrzymuje pozytywne opinie jeśli chodzi o jakość wykonania, ale zniechęcił mnie ten test oraz generalnie wygląd, który nie trafia w moje gusta. Pomimo że wątek jest o systemach Android i iPhoneOS, to ciężko jest sugerować się jedynie oprogramowaniem wybierając telefon, na który składa się również obudowa.


Posiadając już rok iPhone, mogę stwierdzić, że nie wszystko złoto co się świeci. Co mi z tego, że na iPhone składa się obudowa... no właśnie i coś jeszcze? Gdyby sprzedawano małe iPhone'iki jako kolczyki lub wisiorki - zrobiłoby to na pewno furorę w damskiej biżuterii - jednak, telefon to urządzenie, które ma nie tylko wyglądać, ale ma działać. Cóż - gusta są różne. Ja mogę powiedzieć jedynie za siebie - co mi się podoba a co nie.

#111 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 10:59

Rzeczywiście wieki - CAŁE 13 sekund dłużej niż iPhone 3G. Rozumiem, że długie startowanie iPhone jest usprawiedliwione, ale jakiegoś G1?


Mam G1 i jestem z niego zadowolony napisałem po prostu że długo się uruchamia.

#112 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 11:20

A co ma uruchamianie do rzeczy? Wylaczacie te telefony codzinnie czy jak? Ja mojego ani razu jeszcze nie wlaczalam wiec jak dla mnie to moze sie uruchamiac 2 dni byleby dzialal potem szybko.

... kobieta zmienną jest?

Ustawienie preferencji w 2 minuty i wrzucenie jednego dzwonka do komorki w ramach testu a nie potrzeby to nie to samo co wgrywanie sobie miliona dzwonkow najowszych trendy hitow i zmieniania ich codziennie.
Ale ty oczywiscie nie widzisz roznicy, co mnie w ogole nie dziwi bo malo postrzegawczy z ciebie osobnik.

iPhone nie jest jakos wybitnie ladny. Jak na sprzet od Apple to rzeklabym nawet ze jest brzydki.
Ascetyczna forma to znak reklamowy Apple. Z tym ze "obudowa" jest tak samo wazna jak to co w srodku, w koncu telefon ma dobrze lezec w dloni i byc wygodny. I nie rozwalic sie po tygodniu.

#113 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 30 lipca 2009 - 11:33

seb235:

Mam G1 i jestem z niego zadowolony napisałem po prostu że długo się uruchamia.


Zapewne chodziło o to, że to jest jedna z zalet. Bo mógłby uruchamiać się przecież 27sek dłużej.
Usprawiedliwieniem jest zapewne mutlitasking, który przy 10 widgetach spowalnia niemożliwie system
i czynności jak chociażby przewijanie list psują "image". Nie ważne, że działa jak działa, ważne, że jest. Albo to Flash,
który próbuje odtworzyć filmy z niezwykle popularnego serwisu YouTube. Też nie działa? Ale jest. To się liczy.
A jak działa to robi z filmu pokaz slajdów. Na szczęście daje to chociaż niektórym argument do ręki w dyskusjach.

Tylko kto jest w tym przypadku niewolnikiem marketingu i specyfikacji? Do tego stopnia by twierdzić, że 23 września G1
miał możliwość nagrywania wideo. Nie miał? A to pech... Chyba nie wygram w konkursie :-(

#114 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 30 lipca 2009 - 11:35

A co ma uruchamianie do rzeczy? Wylaczacie te telefony codzinnie czy jak? Ja mojego ani razu jeszcze nie wlaczalam


To rzeczywiście doskonały sposób na to, aby:
- Telefon był w doskonałym stanie na lata,
- Aby nie narzekać na urządzenie (skoro się go nie używa)
- Aby nie ponosić dodatkowych kosztów.

Coś w tym jest...

Albo to Flash, który próbuje odtworzyć filmy z niezwykle popularnego serwisu YouTube. Też nie działa? Ale jest. To się liczy.
A jak działa to robi z filmu pokaz slajdów. Na szczęście daje to chociaż niektórym argument do ręki w dyskusjach.

Tylko kto jest w tym przypadku niewolnikiem marketingu i specyfikacji? Do tego stopnia by twierdzić, że 23 września G1
miał możliwość nagrywania wideo. Nie miał? A to pech... Chyba nie wygram w konkursie :-(


Jednak, nie można zarzucić dla Androida, że nic nie robi. Apple spoczęło na laurach i użytkownicy iPhone co mają?

Mam nadzieję, że dostrzegłeś szyderstwo w moim konkursie, jeżeli nie - cóż, może muszę pisać o tym wprost. Owy tekst pojawił się tylko po to, aby zasygnalizować, że wszelaki geniusz iPhone i krzyczenie najgłośniej, że iPhone był pierwszy a reszta kopiuje od niego nie zawsze jest prawdą.
Dla mojej przyjemności, nawet Alcatel mógłby wyprodukować telefon - jeżeli okaże się, że przypadnie mi do gustu - zaakceptuję go.

Usprawiedliwieniem jest zapewne mutlitasking, który przy 10 widgetach spowalnia niemożliwie system i czynności jak chociażby przewijanie list psują "image". Nie ważne, że działa jak działa, ważne, że jest.


Ciekawe co może być usprawiedliwieniem dla iPhone, który potrafi zacinać się przy wprowadzaniu znaków z wirtualnej klawiatury? Jak Ty to napisałeś... nie ważne jak działa, ważne, że jest. W przypadku G1 - mamy chociaż sprzętową klawiaturę... w przypadku iPhone - rezygnacja z ekranowej... jakoś nie bardzo wchodzi w grę. Oj, przepraszam że o tym napisałem... zepsułem "image" - najmocniej przepraszam.

#115 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 30 lipca 2009 - 11:35

Nie no każdemu pasuje coś innego, ja tam na telefonie muzyki nie słucham a nawet nie próbowałem nigdy, aplikacje też raczej średnio są przydatne, telefon ma dzwonić to podstawa a reszta to gadżety.



Brak nagrywania video, brak video rozmów, słaba bateria, brak aplikacji w tle, brak Flasha, brak "normalnego" Bluetooth i wiele więcej.

Dokładnie, iPhone byłby świetny gdyby był po prostu telefonem od początku w wszystko normalnie wyposażonym tak jak każdy inny, właśnie dlatego wybrałem Google/HTC/Era G1.

oj kolego, kolego - najpierw mówisz że telefon ma dzwonić i tyle - więc czemu nie nokia 3310? dzwoni jak talala nawet smsy wysyła - a zaraz potem przyznajesz rację koledze który wymienił brakujące bajerki w telefonie. więc o co Ci w końcu chodzi? telefon ma dzwonić - a czy iPhone nie dzwoni? powiedziałeś też coś o funkcjonalności Google Maps - kolejna bardzo przydatna Ci opcja do dzwonienia?
suma sumarum, telefon to telefon. po to jest ich tyle żeby każdy był inny. jakby każdy był identyczny to nie byłoby sensu wypuszczać nowych. i jak dla mnie śmieszne jest porównywanie telefonów z iPhonem - "mój ma flash a twój iPhone nie ma. ale on jest zje*any. -a mój iPhone ma multitouch a ta twoja cegła nie ma. ale masz zje*any telefon."
biedna rzesza narzekaczy iPhone'owych straciła dwie główne wyśmiewajki iPhone'a (mms, kopiuj/wklej) i dostała po dupie nowymi funkcjonalnościami, więc trzeba być gotowym na nowe porcje marudzenia i wmawiania nam jacy to my głupi że wydaliśmy prawie dwa kafle na multidotykową cegiełkę.
zresztą - co to w ogóle ma do rzeczy.. ;)

edit
no ale żeby nie być na granicy OT to powiem, że jedynym aspektem jaki bym rozważał to otwarta licencja na Androidzie.

edit2
yy no nieźle - na początku porównywałeś iPoda Touch i G1 więc masz rację - ni ch.. nie idzie z Touchki podzwonić ;)

#116 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 30 lipca 2009 - 13:20

Jeżeli porównamy iPhone 2G do G1 (bo raczej tak powinno się porównywać) - w końcu pierwszy telefon do pierwszego telefonu - to budowa zwarta, bez elementów ruchomych, a jedyne, gdzie użytkownik mógł zajrzeć, to pojemnik na kartę SIM.

Z początku też było to dla mnie dziwne, ale szybko przekonałem się jak wiele zalet za sobą niesie...

Dostrzegam tu przede wszystkim różnicę w koncepcji i jeżeli G1 nie odpowiada Ci z takich czy innych względów - nie ma sensu na siłę Cię przekonywać.

Oczywiście ;-) Po prostu mi się nie podoba i już.

G2 - zwany też HTC Magic, to poprawiona(?) wersja G1... ale czy dla każdego? Klawiatura sprzętowa DLA MNIE zawsze była atutem, żadna klawiatura ekranowa nie była mi w stanie tego zastąpić.

Co kto lubi, ja wolę mniejszy telefon o zwartej konstrukcji kosztem braku pełnej klawiatury. Miałem kilka telefonów z pełną klawiaturą qwerty i zdaje sobie sprawę z tego że ma to swoje zalety, ja jednak wolę używać ekranowej, jakoś łatwiej jest mi napisać smsa jedną ręką, gdzie przy pełnej klawiaturze jak w G1 najwygodniej robić to dwoma. Zresztą, pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Co mi z tego, że na iPhone składa się obudowa... no właśnie i coś jeszcze? Gdyby sprzedawano małe iPhone'iki jako kolczyki lub wisiorki - zrobiłoby to na pewno furorę w damskiej biżuterii - jednak, telefon to urządzenie, które ma nie tylko wyglądać, ale ma działać.

Może piszesz tak dlatego, że masz iPhone 3G. Pierwszy iPhone był przede wszystkim bardzo wytrzymały. Mój na prawdę przeżył wiele, w tej chwili ma popękaną szybkę, ale jest w 100% sprawny. Nigdy nie miałem bardziej wytrzymałego telefonu i to jest jedna z największych zalet o których napisałem na początku tego postu.
Inna zaleta to łatwość obsługi. Na pewno zależy to od człowieka, ale mi z iPhone wyjątkowo łatwo się korzysta jeśli chodzi o podstawowe czynności jak odbieranie rozmowy, pisanie smsów, wyciszanie telefonu bez wyjmowania z kieszeni itp.
Niestety jak do tej pory wszystkie telefony z Androidem nie sprawiają nawet wrażenia tak wytrzymałych jak iPhone 2G. Namacalnie mam porównanie z HTC Magic i wiem że daleko mu do wytrzymałości o której wspomniałem. HTC Hero zapowiada się lepiej, ale ciężko jest cokolwiek powiedzieć jak się nie widziało telefonu na żywo.

#117 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 30 lipca 2009 - 13:36

Może piszesz tak dlatego, że masz iPhone 3G. Pierwszy iPhone był przede wszystkim bardzo wytrzymały. Mój na prawdę przeżył wiele, w tej chwili ma popękaną szybkę, ale jest w 100% sprawny. Nigdy nie miałem bardziej wytrzymałego telefonu i to jest jedna z największych zalet o których napisałem na początku tego postu.
Inna zaleta to łatwość obsługi. Na pewno zależy to od człowieka, ale mi z iPhone wyjątkowo łatwo się korzysta jeśli chodzi o podstawowe czynności jak odbieranie rozmowy, pisanie smsów, wyciszanie telefonu bez wyjmowania z kieszeni itp.


Miałem do czynienia z iPhone (starym) 2G. Nie narzekam na wytrzymałość iPhone 3G - ponieważ, mimo rocznego użytkowania nie mam nawet ryski na ekranie, poza mikroryskami na tyle obudowy. Nigdy mi on nie upadł. Ile czasu u mnie wytrzyma G1 - nie wiem.
W przypadku telefonów tylko z klawiaturą sprzętową - lub tylko ekranową (jak iPhone), nie mamy wyboru, natomiast urządzenie takie jak G1 - daje nam obie możliwości - jak dla mnie - to plus.

#118 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 30 lipca 2009 - 13:51

Nie narzekam na wytrzymałość iPhone 3G (...) Nigdy mi on nie upadł.

Co jakiś czas przez moje ręce przechodzą różne iPhony 3G, czasami 2G. Z tego co zauważyłem, 3G są dużo bardziej delikatne, wrażliwe na upadki itp. Nie twierdzę że 3G nie jest wytrzymały, ale czasami miałem do czynienia z 2G wyglądającymi jakby czołg po nich przejechał, a wszystko działało bez problemu.
Wracając do temu, wspomnę raz jeszcze, że według mnie ciężko jest wybierać telefon ze względu na to czy posiada iPhone OS czy Androida, bo o ogólnym użytkowaniu decyduje również obudowa, jej wykonanie i nie chodzi mi tu o to czy jest "trendy" i czy ładnie się błyszczy :-)

#119 Czarodziciel

Czarodziciel
  • 19 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 14:48

No proszę zrobiło się cywilizowanie ;) I iphone i G1 mają swoje zalety, różnica jest tylko w tym komu na czym bardziej zależy. Tu na myapple pewnie takich mało ale wkurzają mnie userzy iP, którzy mają go bo jest trendy i ładny, płacą za możliwości niemal komputera a używają telefonu i smsów tylko. Dla zaawaansowanego usera daje bardzo duże możliwości (szczególnie po jailbreaku), ale jak dla mnie Android jeszcze większe, plus andrioda nie będę musiał łamać z każdym nowym softem :P Jeśli chodzi o wykonanie iP to na pewno jest ładny, ekran jest genialny bo się w ogóle nie rysuje, za to tył już gorzej, szczególnie w 3g po paru miesiącach wygląda jakby ktoś po nim papierem ściernym jeździł. :nitro G1 ma multitouch :) A tak w ogóle to dyskusja zeszła na g1/iP a zaczęła się od systemów. Dla mnie android ma większe możliwości rozwoju, ale i platforma iPhona może się jeszcze lepiej rozwinąć. Ciekawe co przyszłość przyniesie. (Ja czekam na jakąś kolejną rewolucję, na razie 3GS nie zachwyca jeśli chodzi o nowości).

#120 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 30 lipca 2009 - 15:17

:nitro G1 ma multitouch :)

śmieszne jest porównywanie telefonów z iPhonem

mówiłem ogólnie o różnych telefonach przyrównywanych do iPhone'a a nie konkretnie akurart o G1 ;)

#121 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 30 lipca 2009 - 21:33

Oj, przepraszam że o tym napisałem... zepsułem "image" - najmocniej przepraszam.


Nie zepsułeś. Bo oczywiście Tobie tylko się zacina. Innym nie. Ani w moim 2G ani w 3G się
nie zacina. Owszem, były problemy z softem 2.x w wersji beta. Ale nie siej FUDu byle tylko
mieć ostatnie zdanie w dyskusji. Bo szczerze mówiąc piszę (jak i inni) o wadach Androida nie w celu
gloryfikacji iPhone, ale jak widzę każda szpila Androidowi wbita odbija się u niektórych
echem w postaci opowiastek jak to jest w iPhone - całkowicie niezwiązanych w sumie.
(Pominę dywagacje na temat jakichś odbiorów personalnych czy krucjat)

Bo zmiana tapet ani dzwonków nie zastąpi VPN czy pełnego WPA. Tak jak klawiatura nie zastąpi
minijacka. A to akurat niektórym może być bardziej potrzebne od innych zalet Androida.

Dla zaawaansowanego usera daje bardzo duże możliwości (szczególnie po jailbreaku), ale jak dla mnie Android jeszcze większe, plus andrioda nie będę musiał łamać z każdym nowym softem :P


Możliwości obie platformy mają*niemalże identyczne z "drobnymi" szczegółami gdzie np.
można się kłócić o niezgodność z JSRami w Androidze, które są standardami na rynku,
braku OpenGL ES 2.0 itp jak i parę rzeczy w drugą stronę. Różnią się perspektywami
związanymi z całkowicie odmiennym podejściem do "robienia biznesu".

Gdzie o ile podejście Apple może ograniczać użytkownika, to jednak statystycznie może
dać mu więcej - jeśli weźmiemy pod uwagę katalog aplikacji. Otwartość Androida może
dać mu się we znaki, gdy aplikacje będą*musiały być*pisane pod urządzenia różniące
się specyfikacjami oraz dodanym oprogramowaniem. Generalnie temat rzeka ;-)

Android jako taki zdobędzie większy udział w rynku co jest oczywiste i raczej nie zaskakuje.
Z drugiej strony Apple nigdy nie stawało na ringu z Nokią, SE lub HTC. Nie ta liga. To raczej
o dziwo inni wyzywali na pojedynki iPhone i jakoś tak... no werdykt pozostawiam Wam.

Nie sądzę*by firmie Apple spędzał sen z powiek udział w rynku. Tak jak nie martwi ich kilku procentowy
udział Mac OS X. Mają swoją filozofię robienia biznesu i odnajdywania nisz czy też
dodawania produktami "specyficznego spojrzenia" na konkretne kawałki rynku - tak jak to było
z iPhone (bo nie był pierwszym dotykowym telefonem)

Z punktu widzenia geeka tapetującego ściany specyfikacjami swoich zabawek - sukces Apple
może boleć. Bo ichniejsze spec'i nie wystarczą nawet na oklejenie drzwiczek od szafki.
Ale nie należy zapominać, że produkty te są robione dla ludzi nazwijmy ich "normalnymi",
niekoniecznie odróżniającymi skróty OGG, FLAC, AAC czy znającymi pojęcia multitasking.

#122 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 00:19

swietnie powiedziane reader! Ja tylko dodam od siebie co juz wczesniej chcialam napisac - ze z iphone bedzie bo byc musi tak samo jak z Macami - nawet jesli Android zyska popularnosc i sukces to bedzie sie mial jak Windows do Mac OS X. Filozofia zupelnie inna. Z tej wlasnie filozofii wynika fakt braku flasha itp. Apple wprowadza nowe technologie wtedy kiedy jest na to gotowe i wszystko bedzie na 100% dzialac, nie robi z urzytkownikow jakis Beta-testerow tak jak windows i niestety Android. Ale sa ludzie i beta-testerzy:)

#123 Czarodziciel

Czarodziciel
  • 19 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 01:04

urzytkownikow


literówka hehe :lol:

Androidowi bliżej do linuksa niż do windowsa, bo nie dzieli z windą wsystkich jej bolączek. Nie chodzi tu o to czy dostajesz "gotowy produkt" jak w apple tylko o jądro systemu, funkcjonalność i niezawodność. WinMo w tym nigdy nie dogoni androida. I może niektórzy tak lubią, ale nie lubię jak ktoś myśli za mnie, i wolę mieć od początku nieidealne rozwiązania niż czekać lata na gotowy wspaniały produkt. W te 2 lata które zajęło applowi zaimplementowanie copy&paste można było normalną implementację doskonalić do takiego samego stanu. Chociaż nawet jakbym wolał od razu gotowe rozwiązanie, to nie chcę, żeby ten wybór podjęło za mnie apple tylko sam świadomie to wybrał. Te myślenie za użytkowników pokazali teraz nie dopuszczając do appstore Google Voice (rzekomo "dubluje" funkcjonalność iphone'a) czy Google Latitude (śmieszny argument, że użytkownicy mogą zostać "zdezorientowani"). Nie lubię jak się mnie traktuje jak idiote ;)

#124 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 31 lipca 2009 - 10:13

Nie zepsułeś. Bo oczywiście Tobie tylko się zacina. Innym nie. Ani w moim 2G ani w 3G się nie zacina. Owszem, były problemy z softem 2.x w wersji beta. Ale nie siej FUDu byle tylko
mieć ostatnie zdanie w dyskusji.


Nie ma sensu dalej prowadzić dyskusji na zacytowany przeze mnie temat. Ja będę obstawał przy swoim, Ty przy swoim. Ja podam ilość iPhone'ów na których to testowałem - TY przytoczysz swój argument.
Jeżeli ktoś zechce - niech weźmie oba urządzenia i przetestuje w nich klawiatury ekranowe.

Bo szczerze mówiąc piszę (jak i inni) o wadach Androida nie w celu
gloryfikacji iPhone, ale jak widzę każda szpila Androidowi wbita odbija się u niektórych
echem w postaci opowiastek jak to jest w iPhone - całkowicie niezwiązanych w sumie.
(Pominę dywagacje na temat jakichś odbiorów personalnych czy krucjat)


Każde urządzenie ma swoje wady. Opisany przez Ciebie brak VPN i pełnego WPA jest faktem w przypadku Androida. Według mnie - sam sobie zaprzeczasz, ponieważ ów temat ma służyć "do wbijania szpil" zarówno dla iPhone jak i dla urządzeń z Androidem - w tym miejscu należy o różnicach, brakach rozmawiać... chociaż, wygląda to jak włożenie kija w mrowisko.

Bo zmiana tapet ani dzwonków nie zastąpi VPN czy pełnego WPA. Tak jak klawiatura nie zastąpi minijacka. A to akurat niektórym może być bardziej potrzebne od innych zalet Androida.


Wszystko jest faktem - jednak, patrząc na statystycznego użytkownika iPhone / G1 - jak wielu z nich będzie potrzebować VPN i WPA? Nie zdziwiłbym się jakby 10% wiedziało w ogóle co to oznacza.
iPhone nie ma sprzętowej klawiatury - jednym to przeszkadza, innym nie przeszkadza, jednak - cokolwiek zrobić, klawiatura sprzętowa nie będzie podłączona.
Rozwiązanie "problemu" słuchawek na minijack jest tematem stosunkowo starym - jeżeli chodzi o urządzenia HTC. Nabycie rzeczonej przejściówki, to naprawdę nie jest wydatek znaczący aby nie można było sobie na to pozwolić. Ważniejszą rzeczą (według mnie) była inna wada urządzeń HTC, a mianowicie podłączając przez kabel USB urządzenie do komputera, używając je jako modem 3G/HSDPA okazywało się, że zasilanie podawane przez port USB jest niewystarczające, i docelowo - telefon ulegnie rozładowaniu. Z pomocą przychodziły również przejściówki - umożliwiające jednoczesne podłączenie do urządzenia kabla USB, ładowarki i słuchawek z minijackiem.

Nie wykluczam, że posiadaczami iPhone stali się byli użytkownicy telefonów z Windows Mobile, które im z takich czy innych względów nie odpowiadały. Nie wykluczam, że WM mógł dać się im we znaki. Jednak, ja przez lata pracując z urządzeniami z WM potrafię skonfigurować je tak, by pracowały dla mnie w zadowalający sposób.

Gdzie o ile podejście Apple może ograniczać użytkownika, to jednak statystycznie może dać mu więcej - jeśli weźmiemy pod uwagę katalog aplikacji. Otwartość Androida może
dać mu się we znaki, gdy aplikacje będą*musiały być*pisane pod urządzenia różniące
się specyfikacjami oraz dodanym oprogramowaniem. Generalnie temat rzeka ;-)


Przez rok czasu starałem się dać dla iPhone szansę, jako dla pełnowartościowego urządzenia mogącego spełniać moje potrzeby. iPhone okazał się dla mnie urządzeniem, które przegrało.
Jeżeli przyjrzymy się aplikacjom oferowanym przez Apple, można powiedzieć że ilościowo wygrywają. Możemy powiedzieć, że sklep jest ładniejszy, że każda aplikacja opatrzona jest obrazkami - w porządku, to też prawda. Co z tego, jeżeli aplikacje w AppStore nie zaoferują niczego, czego w iPhone brakuje. W urządzeniu z Androidem - mamy wiele aplikacji rozszerzających jego funkcjonalność, np.:

Dołączona grafika

Android, daje użytkownikowi możliwość wyboru instalacji aplikacji spoza Android Marketu, możemy na to się zgodzić lub nie - ale mamy wybór, którego ja jestem zwolennikiem.

Android jako taki zdobędzie większy udział w rynku co jest oczywiste i raczej nie zaskakuje. Z drugiej strony Apple nigdy nie stawało na ringu z Nokią, SE lub HTC. Nie ta liga. To raczej
o dziwo inni wyzywali na pojedynki iPhone i jakoś tak... no werdykt pozostawiam Wam.


iPhone (a co za tym idzie) Apple osiągnęło sukces, pośrednio też dzięki mnie, klientowi, który sięgnął po ich produkt. Jednak... faktycznie, jak piszesz - nie tak liga. Na iPhone 3G rozpocząłem i zakończę moją przygodę z Apple.

Z tej wlasnie filozofii wynika fakt braku flasha itp. Apple wprowadza nowe technologie wtedy kiedy jest na to gotowe i wszystko bedzie na 100% dzialac, nie robi z urzytkownikow jakis Beta-testerow tak jak windows i niestety Android. Ale sa ludzie i beta-testerzy:)


Vendisse, proponuję byś po napisaniu każdego posta - a przed wysłaniem przeczytała go na głos. Rozumiem, że pisząc jednocześnie prowadząc samochód niemożliwością jest, by w drugiej ręce trzymać słownik ortograficzny?

W te 2 lata które zajęło applowi zaimplementowanie copy&paste można było normalną implementację doskonalić do takiego samego stanu. Chociaż nawet jakbym wolał od razu gotowe rozwiązanie, to nie chcę, żeby ten wybór podjęło za mnie apple tylko sam świadomie to wybrał. Te myślenie za użytkowników pokazali teraz nie dopuszczając do appstore Google Voice (rzekomo "dubluje" funkcjonalność iphone'a) czy Google Latitude (śmieszny argument, że użytkownicy mogą zostać "zdezorientowani"). Nie lubię jak się mnie traktuje jak idiote ;)


Na takowy zarzut, osoba Vendisse napewno z chęcią napisze, że Apple wprowadza tylko swe nowe rozwiązania wtedy, kiedy jest na to gotowe.
Ja jestem dostatecznie zrażony postępowaniem Apple, jednak jest jeszcze wiele osób, które docelowo zniechęcą się do iPhone, którego nie uratuje ani błyszczące, ani świecące się jabłuszko z tyłu obudowy.

#125 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 10:35

LOOOOL, nasedo, potrafisz ustawic sobie Windows Mobile, a nie potrafisz zrobic i korzystac z Jailbrakea?:DDD Sorry ale to juz przechodzi wszelkie pojecie i pokazuje dobitnie twoja paranoiczna wrecz stronniczosc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych