Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak sprawdzic, czy iPhone jest rzeczywiscie nowy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#26 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2009 - 11:08

Orange jeszcze nikomu nie zdjęło SIM-locka w tej cenie. To jakiś mit.

#27 leaf

leaf
  • 166 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 11:22

Orange jeszcze nikomu nie zdjęło SIM-locka w tej cenie. To jakiś mit.


przed chwila widzialem posta na forum MA, ze komus jednak zdjeli, ale generalnie z tego co wyczytalem jest balagan w Orange i oni sami nie wiedza czy zdejmuja, czy nie. Moze cos sie od tego czasu zmeinilo?

#28 leaf

leaf
  • 166 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 14:00

To czy to https://selfsolve.ap.../GetWarranty.do w koncu dziala i dobrze pokazuje, czy mam sie nie sugerowac? Bo nie wiem w koncu. I jezeli kupie iPhona bez faktury/paragonu tylko nowy zafoliowane pudelko to czy mam gwarancje Apple czy nie? Czy uznaja na podstawie https://selfsolve.ap.../GetWarranty.do ?

Czy to bezpieczne kupowac nowy, zafoliowany, ale bez papierow?

Prosze o pomoc.
Pozdrawiam.

#29 d3tr000

d3tr000
  • 1 712 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2009 - 15:10

jak nie masz papierów to nie masz wogóle gwarancji i zakup takiego zafoliowanego jest dość niebezpieczy telefon może być zablokowany po IMEI'u jeśli np. spadł z tira i mogą cie odwiedzić panowie w niebieskich mundurkach

#30 Tttomek

Tttomek
  • 2 postów

Napisano 04 czerwca 2011 - 07:13

Zafoliowany a uzywany? Odkurzam temat. Wczoraj kupilem iP4 od handlarza. Pudelko zafoliowane,dostalem tez porwierdzenie gwarancji(od niego, na firmowym papierze-zebym mogl gwarancje realizowac przez nich) i paragon z niby oryginalnego zakupu, ale IMEI sie nie zgadza. Folia wygladala na oryginalna, ale sam telefon wygladal na przynajmniej dotykany i mial pobrudzona folie ochronna wyswietlacza od wewnatrz! Pudeleczko z instrukcja tez mialo slady uzywania. Sam telefon dziala dobrze,nie ma zadnych rysek i wymagal aktywacji, jednak niepokoj pozostal. Myslicie, ze handlarze uzywaja jakiejs pakowarki, zeby miec zafoliowany komplet? Wtedy metoda weryfikowania na "zafoliowany z salonu" przestaje miec sens... Jakies inne pomysly dlaczego moj telefon z zafoliowanego pudelka (foliowanie naprawde fachowe) wyglada jakby byl uzyty?

#31 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 czerwca 2011 - 10:39

Niemożliwe, żeby jakikolwiek nowy iPhone miał w środku jakiekolwiek ślady używania czy odpakowywania - każdy sprzęt Apple jest zawsze perfekcyjnie czysty bez żadnego pyłku nawet - sprawdzone na sobie kilkanaście razy. Na pewno go otwierali, albo mają go z gwarancji, a tobie dali gwarancję "na firmowym papierze" bo realna gwarancja realizowana przez Apple jest już krótsza zapewne. Zwykli oszuści, też się raz z tym spotkałem i dostałem "nowy zafoliowany" już odpakowany, z jakimiś zdjęciami w środku, czasem połączeń etc, widocznie pan w sklepie postanowił się pobawić. Zwróciłem natychmiast telefon i dostałem zwrot pieniędzy po drobnej awanturze. Tak btw, nie wypada odkopywać tak starych tematów :-P

#32 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 czerwca 2011 - 11:30

Odkurzam temat. Wczoraj kupilem iP4 od handlarza.

Nie dziwie się, że coś jest rzeźbione.
Fabrycznie nowy sprzęt Apple, nie ma na sobie żadnych śladów używania, ani nie jest brudny
Z Twoim modelem wyraźnie coś jest nie tak. Zgadzam się w pełni z narkomanem, zareklamuj telefon i żądaj zwrotu pieniędzy. Z resztą po co gwarancja na iPhone na firmowym papierze? I tak wszystko idzie po numerze seryjnym, no chyba, że ta gwarancja będzie realizowana u tego handlarza w komisie.

#33 xerathin

xerathin
  • 25 postów

Napisano 04 czerwca 2011 - 12:40

Tak btw, nie wypada odkopywać tak starych tematów :-P


Lepiej założyć nowy identyczny i zostać ochrzanionym za nieużycie opcji "szukaj"? ;)

#34 Tttomek

Tttomek
  • 2 postów

Napisano 06 czerwca 2011 - 15:46

Zadzwonilem do kolesia, ktory mi sprzedal telefon, ze w srodku zafoliowanego pudelka byl dotykany (przynajmniej) telefon. Strasznie sie zmieszal i przysiegal, ze on nic o tym nie wie... Handlarze.... Tyle dobrze, ze telefon smiga dobrze, a Apple pokazuje na stronie, ze gwarancja ruszyla w dniu, w ktorym go aktywowalem, wiec wyglada na to, ze telefon nie byl wczesniej rejestrowany, niemniej jednak jestem 100% pewien, ze cos z nim bylo nie tak (np. folie byly nalozone idealnie, ale ta od strony ekranu byla brudna, od srodka). Co do gwarancji, to oni mi dali ten papier od siebie po to, zebym mogl im zaniesc telefon i ze oni moga szybciej zalatwic naprawe gwarancyjna. Mam swiadomosc, ze moge sobie to sam zalatwic i oni tez tak mowili, ale zaoferowali swoja pomoc w razie klopotow. Wiec o to nie mam do nich pretensji. Reasumujac - juz chyba nikomu nie mozna zaufac w kwestii tych nieszczesnych iPhone'ow i jedyne pewne egzemplarze pochodza od operatorow. No coz, w polowie przyszlego roku koncza mi sie 3 umowy, to sobie nakupuje pewniakow ;-) Zgadzam sie z xerathinem, ze lepiej odgrzac temat niz zakladac taki sam nowy, ale jak narkoman sie nie zgadza, to jego prawo! :D Dzieki za pomoc, pozdro!

#35 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2011 - 16:17

To tym razem temat zamkniemy, żeby już nikt nie odkopał. Dla jasności, zakładamy nowy i jeśli w starym jest coś ważnego to podlinkowujemy. Amen.

Zasady umieszczania wpisów na forum
Nie odświeżaj wątków starszych niż 6 miesięcy. Załóż nowy wątek i podaj link do starego tematu jako dowód, że zapoznałeś się z tym co na forum już napisano.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych