Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak sprawdzic, czy iPhone jest rzeczywiscie nowy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 leaf

leaf
  • 166 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 21:30

Witam, Planuje zakup nowego iPhona 3G na serwisie aukcyjnym. Moje pytanie jest takie jak iPhone ma np. juz tydzień, albo 2, a sprzedawca utrzymuje, ze nie byl uzywany. To jak moge sprawdzic, ze rzeczywiscie nie byl uzywany? Czy da sie sprawdzic, czy nie zostal zalany, albo nie upadl? Wiadomo, ze nalezy patrzec na stan wizualny i techniczny urzadzenia. Ale powiedzcie mi. Moze jest cos po czym poznam, ze cos jest nie halo. Jaka czesc najszybciej wykazuje slady uzywania? Pozdrawiam

#2 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2009 - 21:35

Jeśli chcesz nowy - kup w zafoliowanym pudełku. Mówię poważnie i sam tak robiłem i robię.

#3 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2009 - 21:49

Zrób tak jak mówi Davvido.
Musze się przyznać, ze sam kiedys sprzedalem 2 tygodniowa Nokię jako nową. Wystarczy kupić nówke obudowę z foliami.

#4 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 21:53

nowy iP ma naklejona folie na wyswietlacz i wszystkie akcesoria w pudelku sa pooklejane foliami. chyba ciezko by bylo uzywac telefonu bez pozostawienia na tych foliach sladow. To + zafoliowane pudelko powinno gwarantowac ze jest nowy. Nowy iphone takze jest nieaktywny i wymaga podlaczenia do itunes. mozna wykonac tylko polaczenie alarmowe, ale ten stan mozna przywrocic po restore w itunes. Jednak jesli wyciagniesz go z pudelka i bedzie aktywny, oznacza to ze ktos juz go odpalił. na pewno warto tez obejrzec śrubki przy glosniku / mikrofonie. nie powinny miec sladow odkrecania, oraz uszczelke pomiędzy wyswietlaczem a srebrną ramką iP - obydwie rzeczy mogą zostać naruszone w czasie rozbierania telefonu (jeśli ktoś nie wie jak i nie ma odpowiednich narzędzi). A najlepiej kupic z gwarancją i rachunkiem od operatora wystawionym niedawno.

#5 GulDukat

GulDukat
  • 137 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 07:36

to jest proste.
jak iphone jest nowy , nigdy nie używany to jeszcze nie został w iTunes aktywowany.
wpisz numer seryjny na tą stronę i zobaczysz kiedy on został pierwszy raz aktywowany, do kiedy jest gwarancja producenta.
:arrow:
https://selfsolve.ap.../GetWarranty.do

tez kiedyś kupiłem na allegro iphona który"niby" miał dopiero 2 mies, i dowiedziałem się ze iphone już miał 6 mies.

#6 zibi27

zibi27
  • 174 postów
  • SkądGdynia/vernon/fr

Napisano 03 lipca 2009 - 08:07

to jest proste.
jak iphone jest nowy , nigdy nie używany to jeszcze nie został w iTunes aktywowany.
wpisz numer seryjny na tą stronę i zobaczysz kiedy on został pierwszy raz aktywowany, do kiedy jest gwarancja producenta.
:arrow:
https://selfsolve.ap.../GetWarranty.do

tez kiedyś kupiłem na allegro iphona który"niby" miał dopiero 2 mies, i dowiedziałem się ze iphone już miał 6 mies.


Probowalem z tym linkiem wpisalem nr seryjny ale niestety pyta o kraj i nie ma mozliwosci wpisania w zwiazku z tym nie mozna otrzymac informacji a szkoda?:(

#7 brolek

brolek
  • 23 postów
  • SkądKATO

Napisano 03 lipca 2009 - 08:11

a o jaki kraj Ci chodzi? Polska może?

#8 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2009 - 08:12

Może w Mozilli sprawdzasz? Pamiętam, że sam miałem kiedyś z tym problem, ale inna przeglądarka go rozwiązała. :)

#9 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 08:13

U mnie w safari też nie działa... W explorerze tak samo ;/

#10 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 08:41

daj kraj polska lub usa lub anglia.

#11 d3tr000

d3tr000
  • 1 712 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2009 - 08:44

w operze działa, w IE nie to wina przeglądarki poza tym tam sie niczego ciekawego nie dowiesz mój był kupiony w czerwcu zafoliowany, aktywowany pare dni temu a pisze że gwarancja wygasa mu 10 grudnia 09 :)

#12 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 lipca 2009 - 10:55

w operze działa, w IE nie to wina przeglądarki
poza tym tam sie niczego ciekawego nie dowiesz
mój był kupiony w czerwcu zafoliowany, aktywowany pare dni temu a pisze że gwarancja wygasa mu 10 grudnia 09 :)

Ja mam to samo, miałem nowego z datą zakupu od Ery z stycznia, a mam wg. strony do września 2009r. ;]

#13 leaf

leaf
  • 166 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 11:56

ok, dzieki. Czyli kupowac raczej z folia i jak sie wlacza to jest prosba o aktywacje w iTunes. Czy cena 1200 PLN za iPhone'a 3G 8GB nowego jest realna?

#14 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 lipca 2009 - 12:03

Zależy, wg. mnie ciężko będzie, jeśli chcesz zafoliowany i bez simlocka.

#15 leaf

leaf
  • 166 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 12:31

a jak sprawdzic czy iPhone jest bez simlocka "od urodzenia", czy miał simlocka, ale jego brak jest wynikiem jakiś softwarowych kombincji, yellowsn0w, ultrasn0w, redsn0w, jailbreak lub jakihśtam innych?

#16 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2009 - 12:35

Probowalem z tym linkiem wpisalem nr seryjny ale niestety pyta o kraj i nie ma mozliwosci wpisania w zwiazku z tym nie mozna otrzymac informacji a szkoda?:(


na firefoxie działa - własnie sprawdziłem :)

#17 d3tr000

d3tr000
  • 1 712 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2009 - 13:41


Czy cena 1200 PLN za iPhone'a 3G 8GB nowego jest realna?


Jeśli ma fakture to tak, 16gb jak sie postarasz za 1500 wyciągniesz, więc 1200 za 8 możliwe
Tylko upewnij sie że na tej fakturze/rachunku jest podany IMEI telefonu
Przykładowo Orange na fakturze nie podaje IMEI - daje 2 kartke na którym on sie znajduje
Jeśli nie będziesz jej miał to tak jakby masz fakture od jakiegos ipka ale nie ma że to ten

#18 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2009 - 14:07

ta stona lekkie glupoty gada, ja swojego odebralem nowke w lutym a wygasa w Pażdzierniku 09, wiec cos nie ten teges

#19 rmvbhd

rmvbhd
  • 23 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 15:45

Najlepiej kupić iPhone'a z Orange nowego w folii, zawsze to kilka stówek mniej ;)

#20 topinamburka

topinamburka
  • 40 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 15:55

mi ta stronka też pokazuje nieprawidłowe informacje ;| a jeżeli chodzi o nowego iPhone, jak chcesz mieć 100% pewności, to rzeczywiście tylko i wyłącznie w folii :)

#21 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2009 - 16:40

jeżeli macie fakturę zakupu i dowód zapłaty a inną (wcześniejszą datę rejestracji) to możecie zadzwonić na hotline apple oni pomogą w skorygowaniu tej daty

#22 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 lipca 2009 - 17:03

jeżeli macie fakturę zakupu i dowód zapłaty a inną (wcześniejszą datę rejestracji) to możecie zadzwonić na hotline apple oni pomogą w skorygowaniu tej daty

A mówią po polsku? :lol:

#23 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2009 - 19:53

oczywiście telefon na stronie polskiej apple ehhhhh - Pomoc techniczna iPod i Mac: 00800-4411875 może tu nie jest napisane iphone ale pewnie pomogą - mi pomogli w zmianie daty ważności gwarancji w imaku o pół roku :)

#24 Dogs

Dogs
  • 141 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 20:59

Odnosnie sprawdzenie czy telefon byl zalany - iPhone ma dwa paski techniczne potwierdzajace zalanie, jeden w gniezdzie sluchawek i jeden w gniezdzie podlaczenia kabla do synchronizacji (trzeba sie dokladnie wpatrzec) kolor czerwony oznacza zalanie ;) Wiem bo kiedys lekko zalalem swojeg, ale wszystko dzialalow 100% sprawnie po odratowaniu iPhone w misce ryzu ;) i to nie sciema! Jak sie wam przytrafi, to zostawic tak wylaczony tel. na 3 dni :)

#25 leaf

leaf
  • 166 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 11:07

a powiedzcie mi jeszcze jedno. Korzystam z sieci Era i Play. Czy jezeli kupie iPhona z sim-lockiem Orange, to czy w zwiazku z tym TELEPOLIS.PL :: Zobacz temat - Zdjęcie SIMLOCK-a z iPhona 3G za 77zł (bez utraty gwarancji) i tym Orange także zdejmuje sim-lock'a | Bushman Editing Orange za te 77 zl odblokuje mi telefon?
Czy do tego potrzebna jest osoba ktora zakupila tego iPhona, czy wystarczy, ze ja pojde i mi to od reki zrobia? Czy ktos juz korzystal z takiej mozliwosci?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych