Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] House na macu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 października 2006 - 11:34

Moim zdaniem, nawiazujac do postaPowerbookaFienda, wogole nie ma co sie bawic w karty muzyczne na USB. Firewire to podstawa.

#27 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 16 października 2006 - 11:46

Dlatego jeśli chcesz się pobawić vinylami to nie jakieś Serato od Rane(ale szacun za mixery) na usb 2.0 i z softem napisanym w piwnicy a Final Scratch 2 na FireWire i z softem native instruments.

#28 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 18 października 2006 - 13:54

wlasnie FS2 zamowilem 2tyg temu ale cos nie leci z US bo przygotowuja nowe pudełka :) podobno Universalbinary dla FS2 gotowe :) jak to sie pisze ... :D

#29 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 23 października 2006 - 15:37

Koiecznie daj znać jak to śmiga to się może zastanowie:). AAA i ile dajesz za fs2 z us? Bo w Polsze trochę drogie.

#30 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 23 października 2006 - 16:18

dam znac dam :) fs2 sprowadza mi firma z PL ( nie znam ceny bo caly pakiet od nich bralem i duzo upustu dali) universal binary mialo byc gotowe a tutaj jak nie ma fs tak nie ma... ale ja poczekac moge.

#31 adis quo

adis quo
  • 26 postów
  • Skądintelgalaktikova

Napisano 31 października 2006 - 14:15

chhc chlopaki .czarne nalesniki z mody wyszly. :confused: analogowe brznienie nigdy.a co do mix to abletonik ,moze jakis kantrolerek midi i da rade .albo mala alternatywka final skkrecz choc niepolecam.:-P :-P :-P :-P [[[/LIST] Intel mac2,16 2Gram/motu/elektribe/boss880/rol909/nowation xs/ableton/reason/audiodesk/prologic adis quo Junior Member Zarejestrowany: Oct 2006 Miasto: bydgoszcz Mac: Macbook pro Posty: 2 Siła Reputacji: 0 chhc chlopaki .czarne nalesniki z mody wyszly. analogowe brznienie nigdy.abletonik ,hausy to wymysl dla >......... jakies programiki zlisty orginalnych .?? [[[/list] Intel mac2,16 2Gram/motu/elektribe/boss880/rol909/nowation xs/ableton/reason/audiodesk/prologic

#32 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 października 2006 - 17:46

idż usiądź w zimnej wodzie to ci przejdzie.

#33 dj

dj
  • 135 postów
  • SkądPoznań/Londyn

Napisano 10 listopada 2006 - 23:25

idż usiądź w zimnej wodzie to ci przejdzie.


....heheheheh ;)

#34 plan

plan
  • 18 postów
  • Skądwro

Napisano 01 grudnia 2006 - 15:52

pisano wyżej, że karty na usb są no no. a tymczasem sam używałem na ibook'u 1,2Ghz edirola pcr1 (klawiatura midi z wbudowanym audio) i nie stwierdziłem problemów (poza tymi, które wynikały po prostu z małej mocy cpu...). regularnie nagrywałem swoje sety dj'skie dzięki tej karcie, kilka razy używałem jej w klubie przy występach jako sterownika i karty audio jednocześnie. więc subiektywnie usb ok.

#35 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 27 lutego 2007 - 02:24

temata odswiezam: mam Final Scratch 2 od tygodnia uzywam w polaczeniu z: 2x technics mk5 + xone 62 + macbook soft to traktor 3.2 universal binary :) tyle czekania ale warto! Scratch Amp naprawde wysminita karta, latencja na poziomie 2,5 ms wiec jest czym oprowac zadnych drop outow w polaczeniu z deckami. Soft od NI to juz UB wiec uzycie procesora nawet w ustawieniu latencji 2.5 to okolo 38%(istat pro). Wcale nie stracilem portu firewire choc sama karta z niego korzysta...ale...ma w swoja obudowe wbudowane gniazdo firewire wiec hdd mozna spokojnie podlaczyc. Mialem brac rane serato ale to juz historia, pozostaje tylko jakis kontroler midi +traktor3.2 ew ableton i mozna juz cos działac :) Pozdrawiam PS. Stanton z NI zerwalo wspolprace 1 stycznia 2007. Moim zdaniem wielki blad i juz widac zle objawy tego rozstania...

#36 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 lutego 2007 - 03:38

Wcale nie stracilem portu firewire choc sama karta z niego korzysta...ale...ma w swoja obudowe wbudowane gniazdo firewire wiec hdd mozna spokojnie podlaczyc.


Generalnie karty na fw sa przelotowe, ze mozna spokojnie podlaczyc wlasnie np drugi dysk.

#37 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 23:46

Znacie może jakąś stronę, gdzie można pobrać za free sety, albo sample (mam na myśli te długie) ?

#38 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 11 marca 2007 - 12:17

a ma ktoś jakąś fajną instrukcję obsługi abletona live ?

#39 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 01 maja 2007 - 10:59

a ma ktoś jakąś fajną instrukcję obsługi abletona live ?


mam tutoriala DVD - generalnie tylko go kiedys przegladalem co na nim jest, raczej nie korzystalem bo beton jest na tyle intuicyjny ze nie ma potrzeby, jesli przesiadasz sie z cubase etc. to latwizna jak jakis dziecinny ejay :) tyle ze ma wszystkie zastosowania pro czego nie mozna powiedziec o ejayach

#40 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 maja 2007 - 11:41

Ableton jest w zasadzie wlasnie intuicyjny, tak jak napisal MalFunkTion, posiedz nad nim i poprobuj. W Abletonie Live wiecej uwagi poswiec ustawieniom preferencji, tj. inputy, outputy itp. Potem obsluga bedzie szla bezproblemowo. Mi wystarczyl podrecznik dostarczany z programem, tylko po to zeby ustawic sciezke midi i setup Rewire. Rewire jest genialne, mam oprocz zewnetrznych syntezatorow i midi podlaczonego Reasona i chodzi jak ta lala. Nakladanie efektow na sciezki w locie dziala super. Live ma fajny interface, ze nie musisz mu poswiecac w czasie grania wiele uwagi, nie aborbuje i mozesz sie skupic na muzie.

#41 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 02 maja 2007 - 11:57

ja bym się jednak chętnie pisal na tego tutoriala. bym sobie go przejrzał. można się nim podzielić?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych