Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] House na macu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 09 października 2006 - 03:32

Witam!

Czy ktos moglby mi podac jakies programy na ktorych moglbym robic fajne mixy a la Dj Inphinity (www.myspace.com/djinphinity) Jak to zgryza Logic Pro??? Moze jednak cos innego... pomozcie! ;)

Z gory dzieki

Pozdr.

#2 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2006 - 07:12

właściwe forum to news://pl.rec.muzyka.bin :D
kup se technicsy, vestaxa i płyty :) za 3 lata będziesz śmigał jak się przyłożysz.

lub kup NI Traktor.

#3 mattek

mattek
  • 391 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2006 - 08:20

Ktos tu juz kiedys zapodal info o programiku djay.app:

http://www.algoriddim.net/index.html

#4 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 09 października 2006 - 11:24

najlepszy program do robienia mixow to NI Traktor 3... mozliwosc robienia mixa z 4 niezaleznych virtualnych deckow..ponadto 4 stopniowa Eq prosto od AnH dodatkowo jak kto woli efekty. program uzywany min przez dj hella. ostatnio chyba Magda uzywala go przy mixe, ktory wyszedl na M_nus. 12tego pazdziernika wychodzi update dla uzytkownikow Intel-Mac. jesli chcesz robic muze to tylko Logic Pro albo połaczenie przez re-wire Cubase SX z Reasonem 3 :). Pozdro

#5 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 października 2006 - 11:57

No a Ableton Live? Wydaje mi sie, ze do gry na zywca duzo lepiej nadaje sie niz Reason.

#6 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 09 października 2006 - 12:27

reason + cubase sx to rozwiazanie czysto domowe :) Ableton jest najlepszy do live- actow.. pozatym reRESERVEDFX prosi o podanie programu do robienia mixu ale nie wiadomo czy live czy w domu. Jesli live to Ableton jesli w domu to NI Traktor 3.

#7 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 09 października 2006 - 17:31

Nie chodzilo mi o 2 sety programow. Jedne do robienia mixow w domu a drugie zeby robic live spin np. w Zero Gravity (www.zgclub.com)

#8 dj

dj
  • 135 postów
  • SkądPoznań/Londyn

Napisano 09 października 2006 - 18:04

Tylko Live - najlepiej 6!!!
Sam sklejam muze od około 10 lat i powiem, że nie ma nic prostrzego i elastycznego jak Live, jeśli chodzi o mix'owanie na kompie ;)
Troche praktyki i dasz rade.

www.ableton.com
http://www.djsasha.c...eton_stream.mov
Powodzenia.

#9 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 09 października 2006 - 18:47

Ok Dzieki wszystkim. Sciagam, kupujem i zobaczymy co z tego wyjdzie :D Pozdr.

#10 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2006 - 21:11

Ni Traktor, jest dobry do grania djsetów [w połączeniu z stantonem final scratch] ableton do granie bardziej urozmaiconego niż miksowanie z deków.

#11 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 10 października 2006 - 04:04

No no przyznam sie, ze ten Live 6 jest naprawde wysmienity!!! Teraz pora probowac Ni Traktor.... :D Pozdr. Leeeee nie wiem dlaczego, ale traktor wedlug mnie nie jest za bardzo przyjazny... Moze dlatego, ze spedzilem z nim tylko 10min. Nie wiem, moze jednak mi sie spodoba zobaczymy za tydzien gdyz na razie nie mam czasu sie tym bawic. Pozdr.

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 października 2006 - 10:29

No no przyznam sie, ze ten Live 6 jest naprawde wysmienity!!! Teraz pora probowac Ni Traktor.... :D

Pozdr.

Leeeee nie wiem dlaczego, ale traktor wedlug mnie nie jest za bardzo przyjazny... Moze dlatego, ze spedzilem z nim tylko 10min. Nie wiem, moze jednak mi sie spodoba zobaczymy za tydzien gdyz na razie nie mam czasu sie tym bawic.

Pozdr.


A widzisz? Ableton Live rzadzi!

Tractor moze Ci sie wydawac malo przyjazny, bo generalnie soft Native Instruments jest skomplikowany jak deska rozdzielcza jumbo jeta :)) Ale jest swietny.

#13 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2006 - 10:34

NI Traktor to soft typowo didżejski. a live to "kreacjonistyczny"

#14 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 10 października 2006 - 22:50

NI Traktor to soft typowo didżejski.
a live to "kreacjonistyczny"


A wedlug mnie odwrotnie :)

#15 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 10 października 2006 - 22:53

Traktor 3 w polaczeniu z Ablethonem i xone:3d to jest dopiero kreacja :D

#16 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2006 - 23:04

a widziales ni traktor działający z final sratch? ableton chyba tego nie umie.

#17 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 10 października 2006 - 23:28

Ja ogolnie to sprobuje korzystac dobrze ze wszystkich ale do domu i live to najlepszy jest Ableton Live 6 :D Z przyjemnoscia im zaplace za pelna wersje :D Pozdr.

#18 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 15 października 2006 - 11:34

a korzystal ktos z was z Reaktora 5? bardzo dobry i chyba jeden z najpoterzniejszych programow :)

#19 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2006 - 11:47

Mój wspólnik korzysta z reaktora po rewire w lodżiku.

#20 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 15 października 2006 - 15:02

Mój wspólnik korzysta z reaktora po rewire w lodżiku.


nie wiedzialem ze mozna go podlaczyc rewire z lodzikiem...ja narazie uzywam cubase 3 sx i jako vst wlasnie reakotra.. chyba bede musial sie przesiasc na logic

#21 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2006 - 15:13

musu nie ma, aczkolwiek ja TERAZ uważam że lodżik jest fajniejszy oc kielbasy, ciężko mi się bylo przystosować.

#22 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 15 października 2006 - 19:46

zastanawia mnie jeden fakt: Final Scratch 2 a w szczegolnosci ScratchAmp to chyba dobrej jakosci karta jest. Czy mam racje? Ciekawe czy Cubase SX 3, Reason albo Logic ja wykryja?

#23 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 października 2006 - 08:58

Jesli jest kompatybilna z coreaudio, to nie powinno byc przeszkod. Co Ci wykryje system, to i te programy :) Tyle ze pamietaj o jednym: "Please note that FinalScratch is currently not compatible with the new Mac Intel Core Duo computers." Generalnie, jesli chcesz teraz robic muze a masz Maka z Intelem to masz (jeszcze) problem... Reason 3 odpalony na Rosecie dawal wyniki, jakby chodzil na G3 :( [wg strony producenta] Wiele kart muzycznych ma pisane od nowa strerowniki na MacIntela, wiec to tylko kwestia czasu.

#24 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 16 października 2006 - 09:14

Właśnie dzis lub jutro mam miec FS2, niestety nie bedzie narazie działał na macu choć jestem zdania za traktor 3 jednak bedzie chulal bo na stronie NI zaczął sie okres wprowadzania universal binary..update do traktora juz jest :) na update stantona do final scrtach trzeba poczekac...ma byc do końca roku :(..o ile wiem to nie mogą sobie poradzić z ScratchAmpem. Na szczęscie mam jeszcze w domu PC :) i odpale na nim Cubase i zobacze czy wykryje.

#25 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 16 października 2006 - 10:55

NI to chyba najlepszy producent softu muzycznego. Ja osobiście cenie ich skąplikowane interface`y bo na wiele pozwalają. Traktor do mixu wszystkiego co da sie odczytac w iTunes jest bardzo fajny i wielu laptopowych specjalistów go używa. Do własnej kreacji polecałbym Live (kurde już 6 jest!!!!), prosty skuteczny ale chyba bardziej zawodny (mi lubi powariować na secie ale nie wiem jak z 6...). Jeśli masz głowe dużą i otwartą to Reaktor 5 to absolutna miazga, minus jednak trzeba mieć wiedzę ale jeśli ją masz to możesz niemal wszystko. Dla absolutnych kozaków polecałbym Max/Msp ale to już matematyka/fizyka/abstrakcja ale hej chciałbyś być drugim Autechre nie?
Co do final scratch to karta jest ponoć dobra ba i na FireWire które jest 2 kroki przed USB 2.0.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych