Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MyApple Forum iPhone - co zrobić aby było jeszcze lepsze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:57

Ale ostatnie wątki o OS 3 w dziale iPhone były tylko i wyłącznie Shoutboxem. Spełniały rolę grupy terapeutycznej, a nie tematu informacyjnego. Kiedyś mieliśmy Shoutboxa i to rozładowywało gwałtowne emocje.

#27 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:58

Czerwek: to jest bardzo dobre. Szczególnie że wczoraj pewnie zarejestrowało się dużo użytkowników których pierwszy post brzmiał "jeszce 3min" Chyba że jest taka możliwość żeby posty i tematy (dla nowych użytkowników )musiały być zatwierdzane przez modelatorów ?

#28 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:01

Zastanawiam się tymczasem, jak tu "wychować" użytkowników działu iPhone, żeby w dalszej perspektywie poziom działu zaczął przypominać inne działy na myapple... i niestety nie mam pomysłu :/


Biskup proponuję wprowadzić następujące obostrzenie, w dziale iPhone mogą pisać tylko ci użytkownicy którzy mają iPhona (to oczywiste) i są użytkownikami kompów Apple od czasu 68K bądź wczesnych PowerPC od razu ubędzie durnych tematów i inteligentnych inaczej odpowiedzi na poważne pytania ;-)

#29 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:09

buuuu ;( ale ja jestem macuserem dopiero od czasu G3 więc na kryterium 68K bym się nie załapał ;) dobra, ale nie offtopujmy tutaj

#30 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:09

Każda ingerencja to cenzurowanie postów - nie ma prostego sposobu - shoutbox pod newsem o 3.0 byl zamierzony - przynajmniej wg mnie - tam wg pomyslu mialy ladowac te wszystkie teksty typu "jeszcze 3 min", czyli spelniac taka role efektu spuszczenia wody w toalecie - caly syf leci do jednej muszli a reszta forum jest w miare ok - teraz wystarczy skoszowac caly temat i juz.

#31 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:11

Biskup proponuję wprowadzić następujące obostrzenie, w dziale iPhone mogą pisać tylko ci użytkownicy którzy mają iPhona (to oczywiste) i są użytkownikami kompów Apple od czasu 68K bądź wczesnych PowerPC od razu ubędzie durnych tematów i inteligentnych inaczej odpowiedzi na poważne pytania ;-)


No bez przesady. Czyli musielibyście mnie wywalićz forum . Raz , nie stać mnie na maca. Dwa Nie chce macka. A iPhona mam i lubię . Apple to jednak nie tylko komputery.

#32 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:11

A swoja droga syf to byl, ale Macrumors ;) Tutaj nie bylo az tak zle...

#33 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:27

Biskup, Futiat i inni, to był oczywiście żart, ale tak czy siak forum iPhone zaczyna kurs w stronę odwrotką do powierzchni, i niestety z każdym dniem przyspiesza ;-), może rozwiązaniem byłoby zablokowanie pisania na tym forum użytkownikom ze stażem mniejszym niż miesiąc (lub więcej to jest do uzgodnienia) i po upływie tego czasu każdy post takiego użytkownika przez kolejne 2-3 miesiące był moderowany

#34 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:29

Tak na koniec życzę modelatorom wytrwałości żeby to forum naprawdę mogło być bardzo dobrą bazą wiedzy. Bo do tej pory zawsze znałem trafnie do mojego iphona teraz może być z tym problem. Pożyjemy zobaczymy. Jako użytkownicy jedynie co możemy "Zgłoś wpis moderatorowi" bo raczej pisanie do takiej osoby która nie umie czytać ze zrozumieniem nie ma sensu i wzbudzi tylko następne posty. Niech moc będzie z wami.

#35 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:32

...modelatorom...

Freudowskie przejęzyczenie ? :lol: I rzeczywiście - "Zgłoś wpis moderatorowi" jest bardzo dobrym narzędziem, bo inicjuje działanie i wymaga reakcji moderatorów

#36 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:38

po raz kolejny pojawia sie temat typu "forum schodzi na psy/ipontony". dyskutujemy o tym od jakiegos czasu, niestety bez skutku

#37 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:50

Może Shoutbox w dziale iPhone? Davvido to naprawdę odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu i biorąc pod uwagę, że MyApple to projekt już w dużej mierze komercyjny to możnaby go nawet zatrudnić żeby pracował przy forum jak najwięcej podnosząc jego poziom i oglądalność - ale tacy ludzie jak on pewnie mają lepsze zajęcia/lepszą kasę. ;)

#38 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:56

Popularność iPhona przerosła wszelkie założenia. To jest urządzenie z przyszłości i każdy chce już tam być.

Nie każdy umie.

Ale każdy stary Makowiec rozumie tą potrzebę, bo sam też tak miał. Tylko nie byo wtedy iPhonów.

Niestety, jest też mnóstwo wannabes, bufonów i szpanerów. Ale wierzę głęboko, że i oni kiedyś staną się "starymi Makowcami"


Kokos - lubie Cię chłopie :)

#39 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:58

do działu iphone dać 5 nowych moderatorów

#40 andreq

andreq
  • 84 postów
  • SkądWawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 22:04

Tak trochę z inne beczki, ale w temacie, gdy wczoraj czytałem te posty to się załamałem. Ludzie pisząc robią teraz taką ilość błędów ortograficznych, że czytanie bywa naprawdę trudne. Może dałoby się coś z tym zrobić? Na niektórych forach są moderatorzy od poprawiania takowych byków i gdy ciągle ten sam użytkownik robi kolejne jest banowany.

#41 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 18 czerwca 2009 - 22:08

mialbym juz bana od lat. ale fakt, ze mlodziez pisze bardziej niedbale niz ja. choc musze przyznac, ze wyrazenia typu sweetasne nie pojawiaja sie czesto

#42 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 czerwca 2009 - 22:14

ogromna zgoda z netruner i tonymontana - shoutbox. Myślę, że na czas eventów wyłączyć forum iP i ustawić shoutbox, bo przecież średnio, co 1,5 tematu na RSS, to davvio zamykał, bądź kasował. Ja przez swój sposób czytania tego forum, to zauważyłem dość znacząco. Już nawet nie pomnę ile zgłosiłem ORTów.

#43 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 22:15

eh, na moje to różne dziwne zjawiska, które nam nie odpowiadają, należy po prostu ignorować. wyszukiwarka jest, mozna spokojnie odnaleźć potrzebne informacje, podyskutować o problemach natury komputerowo-applowatej tez mozna spokojnie. nikt nikomu nie nakazuje ładować się w iphonowe tematy. prawda jest taka, ze iphone userów jest o wiele więcej niż mac userów, nie bez powodu ilość użytkowników systemu os x wzrosła 3 krotnie, takze to nic dziwnego, że większość*tematów dotyczy właśnie iPhone. a oczym już użytkownicy iphonów chcą dyskutować i o co się kłócic to juz ich sprawa - jak komuś to nie pasuje, to niech unika takich tematów. z osobistego doświadczenia wiem, że spokojnie można znaleźć potrzebne informacje dotyczące czegokolwiek związanego z makiem na tym forum,, nie mając w ogole styczności z tematami o iphone ;)

#44 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 22:20

Nie chodzi nam o inne fora bo one są oki. Właśnie chodzi nam o forum iphone, jak bym chciał się teraz coś dowiedzieć o 3.0 na mojego 2g to myślę większość tematów wyszukanych było by pozamykane, a reszta nie miała większego znaczenia. Chwilowo do mi się nawet odechciewa czegokolwiek szukać na forum iphone poczekam spokojnie na jakiś toturial.

#45 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 22:52

Cała sprawa ma 2 aspekty - z jednej strony userzy chcieliby ograniczac forum - banowanie nowych userow tylko dlatego ze smieli sie zarejestrowac czy wylaczanie forum - to pomysly za ktore jeszcze pol roku temu userzy linczowali administracje - ale widac wszystko sie zmienia... Posluchajcie co mowicie - zamykanie, kasowanie, banowanie - przeciez wlasnie jako userzy powinnismy byc przeciw takim metodom i opowiadac sie za wolnoscia slowa. 2 aspekt - czy my juz nie zrobilismy sie zbyt leniwi? Wykorzystujemy forum jako zrodlo wiedzy i chcemy te widze osiagnac latwo, przyjemnie i szybko. Tak obserwuje, ze duzo osob widzialoby myapple jako forum techniczne gdzie wpisuja cos w szukajke i maja na tacy. Wybaczcie ale to nie z tego powodu myapple osiagnelo sukces, ale z tego ze kazdy mogl znalezc tu dla siebie miejsce. Jest wiec miejsce na wiedze, jest i na emocje, bo tu nic nie dzieje sie z automatu i to nie robot odpowiada na pytania tylko ludzie. A ludzie sa rozni, a tutaj dodatkowo jeszcze mamy mix wieku, wyksztalcenia, obycia itd. Moze troche wiecej empatii by sie przydalo... Temat smieci mozna zalatwic koszujac gorace tematy iphonenowych premier w kika dni po evencie. Wszystkim pragne przypomniec, ze MyApple to nie Web 3.0, tu nie ma czegos takiego jak A: Pytanie B: odpowiedz. MA to spolecznosc to Wy, My, ze wszytkim wadami i zaletami. Każdy ma prawo zapytać, odpowiedzieć, ale także wyrazić w ten czy inny sposób radość z jakiegoś tam faktu. A jak nie to rzeczywiście, zamknąć forum , zrobić iPhone Wiki i będzie technicznie, z odpowiedziami na pytania. Ale chyba nie o to tylko chodzi?

#46 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 18 czerwca 2009 - 23:24

Wiem że MyApple to forum użytkowników sprzętu Apple w tym też iPhoneów. I wiem też że nie wrócą już te czasy z przed paru lat kiedy było tu wiele osób dla których "Maci to coś więcej" - część z nich odeszła bo nie wytrzymała tego co zaczęło się tutaj dziać. Najchętniej podzieli bym to forum na MyMac i MyiPhone - zadaje sobie sprawę że to radykalne ale niech ktoś może wreszcie znajdzie rozwiązanie co z tym zrobić aby zadowolić starych MacUserów i posiadaczy iPhonów.

#47 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 23:38

Nie da sie - poza tym tendencja jest taka, ze obie grupy zapewne w ciagu kilku lat beda posiadac i jedno i drugie. Skonczyloby sie i tak osobnymi forami a to bez sensu. Jest juz forum gdzie jest nacisk bardziej na Maki i Makowcy sobie chwala wiec nie ma co mozyc bytow wg mnie...

#48 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2009 - 11:10

cytat pochodzi z wątku:

http://www.myapple.p...remiery-70.html

Jailbreaka nie bedzie do 3.0 bo to tak beznadziejna wersja ze chlopaki pracuja juz nad JB do wersjo 4.0 :) tambedzie juz program do dodawania dzwieku do mmsa. W Wersji 5.0 bedzie do mmsa mozna dodac juz dwa dzwieki i 3 zdjecia natomiast w wersji 7.0 prawdopodobnie mozna bedzie dodac filmik ale nie w polsce. Z kolei w 2011 bedzie IPHONE 4 G SPDTV z telewizja itd.. a za 10 lat czyli 2011 bedzie iphone z mini antena satelitarna i tez bedzie JB dzialal. Generalnie poczekam te 15 lat i sie zdecyduje cos kupic od appla jeszcze.


czytając takie "wypociny" jestem za zdecydowanym zaostrzeniem zasad postowania, rozumiem dyskusję na temat, ale za przeproszeniem takie pier... głupot zaczyna działać na nerwy, Tony napisałeś że MA to społeczność i każdy w niej ma prawo do wyrażania się w ten czy inny sposób, ale w każdym społeczeństwie istnieją "formacje" które czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem tej społeczności i odpowiednio reagują w przypadku gdy jakaś jednostka zaczyna zachowywać się anormalnie, może faktycznie w sytuacji zwiększenia się popularności forum należałoby powiększyć grono moderatorów, bo jeśli nie będzie żadnej konkretnej reakcji na to co dzieje się na forum, za czas jakiś znalezienie pomocnej informacji będzie graniczyło z cudem, a nie wszyscy użytkownicy Mac'ów czy iPhone'ów są znają język angielski i są biegli w posługiwaniu się zagranicznymi forami

#49 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2009 - 12:14

A ja jeszcze wjadę z moim pomysłem, który próbuję wprowadzić w życie już od BARDZO dawna - pisząc w dziale dla moderatorów, jak i w kilku tematach na forum publicznym. Pomysł jest prosty - narzucenie zasad tytułowania wątków. Pisanie regulaminów i proszenie o to i tamto nic nie da - jeśli chcemy mieć porządek, musimy ten porządek WYMUSIĆ. Wiem - brzmi to totalitarnie, ale taka jest niestety prawda, biorąc pod uwagę poziom wypowiedzi i stosunek do jakichkolwiek zasad naszych użytkowników (oczywiście nie mówię o wszystkich).

Dołączona grafika

W wielkim skrócie:
użytkownik zakładający temat musi wybrać oprogramowanie jak i model iPhone'a którego sprawa dotyczy - to raz. Wtedy wiadomo czy chodzi o 2.2.1, czy 3.0 i czy 2G/3G. Jeden problem z głowy + skuteczniejsze wyszukiwanie w przyszłości (bo nie trzeba będzie wchodzić do tematów by sprawdzić jakiego oprogramowania dotyczą). Dwa - można nad polem do wpisania tytułu napisać wytłuszczoną czcionką, że prosimy o obszerne opisanie problemu. Do jednych do dotrze, a do innych nie - i dla tych innych przydatne będzie wymuszenie użycia danej ilości znaków w tytule (aby np. tytuł "Pomocy" nie przeszedł bo jest za krótki).

Pomysłów takich mam kilka, ale zostawiam je dla siebie - ten proponuję od dawna (prawie rok temu pierwszy raz o tym napisałem) i nic się nie zmieniło. Rozumiem, że może nie ma na to czasu, może się nie da - proszę więc o taką odpowiedź, a nie olewanie sprawy. :)

#50 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2009 - 12:36

Mi pomysł z pisaniem postów po jakimś okresie czasu się*podoba. Nowi użytkownicy czytali by to co się dzieję na forum i zapewne wo 80 % znaleźli by odpowiedź na swoje pytanie, bez zaśmiecania forum niepotrzebnymi postami. Ci zdesperowani mogą pisać prywatne wiadomości ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych