Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MyApple Forum iPhone - co zrobić aby było jeszcze lepsze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:06

Witam Czy tylko ja mam takie wrażenie że forum iPhone spadło na samo dno? Rozumiem że iPhone jest dla ludu, ale większość to chyba dzieci i to dzieci neostrady. Naprawdę jak codziennie odwiedzałem apple to co zobaczyłem wczoraj w wątku iPhona to mnie przeraziło i raczej nie będę się przyznawał że jestem posiadaczem iPhone. Szczególnie że modelator to chyba poszedł spać. Łatwo też zauważyć że całe forum iPhona ma więcej postów niż wszystkie inne razem wzięte fora co oznacza że aktualnie dominują tu użytkownicy iPhona. Naprawdę przykro się to wczoraj czytało wytrzymałem chyba do 25 stron. Polecałem to forum znajomym z iPhonami jednak w takim bajzlu ciężko będzie coś teraz odnaleźć. Naprawdę żal. P.S Jak na wykresach było pokazane macuserzey są już w mniejszość na świecie teraz marka Apple i pseudo macuser jest użytkownikiem iPhona + Windows :(

#2 KoNrI

KoNrI
  • 78 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:13

napisz zażalenie do administratorów, żeby wykasowali całe forum. To forum jest dla wszystkich, nawet dla takiego co nic nie posiada od Apple. Nie wszyscy się urodzili tak mądrzy jak Ty i wszytko od razu wiedzą.

#3 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:14

Szczególnie że modelator to chyba poszedł spać.

Wypraszam sobie - tak się narobiłem, że właśnie spać nie mogłem! :lol:

#4 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:18

Niestety się zgadzam z netrunerem ... komputer Apple mam nie długo, więc szukałem tu porad w tej sprawie ... ale jednakże ... na forum jest strasznie dużo ludzi typu 'mam iPhone jestem znawcą Apple' i trudno czasem znaleźć odpowiedź na zadane pytanie.
Jednakże co do moderatorów mam inne zdanie :D akurat pracują tu i często to widzę ... (ale to moja opinia)

No cóż ... widocznie tak miało być .. i nic z tym nie zrobimy (użytkownicy) więc musisz się z tym pogodzić netruner.

#5 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:20

Popularność iPhona przerosła wszelkie założenia. To jest urządzenie z przyszłości i każdy chce już tam być. Nie każdy umie. Ale każdy stary Makowiec rozumie tą potrzebę, bo sam też tak miał. Tylko nie byo wtedy iPhonów. Niestety, jest też mnóstwo wannabes, bufonów i szpanerów. Ale wierzę głęboko, że i oni kiedyś staną się "starymi Makowcami"

#6 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:23

Nie mówię przecież że nie jest dla wszystkich, ale poziom wypowiedzi użytkowników był niski typu: jeszce 3 minuty, ja jeszcze 30 minut ...... . Davvido: Sorki za wypowiedz o spaniu, w sumie to ciężko opanować dzieci. Chciałem się tylko dopytać czy jakieś ostrzeżenia poszły czy coś w tym stylu ? Kokos: Mam nadzieje że chociaż 1% z użytkowników iPhonow przejdzie kiedyś na Maczka :)

#7 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:25

Ogólnie jak tak się zastanawiam to nie jest problem ilości użytkowników tylko iPhone'a na forum ... tylko tego że nie używają wyszukiwarki i zakładają po dziesięć takich samych tematów ... przez co robi się bałagan a moderatorzy mają robotę... PS. Gdyby w szkołach uczono "dzieci" aby używały wyszukiwarki zanim założą temat na jakimś forum :D

#8 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:25

Poszły. Zajrzyj też do Kosza - zobaczysz, że jednak nie spaliśmy. A mimo wszystko - syf jest dalej.

#9 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:26

Popularność iPhona przerosła wszelkie założenia. To jest urządzenie z przyszłości i każdy chce już tam być.

Nie każdy umie.

Ale każdy stary Makowiec rozumie tą potrzebę, bo sam też tak miał. Tylko nie byo wtedy iPhonów.

Niestety, jest też mnóstwo wannabes, bufonów i szpanerów. Ale wierzę głęboko, że i oni kiedyś staną się "starymi Makowcami"


Myślę, że masz rację kokos, ale czy to usprawiedliwia dramatyczny poziom merytoryczny i językowy większości dyskusji w dziale iPhone?

Sam nie mam pomysłu, jak można rozwiązać ten problem, ale faktem jest moim zdaniem, że problem istnieje.

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:27

Ok - a gdzie reszta modów z tego działu ?

MyApple.pl - Zobacz profil: LoBo

MyApple.pl - Zobacz profil: M4v3R

MyApple.pl - Zobacz profil: MacKozer

MyApple.pl - Zobacz profil: mls

Byli aktywni jeszcze dziś i co?

#11 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:29

Dobre pytanie - zadawałem je nie raz w dziale dla moderatorów ;)

#12 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:30

Mój brat (gimnazjum) gdy zobaczył jak zaczynałem czytać wypowiedzi typy "jeszcze chwila , jeszcze 5 min" wyśmiał mnie a potem powiedział że nawet on takich forum nie przegląda ... to chyba znaczy że poziom wypowiedzi jest bardzo niski :/

#13 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:30

Oj z tego co widziałem to Davvido się wyjątkowo napracował. Faktycznie dział dotyczący iPhone'a został oblężony, a najgorsze jest to, że 3/4 nowych tematów to powtórki. Ludzie nie szukają, nawet nie próbują, tylko z każdą głupotą zakładają nowe tematy. Ja sam nie jestem lepszy, bo posiadam nadal jedynie iPoda, ale staram się nie obniżać poziomu...

#14 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:31

Nie wiem czy to przyjmiecie, czy się zgodzicie czy zjedziecie , ale mam ideę. Zamykać dział iPhone na takie wydarzenia w przyszłości. Dawać tylko newsy i zablokować pisanie postów. Następnego dnia otworzyć. Uniknęlibyśmy postów typu " 30 minut". Do tego nikomu się nie przyda temat z 69 stronami, na których i tak gówno jest. Dlatego zamknął by ten temat i wywalił wszystko co jest zbędne . Wiem że to masa roboty, i nie krytykuję moderatorów i adminów , ale trzeba wymyślić jakiś sposób. PS> można ostatecznie zrobić SB

#15 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:33

Albo zrobić tak że tylko użytkownicy którzy mają xx postów mogą udzielać się w dziale iphone, łatwiej i bez problematycznie, tylko niestety nowi / mało udzielający mogą mieć problem z poproszeniem o pomoc (ale może zaczną używać wyszukiwarki ?)

#16 Grekki

Grekki
  • 262 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:34

No to dać takie coś, że post musi mieć minimum 50 znaków. Zastosować jakieś nowe zasady albo odświeżyć regulamin.

#17 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:35

Na dzieci neo nie ma rady niestety..
Mnie też szl** bierze jak widze to wszystko. Może z linkiem aktywującym konto wysyłać odrazu faq który każdy powinien przeczytać.
A davvido pracował naprawde bo jak dotrwałem do 75 strony!!! tematu o możliwości pobrania softu 3.0 to wszystkie przekleństwa były już banowane i inne tematy do kosza wzięte a moderator też człowiek ale to może myśl aby była taka funkcja jak podmoderator że dany użytkownik ma uprawnienia edycyjne postów tylko przy premierach czegoś kiedy jest wzburzona aktywność użytkownika bo forum się rozsrasta a za bardzi nie widze aby modków przybywało

Mój brat (gimnazjum) gdy zobaczył jak zaczynałem czytać wypowiedzi typy "jeszcze chwila , jeszcze 5 min" wyśmiał mnie a potem powiedział że nawet on takich forum nie przegląda ... to chyba znaczy że poziom wypowiedzi jest bardzo niski :/

Zgadzam się z twoi bratem nawet moi gimnazjalni koledzy pijacy(tak pijacy) mają szerszy zakres słów.
ps: wnerwia mnie to też że ktoś pisze że czeka na 4g aby miał ekran oled i tak dalej po to wcale na temat a gwiazdka jest w grudniu to po co to ktoś pisze

#18 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:35

No to dać takie coś, że post musi mieć minimum 50 znaków. Zastosować jakieś nowe zasady albo odświeżyć regulamin.


szczerze ?? Już widzę te posty :
"jeszcze 3 minuty .................................................................
........................................................................................
............................................................................................."

#19 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:35

Ja bym radził na takie okazje kanał IRC. Myślę że użytkownicy by się wyszaleli. Zapis rozmowy można by zapisać jeżeli by miał jakiś sens. Myślę że ciężko będzie teraz modelatorom w dziale iPhone. Ja mam podłączonego RSS z myapple aktualnie chyba większość wypowiedzi jest o 3.0 i to z duplikowane całe szczęście że są zamykane.

#20 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:44

Cóż. Wczoraj, w miarę możliwości, parę tematów pozamykałem. Ale wystarczyło zniknąć na 15-30 minut by sytuacja się*powtórzyła - masa tematów o tym samym, o tym co można wyszukać i świadcząca niekiedy o totalnej ignorancji użytkowników... Panowie, może czas wprowadzić tymczasowe (z racji premiery 3.0) ograniczenia w postowaniu? Może ograniczyć się*do kilku wątków tematycznych, zawsze mniejszy to burdel jak trzeba będzie usuwać*posty zamiast całych tematów...

#21 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:47

Ignorancja... . Od nas zależy, czy z tej surówki da się coś wytopić. Tu trzeba stać przy piecu i reagować dynamicznie. :wink:

#22 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:49

A wystarczyłoby wprowadzić opcję moderowania tematów przed ich umieszczeniem, tak jak jest w dziale recenzji...

#23 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:50

ja sugerowałbym ostrzeżenia za każdy post podchodzący pod spamowanie, a dla recydywistów ban na 2 tygodnie... Ale to i tak będzie rozwiązanie tymczasowe. Zastanawiam się tymczasem, jak tu "wychować" użytkowników działu iPhone, żeby w dalszej perspektywie poziom działu zaczął przypominać inne działy na myapple... i niestety nie mam pomysłu :/

#24 Igor_g

Igor_g
  • 298 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:51

Powiem szczerze, ze dla mnie jak w topicu o nadchodzacym sofcie ludzie pisza "jeszcze 30 min" itp. nie jest to spam. Jak ktos nie chce tego czytac to nie czyta - proste, wiadomo przeciez, ze nie bedzie tam zadnych uzytecznych informacji, wec nie trzeba przegladac xx stron. Kłopoty zaczynaja sie, kiedy ludzie obrazaja sie sami nawzajem, a poziom dyskusji jest zerowy niemal. Na tym forum, co z przykroscia ztwierdzam jest masa tzw trollow ;p. Wiadmo, ze najwiecej w dziale iphone, ale w dzialach o macach rozwniez, niestety. Pisza o wadach urzadzeniach/oprogramowania nie majac go nigdy nawet w rece/ nie uzytkujac go. Mysle, ze forum bylo by o niebo lepsze bez dzialu iP, userow bylo by 9/10 mniej. Kazdy by mniej wiecej kazdego znal :D Jest to oczywiscie niemozliwe, jednak mysle, ze 1wszym krokiem powinno byc usuniecie topicow o jailbreakow. Wiele osob robi go na swoich telefonach/ipodach nie znajac konsekwencji tego dzialania, stad duza liczba tematow w dzialo o pomoc. Na koniec dodam, ze jest wiele topicow o balaganie w dziale iP, uwazam, wiec tn za niepotrzebny. p.s sorry, za brak polskich znakow ;)

#25 Czerwek

Czerwek
  • 189 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:53

Niestety ale tak jak autor pierwszego posta jest pewien problem... Polega on w skrocie na tym, ze praktycznie nikt z nowych nie uzywa opcji szukaj... (moze troche uogolnienie, ale mysle, ze sie wiele nie pomylilem...) Na innym forum zwiazanym z zupelnie inna moja dzialalnoscia jest taka zasada wobec "nowych". Zarejestrowac sie moze kazdy, ale przez 2 tygodnie nie mozna nic pisac, mozna tylko czytac... Moze cos takiego daloby im szanse na znalezienie opcji "szukaj"?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych