Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MobileNavigator (NAVIGON) na iPhone 3G/3GS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1023 odpowiedzi w tym temacie

#51 kmbartkowiak

kmbartkowiak
  • 41 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2009 - 12:39

Powiem wam, że jestem pełen podziwu dla tych z was, którzy własnie kupili ten program;) Jestem gotów wydać te 300zł za dobry program do nawigacji, ale bałbym się tak zaryzykować i dzisiaj kupić Navigona;) Czekam na jakąś obszerniejszą recenzję, powiedzcie szczerze, czy warto kupić.

#52 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 21 czerwca 2009 - 13:57

No przecież co chwila różne osoby piszą o tej nawigacji. Jak widać po obecnych komentarzach, pokrycie kraju nawet w małym miejscowościach (osiedlach działkowych) jest bardzo dobre. Według mnie jest to aplikacja warto uwagi i tych pieniędzy. Navigon słynie z dobrych map. Jedyne minusy o jakich słyszałem na chwilę obecną,to nie działająca nawigacja w pomieszczeniach pomimo technologii Agps i brak wyświetlania punktów radarowych.

#53 wielkidemonelo

wielkidemonelo
  • 46 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 13:59

Ściąga się ;). Czy można po zainstalowaniu programu usunąć jakoś mapy innych państw w celu zaoszczędzenia miejsca w telefonie?

#54 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 21 czerwca 2009 - 14:02

Ściąga się ;). Czy można po zainstalowaniu programu usunąć jakoś mapy innych państw w celu zaoszczędzenia miejsca w telefonie?


Nie pochwalisz się gdzie znalazłeś pirata? Przecież wydałeś tyle kasy na iP, że każdy dodatkowy soft Ci się za friko należy...

#55 adasko69

adasko69
  • 55 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 14:11

poszukajcie na hackulous juz jest do sciagniecia navigon i im+3.0 oczywiscie w celach edukacyjnych dla sprawdzenia czy warto wydac te 300zl pozdro

#56 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2009 - 14:41

A orientował się ktoś, jaka będzie dla tej navi polityka aktualizacji map? Czy w cenie z appstore są np. aktualizacje przez rok, czy za każdą następną aktualizację map trzeba będzie płacić. BTW, te 75 euro to niby nie aż tak dużo, ale jak się doliczy koszt porządnego uchwytu samochodowego i ładowarki (nie badziewia z allegro po 15 zł, tylko np. Griffina), to całość zbliża się do ceny markowej dedykowanej navi...

#57 adasko69

adasko69
  • 55 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 14:45

ale nikt nie powiedzial ze bedzie tanio jak chcesz miec cos porzadnego to musisz wydac te pare zlotych a aktualizacje to jeszcze nikt nic nie wie bo nawet na stronie producenta jest ze navigon na iphona dopiero bedzie w krotce

#58 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2009 - 14:54

Myślałem, że jak ktoś już ściągnie, to w tym co ściąga jest jakaś EULA z informacją o update. Standardem w navi są update map przez 6-24 miesiące w cenie, ale różnie to bywa. A dedykowany Garmin czy TomTom to też "coś porządnego", a cena się zbliża. Chętnie bym zobaczył porównanie czytelności ekranu, jakości głośnika itp. z dedykowanymi navi.

#59 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2009 - 15:12

A takie pytanie mam. Bedzie można jakoś pobrać tego Navigona i wgrac na iphone za free? Nie stać mnie na wydanie 300 zł na program(student)... a słyszałem ze sa mozliwosci wgrywania płatnych aplikacji za darmo...

To skor cię nie stać, to na co ci ona potrzebna? Jeśli jeździsz komunikacją miejską + PKS + PKP itp to ci się i tak nie przyda. A jeśli jeździsz samochodem, to możesz chyba sobie pozwolić na nią. Paliwo za darmo też nie jest

#60 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 16:11

N(...)Jedyne minusy o jakich słyszałem na chwilę obecną,to nie działająca nawigacja w pomieszczeniach pomimo technologii Agps i brak wyświetlania punktów radarowych.

Ciekawe... Niby które urządzenie z A-GPS, działa w pomieszczeniu? I po co komu nawigacja w pomieszczeniu:| A-GPS służy do szybszego odnalezienia satelit, na podstawie informacji z internetu, a nie do tego, żeby nawigować w pomieszczeniu. Po co Ci informacja z satelit, jak mimo uzyskania informacji o ich położeniu, sygnał GPS będzie za słaby, żeby łapać go w pomieszczeniach.

#61 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2009 - 16:44

Poza takim typowym A-GPS do szybszego łapania fixa to iPhone ma jeszcze funkcję przybliżonego namierzania pozycji na podstawie tego, jakie ma w okolicy stacje bazowe. Nic nadzwyczajnego zresztą - moja stara Nokia też potrafiła w ten sposób powiedzieć, w jakiej dzielnicy miasta się znajduje, a GPSa to ona na oczy nie oglądała. Zresztą systemowa aplikacja maps z tego korzysta - jak ją włączysz w pomieszczeniu to zaraz dostajesz lokalizację z kołem błedu wielkim na ćwierć miasta :-) W nawigacji samochodowej jest to kompletnie nieprzydatne i może być przy takim błedzie bardzo mylące, myślę więc że celowo z tego nie korzystają. Lepiej wiedzieć, że navi nie wie gdzie jest, niż żeby miała zgadywać z dużym błędem.

#62 majonez

majonez
  • 372 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 17:02

To skor cię nie stać, to na co ci ona potrzebna? Jeśli jeździsz komunikacją miejską + PKS + PKP itp to ci się i tak nie przyda. A jeśli jeździsz samochodem, to możesz chyba sobie pozwolić na nią. Paliwo za darmo też nie jest


gregory03 - nie na tym forum takie pytania, lepiej szukaj w google....

felippe - "To skoro cię nie stać, to na co ci ona potrzebna?" - to potrzebne są tylko rzeczy na które nas stac????????

#63 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 21 czerwca 2009 - 17:03

Ciekawe... Niby które urządzenie z A-GPS, działa w pomieszczeniu? I po co komu nawigacja w pomieszczeniu:| A-GPS służy do szybszego odnalezienia satelit, na podstawie informacji z internetu, a nie do tego, żeby nawigować w pomieszczeniu. Po co Ci informacja z satelit, jak mimo uzyskania informacji o ich położeniu, sygnał GPS będzie za słaby, żeby łapać go w pomieszczeniach.


Przecież nie chodzi o nawigowanie w pomieszczeniu to jest oczywiste,każdy wie gdzie jest w domu toaleta a gdzie jest kuchnia. Ale czasami wprowadza się już w domu adres i wszelkie wytyczne,aby nawigacja obliczyła nam trasę i pokazała którędy chce nas poprowadzić. Wówczas działanie nawigacji w domu (a więc łapanie sygnału w zabudowaniu) jest niezbędne i o to mi właśnie chodziło.W przypadku Navigona musisz opuścic mury domu,aby wprowadzić jakąś lokalizację i sprawdzić jej trasę!

#64 ghty

ghty
  • 136 postów
  • SkądBournemouth

Napisano 21 czerwca 2009 - 17:11

hej. Ja dzisiaj kolejny dzień testowałem Navigona i powiem, że jest coraz gorzej ;) Pierwsza niesłychana rzecz jaka się stała to na trasie szybkiego ruchu (dwa pasy w jedną i dwa w drugą oddzielone pasem zieleni), nawigacja pokazywała mi że jadę po przeciwnym pasie (tzn tak jakby pod prąd), jako że mieszkam w anglii to wszystkie z jazdy jakie są na takich trasach , są w lewą stronę, a nawigacja kierowała mnie na zjazdy po prawej stronie drogi.. Mam nadzieję że zrozumieliście o co mi chodzi ;) W każdym bądź razie coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca! Druga rzecz to taka że zauwarzyłem przy wolnej jeździe po mieście że nawigacja gubi się i skaczę po uliczkach obok. Trzecia rzecz, to ciągle brak fotoradarów.

#65 marcus02

marcus02
  • 171 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 17:47

odnośnie fotoradarów w Navigonie: nie wiem do końca jak to jest w wersji dla iPhone'a, ale dla wersji dla ppc, za fotoradary odpowiada plik ALL_POIWARNER, który jest umieszczony w katalogu POI. Następnie należy w ustawieniach włączyć ostrzeganie przed fotoradarami. Fotoradary są widoczne tylko podczas jazdy lub w podczas symulacji trasy. Fotoradary nie są widoczne w trybie przeglądania mapy. Co do dadawania własnych POI, to niestety ale w Navigonie jest to niemożliwe, służą do tego aplikacje firm trzecich, jak np. poiwarner, ale obecnie wersja współpracuja z Navigonem dla iPhone'a nie jest dostępna update: informacje o fotoradarach w Navigonie jest płatne, ale co gorsze, na stronie producenta nie widzę, aby ta funkcja była dostępna dla iPhone'a

#66 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 21 czerwca 2009 - 18:00

odnośnie fotoradarów w Navigonie:
nie wiem do końca jak to jest w wersji dla iPhon'a, ale dla wersji dla ppc, za fotoradary odpowiada plik ALL_POIWARNER, który jest umieszczony w katalogu POI. a


Mógłbyś podać link do tego pliku? W sensie skąd wziąć aktualne fotoradary?
Może w iphonie jest też ten plik i dałoby się go podmienić...

#67 lentus

lentus
  • 18 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 18:04

ja sciagnalem i wyjechalem na miasto przetestowac.. musze powiedziec, ze poki co (a przejechalem dopiero z 20km po miescie) jestem bardzo zadowolony. interface jest prosty i przejrzysty, wyszukiwarka obszerna (uliczki w nowych osiedlach juz sa), sama nawigacja niezwykle dokladna, jak podjezdzalem do skrzyzowan to pokazywal z dokladnoscia co do metra. jutro mam sporo jezdzenia, wiec jutro zdam kolejna relacje. @ ghty: ja jezdzac po Warszawie wogole nie odczulem przez ciebie opisanych mankamentów, a pogoda dzisiaj nie byla za specjalna - duuuzo chmur -> teoretycznie slabszy sygnal gps, a nawigacja dzialala swietnie.

#68 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 czerwca 2009 - 18:58

szkoda tylko, że niestety zajmuje tyle miejsca w iPhonie, z ilością map z której w większości nie będzie się korzystać...

#69 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 19:11

szkoda tylko, że niestety zajmuje tyle miejsca w iPhonie, z ilością map z której w większości nie będzie się korzystać...


mysle, ze to nie problem, wlasnie mam zamiar za chwile pousuwac troche map :)

#70 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 19:39

Przecież nie chodzi o nawigowanie w pomieszczeniu to jest oczywiste,każdy wie gdzie jest w domu toaleta a gdzie jest kuchnia. Ale czasami wprowadza się już w domu adres i wszelkie wytyczne,aby nawigacja obliczyła nam trasę i pokazała którędy chce nas poprowadzić. Wówczas działanie nawigacji w domu (a więc łapanie sygnału w zabudowaniu) jest niezbędne i o to mi właśnie chodziło.W przypadku Navigona musisz opuścic mury domu,aby wprowadzić jakąś lokalizację i sprawdzić jej trasę!

Hmm, w życiu nie spotkałem się z nawigacją, która działa w domu. Nie mówię tutaj o namierzaniu poprzez Google Maps, bo tam w przy braku sygnału gps, mamy po prostu wyznaczoną przybliżoną pozycję. A w celu obliczenia trasy z domu, zawsze używałem zapamiętanych lokalizacji i tyle. Zresztą jeżeli tak to by działało, to w trakcie użytkowania nawigacji podczas jazdy i zgubienia sygnału, aplikacja zamiast nas informować o braku sygnału wskazywałaby nam niewłaściwą lokalizację, co jest raczej niedopuszczalne przy tego typu aplikacjach.

#71 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 czerwca 2009 - 19:56

przez ssh'a ?

#72 lentus

lentus
  • 18 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 20:08

wlasnie dlaczego download zajmuje 1.6gb, a na iP okolo 3gb? to normalne?

#73 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 czerwca 2009 - 20:14

tak rozpakowuje podczas instalacji plik ipa. Możesz pozbyć się zbędnych map przez t-pota albo inny menadżer.

#74 Robert de Clair

Robert de Clair
  • 365 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 21 czerwca 2009 - 20:21

lentus: ipa bazuje na zip (zmien rozszerzenie dowolnego ipa na zip i bedziesz mog w niego zajrzeć) zip=kompresja z drugiej strony AM Europa z mapami navteq zajmuje 2GB i tak kombinuja by nie musiala zajmować wiecej bo 2GB to niestety dla starszych nawigacji nie obslugujacych kart sdhc to zapora nie do obejscia.

#75 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 21 czerwca 2009 - 20:21

Mam pytanie, może trochę nie w temat:) Przymierzam się do kupna NAVIGONA ale nurtuje mnie jedno pytanie: czy komunikaty głosowe są w języku polskim i to samo dotyczy interface ? Bo z tego co wyczytałem w AppStore to chyba nie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych