Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MobileNavigator (NAVIGON) na iPhone 3G/3GS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1023 odpowiedzi w tym temacie

#26 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 14:01

YouTube - NAVIGON iPhone navigation application

#27 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:32

tak sa mozliwosci ale nie na tym forum tu o tym ciiii.... . Narazie navigona i tak scracowanego niema

#28 gen4

gen4
  • 21 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:33

Nazywajmy rzeczy po imieniu, czy będzie można ukraść tę aplikacje? Ciężko powiedzieć, pewnie będzie mieć jakieś*zabezpieczenia.

#29 lentus

lentus
  • 18 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:38

Nazywajmy rzeczy po imieniu, czy będzie można ukraść tę aplikacje?
Ciężko powiedzieć, pewnie będzie mieć jakieś*zabezpieczenia.


nie ma jak polskie pojdescie...
żal.

---- Dodano 20-06-2009 o godzinie 16:41 ----
ja z kolei bym chcial uslyszec jakas opinie o tym produkcie..
zassal juz ktos? wyprobowal? jak z wydajnoscia? sprawdza sie po polsce/warszawie?
chetnie bym zakupil do konca czerwca za ta nizsza cene.

#30 wielkidemonelo

wielkidemonelo
  • 46 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:03

Jak będzie można ukraść to opiszę jak się sprawuje.

#31 JARIK

JARIK
  • 323 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:05

Tak, tak - prosimy o jakieś opinie na temat działania tej aplikacji. Swoją droga to 95 $ nie jest wygórowaną cena za nawigację z prawdziwego zdarzenia w iPhonie

#32 narapie

narapie
  • 177 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:22

szkoda że nie ma wersji lite do po testowania

#33 michael.belfast

michael.belfast
  • 203 postów
  • SkądNY /Belfast/ W-wa

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:31

Przegięcie... te 95 USD to ma być specjalna cena do końca czerwca? To pewnie będzie jakieś 80 Euro. Wolałbym aplikację za 10 Euro i potem powiedzmy jakieś 15-20 Euro za pojedyńczą mapę. Na ch**a mi mapy Andorry, Monako albo Czarnogóry? :/ Inaczej mówiąc chętniej wydam ~120-150 zł za dokładną mapę Polski niż prawie 400 zł za ekstra naście map które są mi całkowicie zbędne.

---- Dodano 20-06-2009 o godzinie 11:55 ----
BTW: Aż się prosi w takich aplikacjach o wykorzystanie funkcji InApp-Purchase...


A Automapa tez ma tylko polske albo cala europe i trzeba zaplacic ok 500-600 zlotych wiec nie wiem o co ten krzyk. Nie oczekujmy ze niemiecki producent map bedzie sprzedawal mape na polske oddzielnie poza tym nie ich wina ze zlotowka siegnela dna i wszystko podrozalo dramatycznie.

Jezeli dla kogos 300,-zl to duzo za cala europe no to trudno, ale ja za darmo robic nie chce i rozumiem tych co tez swoja prace cenia.

Ja jak wroce do domu to odrazu ja zasysam a jutro w trase na testy

#34 lentus

lentus
  • 18 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:42

zgadzam sie w 100% michael i czekam z niecierpliwoscia na wstepna ocene od Ciebie.

#35 ghty

ghty
  • 136 postów
  • SkądBournemouth

Napisano 20 czerwca 2009 - 17:16

Heja.

Zakupiłem Navigona i ściągnałem go bezpośredni po WiFi na iPhona.

O to moja krótka ocena po godzinnej jeździe.

Pierwszy ekran posiada odrazu 4 duże przyciski: Enter an Address, Search for POI, Take Me Home i Show Map

Oraz 4 mniejsze przyciski na dole: Main Menu, Favorites, Recents i Contacts

Wyglada wszystko w miarę intuicyjnie, sama navigacja jest przejrzysta i kolorowa, płynnie reaguje na zmianę położenia, nie gubi zasięgu (a wręcz sam sygnał znajduje bardzo szybko), nie wskazuje błędnie pozycji. Posiada dużą bazę krajów i adresów, można wyszukiwać miejsce docelowe po adresie jak i także po wskazaniu dokładnie punktu na mapie.
Same punkty POI są ładnie poznaczone na mapie, wygląda na to że jest ich całkiem dużo.
Jeździłem po drogach z dala od miasta jak i w samym mieście i wszystko póki co jest wporządku.

Dwa minusy:
- brak zaznaczonych fotoradarów
- Na najgłośniejszym trybie głos lektora charczy i jest źle słyszalny.

---- Dodano 20-06-2009 o godzinie 17:22 ----
Aha dodam jeszcze taką ciekawostkę ;)
W czwartek napisałem maila do firmy Navigon prosząc o dokładną datę kiedy ma się pojawić Navigon dla telefonu iPhone 3g/3gs ;)
O to odpowiedź :P

Dear Lucas,

thank you for contacting the Navigon support team.

Unfortunately we can not give out any information yet, regarding this issue and would recommend to check navigon.com in about a weeks time, as there should be more information available then.

If you have further questions in the meantime, do not hestiate to contact us again.


Yours sincerely
________________
NAVIGON Support Team
Stephen Purdue

NAVIGON AG
Berliner Platz 11
97080 Wuerzburg
Phone for United Kingdom: 0871-2880154 (0,10 GBP/€/min. Fixed network, mobile tarifs may vary)


tą odpowiedź dostałem dzisiaj...

minutę później zacząłem ściągać navigona z App Store - czyli: ładny burdel tam panowie macie! ;)

#36 Hardknox

Hardknox
  • 194 postów
  • SkądPolska - Austria

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:12

Heh a smieszne by bylo gdyby TomTom zrobil psikusa i puscil App za 199 euro LOL bo gdzies juz slyszalem od Austriaka ze taka cena jest przewidziana wstepnie (podobno)

#37 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:23

A Automapa tez ma tylko polske albo cala europe i trzeba zaplacic ok 500-600 zlotych wiec nie wiem o co ten krzyk. Nie oczekujmy ze niemiecki producent map bedzie sprzedawal mape na polske oddzielnie poza tym nie ich wina ze zlotowka siegnela dna i wszystko podrozalo dramatycznie.


Wyraziłem tylko swoje zdanie. Uszczęśliwianie na siłę jest wg mnie nie fair, wolę kupić taniej tylko to co potrzebuję niż zapłacić extra za coś co jest mi absolutnie zbędne. Rynek iPhone jest już spory i wciąż rośnie, więc na pewno firma nie straciłaby za dużo gdyby wykazała większą elastyczność.

Jezeli dla kogos 300,-zl to duzo za cala europe no to trudno, ale ja za darmo robic nie chce i rozumiem tych co tez swoja prace cenia.

Ja jak wroce do domu to odrazu ja zasysam a jutro w trase na testy


Co jak co ale ja też cenie cudzą i własną pracę. Chodzi o to, że nie ma gwarancji czy dokładność i częstotliwość aktualizacji mapy Polski jest identyczna jak np. Niemiec czy innego kraju i póki co przy takiej cenie - określonej dodatkowo jako "promocyjna" - jestem ostrożny i nieco sceptyczny.
Jak znam życie to wersja Lite pozwalająca na ocenienie jakości aplikacji i map ukaże się na początku lipca przy jednoczenym wzroście aktualnej ceny za pełen produkt :/

Z chęcia zapoznam się z testami, które masz zamiar przeprowadzić :)

#38 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 20:08

Jak będzie można ukraść to opiszę jak się sprawuje.

Złodziejstwo, powinno się to tępić...

Z chęcią bym przeczytał wrażenia z użytkowania aplikacji. Ja chwilowo się wstrzymam, nie wiadomo co pokaże konkurencja i jaką poda cenę. Poza tym kupowanie droższych aplikacji w ciemno, to nie najlepszy pomysł:D Także poczekam na opinie użytkowników, nie złodziei;]
W sumie cena jak na mapy Europy jest bardzo atrakcyjna.

#39 adamouse

adamouse
  • 389 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 20:33

74,99 Euro albo 94,99 to nie jest mało, ale nie jest też to majątek. Do końca miesiąca mamy ponad tydzień, warto poczekać na pierwsze recenzje Dla mnie adekwatną recenzją byłby komentarz osoby, która przejedzie przez Polskę z włączonym Navigonem na iPhone a obok Automapą lub GP Mapą na jakimś garminie (dla mnie nadal są to 2 najlepsze mapy PL), po europie jeżdżę tylko w wakacje, służbowo to samolot i taxi, więc jest to dla mnie mniej krytyczne.

#40 chayenne

chayenne
  • 393 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland

Napisano 20 czerwca 2009 - 21:16

takze zasysam navigona i zdam wam recenzje jak sie sprawdza. szkoda tylko ze nie ma jezyka polskiego w programie.

#41 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 01:37

Sprawdźcie proszę jak działa ta nawigacja w gęstej zabudowie centrum jakiegoś miasta/miasteczka... czy nie gubi lokalizacji, nie ma jakiś zacięć itd. Oraz czy wyłącza moduł gps po zalockowaniu telefonu i łapie szybko fixa po odlockowaniu, sprawa ważna jeżeli jedziemy bez doładowania na samej baterii. Nie ma do tej navi POI z radarami w postaci jakiegoś dodatkowego pliku/archiwum itp.? Coś co można by dorzucić korzystając z jailbreak.

#42 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 21 czerwca 2009 - 08:22

takze zasysam navigona i zdam wam recenzje jak sie sprawdza. szkoda tylko ze nie ma jezyka polskiego w programie.


W appstore producent tego oprogramowania wyraźnie zaznaczył,że w niedalekiej przyszłości wyjdzie darmowy update,który będzie zawierał więcej języków lektora jak i samego Menu.

#43 swozniak

swozniak
  • 3 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 10:17

Wstępna ocena navigona

Navigon ściągnięty i zainstalowany na obu moich iPhone'ach (3G + 3Gs). Różnica w uruchamianiu na obu telefonach jest znaczna, ale podczas używania programów nie widać tak bardzo.

Tuż po uruchomieniu mamy do wyboru cztery opcje tak jak na zrzutach ekranowych. Jedna rzecz która mnie trochę zdenerwowała, nawigacja nie działa w środku budynków, zupełnie jak każda inna, aczkolwiek ja się spodziewałem że będzie, skoro oba telefony mają wbudowany AGPS.

Jednak po wyjściu z domu, wszystko działa jak w zegarku. Podłączyłem telefon w samochodzie do zestawu audio przez USB i komunikaty były dyktowane przez głośniki i ładnie się z odtwarzaną muzyką mieszały. Głos jest bardzo wyraźny i komunikaty zrozumiałe i ogłaszane w odpowiednich "miejscach" na drodze.

Jeśli chodzi o gubienie zasięgu to nie miałem żadnego problemu podczas mojej krótkiej przejażdżki, jednak tam gdzie mieszkam nie ma wysokiego zabudowania.

Nie miałem okazji przetestować Lane Assist ani Real View Pro, ale już w niedługiej przyszłości...

Bardzo mi się podobała opcja wyszukiwania POI. Bardzo łatwo się nawiguje przez wyszukiwarki adresów w Navigonie. Bardzo szybko to wszystko chodzi.

Wady

Nie wszystkie opcje są dostępne w ustawieniach jeżeli się nie jest w trakcie nawigowania. Dopiero podczas trasy dodatkowe opcje takie jak, dodawanie przystanku na trasie czy głośność komunikatów są pokazane.

Statystyki podróży są dostępne dopiero po starcie nawigowania, aczkolwiek musisz kliknąć w menu na górze, aby przełączyć się pomiędzy: tymczasowa prędkość, czas przybycia, dystans. Nie ma niestety ile jeszcze będziemy jechać, trzeba sobie kalkulować w głowie (może to i dobre na długie trasy, nie zaśniemy za kierownicą licząc godziny :)).

Podsumowanie

Generalnie jestem bardzo zadowolony z programu i nowego telefonu. Graficznie bardziej mi się podoba niż tomtom i garmin.

#44 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2009 - 10:42

a jak wyglada dodawanie punktow poi np. radarow z poiplaza? jest to wogole mozliwe? czy moze tylko po jailbreaku?

#45 dansongo

dansongo
  • 54 postów
  • SkądTsp

Napisano 21 czerwca 2009 - 10:42

Mam pytanie bo w komentarzu do aplikacji ktoś napisał ze nie ma numerów domów. Czy jest to prawdą?

#46 swozniak

swozniak
  • 3 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 10:45

Jeżeli chodzi o dodawanie POI to na razie nie znalazłem takiej opcji. Numery domów są i to bardzo ładnie zmapowane :)

#47 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 11:18

jedna rzecz ktora mnie zaniepokoila to zajete 3,7 GB w pamieci telefonu. W czasie zasysania app mial 1,6 gb, czyzby tak sie rozpakowal czy cos u mnie poszlo nie tak? poza tym na starym 3G :) wszystko dziala plynnie, brak mi tylko poi, ciekawe czy beda w tom tomie? jestem mocno przyzwyczajony do auto mapy i interface wydaje mi sie lekko "drewniany". Szkoda ze producent AM nie wzial sie za nawi, przeciez dla takiej firmy to na pewno duza szansa na zaistnienie na globalnym rynku.

#48 chayenne

chayenne
  • 393 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland

Napisano 21 czerwca 2009 - 11:22

dodam ze mapy sa w miare aktualne ze stanem rzeczywistym. mieszkam na dosc nowym osiedlu i prawie wszystkie drogi sa na mapie :) nie wiem jak w miejszych miastach z planami miast. ale jest np moja dzialka - miejscowosc gdize jest 10 gospodarstw i pare tysiecy dzialek - i zaskoczylo mnie to ze sa nawet nazwy ulic!! wiec jesli chodzi o mape to jak dla mnie jest na tym samym poziomie co Automapa - a to pewnie dlatego ze oba te systemy korzystaja z map Navteq;a

#49 keramzyt

keramzyt
  • 78 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 12:28

Czy ktoś może powiedzieć ile miejsca wolnego jest wymagane aby zainstalować aplikację? Mam 2,58 GB wolnego i ciągle nie mogę tego zrobić...

#50 InSiDe

InSiDe
  • 115 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 czerwca 2009 - 12:36

Jest ktoś w stanie powiedzieć, ile iPhone godzin wytrzyma nawigując nas po świecie? (i proszę nie pisać, bym kupił ładowarkę samochodową, motocykle nie mają gniazda na zapalniczki)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych