Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dzisiaj Eurowybory 2009 - Głosuj albo nie.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
87 odpowiedzi w tym temacie

#51 low_light_films

low_light_films
  • 17 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:12

taa nic si enie stanie, ktos juz tu napisal ze nie pojdzie i inni odrazu wykrzykuja jak tak maozna, to zenujace.... chyba niektorzy zapominaja ze nie wszyscy tutaj sa katolikami i patriotami. nikt nie ma prawa tez mi mowic co jest moim " moralnym obowiazkiem" bo wydaje mi sie ze jest tylko jedno zrodlo moralnych przykazan i jakos nie ma tam wzmianki o glosowaniu na partie polityczne...


Bardzo trafne.

#52 cook

cook
  • 52 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:12

zdecydowanie bezsensowny news

#53 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:19

zdecydowanie bezsensowny news


news moze i byc bo mi to tam za bardzo nie przeszkadza, ale zeby bylo to w formie przypomnienia, bez mozliwosci komentowania...

#54 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:26

News jest ok. Forum jako aktywna wspólnota użytkowników, nie może ignorować takich wydarzeń, jak święta, czy np. wybory. Niektórzy się tu czują jak z rodziną, a w domu sobie składamy życzenia oraz namawiamy do głosowania, nie widzę w tym nic złego. Ja głosowałem jak wybieraliśmy rząd we Wrocławiu, teraz mam Euro "u siebie", ubiegamy się o tor F1 na naszych ulicach. Pół miasta jest remontowane, dlatego że właśnie ja, poszedłem zagłosować za przystąpieniem do unii europejskiej, która finansuje połowę remontów w moim mieście. I co? Niby mój głos nic nie znaczy? Rozumiem, że ktoś bez szkoły tak mówi, ale jeśli człowiek jest wykształcony i uważa, że nic jego głos nie zmienia, to nie wiem na czym polega jego wykształcenie, ale ewidentnie, nie wie czym jest demokracja, ani jak działa państwo, a tłumaczą to w podstawówce i w liceum...

#55 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:33

A ja nie głosuję. Bardzo bym chciał ale mojego reprezentanta nie ma w tych wyborach a cała reszta tych, którzy kandydują nie zasługuje na mój cenny głos. Z braku wyboru oddaję decyzję innym wyborcom. Kiedyś wybory były dla mnie bardzo ważne. Raz kilkanaście godzin spędziłem w pociągach tylko po to aby postawić krzyżyk i wrócić z powrotem. Chciałbym, aby jeszcze kiedyś wybory do czegokolwiek były dla mnie tak ważne, jak jeszcze nie tak dawno ale wpierw musi pojawić się ktoś na scenie politycznej, za którego mi potem nie będzie wstyd.

#56 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:37

Temat został przeniesiony do bardziej odpowiedniego działu forum.

#57 nixon123

nixon123
  • 486 postów
  • SkądGliwice

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:42

NEWS jest jak najbardziej ok bo wszyscy powinni głosować i o tym pamiętać! I jeżeli ktoś nie chce głosować to niech pójdzie i źle zakreśli kartę, ale niech wszyscy idą na wybory! 20%-owa frekwencja na wyborach jest tylko dowodem na to,*że ludzie nie mają pojęcia o Unii i nie dbają o to co się w kraju dzieje. Później tylko narzekają, że jest tak a nie inaczej.

#58 b52

b52
  • 127 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:50

...jak zwykle poglady polityczne kloca ludzi.


I to, chyba, jedyny powód powstania tego wątku.

#59 BuBu22

BuBu22
  • 25 postów
  • SkądOkolice Lublina - obecnie Warszawa.

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:55

I to, chyba, jedyny powód powstania tego wątku.

Jak ktoś na siłę szuka powodu do kłótni to ją znajdzie.
Ja dopiero się wybieram ale na 100% pójdę i zagłosuję po to, żeby inni nie decydowali za mnie.

#60 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 czerwca 2009 - 13:59

jeżeli chce ktoś kupić mój głos zapraszam na gg : 1667424

#61 b52

b52
  • 127 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:01

jeżeli chce ktoś kupić mój głos zapraszam na gg : 1667424


Pierwszy raz w życiu żałuję, że nie mam konta na allegro :D

#62 cook

cook
  • 52 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:03

poszedłem zagłosować za przystąpieniem do unii europejskiej, która finansuje połowę remontów w moim mieście.


rozumiem, że unii europejskiej rośnie na drzewie a potem może sobie finansować do woli.. hehe..

#63 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:08

przed chwilą się obudziłem... tak! zagłosuję! :)

#64 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:19

NEWS jest jak najbardziej ok bo wszyscy powinni głosować i o tym pamiętać! I jeżeli ktoś nie chce głosować to niech pójdzie i źle zakreśli kartę, ale niech wszyscy idą na wybory! 20%-owa frekwencja na wyborach jest tylko dowodem na to,*że ludzie nie mają pojęcia o Unii i nie dbają o to co się w kraju dzieje. Później tylko narzekają, że jest tak a nie inaczej.


Ci, którzy dziś kandydują bardzo ciężko sobie zapracowali na to przez naście lat (wciaż te same gęby), abym ich najzwyczajniej w świecie olał. Nie chce mi się oddawać nawet nieważnego głosu, skoro mogę sobie poleżeć w domku a efekt będzie taki sam. Jest mi kompletnie obojętne, kto te dzisiejsze wybory wygra.

Jestem zmęczony polityką w wersji Made in Poland. Póki co, nikogo nowego na horyzoncie nie widać. Wciąż, od lat te same twarze. Gdyby to było głosowanie w sprawie wygnania na Madagaskar to bym warował przed punktem głosowania już od piątku :lol:

Obawiam się, że większość dziś uzna grilla, spacer, zakupy majtek i kiełbasy w markecie za ważniejsze wydarzenie, niż wybory do Europarlamentu. Ludzie mają dość tego, co mają na co dzień w TV, radiu i gazetach i przy każdych wyborach w zasadzie ten sam wybór od 20 lat...

#65 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:22

Ja nie pójdę*głosować z kilku powodów:

1.) Nie jestem zwolennikiem ustanawiania władzy wyższej od będącej w posiadaniu przez Rząd RP. Tym samym uważam, że "jednoczenie" Europy pod wspólnym sztandardem za błąd. Nie poparłem tego kroku podczas głosowania w sprawie przystąpienia do Wspólnot Europejskich (UE w sensie prawnym nie istnieje). Nie miałem wtedy takiej możliwości, zmuszono mnie więc do udziału w tym przedsięwzięciu. Ponieważ politycy Ci nie mają we mnie poparcia, traktuję*ich jak okupantów i nie mam zamiaru wziąć udział*w głosowaniu, które legitymizowałoby ich władzę.

2.) Władza ta jest zresztą (przynajmniej póki UE nie powstanie) czysto symboliczna. Jedyna "demokratyczna" instytucja UE/WE, czyli Parlament UE, nie ma realnego wpływu na politykę państw. Głosowania tych parlamentarzystów prowadzą jedynie do "zaleceń" wobec prawa, które ustanawiają inni. Parlament UE nie ma realnej władzy prawodawczej.

3.) Niestety jest tylko opcja głosowania za kimś, a nie ma opcji głosowania przeciw istnieniu samej instytucji (czyli wykluczenia konieczności znalezienia "reprezentantów"). Pozostaje mi więc albo nie głosować albo oddać głos "nieważny". Nie zrobię tego drugiego z powodu poprzednich dwóch punktów, ale także z tego powodu, że od liczby głosów zależy ile pieniędzy dostaną*partie zwycięzkie na opłacenie kampanii wyborczej. Tak, im więcej osób zagłosuje tym więcej po wyborach dostaną kasy, dlatego wszyscy nawołują, żeby głosować, nawet jeśli nie na nich. Nie widzę powodu, by podatki, które jestem zmuszony płacić szły na osoby, które ograniczają moją wolność.

---- Dodano 07-06-2009 o godzinie 15:24 ----
Polecam poczytać jak bardzo "potrzebni" są nam europarlamentarzyści:
Parlament Europejski – Wikipedia, wolna encyklopedia

#66 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:26

Całkiem niedawno byliśmy tego wszystkiego świadkami - do czego może doprowadzić niska frekwencja.
Więc naprawdę masz wpływ na przyszłość Naszego Kraju.

Gdyby było więcej takich osób jak Wy, o Drodzy Ignoranci, to od lat 80 nic by się nie zmieniło.


Wiesz mysle ze jezeli jestes osoba wyksztalcona (jak i ja) to wydaje mi sie ze powinienes uszanowac to ze ktos nie ma ochoty isc na te DURNE wybory , ktore nie zmieniaja naszego zycia , powiem szczerze ze podczas ostatnich wyborow w moim okregu wygral BAAARDZO znany Pan profesor nauk biologicznych z PO , wszyscy sie smiali ze spadochroniaz ale ja mowie dobra niech ma moj glos , i niech PO wygra dzieki temu - mialem nadzieje ze taki polityk bedzie mogl cos przyniesc dla mojego regionu ! Coz nie poraz pierwszy sie mylilem i wyzej wymieniony Pan ma gleboko w du... swoich wyborcow i nawet nie pojawia sie w swoim biurze poselskim co jest jego zasranym obowiazkiem , za ktory dostaje NASZE pieniadze !!
Wiec jezeli sie nie zmienia ludzie kandydujacy , nie zostana dopuszczeni mlodzi ludzie , NIE MAM ZAMIARU ISC I PRZYKLADAC MOJEJ REKI DO TEGO BURDELU !!
Mozecie mowic o obowiazkach , itd. jasne zgadzam sie , ale mam tez wybor - ktory pozwala mi nie wybierac sie tam . Mam tylko nadzieje ze kiedys jeszcze stanie sie tak , ze podczas wyborow nie zostanie przekroczony prog wyborczy i wtedy bedzie smiesznie !
Gratuluje wszystkim glosujacym , ze znalezli swoich kandydatow !

#67 furman

furman

  • 33 postów
  • SkądKutno

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:28

Ci, którzy dziś kandydują bardzo ciężko sobie zapracowali na to przez naście lat (wciaż te same gęby), abym ich najzwyczajniej w świecie olał. Nie chce mi się oddawać nawet nieważnego głosu, skoro mogę sobie poleżeć w domku a efekt będzie taki sam. Jest mi kompletnie obojętne, kto te dzisiejsze wybory wygra.

Jestem zmęczony polityką w wersji Made in Poland. Póki co, nikogo nowego na horyzoncie nie widać. Wciąż, od lat te same twarze. Gdyby to było głosowanie w sprawie wygnania na Madagaskar to bym warował przed punktem głosowania już od piątku :lol:

Obawiam się, że większość dziś uzna grilla, spacer, zakupy majtek i kiełbasy w markecie za ważniejsze wydarzenie, niż wybory do Europarlamentu. Ludzie mają dość tego, co mają na co dzień w TV, radiu i gazetach i przy każdych wyborach w zasadzie ten sam wybór od 20 lat...

A czym zawinił ci Madagaskar ?!
Ja idę i już! Wyboru nie ma za wielkiego (w sumie żadnego :( ) ale wolę wybrać mniejsze zło niż czekać aż inni zrobią to za mnie i będzie jeszcze gorzej niż jest. A grill nie ucieknie i przy piwku jeszcze zdążę dziś posiedzieć.

#68 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:31

Niestety prawda jest taka ze coraz wiecej uprawnien jest przekazywanych do III filaru. Nie mowiac juz o traktacie lizbonskim ktory rade unii europejskiej marginalizuje. tak wiec macdado sprawy sie zmieniaja i moze sie okazac ze teraz bedac ogranem de facto doradczym stanie sie pierwszorzednym... Sadze ze posty typu nie glosuje bo to nic nie zmieni sa ponizej pewnego poziomu intelaktualnego i nie nalezy z nimi polemizowac :) @raptou - to jest demokracja... Ja zagłosuje gdyz chce aby francuska partia komunistyczna miała przeciw wage... edit: i teksty typu pół miasta remontowane jest dzieki UE wsadzic nalezy miedzy bajki. W tych "unijnych" pieniadzach jest mase pieniedzy PL ktore my w skladkach placimi i wracaj do nas jako kasa UE. Plus to co bezposrednio z budzetu daje rząd. Tak wiec pieniedzy rzeczysicie nowych jest około 25%. Do tego policz sobie koszta wejscia do UE i wyprzedarz naszego rynku... RWE Stoen, FranceTeleCom...

#69 furman

furman

  • 33 postów
  • SkądKutno

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:36


3.) Niestety jest tylko opcja głosowania za kimś, a nie ma opcji głosowania przeciw istnieniu samej instytucji (czyli wykluczenia konieczności znalezienia "reprezentantów"). Pozostaje mi więc albo nie głosować albo oddać głos "nieważny". Nie zrobię tego drugiego z powodu poprzednich dwóch punktów, ale także z tego powodu, że od liczby głosów zależy ile pieniędzy dostaną*partie zwycięzkie na opłacenie kampanii wyborczej. Tak, im więcej osób zagłosuje tym więcej po wyborach dostaną kasy, dlatego wszyscy nawołują, żeby głosować, nawet jeśli nie na nich. Nie widzę powodu, by podatki, które jestem zmuszony płacić szły na osoby, które ograniczają moją wolność.

Jak to nie ma? Tzn. była w chwili kiedy głosowaliśmy za przystąpieniem lub nie do EU. Większość zadecydowała więc jest jak jest. Byłeś po prostu w mniejszości która głosowała przeciw przystąpieniu Polski do EU - może gdyby osoby mające takie samo zdanie jak Ty pofatygowałyby się wtedy do urny aby zagłosować dziś w Polsce nie byłoby tych wyborów.
Ja zagłosowałem.

#70 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:43

Nie mowiac juz o traktacie lizbonskim ktory rade unii europejskiej marginalizuje. tak wiec macdado sprawy sie zmieniaja

Traktat lizboński jest martwy. Demokatycznie został*odrzucony. Jeśli politycy zignorują wolę ludzi i dalej będą dążyć do reaktywacji tego projektu tym bardziej będę*uważał ich za okupantów.

Większość zadecydowała więc jest jak jest.

Jak większość zadecyduje, żeby Cię okraść i rozdać to na rolaników to też będziesz tak bronił "władzy demokratycznej"? Sprawiedliwe jest, żeby decydować o sobie a nie o innych.


Byłeś po prostu w mniejszości która głosowała przeciw przystąpieniu Polski do EU

Nie, po prostu byłem wtedy za młody. Co nie zmienia faktu, że teraz jest (formalnie) dorosły i nikt mi prawa wyboru nie daje. Sad but true, okupanci narzucają mi swoją wolę.

#71 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:49

Niestety prawda jest taka ze coraz wiecej uprawnien jest przekazywanych do III filaru.


III Filar? A co to?

Poza programowaniem jestem Doradca finansowym (niezależnym) i III Filar nie jest niczym obowiązkowym, lecz powinno się tak to traktować jeżeli nie zamierzasz spędzać emerytury siedząc i rozwiązując krzyżówki. Jeżeli ktoś*chce porozmawiać, czemu ZUS jest taki, a nie inny to zapraszam do kontaktu.


Co do głosu, nie siedzę w polityce tak jak mój ojciec np. i naprawdę nie wiem, kto tam jest w stanie coś ciekawego uczynić dla Polski, jeżeli w ogóle jest w stanie (bynajmniej nie upojenia alkoholowego). Osobiście lubię Donalda co nie znaczy, że będę mu schlebiał i faworyzował jego partię w tych wyborach. Jeżeli żadna zewnętrzna siła nie zmusi mnie do przejścia obok mojej szkoły gdzie odbywa się głosowanie, raczej się tam nie udam.

I od razu odpowiem na zarzut, że gdyby wszyscy byli tacy jak ja to głosowałby tylko margines, mochery na partie kościelne itd. Przepraszam bardzo, czy ja mam wpływ na to, czy Ty czy ona, czy on oddacie głos? Nie mam żadnego, raczej nie jestem autorytetem, kimś sławnym, kto wytyczałby aktualne trendy. Demokracja jest najgorszym systemem, ale lepszego nie wymyślili, wg. mnie powinni decydować tylko ludzie, którzy się na tym znają a nie zaufają pięknemu uśmiechowi na billboardzie.

#72 furman

furman

  • 33 postów
  • SkądKutno

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:50

Jak większość zadecyduje, żeby Cię okraść i rozdać to na rolaników to też będziesz tak bronił "władzy demokratycznej"? Sprawiedliwe jest, żeby decydować o sobie a nie o innych.

No to po to właśnie idzie się głosować aby poprzeć swoje przekonania albo co najmniej być przeciwwagą dla tych którzy mają inne zdanie niż Ty. Nigdy nie jest tak, ze kandydaci mają to samo spojrzenie na wszystkie sprawy - każda opcja to inny pogląd.

#73 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:50

O MacDada to zdecydowanie optymistycznie myslisz. Nie jest martwy. Juz w Irlandii chcago reaktywowac. Czekaja tylko aby zwyciestwo bylo bezpieczne, a jet blisko. Juz byly informacje ze wiecej zwolennikow jest. To jest jeden z minusów demokracji... Co do głosowania nt. akcjesji do UE to nie bylo wyboru. Wystarczy prownac srodki przeznaczone na PRO i PRZECIW. @Edit: _krzysiek - a ja jestem studentem politologii. W UE (w istocie nie UE nie ma osobowosci prawnej) sa 3 filary. Doczytaj co to jest i co gdzie wchodzi i zobaczysz jak sie traci suwerennosc wraz z przemieszczaniem i właczaniem pewnych spraw do tych filarów współpracy

#74 furman

furman

  • 33 postów
  • SkądKutno

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:53


I od razu odpowiem na zarzut, że gdyby wszyscy byli tacy jak ja to głosowałby tylko margines, mochery na partie kościelne itd. Przepraszam bardzo, czy ja mam wpływ na to, czy Ty czy ona, czy on oddacie głos? Nie mam żadnego, raczej nie jestem autorytetem, kimś sławnym, kto wytyczałby aktualne trendy. Demokracja jest najgorszym systemem, ale lepszego nie wymyślili, wg. mnie powinni decydować tylko ludzie, którzy się na tym znają a nie zaufają pięknemu uśmiechowi na billboardzie.

Twój głos to przeciwwaga dla jakiegoś innego głosu z którym się nie zgadzasz. Tak jak napisałeś, nie jesteś znaną publicznie osobą więc nikt nie wymaga od ciebie abyś "nawracał" tłumy na właściwą drogę.

#75 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 czerwca 2009 - 14:54

Twój głos to przeciwwaga dla jakiegoś innego głosu z którym się nie zgadzasz.


nie wiem, z którym głosem się nie zgadzam, także...?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych