Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dzisiaj Eurowybory 2009 - Głosuj albo nie.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 07 czerwca 2009 - 10:54

[newshuge]http://01.img.myapple.pl/uniaeuropejska/1.png[/newshuge]


7 czerwca 2009
EUROWYBORY 2009
WSTAJESZ I ... ZAGŁOSUJ LUB NIE ZAGŁOSUJ, WAŻNE JEST ŻEBYŚ WIEDZIAŁ I
Ż TO DZIŚ SIĘ GŁOSUJE !!!
WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE !!!


[newsindexhuge]http://01.img.myapple.pl/uniaeuropejska/2.png[/newsindexhuge]
[newsindexsmall]http://01.img.myapple.pl/uniaeuropejska/3.png[/newsindexsmall]

#2 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 07 czerwca 2009 - 10:57

dokładnie tak zaraz zrobie :) a i tak jutro sie uslyszy ze głosowało ledwo 20% ludzi ;/

#3 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:02

ja juz bylem :)

#4 t0taln00b

t0taln00b
  • 114 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:05

Inicjatywa takiego newsa świetna! Wie ktoś może czy nie mając jakiegokolwiek meldunku i zamiast dowodu paszport, mogę iść głosować? Dopiero od niedawna jestem uprawniony i jeszcze nie załatwiłem formalności z tym związanych, a mimo wszystko poczuwam się do odpowiedzialności za Nasz kraj :)

#5 Makowiec_Michal

Makowiec_Michal
  • 77 postów
  • SkądLeszno

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:08


7 czerwca 2009
EUROWYBORY 2009
WSTAJESZ I ... G
ŁOSUJESZ !!!


Widzę , że oglądałeś rano TVN 24 ;P
Szkoda , że ja głosować nie mogę :)

#6 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:08

t0taln00b - Chyba będzie problem z tym glosowaniem jeśli wcześniej nie zgłosiłeś się po zaświadczenie.
Ja będę głosować dwukrotnie - na polskich kandydatów w ambasadzie i na szwedzkich kandydatów w swoim okręgu wyborczym.
Makowiec_Michal - ale możesz namówić rodziców, krewnych czy sąsiadów i razem z nimi udać się do urny - to prawie tak jakbyś sam głosował.

#7 BzArEx

BzArEx
  • 425 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:16

Ja już byłem. Mam nadzieję, że jak najwięcej młodych ludzi pójdzie dziś zagłosować!
Dołączona grafika

#8 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:19

"W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł"

(Art. 73, 151 i 154 Ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego z dnia 23 stycznia 2004 r. DZ.U. 2004 Nr 25 poz. 219)


to tak dla przypomnienia jakby komuś się zachciało pisać o swoich preferencjach wyborczych ;)


a ja idę głosować po obiadku...

#9 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:21

Czekam na moją dziewczyne i idzemy razem głosować (moje pierwsze wybory) .

#10 loskamillos

loskamillos
  • 247 postów
  • SkądHeilbronn, DE

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:25

Ja też już jestem po głosowaniu (moje pierwsze) ;) Prawdę powiedziawszy zagłosowałem na kandydata jedynej słusznej partii w tym kraju :)

#11 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:28

to tak dla przypomnienia jakby komuś się zachciało pisać o swoich preferencjach wyborczych ;)


a ja idę głosować po obiadku...

O preferencjach nie mamy zamiaru tu pisać - wszystkie tego typu posty będą usuwane. Ten news ma przypomnieć tylko, że pójście na wybory to prawo a zarazem obowiązek każdego Polaka ! Ja wychodzę z założenia, że ten co nie głosuje ten nie ma moralnego prawa później narzekać że coś nie jest tak jak powinno być.

#12 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:31

O preferencjach nie mamy zamiaru tu pisać - wszystkie tego typu posty będą usuwane. Ten news ma przypomnieć tylko, że pójście na wybory to prawo a zarazem obowiązek każdego Polaka ! Ja wychodzę z założenia, że ten co nie glosuje ten nie ma moralnego prawa później narzekać że coś nie jest tak jak powinno być.


Popieram i sam się wybieram na głosowanie

#13 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:41

Oczywiscie ze głosuje choc ordynacja wyborcza jest fatalna

#14 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:44

Ja wybrałem się już rano po kościele i tłumów nie było, przynajmniej nie takich jak na wyborach samorządowych czy parlamentarnych.

#15 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:48

O preferencjach nie mamy zamiaru tu pisać - wszystkie tego typu posty będą usuwane. Ten news ma przypomnieć tylko, że pójście na wybory to prawo a zarazem obowiązek każdego Polaka ! Ja wychodzę z założenia, że ten co nie głosuje ten nie ma moralnego prawa później narzekać że coś nie jest tak jak powinno być.


Ja sie niestety nie zgadzam i w tym roku przylaczam sie po raz pierwszy do tych ,ktorzy nie ida ... (CIACH)

---- Dodano 07-06-2009 o godzinie 12:49 ----

obowiązek każdego Polaka

obowiazkiem to jest w Belgi nie u nas .

#16 Redviking

Redviking
  • 583 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:56

A ja nie ide. Czy czerwony, czy czarny, czy posrodku - kradnie tak samo i wine za problemy zrzuca na poprzednikow Do tego od czasu do czasu zrobi awanture z przeciwnikami jako namiastke igrzysk, bo po chleb to sie jezdzi zagranice. Niech nie mysla ze bede ich legalizowal swoim glosem.

#17 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 07 czerwca 2009 - 11:57

zawsze powtarzam by chociaz wrzucic pustą kartę jezeli nikt z kandydujących nam nie odpowiada

#18 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:03

Ja sie niestety nie zgadzam i w tym roku przylaczam sie po raz pierwszy do tych ,ktorzy nie ida ... otoz po co mam oddawac swoj glos na takiego Pana jak ...


Nie mogę tego czytać. Przez takich ludzi jak TY ludzie w sejmie są tacy a nie inni.
Bo Tobie się nie chce iść i oddać głosu, chociażby na najmniejsze zło, wg Twojego uznania.
To Twój moralny obowiązek oddać głos.
A brak Twojego głosu stwarza szanse dla skrajnie szkodliwych osobników, które mają "betonowe" poparcie w postaci marginesu, który przy niskiej frekwencji stanowi znaczną proporcję.

Jeżeli faktycznie chcesz pokazać swój protest - to idź i oddaj nieważny głos, to znaczy wiele więcej niż zostanie w domu i bycie osobą narzekającą, że politycy są do bani.
Pozwalasz decydować o swojej przyszłości innym i na Twoim miejscu byłoby mi wstyd obwieszczać, że się nie uczestniczy w głosowaniu.
Także - nie pier**l i idź głosować ;-)

PS. Ja już zagłosowałem.

#19 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:04

Na szczęście z mojej okolicy kandyduje młody, dobrze wykształcony człowiek z poglądami podobnymi do moich i mam na kogo głosować. Nigdy nie zagłosowałbym na tkz "starych wyjadaczy", w przypadku braku konkretnego kandydata wrzuciłbym pustą kartę do urny

#20 Redviking

Redviking
  • 583 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:11

Re soyerski Ale komisja odznaczy wtedy na liscie ze bylem i glosowalem... Z jednej strony jesli nie glosujesz - zawsze ktos moze powiedziec "mogles zaglosowac, nie glosujac sam pozbawiles sie wplywu na rozwoj wydarzen" A jesli zaglosujesz to bedzie: "przeciez glosowales, wiec o co ci chodzi?" wygraja ci co na nich glosowales - "no przeciez sam na nich glosowales" wygraja inni - "no bo wiekszosc zdecydowala inaczej" Wybieram opcje z nieoddawaniem glosu i stwierdzeniem ze nie ma na kogo bo kradna tak samo a w naszej "demokracji" nie ma wlasciwych mechanizmow broniacych przed tym, no i nie bedzie bo politykom na nich nie zalezy (bo gdzie by wtedy upchneli "swoich"?) Nie przyloze reki do ulegalnienia kogos kto tak naprawde ma mnie w pewnej tylnej czesci ciala a tylko chce sie nachapac.

#21 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:12

Jestem zniesmaczony. Na MyApple zawsze starano sie unikac polityki lub czegokolwiek, co moglo pelnic funkcje zalazka do myslenia i pisania o faktach politycznych. Fuj. W dodatku na pierwszej stronie. Zazdroscimy Onetowi klikalnosci, Panowie?

#22 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:13

A ja kiedys jak sie odezwalem na temeat polityki (to nie konkretnie) to dostalem zolta kartke;) Wydawalo mi sie ze regulamin forum ustala ze to forum nie zajmuje sie polityka. A to ze obowiazkiem moralnym kazdego Polaka jest to aby zaglosowac jest chyba normalne i nie trzeba mu o tym przypominac :)

#23 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:13

A ja mam 14 lat..I za bardzo mnie jeszcze nie obchodzi kto wygra

#24 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:16

Wybieram opcje z nieoddawaniem glosu i stwierdzeniem ze nie ma na kogo bo kradna tak samo a w naszej "demokracji" nie ma wlasciwych mechanizmow broniacych przed tym, no i nie bedzie bo politykom na nich nie zalezy (bo gdzie by wtedy upchneli "swoich"?)


Żenujące.

Gratuluję "poglądów", przez to, że takich osób jak Ty jest sporo to długo się nic nie zmieni i dalej będziemy mieli syf.

#25 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:18

Ja byłem rano ;) I jestem za tym aby udział we wszelkiego rodzaju głosowaniach, referendach etc był obowiązkowy - nie poszedłeś to płacisz karę. Przynajmniej była by zawsze dobra frekwencja i faktycznie większość by decydowała. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych