Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Please log in to reply
2025 replies to this topic

#151 misiekpl

misiekpl
  • 42 posts
  • SkądWawa

Posted 07 July 2009 - 07:57

Siemanko w serwisie w Jankach są złodzieje, ja juz tam nie oddaje gdyż oszukują strasznie ja oddałem nokie którą zawsze oddawałem do nich, miała plomby itd, po rekordowo długim czasie czyli 3 dniach dowiedziałem się ze jest do odbioru (zawsze była naprawa na następny dzień). ku mojemu zdziwieniu okazało się ze stwierdzono w telefonie ingerencje osoby trzeciej, pytałem się jak to było możliwe skoro są plomby, to oni odpowiedzieli ze nie wiedzą czy były plomby i dodali ze zawsze można zdjać plombę i założyć. Przecież to śmieszne . Pisałem do noki ale jak to duża firma ma w dupie małostkowe przypadki i poprosiła o ekspertyzę ten serwis, jaka mogła być odpowiedzieć serwisu sami wiecie, i noki mi napisała ze stwierdzono ingerencje osoby 3, ale nie potrudzili się o wzięcie telefonu do 2 serwisu i dlatego stwierdziłem ze nie kupie juz telefonu noki choć bardzo je lubiłem mam około 10 sztuk i wszystkie z ich szlagierowych serii większość kupiona na siennej nie w promocji. Ale juz nigdy nie kupie noki bo jak nokia tak traktuje klientów to ja z nią nie chce mieć nic wspólnego, a co do serwisu tez bojkotuje kierownictwo i pracownicy to kpina, choć sekretarka powiedział mi ze maja pełno takich zgłoszeń to oni nic z tym nie robią, a to chyba coś mówi ze maja dużo osób zbulwersowanych ich postępowaniem. Polecam napisanie do apple grupowego listu z prośba o odebranie tej firmie, bo szczerze to ten serwis sobie leci w kulki a jeszcze zrobili mnie tak ze oddałem do naprawy nokie n95 problem ze sie włączał aparat sam, oddali mi telefon i patrzę na karcie gwarancyjnej a tam wymiana lcd, pytam sie dlaczego wymienili lcd i uzyskałem odpowiedz ze widocznie tak musiało być, więc sprawę darowałem sobie, ale ku mojemu zdziwieniu oderwałem nie oryginalną folie z telefonu i ujrzałem mój stary wyświetlacz za brudzony i z małymi ryskami a w n95 wyświetlacz nie jest za szkiełkiem tylko bezpośrednio, tego tez analfabeta pracownik nie potrafił wyjaśnić. więc powiem tak ja BOJKOTUJE ten serwis choć mam go 500m od domu. Pozdrawiam mb

#152 d3tr000

d3tr000
  • 1712 posts
  • SkądWarszawa

Posted 07 July 2009 - 08:41

oddawałem tam jakiś czas temu telefon, naprawa wprawdzie trwała długo bo miesiąc w tym czasie częste ponaglanie i tłumaczenia z ich strony że sprowadzają części ale wkońcu go dostałem co było dziwne w papierach napisali wymiana płyty głównej zmiana IMEI a ja odnotowałem że to nowy telefon stan obudowy/klawiatury/wyświetlacza zupełnie nie zgadzał sie ze stanem z przed oddania

#153 narapie

narapie
  • 177 posts

Posted 07 July 2009 - 09:38

czy regenersis przyjmie mi telefon i wykona naprawę gwarancyjna?

przeszukałem kilka wątków o gwarancji iPhone 3g w polsce, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, mam pytanie czy regenersis przyjmie mi telefon i wykona naprawę gwarancyjna?

nie mam:
dowodu zakupu

mam:
taki papierk

Dołączona grafika

wg stronki

https://selfsolve.ap.../GetWarranty.do

i mojego Serial number gwaranacja jest.

Telefon oczywiscie z allegro simolock, orange.

#154 krakers

krakers
  • 8135 posts
  • SkądNibylandia

Posted 07 July 2009 - 10:06

Wydaje mi się, że orange powinien przyjąc ten telefon do gwarancji.

#155 d3tr000

d3tr000
  • 1712 posts
  • SkądWarszawa

Posted 07 July 2009 - 10:21

a ja myśle że jednak może być problem jaka kolwiek gwarancja (serwisowa czy operatora) jest na podstawie dowodu zakupu a tu go brak nie napisałem producenta bo w sumie sam producent nie udziela gwarancji co nawet pisze na owym dokumencie i pisze tam również co musisz dostarczyć jeśli chcesz zareklamować (faktura/paragon, ninjejszy dokument, telefon)

#156 narapie

narapie
  • 177 posts

Posted 08 July 2009 - 20:43

dziekuje za odpowiedzi ale moze znajdzie się osoba która nie miała tego dowodu zakupu (kupiła z allegro itp) ale udało jej sie załatwić reklamacje na podstawie numeru imei albo własnie regenersis odesłało ją z kwitkiem

#157 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2009 - 20:24

Czyli iPhone'a można oddać prze tą szczelinę między chromowaną ramką a ekranem oraz nierównymi odległościami ekranu od obudowy (taka ciemna ramka pixeli) Mam to od początku, iPhone był nowy z Orange, czy można to też reklamować i czy można podjechać i samemu oddać iphone'a do serwisu czy trzeba wysłać go kurierem?? Jeszcze jedną wadą jest lekko zerwana guma z kabelka (widać kabelki) oraz krótko działająca bateria. PS. Czy ktoś z was oddawał iphone'a i miał JB?? Wystarczy wgrać oryginalny soft?? I jakie szanse są na dostanie nowego iphone'a?? Czy jest on zapakowany i nie jest to sprzęt REFURBISHED Sory, ze to tak chaotycznie napisałem ale teraz wyjeżdżam a gwarancja kończy się 7 września. Proszę o szybką odpowiedź

#158 soczekpl

soczekpl
  • 3241 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 09 July 2009 - 20:28

Czyli iPhone'a można oddać prze tą szczelinę między chromowaną ramką a ekranem oraz nierównymi odległościami ekranu od obudowy (taka ciemna ramka pixeli)
Mam to od początku, iPhone był nowy z Orange, czy można to też reklamować i prosze adres do Regenersis'a w Warszawie

Próbuj, ale możesz otrzymać informację, że telefon został zalany, bądź, że zostało wgrane ponownie oprogramowanie i nie stwierdzono usterki :lol: Wg. mnie nie ma sensu, to taka przypadłość iPhonów. W N95 na sliderze robi się luz, w iPhone są odstępy między ramką a ekranem.

#159 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2009 - 20:38

Miałem N95 i wiem jak jest ale nigdy nie oddawałem A co do iPhone'a to te czujniki zalania są białe (ten na górze) a soft nie za dużo zdziała w usterce fizycznej A bateria i kabelek??

#160 krakers

krakers
  • 8135 posts
  • SkądNibylandia

Posted 09 July 2009 - 20:46

Przypominam, że na zgłoszenia znalezionej wady są 2msc, więc jak teraz powiesz, że masz tak od września i chcesz naprawy to zdziałasz niewiele.

#161 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2009 - 21:17

Przypominam, że na zgłoszenia znalezionej wady są 2msc, więc jak teraz powiesz, że masz tak od września i chcesz naprawy to zdziałasz niewiele.



Tzn. jeżeli wadę znalazłem dzisiaj to mam 2 miesiące na zareklamowanie tego??
Bo tą przerwę dostrzegłem dopiero niedawno po kupieniu GelaSkins'a a od początku miałem Case'a i nawet tego nie dostrzegłem (widać dopiero w nocy)
Tutaj jest mój temat: o gwarancji


I co będzie jak oddam go 7 września :P ??
Chodzi mi o to, żeby dostać nowego iPhone'a przez te niby wady bo mam 2-3 milimetrową ryskę (której nie widzę ale spać nie mogę przez to)

Proszę o odpowiedź

#162 RiQ

RiQ

  • 2567 posts
  • SkądWrocław

Posted 09 July 2009 - 21:37

Czyli iPhone'a można oddać prze tą szczelinę między chromowaną ramką a ekranem oraz nierównymi odległościami ekranu od obudowy (taka ciemna ramka pixeli)
Mam to od początku, iPhone był nowy z Orange, czy można to też reklamować i czy można podjechać i samemu oddać iphone'a do serwisu czy trzeba wysłać go kurierem??
Jeszcze jedną wadą jest lekko zerwana guma z kabelka (widać kabelki) oraz krótko działająca bateria.

PS. Czy ktoś z was oddawał iphone'a i miał JB?? Wystarczy wgrać oryginalny soft??
I jakie szanse są na dostanie nowego iphone'a?? Czy jest on zapakowany i nie jest to sprzęt REFURBISHED
Sory, ze to tak chaotycznie napisałem ale teraz wyjeżdżam a gwarancja kończy się 7 września.
Proszę o szybką odpowiedź


ja oddałem min przez tą szczelinę a dodatkowo miałem nierówną ramkę "pikseli" i wymienili mi na "nowy"

dlaczego "nowy" - bo nie był w pudełku, tylko miał folijkę. Dodatkowo nie był z dystrybucji polskiej, bo miał inne oznaczenie MB489B (w Erze i Orange MB489PL/A). Całkiem możliwe że to refurbished. Aha, możesz dostać gorszego niż oryginał :) mój oryginalny z Ery był perfekcyjny, tylko jak na nieszczęście wyskoczył mu hotpixel. Wymienione przez Ciebie cechy miał pierwszy wymieniony, teraz mam wymieniony drugi i jest w miarę OK.

#163 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2009 - 21:46

dlaczego "nowy" - bo nie był w pudełku, tylko miał folijkę. Dodatkowo nie był z dystrybucji polskiej, bo miał inne oznaczenie MB489B (w Erze i Orange MB489PL/A). Całkiem możliwe że to refurbished. Aha, możesz dostać gorszego niż oryginał :) mój oryginalny z Ery był perfekcyjny, tylko jak na nieszczęście wyskoczył mu hotpixel. Wymienione przez Ciebie cechy miał pierwszy wymieniony, teraz mam wymieniony drugi i jest w miarę OK.


WoW, czyli do pudelka wsadzam dokładnie wszystko?? (no może bez naklejek Apple)?? tak?? Gdybym miał tam pojechać to czy też uzupełniać tą kartę?? I potrzebny jest tylko IMEI (czy tam serial)??
RiQ byłeś tam w Jankach tak?? Ile trwała naprawa/wymiana itp. Po prostu zawiozłeś dałeś tą kartę i powiedzieli, że wymienią??
Sory za tą chaotyczność w tych postach ale chętnie bym oddał tego iphone;a, żeby dostać nowego :D
Aaa, i czy jak dostałBYM nowego to po odpakowaniu go w REGENERSIS'ie i stwierdzeniu, że jest ten sam problem (co prawda mnie to tam nie obchodzi poporstu chcę dostać nowego gdyż mam ryskę na ekranie) wymieniliby mi go na nowego??
iPhone jest zapakowany, w folii itp??
I oddaje się na IMEI (numer Seryjny), bez paragonów z Orange (czy tam faktur) ??

PS. Gdybym oddawał wgrać soft .ipsw czy aktualizować go w iTunes do 3.0??

#164 krakers

krakers
  • 8135 posts
  • SkądNibylandia

Posted 09 July 2009 - 23:00

Tzn. jeżeli wadę znalazłem dzisiaj to mam 2 miesiące na zareklamowanie tego??

2 miesiące od jej zauważenia.

#165 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2009 - 23:05

No to zauważyłem ją z 2 tygodnie temu :D Gdybym oddawał wgrać soft .ipsw czy aktualizować go w iTunes do 3.0?? I wystarczy IMEI i serial czy faktura i paragon itp??? @krakers09 oddawałeś do regenersis'a w Jankach?? Opisz mi wszystko ok??

#166 krakers

krakers
  • 8135 posts
  • SkądNibylandia

Posted 09 July 2009 - 23:09

Jeszcze nie, nie mogę się zebrać :P

#167 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2009 - 23:49

No to będę pierwszy W sumie to nie mam nic do stracenia, Pojadę tak pod koniec sierpnia (odkleję GelaSkins'a :() i zobaczę czy oddać PS. jak oddaję to muszę uzupełnić tą kartę i też oddać czy na miejscu??

#168 d3tr000

d3tr000
  • 1712 posts
  • SkądWarszawa

Posted 10 July 2009 - 08:09

Na miejscu wypełniasz karte zgłoszeniową Regenersis z opisem usterek Pamiętaj o zaznaczeniu niezgodności towaru z umową a nie naprawa gwarancyjna Ja przy oddawaniu popełniłem błąd zaznaczyłem naprawa, robili i robili Przy niezgodności mają wymienić na nowy wolny od wad

#169 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 10 July 2009 - 09:21

d3tr000 chodzi co i tą kartę??
W opisie usterki po prostu piszę: szpara itp.
I oni, jak już napiszę sprawdzają czy to obejmuje gwarancja czy biorą a np. następnego dnia odsyłają iPhone'a

#170 dtox

dtox
  • 145 posts

Posted 10 July 2009 - 09:29

w regenersis nie maja juz iPkow, mam nowy do odbioru i fizycznie nie maja juz nic na magazynach... czekam juz 4-ty dzien po terminie...

#171 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 10 July 2009 - 10:24

Ja mam gwarancję do 7 września a oddałbym tak pod sam koniec sierpnia więc może wtedy będą...Poprstu mało REFUB'ów przychodzi :P

#172 krakers

krakers
  • 8135 posts
  • SkądNibylandia

Posted 10 July 2009 - 10:47

Jeżeli liczysz, że oddasz telefon tydzień przed końcem gwarancji do regenersis i dostaniesz nowy telefon to jesteś bardzo naiwny.

#173 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 10 July 2009 - 10:55

a czemu nie?? Nie ma znaczenia czy coś mi się popsuje w pierwszym czy w ostatnim tygodniu gwarancji. W sumie to nie mam nic do stracenia bo te wady, które posiadam nie przeszkadzają mi ani trochę w użytkowaniu. Ale jak powiedziałem, spróbuje

#174 d3tr000

d3tr000
  • 1712 posts
  • SkądWarszawa

Posted 10 July 2009 - 10:57

mikro to jest dla iSource co podałeś, Regenersis wygląda tak http://www.regenersi...Base.aspx?ID=31

#175 mikro123

mikro123
  • 1274 posts
  • SkądWarszawa

Posted 10 July 2009 - 12:50

A nie można podjechać??




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users