Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2025 odpowiedzi w tym temacie

#76 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 16 czerwca 2009 - 21:15

@wroneczki4 czytasz PW? co Ci pisałem!? a to chyba normalne, że jak oddajesz do salonu to i w nim odbierasz, nie? a jeśli wysyłasz kurierem i wypełniasz formularz to tam podajesz dane kontaktowe, nie? wchodziłeś w ogóle na stronkę Regenersis i DHL? robisz rozpierduche wokół tego na wszystkie możliwe fronty zamiast czytać ze zrozumieniem i troche pomyśleć... pzdr

#77 wroneczki4

wroneczki4
  • 223 postów

Napisano 16 czerwca 2009 - 21:47

wiem co mi pisałeś na PW i wiem o co chodzi, tylko ja też chcę chyba jechać na wakacje i chodzi mi o to czy z innego mogę miejsca wysłać, a na inne otrzymać telefon... nie przełożę lotu za granice, bo telefon mi nie działa :/ A tak poza tematek: Mój problem z iphone wygląda tak: - zacina się tak, że trzeba go zrestartować wyłączając go przez home+power i włączając później... nie jest to wina softa, bo robiłem restore i blokowałem go, ale nic nie pomogło, - nie ma dźwięku, a mianowicie raz jest wszystko ok, wyłączę i włączę telefon, a robi się znów "głuchy telefon"... nie ma dźwięku przez słuchawki... nie ma dźwięku przez głośniki, rozmówca mnie nie słyszy, ani ja jego... nie jest to także wina softa, Moje pytanie brzmi, czy to podlega gwarancji? miał ktoś takowy problem?

#78 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 16 czerwca 2009 - 21:58

skoro nie funkcjonuje w sposób prawidłowy, a zastosowałeś się do zaleceń producenta jakimi jest wgranie najnowszego softu i zrobienie ew. restore jeśli by to nie przyniosło skutku... to odpowiedź brzmi TAK, podlega gwarancji... a jak byś wszedł na stronke Regenersis i otworzył formularz zgłoszeniowy albo tam zadzwonił to byś uzyskał informację Ciebie interesującą jaką jest, że jaki podasz adres w formularzu to na taki odeślą Ci telefon... i za wysyłke telefonu kurierem nie płacisz (patrz 1 post tego tematu) oraz serwis odsyła do Ciebie telefon na ICH własny koszt...

#79 Canibal

Canibal
  • 155 postów

Napisano 17 czerwca 2009 - 10:44

ja dzis dzwonilem do serwisu poniewaz zauwazylem zmiane statusu urzadzenia i mi "miła pani" powiedziala ze aktualny status to "oczekiwanie na urzadzenie" .Czyli jak dobrze rozumiem dadza nowy iphon ale musza sprowadzic bo chyba im sie skonczyly ? Tylko ciekawe skoro nie robia juz iphonow 3g tylko 3g S to czy producent moze im dac stare iphony ? tzn te 3G ? kunako zadzwon do regenersis podaj numer imei i niech ci sprawdza status i ci powiedza co i jak bo moze bedzie u ciebie to samo co u mnie

#80 kunako

kunako
  • 31 postów
  • SkądGdyna

Napisano 17 czerwca 2009 - 15:08

Canibal w moim wypadku niestety "w trakcie "naprawy"" i nie są w stanie podać mi daty "naprawy"... chyba dla nich biały iphone to cięższy orzech do zgryzienia... chyba ciężej im białą obudowę w dobrym stanie znaleźć by złożyć Złomofona... nie spodziewałem się nigdy że będzie mi tak brakować Iphona... heh...

#81 RS4

RS4
  • 211 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 13:42

Elloo, moja reklamacja załatwiona pozytywnie, pękniięcie obudowy, po reklamacji dostałem nowy telefon. Jestem zadowolony. RS4

#82 kunako

kunako
  • 31 postów
  • SkądGdyna

Napisano 18 czerwca 2009 - 14:57

w jakim sensie nowy? zafoliowane pudełeczko z zawartością?

#83 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 15:48

zapewne dostał telefon owinięty w folie... tak jak wszyscy dostawali "nowe" iPhone'y... nie chce mi się wierzyć, że tym razem zrobili wyjątek ;) pzdr

#84 neonfx

neonfx
  • 154 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 15:53

mam pytanie jakie sa statusy naprawy jak dzwonilem za pierwszym razem babka mowi mi ze status to ze przyjety do serwisu a dzis ze jest na dziale technicznym nie mam mozliwosci sprawdzenia nr Imeil ;]

#85 Canibal

Canibal
  • 155 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 18:11

mam pytanie jakie sa statusy naprawy

jak dzwonilem za pierwszym razem babka mowi mi ze status to ze przyjety do serwisu
a dzis ze jest na dziale technicznym

nie mam mozliwosci sprawdzenia nr Imeil ;]



jak przyjety do serwisu to serwisanci łaskawie do niego zajrza i że maja go u siebie ( tak mi sie wydaje)

a to że jest na dziale technicznym to to że własnie serwisanci psuja ci i tak juz "padnietego" ipka ;) także módl sie abyś nie dostał gorszego niż miałes :) bo możesz sie zdziwić jak dostaniesz "nowego" iphona ;)

#86 neonfx

neonfx
  • 154 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:28

z tego co zauwazylem to kazdy kto wysle do nich ipka to dostaje innego niby nowego ale to do konca nic nie wiadomo;] nie zauwazylem zeby ktos reklamujac telefon z jakas wada dostal ten sam ale naprawiony, zawsze jest wymiana no chyba ze oni nie stwierdzaja wady to nie wymienia.

#87 kunako

kunako
  • 31 postów
  • SkądGdyna

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:32

canibal, masz jakieś info na temat przypuszczalnego czasu kiedy "wymienią" ipki? jestem ciekaw czy w tym samym czasie dostaniemy "nowe" skoro w tym samym czasie poszły.

#88 Canibal

Canibal
  • 155 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 20:56

Kunako nie mam zielonego pojęcia sprawdzam codziennie po kilka razy czy sie jakiś status zmienił , nic innego nie zostało.Ciekawi mnie jedno Skąd oni wezmą te iphony ?Może z afryki ?Bo 3g juz nie robia teraz tylko 3g s wiec moze jako ze to polska dostana te resztki które sie nie sprzedały ? BTw Kunako jestes z gdyni a ja z okolic gdyni ;) Może jak dostaniemy "nowe" ipki to jakas konfrontacja ? :D

#89 neonfx

neonfx
  • 154 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:04

raczej chyba nie wymienia na nowe ;]?? ale np mialem problem z grafika do kompa po 4 razie gdy reklamowalem moja juz dawno zostala wycofana z oferty wiec dali mi inny model tego samego producenta. Gigabyte 7900GT 256mb wymienieli na 9800GT 512mb nie wiem jaka jest polityka apple ale ceny za 3G S sa mniej wiecej takie jak 3G w dniu premiery chyba ze sie myle ?? a ciekaw jestem czy barany z serwisu nie wgraja nowego softu mi jak narazie nie jest to potrzebne

#90 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:12

Ciekawi mnie jedno Skąd oni wezmą te iphony ?Może z afryki ?Bo 3g juz nie robia teraz tylko 3g s wiec moze jako ze to polska dostana te resztki które sie nie sprzedały ?

Ukradną komuś na ulicy, wypolerują, zawiną w Jana niezbędnego i dadzą jako nowy, a uśmiech zadowolonego klienta będzie dla nich bezcenny. Może wyda się to nieprawdopodobne, ale wydanie 3G S nie oznacza, że wszystkie niesprzedane 3G rozpłynęły się powietrzu. Telefon mający takie zainteresowanie nie jest też produkowany na bieżące zapotrzebowanie, ale ze sporym zapasem, tak więc o braki się nie obawiajcie. To, że dostajecie prawie nowe telefony nie oznacza, że nie mieli skąd wziąć nowych, tylko, że mieli inne - po waszych opiniach wskazujące na to, że mające drobne wady fabryczne - z którymi coś trzeba było zrobić.

#91 wannamb

wannamb
  • 249 postów
  • SkądKalisz

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:19

dzis dostałem "nowego"iphona w woreczku oblepiony folia ochronna z nową nalepka IMEI. Obudowa swieci sie jak nówka na ramce zero rys wywietlacz to samo kolory normlane tak wiec zoabczymy wgram 3.0 i bedziemy działac.

#92 neonfx

neonfx
  • 154 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:35

Niby te nowe telefony to tak jak z Microsoftem jest gdy reklamujesz Pada od Xboxa 360 to mowia ci ze wysla ci nowego a tak naprawde dostajesz Pada w babelkowej folii ale uzywany i sprawny (nie zawsze chca tego zepsutego;])juz tak zrobilem 2 razy i zyskalem 2 pady reklamujac na ten sam ;] ten stary po kliku dniach zaczol dzialac jak sie okazalo byl zalany wyschlo wszystko i smiga 3 diody tylko nie swieca ;] a co do wymiany przypomnialo mi sie ze po wycofaniu z produkcij przez rok musi byc jeszcze dostepnosc dla osob ktore posiadaja gwarancje;] tak chociaz jest z Meblami ;]

#93 RS4

RS4
  • 211 postów

Napisano 19 czerwca 2009 - 18:06

Może i to są jakieś telefony z odzysku, ale !! ten co dostałem ma idealnie nową obudowę, ma na pewno nową i dużo lepiej działającą baterię niz tą co miałem w reklamowanym iphonie, a poza tym po szczegółowym obejrzeniu stwierdzam, że dopasowanie obudowy w wymienionej sztuce jest dużo lepsze praktycznie idealne a w tym co kupiłem były prześwity i niedopasowanie wyświetlacza, więc ja jestem bardzo zadowolony, wrzuciłem 3.0 działa super bateria trzyma juz drugi dzień, życzę i wam takiego zadowolenia. RS4

#94 Canibal

Canibal
  • 155 postów

Napisano 19 czerwca 2009 - 18:29

RS4 no to gratuluje ci tej sztuki chociaz tobie jedynemu pasuje ta "nowa" sztuka :) cóż jutro mija 10 dzień :-/

#95 wroneczki4

wroneczki4
  • 223 postów

Napisano 19 czerwca 2009 - 19:13

ja jestem ciekaw jaki mój będzie gdy już wróci... bo z lekka się boje o prześwity itp :/

#96 neonfx

neonfx
  • 154 postów

Napisano 19 czerwca 2009 - 21:07

ciekawe co ja dostane jak dzis dzwonilem to mam status oczekiwanie na czesci ;]

#97 kmbartkowiak

kmbartkowiak
  • 41 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2009 - 12:33

Swojego iPhone'a 3G kupiłem w Erze, mam go od 22 sierpnia, więc zostały mi jeszcze 2 miesiące gwarancji. Telefon dobrze się sprawuje, nie mam z nim problemów, tylko zauważyłem że ta chromowana ramka odchodzi od tylnej obudowy po lewej stronie (prześwit grubości paznokcia, mniej więcej od górnego narożnika do połowy przycisku głośności). Narazie mam InisibleShield więc bardzo mi to nie przeszkadza, ale boje się że z czasem dostanie się do wnętrza mnóstwo kurzu itp. Zastanawiam się czy oddać na gwarancję, póki jeszcze ją mam, jednak trochę mnie przeraża wizja "nowego" iPhone'a :P Jak myślicie, warto reklamować? Dodam, że ramka odchodzi samoczynnie, żadnych mocnych uderzeń czy upadków nie było.

#98 Canibal

Canibal
  • 155 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 17:30

mozesz oddac na gwarancje ale wtedy pozegnaj sie z tym iphonem i IS i oczekuj na "nowego" iphona :)

#99 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 21 czerwca 2009 - 18:20

Swojego iPhone'a 3G kupiłem w Erze, mam go od 22 sierpnia, więc zostały mi jeszcze 2 miesiące gwarancji.


Z tego co wiem w UE obowiązuje gwarancja 2 letnia, a z tego co wiem Polska jest w UE. To, że się kończy gwarancja wg. Apple po roku to jedno, ale prawo to 2 wiec Era powinna Ci przyjąć telefon gdy coś się stanie do 2 lat po zakupie.

#100 kmbartkowiak

kmbartkowiak
  • 41 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2009 - 19:40

Z tego co wiem w UE obowiązuje gwarancja 2 letnia, a z tego co wiem Polska jest w UE. To, że się kończy gwarancja wg. Apple po roku to jedno, ale prawo to 2 wiec Era powinna Ci przyjąć telefon gdy coś się stanie do 2 lat po zakupie.


Tak, Polska jest w UE, ale wg. kodeksu cywilnego gwarancja to dokument, który producent może wydać (nie ma takiego obowiązku) i zobowiązuje się w nim do naprawienia wad fizycznych rzeczy. To właśnie gwarant decyduje o tym ile ta gwarancja trwa. Jeśli tego nie określi to przyjmuje się, że gwarancja trwa rok (art. 577 §2 kc).

Możliwe, że pomyliłeś się i chodziło Ci o rękojmię, a nie o gwarancję. Jednak rękojmia upływa również po roku (3 lata dla budynków)- art. 568 kc

Na stronie Apple można sprawdzić ważność gwarancji wpisując numer modelu urządzenia, sprawdziłem- gwarancję mam do 21 sierpnia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych