Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Please log in to reply
2025 replies to this topic

#726 rybulek

rybulek
  • 87 posts

Posted 25 August 2011 - 13:28

3gs oddany(2 letni z T-mobile) na dosłownie ostatni dzień na niezgodność z umową, niedziałający suwak wyciszania no i dzisiaj odebrałem nowego :D

#727 Mirko791

Mirko791
  • 4558 posts
  • SkądJaworzno

Posted 25 August 2011 - 13:35

Przyniosłeś im go i co powiedziałeś, że zgłaszasz towar niezgodny z umową po prawie 2 latach?

#728 rybulek

rybulek
  • 87 posts

Posted 25 August 2011 - 15:47

przyniosłem 3.08, kupiony był dwa lata wcześniej :) też 3.08

#729 hashimi

hashimi
  • 2 posts

Posted 25 August 2011 - 17:32

Witam! Panowie pytanko - ile czasu mineło od momentu podania na stronie nr listu przewozowego do przybycia kuriera? w bazie dhl podany nr listu przewozowego jeszcze nie widnieje. Pozdrawiam

#730 dameon

dameon
  • 1353 posts
  • SkądLublin

Posted 25 August 2011 - 18:38

DHL dostarcza wysyłkę następnego dnia od wysłania paczki, chyba że sobie w szczególnych warunkach zastrzeże, że się może przedłużyć

#731 hashimi

hashimi
  • 2 posts

Posted 25 August 2011 - 20:51

Wiem, ze kurier dostarcza na drugi dzien w dni powszednie - ja pytalam ile w Waszych przypadkach zajelo od momentu wyskoczenia nr listu przewozowego do doreczenia przesylki. pytam bo kobitka na infolini powiedziala ze kurier mogl ja dzis odebrac lub rownie dobrze moze dopiero jutro odebrac - co przesuwa dostarczenie dopiero na poniedzialek. Wpisujac nr listu na dhl - wyskakuje komunikat - nie znalezionio przesylki o takim numerze. Ptyam bo sprawa dla mnie pilna - telefon jest moim narzedziem pracy i mam przymusowy przestoj i kilku klientow mniej :(

#732 kris1992

kris1992
  • 663 posts
  • SkądJaworzno

Posted 06 September 2011 - 15:51

chłopaki (i kobiety jeśli chcą ;) ) oddałem do Orange iPhone w ubiegły wtorek... i do dnia dzisiejszego nie ma mojego IMEI w bazie regenersis i zaczynam się niepokoić... ile u was trwało to jak oddaliście do Orange ? Bo to już 7 dzień a telefonu w bazie ni ma :/ Próbuje się dodzwonić dp regenersis ale "wszyscy konsultanci są obecnie zajęci" i tak w kółko kiedy bym nie zadzwonił czy rano czy w południe czy popołudniu ...

#733 zychu69

zychu69
  • 92 posts

Posted 07 September 2011 - 13:47

jak słyszysz ten komunikat, to czekaj na linii do skutku.

#734 kris1992

kris1992
  • 663 posts
  • SkądJaworzno

Posted 07 September 2011 - 18:27

jak słyszysz ten komunikat, to czekaj na linii do skutku.


taa i strace całą kase na fonie bo im sie nie chce odebrać telefonu ... czekałem nawet po 10 minut i nic :)

#735 Marcin_2a

Marcin_2a
  • 2 posts

Posted 09 September 2011 - 00:26

Witam, ja mam takie pytanko oddawałem iPhone'a na 12 miesięczną gwarancję w Orange, moja usterka została akceptowana przez firmę Regenersis i cytuję " W dostarczonym urządzeniu stwierdzono zgłaszaną usterkę. iPhone został wymieniony na nowy." Data zakupu to 08.01.2010r. Z drugiej strony Data przyjęcia do serwisu to 23-08-2010r.(Posiadam pełen raport usługi firmy Regenersis) I teraz moje pytanie!, czy przysługuje mi jeszcze darmowa naprawa ponieważ Konektor dolny, port ładujacy nie reaguję, proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

#736 tryt

tryt
  • 628 posts

Posted 09 September 2011 - 01:58

Tak, jeśli telefon kupiłeś na firmę. W takiej sytuacji okres gwarancji biegnie na nowo, od dnia wydania nowego telefonu.

Nie, jeśli jesteś konsumentem. Okres gwarancji dobiegł końca 8 stycznia br.
Pozostaje skierowanie roszczenia naprawy/wymiany do sprzedawcy, stosownie do przepisów o sprzedaży konsumenckiej.

#737 kapimmz

kapimmz
  • 12 posts

Posted 09 September 2011 - 04:51

Witam wszyskich widze ze iphone 4 sypie sie nie tylko mi :).Mam pytanie odnosnie gwarancji. Telefon kupilem 9.09.2011 w orange na dzien dzisiejszy rozwalila mi sie ladowarka (nie wiem czemu nie dziala) i przycisk HOME strasznie szwankuje.Pytanie brzmi czy jeszcze lapie sie na gwarancjie ?

#738 dameon

dameon
  • 1353 posts
  • SkądLublin

Posted 09 September 2011 - 06:50

kapimmz, wychodzi na to, że dziś kupiłeś...

---------- Wpis dodano o 07:50 ---------- Poprzedni wpis dodano o 07:49 ----------

Zgaduję, że jednak chodzi o datę 2010

Orange daje dwuletnią gwarancję na iPhone, także śmiało idź go odnieś

#739 tryt

tryt
  • 628 posts

Posted 09 September 2011 - 12:59

@kapimmz
Jeśli telefon kupiłeś 9 września 2010, to jest on objęty gwarancją do końca dzisiejszego dnia.

@dameon
Nie pisz głupot. Orange nie udziela żadnej gwarancji.

#740 gieza

gieza
  • 709 posts

Posted 09 September 2011 - 14:01

@kapimmz
Jeśli telefon kupiłeś 9 września 2010, to jest on objęty gwarancją do końca dzisiejszego dnia.


@tryt
nie pisz głupot :wink:
do wczoraj czyli do 08.09.11. rok kalendarzowy trwa przecież od 01.01.x1 do 31.12.x1, a nie od 01.01.x1 do 01.01.x2. Zgodnie z tym co napisałeś to gwarancja byłaby 1 rok+1 dzień, a tak przecież nie jest.

#741 tryt

tryt
  • 628 posts

Posted 09 September 2011 - 14:10

W żadnym wypadku.

Kodeks cywilny
Art. 112. Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.


Zatem okres gwarancji rozpoczynający się, dajmy na to, 1 stycznia 2010 roku dobiegnie końca wraz z upływem 1 stycznia 2011r.
Wyjątkiem będą lata przestępne. Np. jeśli okres gwarancji rozpocznie się 29 lutego 2012r., to skończy się 28 lutego 2013r.

#742 gieza

gieza
  • 709 posts

Posted 09 September 2011 - 14:23

racja

#743 lewy

lewy
  • 1034 posts
  • SkądMálaga

Posted 09 September 2011 - 15:20

Mam ostatni miesiąc gwarancji i... czekam na jakąś usterkę. Znając życie, coś się stanie - ale w październiku.

#744 lewy

lewy
  • 1034 posts
  • SkądMálaga

Posted 19 September 2011 - 20:31

Po ilu dniach zmienił się u Was stan naprawy urządzenia, przy przyszłej wymianie telefonu na nowy?

#745 salcioo

salcioo
  • 4 posts
  • SkądTarnowskie Góry

Posted 21 September 2011 - 13:54

Witam, prosze o poradę. Mam iPhone 4 od niecałego roku (14 pazdziernika) i zaczął mi się home button przycinac, myslalem ze to moze popieprzone cos w sofcie bo robilem update - niestety nie. Wczoraj zdech, ale dziś znów zaczął działać. Troche mnie to denerwuje, bo nie wiem co zrobić. Czytalem tu, dzwonilem do orange i pytałem o co chodzi - w PL nie naprawiają (całe szczęście, jak do regenersis wysłałem HTC kiedyś, to przyszedł i cały skrzypiał, źle go poskładali....), dawaja nowe. Nowe ? Refaby i tu mam problem. Mój telefon od nowości mam w foliach tych poliwenglanach ochronnych i futerale, nie ma ani jednej ryski nawet. A Refab ? w jakim będzie stanie ? Podzielcie się opiną. Mój model iP jest super, nic go nie boli, poza tym przyciskiem ostatnio. A na jaki potem moge trafić ? Trochę ciężko powiedzieć.... Poza tym, trochę się na tym znam (elektronice) spokojnie mógłbym sobie poradzić z tym przyciskiem, ale blokuje mnie gwarancja.

#746 iPhone HAL

iPhone HAL
  • 640 posts
  • SkądKraków

Posted 21 September 2011 - 14:12

Witam, prosze o poradę.
Mam iPhone 4 od niecałego roku (14 pazdziernika) i zaczął mi się home button przycinac, myslalem ze to moze popieprzone cos w sofcie bo robilem update - niestety nie. Wczoraj zdech, ale dziś znów zaczął działać. Troche mnie to denerwuje, bo nie wiem co zrobić. Czytalem tu, dzwonilem do orange i pytałem o co chodzi - w PL nie naprawiają (całe szczęście, jak do regenersis wysłałem HTC kiedyś, to przyszedł i cały skrzypiał, źle go poskładali....), dawaja nowe. Nowe ? Refaby i tu mam problem.

Mój telefon od nowości mam w foliach tych poliwenglanach ochronnych i futerale, nie ma ani jednej ryski nawet. A Refab ? w jakim będzie stanie ? Podzielcie się opiną.
Mój model iP jest super, nic go nie boli, poza tym przyciskiem ostatnio. A na jaki potem moge trafić ? Trochę ciężko powiedzieć....

Poza tym, trochę się na tym znam (elektronice) spokojnie mógłbym sobie poradzić z tym przyciskiem, ale blokuje mnie gwarancja.


Przede wszystkim nie Refab, tylko REFURB nauczcie się w końcu ludzie.
Refurby od Apple są idealne jak nowe egzemplarze, to co popsute wymienione, rzeczy które się zużywają także wymienione na nowe, czyli nie ma śladów użytkowania po poprzednim właścicielu.
Co więcej, wszystkie refurby przechodzą bardzo rygorystyczne testy, nawet większe niż nowe egzemplarze. Dlatego nie masz się czego obawiać.

#747 multilab

multilab
  • 64 posts

Posted 21 September 2011 - 14:14

Po ilu dniach zmienił się u Was stan naprawy urządzenia, przy przyszłej wymianie telefonu na nowy?


Następnego dnia po odebraniu z serwisu. Trzeba dzwonić i pytać - do systemu są wprowadzane z opóźnieniem.

#748 salcioo

salcioo
  • 4 posts
  • SkądTarnowskie Góry

Posted 21 September 2011 - 14:26

Przedrzymskim nie Refab, tylko REFURB nauczcie się w końcu ludzie.
Refurby od Apple są idealne jak nowe egzemplarze, to co popsute wymienione, rzeczy które się zużywają także wymienione na nowe, czyli nie ma śladów użytkowania po poprzednim właścicielu.
Co więcej, wszystkie refurby przechodzą bardzo rygorystyczne testy, nawet większe niż nowe egzemplarze. Dlatego nie masz się czego obawiać.


sorry za błąd.
Dzięki za odopwiedź, jeśli serrio tak jest to wysyłam. Ale skoro tak, to czemu w tym temacie ludzie pisali ze np dostawali 3gs z jakąś szparą, porysowaną obudową itd ? Gdzie jest prawda ;>

BTW. Jeszcze jedno pytanie, jak ma się rok gwarancji Apple, do 2 lat gwarancji dawanych przez Orange. Po tym ich roku, telefon sie popsuje kto robi ekspertyze, bo jesli orange, to coś czuje można się pożegnać z naprawą ;> Bo działa to tak: ja oddaje telefon do 12 mc od zakupu - apple mowi spoko, masz nowy i wszystko gra Orange mi go przekazuje, przeprasza i wszyscy sie ciesza. Oddaje po 13 miesiącach, telefon w orange (kto go sprawdza ?), powiedzmy zauważają usterkę, wysyłają do appla, apple odsyła nowy, ale tym razem z fakturą którą ma pokryć Orange. Pomarańczowi napewno robią to z ogromną ochotą i znowu wszyscy sa szczęśliwi.
Gdzie tym razem błąd w myśleniu ?

#749 iPhone HAL

iPhone HAL
  • 640 posts
  • SkądKraków

Posted 21 September 2011 - 14:37

sorry za błąd.
Dzięki za odopwiedź, jeśli serrio tak jest to wysyłam. Ale skoro tak, to czemu w tym temacie ludzie pisali ze np dostawali 3gs z jakąś szparą, porysowaną obudową itd ? Gdzie jest prawda ;>

BTW. Jeszcze jedno pytanie, jak ma się rok gwarancji Apple, do 2 lat gwarancji dawanych przez Orange. Po tym ich roku, telefon sie popsuje kto robi ekspertyze, bo jesli orange, to coś czuje można się pożegnać z naprawą ;> Bo działa to tak: ja oddaje telefon do 12 mc od zakupu - apple mowi spoko, masz nowy i wszystko gra Orange mi go przekazuje, przeprasza i wszyscy sie ciesza. Oddaje po 13 miesiącach, telefon w orange (kto go sprawdza ?), powiedzmy zauważają usterkę, wysyłają do appla, apple odsyła nowy, ale tym razem z fakturą którą ma pokryć Orange. Pomarańczowi napewno robią to z ogromną ochotą i znowu wszyscy sa szczęśliwi.
Gdzie tym razem błąd w myśleniu ?


Nie wiem czemu tak pisali ale nie przejmuj się tym, jeśli ipek jest na gwarancji apple czyli ten pierwszy rok, to na pewno wymienia bo taka jest polityka gwarancyjna apple, po roku ta odpowiedzialność spada na operatora. Wtedy to jest inaczej bo to już od nich zależy komu zleca naprawę.
Jeśli taniej będzie naprawić to prawie na pewno naprawia a nie wymienia.

#750 rudy211

rudy211
  • 360 posts
  • SkądKraków, Poland

Posted 21 September 2011 - 14:40

Witam, prosze o poradę.
Mam iPhone 4 od niecałego roku (14 pazdziernika) i zaczął mi się home button przycinac, myslalem ze to moze popieprzone cos w sofcie bo robilem update - niestety nie. Wczoraj zdech, ale dziś znów zaczął działać. Troche mnie to denerwuje, bo nie wiem co zrobić. Czytalem tu, dzwonilem do orange i pytałem o co chodzi - w PL nie naprawiają (całe szczęście, jak do regenersis wysłałem HTC kiedyś, to przyszedł i cały skrzypiał, źle go poskładali....), dawaja nowe. Nowe ? Refaby i tu mam problem.

Mój telefon od nowości mam w foliach tych poliwenglanach ochronnych i futerale, nie ma ani jednej ryski nawet. A Refab ? w jakim będzie stanie ? Podzielcie się opiną.
Mój model iP jest super, nic go nie boli, poza tym przyciskiem ostatnio. A na jaki potem moge trafić ? Trochę ciężko powiedzieć....

Poza tym, trochę się na tym znam (elektronice) spokojnie mógłbym sobie poradzić z tym przyciskiem, ale blokuje mnie gwarancja.


Miałem dokładnie ten sam problem, oddałem w iSpocie i po 2 tygodniach dostałem nowiuśkiego ip4 :)




9 user(s) are reading this topic

0 members, 9 guests, 0 anonymous users