Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2025 odpowiedzi w tym temacie

#701 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 22 sierpnia 2011 - 21:37

Wrocil do mnie telefon, niby "nowy", z obu stron w folii, zero zarysowan, czujniki cieczy biale, a wygadane na nim 22h i 45min...


Czyli refurb.
Skoro serwis zapewniał, że wymieni telefon na nowy, to domagaj się wydania nowego.
Dostałeś od serwisu jakieś papier? Jeśli tak, to jaki?

#702 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 22 sierpnia 2011 - 23:44

A mi bumper (oryginalny) porysował obwódkę i tak sobie myślę co teraz. Do wyegzekwowania to w żaden sposób nie jest, ale chciałoby się nową 4kę :D.

#703 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 22 sierpnia 2011 - 23:52

Bumpery od Apple rysują iPhone'a, też tak miałem. Na szczęście miesiąc potem zaciął się jeden przycisk i dostałem nowego.

#704 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 23 sierpnia 2011 - 00:01

Tzn. u mnie sprawa wyglądała tak. Cholernie dbam o sprzęt (właściwie... po co?) i po jakimś czasie założyłem Incase Snap Case, od którego pojawiły się pierwsze ryski na obwódce. Po kolejnych paru miesiącach przyszła pierwsza (niewielka) rysa na ekranie i dopiero na dobitkę bumper. iPhone na pierwszy rzut oka wygląda świetnie, ale ja swoje (niestety) wiem ;). A gwarancję mam bodaj do października. Mam dwa miesiące na znalezienie jakiejś poważnej dysfunkcji...

#705 Madoxxxe

Madoxxxe
  • 65 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 00:35

Dostalem raport uslugi.
Zawarte sa dane kilenta, dane naprawianego telefonu, dane dot. uslugi oraz uzyte czesci zamienne.

Nazwa czesci:
iPhone 4 32GB Black Replacement

Uwagi:
Szanowny Kliencie,
w dostarczonym urzdzeniu stwierdzono zglaszana usterke. iPhone ostal wymieniony na nowy.

Nowy IMEI: [nr IMEI]

Jest w ogole szansa, ze dostanie sie calkowicie nowy telefon, nigdy nieuzywany? Czy wszystkie sa tam "nowe" ale juz uzywane?

//edit
Poczytalem o tym troche na forum i widze, ze i tam mam niezle szczescie poniewaz telefon przyszedl w idealnym stanie. Na pierwszy rzut oka nowka, wszystko dziala bez zarzutu. No i z tego co wyczytalem nie mam co liczyc na calkowicie nowy przez nikogo niedotykany telefon, wszystkie w opcji "wymiany a nowy" sa "refurbished". Jesli sie myle to mnie poprawcie prosze.

#706 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 01:48

Jeśli masz ochotę na szarpanie się z serwisem i pozostanie przez bliżej nieokreślony czas bez telefonu, to szansa na uzyskanie telefonu nowego (nie odnowionego) jest realna. W pierwszej kolejności należałoby poinformować serwis na piśmie, że zobowiązanie wykonał nienależycie, poprzez dostarczenie telefonu odnowionego zamiast nowego i wezwać go do wydania telefonu nowego, pod rygorem dochodzenia odszkodowania z tyt. nienależytego wykonania zobowiązania.

#707 mrJohn

mrJohn
  • 6 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 09:21

Witam wszystkich Chcę oddać telefon (iphone 4) na gwarancję. Telefon został zakupiony w sieci Orange i wyczytałem tutaj na forum, że mogę bezpośrednio kierować się do Regenersis. Czy ktoś może mi wytłumaczyć krok po kroku co mam zrobić, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie? (gdzie zadzwonić, jakie papiery itp.) Z góry dzięki za pomoc.

#708 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 09:53

Regenersis (Warsaw) - Zgłoszenie sprzętu do naprawy
Regenersis (Warsaw) - Kontakt z nami

#709 scooter10

scooter10
  • 142 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 sierpnia 2011 - 10:07

A czy w regenersis wymagają faktury zakupu Iphona z orange, czy wystarczy sam imei Iphona?

#710 mrJohn

mrJohn
  • 6 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 10:09

Czy muszę załączyć fakturę? Czy może mam wysłać tylko wypełniony papierek i telefon (+ wszystkie akcesoria), a samą gwarancje sprawdzą po numerze seryjnym?

#711 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 10:53

Dowód zakupu jest niezbędny. To na jego podstawie jest określany pozostały okres gwarancji. Po numerze seryjnym można sprawdzić co najwyżej datę aktywacji telefonu, która z gwarancją nie ma nic wspólnego.

#712 mrJohn

mrJohn
  • 6 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 11:06

@tryt no nie wiem. Na stronie Apple można bardzo łatwo sprawdzić czas kiedy kończy się gwarancja.

Repairs and Service Coverage: Active
Your product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple's Limited Warranty.
Estimated Expiration Date: November 15, 2011

Czyli gwarancja jest do 15 listopada.

#713 Fixx

Fixx
  • 194 postów
  • Skąd84200

Napisano 23 sierpnia 2011 - 11:54

pamiętajcie ze to gwarancja producenta która obowiązuje rok , a według prawa UE dla posiadacza Paragonu jest dwuletnia gwarancja , czyli rok producenta i rok sprzedającego !

#714 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 12:12

@tryt no nie wiem. Na stronie Apple można bardzo łatwo sprawdzić czas kiedy kończy się gwarancja.

Czyli gwarancja jest do 15 listopada.


Nie ma tak łatwo. Data widoczna na stronie Apple wyliczana jest na podstawie daty aktywacji telefonu, tymczasem okres gwarancji biegnie od daty zakupu i może zakończyć się znacznie wcześniej niż wynikałoby to z daty, którą widzisz na stronie.
Zwróć uwagę na słowo estimated.


pamiętajcie ze to gwarancja producenta która obowiązuje rok , a według prawa UE dla posiadacza Paragonu jest dwuletnia gwarancja , czyli rok producenta i rok sprzedającego !


Nie ma żadnej dwuletniej gwarancji dla posiadaczy paragonu, nie istnieje też żadne "prawo UE", które nakładałoby na sprzedawcę obowiązek udzielania jakichkolwiek gwarancji.
Sprzedający odpowiada przed konsumentem na zasadzie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kc, która z gwarancją nie ma nic wspólnego.

#715 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2011 - 15:48

Oddanie IPhone'a na gwarancję

Witam,

Noszę się z zamiarem oddania mojego iPhone'a na naprawę gwarancyjna.I mam takie pytanie czy z regenersis coś się zmieniło czy dalej jest wysokie prawdopodobieństwo tego, że mi zwrócą telefon z info, że jest on zalany?
Da rade temu jakoś zapobiedz(jakies zdjęcia czujników przed oddaniem)?
I może czy jest sens oddawania tego iPhone'a z takimi usterkami jak:
-martwy uścisk(utrata zasięgu przy odpowiednim chwyceniu iPhone'a)
-nie zawsze działający czujnik zbliżeniowy
-częste utraty zasięgu
?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Jakub

---------- Wpis dodano o 14:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:22 ----------

Nie zauważyłem tematu o Regenersis.Prosiłbym moderatora o przeniesienie mojego posta do tamtego tematu:]

#716 Yankos

Yankos
  • 92 postów
  • SkądLegionowo, Poland

Napisano 23 sierpnia 2011 - 17:39

Ja miałem szczęście mimo tego że rozebrałem telefon i grzebałem to naprawili (Dostałem Nowy). Ale nigdy nic nie wiadomo.

#717 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2011 - 17:52

Z Twoich 3 usterek posiadam 2 wymienione no o ile mozna je nazwac usterkami. Rowniez czekam na informacje.

#718 Yankos

Yankos
  • 92 postów
  • SkądLegionowo, Poland

Napisano 23 sierpnia 2011 - 17:55

Wątpię aby na te "usterki" wymienili (naprawili) telefon. Ale próbować nie zaszkodzi.

#719 mareksle

mareksle
  • 295 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 23 sierpnia 2011 - 22:38

Utrata zasięgu - jak najbardziej. Uznali mi reklamację i wymienili na nowy model.

#720 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2011 - 11:24

o widzisz dzięki:]a na ile muszę się pożegnać z telefonem zanim wróci z serwisu?

#721 Goku

Goku
  • 1 586 postów
  • SkądGorlice

Napisano 24 sierpnia 2011 - 11:27

do 14 dni roboczych : )

#722 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2011 - 11:35

Odnośnie ludzi, którzy narzekają że dostają nowy telefon a kilkadziesiąt godzin na nim wygadane... sprawdzaliście czas rozmów przed czy po restore z kopii zapasowej? Jeżeli po restore to całkowity czas rozmów przechodzi na nowe urządzenie wraz z backupem. Ja jak się przesiadałem z wysłużonego 3g na 4 to odziedziczyłem po starym telefonie także czas rozmów.

#723 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 24 sierpnia 2011 - 11:50

W ogóle to jest genialne. Można mieć od paru lat wszystkie ustawienia, zdjęcia, wiadomości zachowane. Począwszy od pierwszego iPhone'a.

#724 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 12:10

a na ile muszę się pożegnać z telefonem zanim wróci z serwisu?


Termin wykonania zobowiązania nie został przez gwaranta oznaczony, zatem spełnienie świadczenia powinno nastąpić niezwłocznie (bez zbędnej zwłoki).

Kodeks cywilny
Art. 455. Jeżeli termin spełnienia świadczenia nie jest oznaczony ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do wykonania.



#725 Madoxxxe

Madoxxxe
  • 65 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 23:01

Odnośnie ludzi, którzy narzekają że dostają nowy telefon a kilkadziesiąt godzin na nim wygadane... sprawdzaliście czas rozmów przed czy po restore z kopii zapasowej?

Jeżeli po restore to całkowity czas rozmów przechodzi na nowe urządzenie wraz z backupem.
Ja jak się przesiadałem z wysłużonego 3g na 4 to odziedziczyłem po starym telefonie także czas rozmów.


Jesli na prawde tak jest to ogromne dzieki za informacje! Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie sprawdzilem po restore no i moze to byc prawda. Jeszcze raz, wielkie dzieki. Takze koncze przygode z Regenersis.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych