Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2025 odpowiedzi w tym temacie

#551 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 10 stycznia 2011 - 19:28

Jestem bardziej niż zadowolony z Regenersis. Dostałem "nowego" iPka jest wręcz idealny i trwało to całkiem krótko.

#552 brambor

brambor
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 stycznia 2011 - 14:32

Witam! Mam pytanie odnośnie serwisowania iPhone'a 4. Kupiłem go w Erze 2 tygodnie temu. Wczoraj zauważyłem że w dolnej części ekranu pojawiła się czarna, maleńka kropka (a dokładnie pod szybką, nie da się jej zetrzeć). Dostrzegłem ją podczas czyszczenia wyświetlacza. Gdy wyświetlacz jest wyłączony - jest biała, gdy włączony na białym tyle jest czarna więc wnioskuje, że jest to jakiś paproch. Czy jest możliwość serwisowania takiej "dolegliwości"? Zaznaczam, że intruz na ekranie jest maleńki ale irytuje gdy mam tą świadmość, że jest tam. Czy ktoś już spotkał się z taką dolegliwością w iP4? Czy to wynik jakieś nieszczelności?

#553 Adam1

Adam1
  • 57 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 19 stycznia 2011 - 16:04

dzisiaj wrócił do mnie iPhone po naprawie gwarancyjnej w Regenersis. Całość (z wysyłkami) trwała od piątku do środy więc bardzo szybko :) iPhone wymieniony na nowy. Nie mam zastrzeżeń co do działania serwisu :)

#554 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 stycznia 2011 - 16:33

Na nowy czy refurbished?

#555 dyfer_

dyfer_
  • 13 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 17:33

Witam, czy ktoś z forumowiczów oddawał ostatnio do regenersis ip 3gs? Jeśli wymieniono go na nowy, to jaki wrócił - 3gs czy może 4? Przy okazji powiem tylko, że obsługa orange + regenersis jest na poziomie niższym niż 0. Telefon oddałem w salonie 14.12, regenersis dostał go 'błyskawicznie', bo już 5.01.2011. Od tamtej pory na stronie serwisu widnieje notka 'w trakcie naprawy...'. Zdenerwowany długością całej procedury dowiedziałem się na infolinii orange od pracownika (który podobno dzwonił w tej sprawie do regenersis) że telefon podlega wymianie, ale nie mają aktualnie nowych ip na stanie, a czas oczekiwania wynosi nawet do 3 miesięcy... Ciekawi mnie tylko co do mnie wróci... Wcześniej wymieniałem również ip z powodu pękającej obudowy, i wszystko trwało tylko tydzień!

#556 Adam1

Adam1
  • 57 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 19 stycznia 2011 - 17:58

Ja oddałem 3GS i wrócił 3GS. Samemu po wcześniejszym kontakcie zamówiłem kuriera DHL, nie oddawałem do Orange. W protokole wpisano jako "nowy" ale jest w foliowym woreczku + nowe naklejki więc pewnie refurbished. Szczerze nie mam się do czego doczepić pod względem wyglądu i stanu technicznego.

#557 rafer666

rafer666
  • 187 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 stycznia 2011 - 08:26

dyfer_ - szczerze mówiąc nie liczyłbym na czwórkę, wg mnie jest zbyt wcześnie, żeby "porwali" Ci go na części

#558 cyanide_pl

cyanide_pl
  • 59 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 stycznia 2011 - 09:30

Też bym nie liczył na 4, ja w listopadzie reklamowałem 3G i dostałem refurba niestety też 3G :))) Jeśli chodzi o samo działanie serwisu to absolutnie brak zastrzeżeń, aparat wysłany do Regenersis we wtorek, po 8 dniach miałem już w łapie wymieniony. Nie polecam reklamacji za pośrednictwem Orange, barany nie chcieli w ogóle ode mnie go przyjąć (reklamowałem słynne mikropęknięcia przy złączu docka + odstającą ramkę), nawet mimo dymu bezpośrednio u kierownika serwisu.

#559 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lutego 2011 - 20:39

Orientujecie się jak wygląda sprawa z wadami ekranu takimi jak bad pixele? Koledze siada chyba cały ekran, bo pojawiają się kolejne czarne kropki - przy ilu ekran nadaje się do wymiany i czy można liczyć na wymianę na nowy egzemplarz? iPek 3Gs

#560 DrIfTsTyLe

DrIfTsTyLe
  • 1 084 postów
  • SkądPleszew, Poland

Napisano 25 lutego 2011 - 22:31

Orientujecie się jak wygląda sprawa z wadami ekranu takimi jak bad pixele? Koledze siada chyba cały ekran, bo pojawiają się kolejne czarne kropki - przy ilu ekran nadaje się do wymiany i czy można liczyć na wymianę na nowy egzemplarz? iPek 3Gs


Cięzko będzie, z tego co wiem bad pixele nie podlegają gwarancji.

#561 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 22:43

a z tego co ja kojarzę to w iPhonie nie może być żadnych, tudzież jak jakieś występują to podlega to wymianie... ale ręki nie dam sobie uciąć, byś musiał to gdzieś zweryfikować... pozdrawiam

#562 niuQ

niuQ
  • 10 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 23:58

Jaka jest szansa, że dostane nowy telefon, jeśli pójdę z uściskiem śmierci Przyciskiem Home, który czasami reaguje po naciśnięciu raz, jak bym wcisnął dwa razy, a czasami muszę mocno, żeby w ogóle zareagował. Nie wiem czy to coś zmienia, ale mieszkam w UK. Nie bardzo, zależy mi, żeby był nowy, ważne, żeby działał jak trzeba. Czy refurbished są wadliwe jeszcze bardziej, czy spokojnie moge iść i oddać do naprawy?

#563 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 26 lutego 2011 - 00:16

Jak mieszkasz w UK to spokojnie idź i wymień, najlepiej do Apple Store. Modele refubrished nie są wadliwe ;) najczęściej nie są, zawsze mogą być wyjątki ;)

#564 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lutego 2011 - 07:54

a z tego co ja kojarzę to w iPhonie nie może być żadnych, tudzież jak jakieś występują to podlega to wymianie... ale ręki nie dam sobie uciąć, byś musiał to gdzieś zweryfikować...

pozdrawiam


Też znalazłem takie info przy okazji wypłynięcia z Apple notki służbowej. Co więcej podobno przy pierwszej wymianie mają dawać "nowy" egzemplarz bez gadania. Poczekamy chyba do czerwca może pojawi się nowy iP i wtedy wyślemy na gwarancje :)

#565 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 26 lutego 2011 - 12:45

Na nowy model (np iPhone 5) Ci nie zamienią raczej ;) były takie przypadki w PL w zeszłym roku ale to wyjątki.

#566 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lutego 2011 - 13:02

Na nowy model (np iPhone 5) Ci nie zamienią raczej ;)
były takie przypadki w PL w zeszłym roku ale to wyjątki.


Na to nie liczymy, ale jakby był już na rynku kolejny model to może wymienią na 4 (chociażby refurb).

Właśnie, dlatego że kilka osób z forum pisało, że dostało 3GS po reklamacji 3G wpadłem na taki pomysł ;)

#567 zakinho

zakinho
  • 46 postów

Napisano 28 lutego 2011 - 18:45

siema :) zamierzam oddać na gwarancje mojego 3gs białego i mam kilka pytan. Jak najlepiej oddać go na gwarancje ? -w salonie ery(tam byl zakupiony) -bezpośrednio do Regenersis? (jezleli tak to co musze dołączyc jak tam bede wysyłał) ? Czy na wymianę na nowy kwalifikuje sie Iphone w ktorym trzeszczy głośnik od rozmów i iphone traci zasieg(kilka razy an dobe)? Z góry dziękuje za odpowiedz

#568 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 28 lutego 2011 - 19:00

Obojetnie - mozesz oddac do dowolnego salonu operatora u ktorego zakupilas telefon (pod warunkiem ze skladasz reklamacje z tytulu gwarancji). Jesli skladasz reklamacje z tytulu niezgodnosci towaru z umowa musisz oddac konkretnie tam gdzie kupilas. Jesli nie stanowi to dla Ciebie problemu mozesz tez oddac bezposrednio do Regenersis. Napewno potrwa to krocej. Z pewnoscia bedzie wymagany dowod zakupu - paragon/f-ra. Dla Regenersisu jest to wystarczajace. W przypadku operatorow moze byc troszke inaczej - w moim przypadku do Regenersisu wysylala Era ktora podpiela pod paczuszke paragon z iSpotu oraz kopie umowy o swiadczeniu uslug telekomunikacyjnych. Dobrze bedzie jak sie dowiesz w konkretnym miejscu. Oszczedzisz sobie nerwow i czasu. Trudno okreslic czy sie kwalifikuje. Przy odrobinie szczescia powinni wymienic. Ale jesli trafisz na nieszczesne zalanie lub podobne fanaberie - zapomnij o wymianie, a takze zapomnij o gwarancji ktora zostanie anulowana.

#569 aqualord

aqualord
  • 3 postów

Napisano 03 marca 2011 - 14:05

Witam, czy to prawda, że po wymianie telefonu na nowy znowu dostaję następne 12 miesięcy gwarancji na niego? Jestem tutaj nowy - proszę bez złośliwych komentarzy

#570 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 marca 2011 - 14:32

Miałem ostatnio przyjemność oddania iPhone 4 na reklamację.
Telefon oddawałem w salonie Ery. Podczas wypisywania "kwitu" poprosiłem Panią aby w uwagach wpisała "Telefon w stanie idealnym".
Po 10 dniach miałem do odbioru nowy i sprawny telefon.
Dodatkowa adnotacja uchroniła mnie przed otrzymaniem zwrotu z uwagą, że telefon był zalany ;)

Aha usterka wyglądała tak: przez cały ekran w pionie świecąca linia na zielono o szerokości 1px

#571 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 03 marca 2011 - 14:55

czy oddając iPhone na gwarancji w Erze, jest większa szansa że dostaniemy zupełnie NOWY, czy że dostaniemy jakieś refurbished? Czy może nasz egzemplarz po prostu rozbierają i naprawiają?

#572 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2011 - 15:53

Jeżeli oddasz do Ery, to zrób to na podstawie Ustawy, a nie gwarancji. Wtedy to Era odpowiada, jako sprzedawca, a nie serwis jako przedstawiciel producenta. Możesz wówczas żądać zupełnie nowego, a nie refurba. Tylko pytanie, czy ktoś się tym przejmie, czy powiedzą jak w pewnym skeczu: Może się odwołać... przez okno... tylko niech uważa, żeby nie wypadł :))) Jeżeli oddasz do Renersis i sam będziesz odbierał, to możesz bezpośrednio objechać na perłowo i ze szlaczkiem paniusię, która będzie ci chciała wcisnąć używany telefon. Taki bezpośredni kontakt czasem bywa zbawienny i działa cuda.

#573 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 03 marca 2011 - 15:53

Refurb.

#574 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 03 marca 2011 - 17:16

czyli lepiej oddawać na gwarancje iPhone jak najpozniej? Wyjechać go do końca, oddać, odebrać nowy-refurbished. Tylko czy taki refurb będzie duży gorszy od nowego,salonowego. Podejrzewam wadliwą baterię w swoim iP a nie chce oddać na gwarancji zeby otrzymać później jakiegoś używanego.

#575 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 03 marca 2011 - 18:12

Pewnie nie uznają Ci czegoś takiego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych