Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2025 odpowiedzi w tym temacie

#526 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 28 listopada 2010 - 16:49

W jakiej postaci to występowało? Podczas rozmowy i nagle miałeś LockScreen?

Trochę optymizmu we mnie wlałeś.


nie tylko podczas rozmowy ale także występowało to przy wybieraniu numeru czy kontaktu

#527 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 28 listopada 2010 - 16:49

Tragedia, ile czekałeś na wymianę?

#528 ravd

ravd
  • 95 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 grudnia 2010 - 16:39

Hej, mam pytanie do osób, które wiedzą jak najlepiej załatwić sprawę wymiany przez Orange iPhone'a 3GS na nowy. Sytuacja wygląda tak: - na poczatku listopada oddałem mojego białego iPhone 3GS do salonu Orange ze względu na pęknięcia przy docku, po 2 tygodniach dostałem odpowiedź, że serwis potwierdza usterkę i telefon został wymieniony na nowy, - od początku w wymienionym telefonie źle działał przycisk Home (niezawsze reagował na wciśnięcie) oraz często gubił zasięg GSM, czasem też WiFi (mam porównanie z iPhonem 2G, który w tych samych miejscach nie ma takich problemów, podobnie wcześniej posiadany egzemplarz 3GS nie gubił zasięgu) - znów oddałem telefon do salonu, wrócił po tygodniu z odpowiedzią serwisu, iż aktualizowano oprogramowanie... Pomijając fakt, że nie wiem jaki wpływ mogłaby mieć aktualizacja oprogramowania na działanie przycisku Home, to oczywiście z zasięgiem też nie ma poprawy. I teraz mam pytanie do osób, które mają jakieś doświadczenie w tej kwestii - w jaki sposób odwołać się od tej decyzji i żądać wymiany na nowy telefon? I czy też w porządku są wymiany telefonów na refurbished jako nowe telefony? Oczywiście najchętniej wymieniłbym na iPhone'a 4, ale w tej chwili zależy mi przede wszystkim na tym, żeby mieć sprawny telefon.

#529 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 10 grudnia 2010 - 17:52

Wymiana jest na refurbished z tego, co kojarzę. Na iPhone 4 nawet bym nie liczył:D Tak, to idziesz sobie po prostu jeszcze raz do salonu Orange, oddajesz telefon i mówisz, że problem nie został usunięty.

#530 kamil94

kamil94
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2010 - 18:29

i jak tam ta sytuacja ze sluchawkami? bo w moich prawa troche trzeszczy i gumki, te ktore są zamiast takich nakladek na kazdej sluchawce, mi sie wytarły i czy to sie kwalifikuje do gwarancji bo w salonie Orange nie wiedza, mogą wysłać ale potrzebuja tez telefon :/


Po znalezieniu chwili wolnego czasu, we wtorek oddałem słuchawki bezpośrednio do regenersis(w erze chciali z telefonem a jakoś mi się nie widzi 2 tygodnie bez iPhone'a) i dzisiaj odebrałem nowe słuchawki.

#531 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 12 grudnia 2010 - 20:09

Wymielili mi, główna przyczyna to nie wyświetlacz, a rozłączanie rozmów.

#532 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2010 - 21:06

Po znalezieniu chwili wolnego czasu, we wtorek oddałem słuchawki bezpośrednio do regenersis(w erze chciali z telefonem a jakoś mi się nie widzi 2 tygodnie bez iPhone'a) i dzisiaj odebrałem nowe słuchawki.


Mi jakimś cudem sie w lewej słuchawce gdy miałem je w kieszeni kabelek tjb. uciął i wisI na nitce... Jest jakaś szansa na wymianę?

#533 kamil94

kamil94
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2010 - 21:22

W sumie to nie wiem, ale warto spróbować. Jak masz telefon kupiony spoza Polski to możesz spróbować poprzez ten program wymiany słuchawek z pilotem ale nie wiem czy z iPkiem 4 przejdzie (oni wysyłają Ci produkt nowy z kopertą zwrotną na stary). Ale i tak jeżeli to nie jest zbyt widoczne powinni uznać.

#534 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudnia 2010 - 21:31

Mi jakimś cudem sie w lewej słuchawce gdy miałem je w kieszeni kabelek tjb. uciął i wisI na nitce... Jest jakaś szansa na wymianę?


Nie ma, jest to uszkodzenie mechaniczne a nie wada ukryta sluchawek.

#535 Baronik

Baronik
  • 395 postów
  • SkądOtwock

Napisano 13 grudnia 2010 - 09:20

Słuchajcie, czy to prawda, że telefony dawane jako "nowe" po zamianie to refurby? Pod koniec listopada oddałem do Ery pierwszego i4, który zdechł po tygodniu od kupna. Z regenersis dostałem niby nowego, ale padł mi po jednym dniu (okresowo zanika kompletnie dźwięk - w słuchawkach, w słuchawce podczas rozmów, na głośniczku), a po numerze seryjnym (zaczyna się cyfrą 5) znalazłem informację, że 5 oznacza refurba. Stan telefonu faktycaznie był jak nowy - folie z przodu i z tyłu, zero śladów używania i jeśli by działał prawidłowo, to totalnie mi zwisa, czy to refurb czy nie. Ale jak kolejna wymiana na "pseudo" nowy będzie równie skuteczna, to czy mogę domagać się wydania naprawdę nowego?

#536 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 13 grudnia 2010 - 13:39

Wiesz co, ja dostałem nowego [34 tydzień] i jest naprawdę idealny, nie wydaje mi się, żeby był to refurb, bo chyba nawet jeszcze nie ma refurbów Czwórki. Serial Number zaczyna się na 7.

#537 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 18 grudnia 2010 - 20:59

czy ktoś z Was próbował prosić o opis stanu telefonu w salonie przed wysłaniem do serwisu ? tzn. że nie jest zalany itd. ?

#538 Jeremiach

Jeremiach
  • 107 postów
  • SkądBieruń aka BiegOOn

Napisano 23 grudnia 2010 - 10:35

Typ: iPhone 4 16GB Black IMEI: ****0055***** Data oddania do naprawy(dd-mm-rrrr): 20-12-2010 Miejsce przyjęcia: SALON ORANGE KATOWICE Ostatnia zmiana statusu urządzenia: 22-12-2010 Status naprawy: Wydany Nr listu przewozowego: 11632826082 Czy ktoś może to rozszyfrować, podobno po nr listu przewozowego można coś "wywróżyć"

#539 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 23 grudnia 2010 - 11:36

DHL?
Śledzenie Przesyłki Krajowej

#540 Jeremiach

Jeremiach
  • 107 postów
  • SkądBieruń aka BiegOOn

Napisano 23 grudnia 2010 - 15:59

Własnie odebrałem nowego iPhone jestem zadowolony ze tak szybko to załatwili.

#541 rafer666

rafer666
  • 187 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 grudnia 2010 - 09:16

W moim przypadku Regenersis też wymienił iP4 na nowy. Pisałem wcześniej o problemie z aparatem (telefon spadł i aparat przestał się otwierać). Jak się okazuje niepotrzebnie puszczałem go przez Erę. Regeneresis szybko odesłał telefon do salonu Ery. Po tygodniu był do odbioru, ale zamiast zadzwonić do mnie na numer kontaktowy, to oni wysyłali sms'y na numer, na który telefon został zakupiony. O Regenersis nie mogę powiedzieć nic złego, ale Era mnie zawiodła. Telefon zamiast u mnie w kieszeni, leżał 2 tygodnie na półce w salonie.

#542 Jeremiach

Jeremiach
  • 107 postów
  • SkądBieruń aka BiegOOn

Napisano 07 stycznia 2011 - 05:46

No to mój telefon znowu idzie dzisiaj do serwisu zobaczymy czy znowu dostanę "nowy".

#543 Mik187

Mik187
  • 60 postów

Napisano 07 stycznia 2011 - 08:17

mam iphona4 dostalem do niego oryginalny bumper apple i jak sie okazuje bumper porysował mi telefon. Po jego zdjeciu z telefonu praktycznie cała metalowa cześć obudowy telefony jest porysowana. Reklamował ktoś juz takie zniszczenie telefonu ?

#544 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 07 stycznia 2011 - 19:46

mam pytanie czy można jakoś sprawdzić czy Regenersis wysyła nowy czy stary telefon ? dosłownie przed chwilą zmienił się status Ostatnia zmiana statusu urządzenia: 07-01-2011 Status naprawy: W trakcie naprawy w centralnym serwisie - Regenersis (WARSAW) Sp. z O. O. Nr listu przewozowego: 11632924918 pojawił się numer listu przewozowego, ale nadal jest napisane że w trakcie naprawy? o co chodzi ?

#545 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2011 - 20:21

mam iphona4 dostalem do niego oryginalny bumper apple i jak sie okazuje bumper porysował mi telefon. Po jego zdjeciu z telefonu praktycznie cała metalowa cześć obudowy telefony jest porysowana. Reklamował ktoś juz takie zniszczenie telefonu ?


Rysy nie podlegaja gwarancji.

#546 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 07 stycznia 2011 - 22:06

oni w regenersis mają automat chyba bo teraz się zmieniło Ostatnia zmiana statusu urządzenia: 07-01-2011 Status naprawy: Wydany Nr listu przewozowego: 11632924918 a nie sądzę żeby ktoś tam siedział teraz teraz mam do Was pytanie czy jeśli się ze mną nie kontaktowali to jest to "nowy"(naprawiony) iPhone czy jest też możliwe że wraca stary ? jak to u Was wyglądało ?

#547 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2011 - 22:51

A po co sie mieli kontaktowac? ALbo stwierdzili ze nie ma wady, albo zrobili restore i wada ustapila, albo dostaniesz refuba i tyle.

#548 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 07 stycznia 2011 - 23:19

A nie wiesz może jak to jest z tymi refurbami i ich zwracaniem ? Mam gwarę do 5 lutego, jeśli przykładowo przyszedłby mi refurb z jakąś wadą i byłoby już po gwarancji to jest "po ptokach" ? Czy na tego refurba jest jakiś okres ochronny? Ktoś gdzieś kiedyś pisał że niby tam przedłużają troszkę gwarancję, ale nie wydawało mi się to pewne źródło. Pozdrawiam i dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że to wymieniony iP, ale cóż pożyjemy zobaczymy. aha p.s. można do nich zadzwonić z zapytaniem czy uznali usterkę czy nie ? czy muszę poczekać na kuriera ?

#549 DrIfTsTyLe

DrIfTsTyLe
  • 1 084 postów
  • SkądPleszew, Poland

Napisano 08 stycznia 2011 - 00:19

mam iphona4 dostalem do niego oryginalny bumper apple i jak sie okazuje bumper porysował mi telefon. Po jego zdjeciu z telefonu praktycznie cała metalowa cześć obudowy telefony jest porysowana. Reklamował ktoś juz takie zniszczenie telefonu ?


Spróbuj kupić specjalny płyn na rysy, powinno sporo pomóc, ale te głębokie pewnie zostaną - (jeśli takie masz)

#550 parada1990

parada1990
  • 35 postów

Napisano 08 stycznia 2011 - 01:10

Witam. Kupiłem ip3g na Allegro. Właściciel miał ip popsul oddał na gwarancje tuż przed jej końcem i wymienili mu na nowa sztukę. Ok 2010 roku. Moje pytanie czy ten 2 ma gwarancje? Bo na fakturze jest napisane ze wymieniony na nowy itp. A chciałbym oddać na gwarancje gdyż,mam peknieta obudowe tylną,ekran w jenym miejscu tjb wychodził przy podswieltleniu," wyświetlacza w nocy z lewej strony, miedzy ramka a wyswietlaczem są szóstki gdzie widać białe podswietlenie. Przyjmą takie coś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych