Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Please log in to reply
2025 replies to this topic

#226 iMarekPL

iMarekPL
  • 2727 posts
  • SkądZduńska Wola

Posted 20 August 2009 - 18:37

Oddaj do salonu Orange. Ewentualnie możesz oddać go prosto do Regenersis w Warszawie. Nie musisz w mieście, w którym był kupiony. Musisz mieć fakturę zakupu. O ile masz zrobiony Jailbreak musisz wyczyścić telefon. Z tego co mi wiadomo mimo iż gwarancja Apple to 1 rok, to Orange zobowiązane jest do serwisowania iPhone przez 2 lata. Ale pewności nie dam.

#227 tyrael

tyrael
  • 18 posts

Posted 20 August 2009 - 21:58

Może to trochę nie na temat ale... Ja mam iPhona z Plus GSM, odkupiłem go od człowieka, który otrzymał go w ramach dopieszczania klientów(nawet kilka osób z tego forum ma podobnie). Mam skan faktury na którym jest sprzedający oraz kupujący, podany model, cena oraz pieczątka od Autoryzowanego Doradcy Handlowego Plus GSM wraz z podpisem. Czy takie dokumenty umożliwiają mi naprawę telefonu? Na stronie wsparcia Apple dowiedziałem się że gwarancja na moje urządzenie obowiązuje bodaj do 2 października. Mam jakieś szanse?

#228 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 posts

Posted 20 August 2009 - 22:24

Witam, dawno mnie nie było w tym temacie ;) widzę, że mi się "upiekło" odnośnie mojego telefonu i zostałem "oszczędzony" przez serwis... od razu mówię, że zakładając ten temat wychwalałem serwis tylko i wyłącznie na swojej płaszczyźnie i nie chciałem oraz nie chcę nikomu nic sugerować odnośnie skorzystania z tego serwisu... chociaż bym chciał to nie mogę mieć zastrzeń do "nowego" telefonu, który dostałem... jedyne co mi się w nim nie podoba to, to, że jest to telefon najprawdopodobniej z odzysku (świadczy o tym końcówka B w info o modelu zamiast PL). Uważam jednak, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca i powinno się coś z tym zrobić, także trzymam kciuki za osoby poszkodowane, żeby wyszły obronną ręką w starciu z serwisem Regenersis... Pozdrawiam i życze wytrwałości w walce...

#229 iMarekPL

iMarekPL
  • 2727 posts
  • SkądZduńska Wola

Posted 21 August 2009 - 08:03

Może to trochę nie na temat ale...
Ja mam iPhona z Plus GSM, odkupiłem go od człowieka, który otrzymał go w ramach dopieszczania klientów(nawet kilka osób z tego forum ma podobnie). Mam skan faktury na którym jest sprzedający oraz kupujący, podany model, cena oraz pieczątka od Autoryzowanego Doradcy Handlowego Plus GSM wraz z podpisem. Czy takie dokumenty umożliwiają mi naprawę telefonu? Na stronie wsparcia Apple dowiedziałem się że gwarancja na moje urządzenie obowiązuje bodaj do 2 października.

Mam jakieś szanse?


Oddajesz telefon przez salon Plus GSM, ewentualnie skontaktuj się z Doradcą Handlowym Plusa, on powinien udzielić Ci więcej informacji.

#230 kuba006

kuba006
  • 632 posts
  • SkądPoznań

Posted 22 August 2009 - 09:47

Dostajesz nowe urządzenie = gwarancja leci od nowa.

I tu sie mylisz kolego. Era, orange czy inny operator na "nowy" telefon, z wymiany gwarancyjnej NIE[przyznaje nowej gwarancji. Gwarancja leci Ci od daty podpisania umowy, do uplyniecie 12miesiecy. Czyli na nowy telefon przysluguje stara gwarancja z pierwszego iPhone. Natomiast jesli zlozysz reklamacje i dostaniesz nowy telefon, a odebranie nowego telefonu zmiesci sie w przedziale trzech miesiecy od zakonczenia gwarancji (w stecz) {czyli np gwarancja konczy Ci sie we wrzesniu a ty dostaniesz nowy telefon w czerwcu/lipcu/sierpniu) to automatycznie wydluza sie ona o 3miesiace i operator i Regenersis cos takiego przyjely. Czyli jesli ktos dostal nowy telefon na 4, 5 czy 6 miesiecy przed zakonczeniem okresu gwarancyjnego, to obowiazuje gwarancja ze starego iPhone.
I nie ma czegos takiego, ze nowy telefon z wymiany gwarancyjnej = nowa gwarancja roczna.


Wiem poniewaz dowiadywalem sie u operatorow, jak i w Regenersis, poniewaz tez dostalem nowy telefon z wymiany gwarancyjnej. A tak w ogole to wymienili mi go za peknieta obudowe, ktorej nie zglaszalem. Zglaszalem: Kurz pod wyswietlaczem, niedzialajaca wibracja, zawieszenia telefonu, niedzialajaca ladowarka, przerywajacy kabel. Dali nowy telefon za pekniecie obudowy, ktorej nie zglaszalem, dali nowy kabel, ale stara ladowarke, ktora nadal nie dziala i nie moge ladowac telefonu normalnie.
Dlatego w czwartek oddawalem sama ladowarke na gwarancje, nie za bardzo chcieli ja przyjac bez telefonu, ale ostatecznie wzieli po tym jak powiedzialem, ze dzwonilem do Regnersis i sie dowiadywalem czy moge wyslac do nich same akcesoria na gwarancje. Pan odnotowal, fakt ze "przemila" Pani konsultantka z RRsis dala mi pozwolenie na odeslanie samych akcesoriow.

#231 kingOFdancefloor

kingOFdancefloor
  • 31 posts
  • SkądWarsaw

Posted 22 August 2009 - 10:52

A mi nie wymienili obudowy ( była pęknięta). Odrzucili gwarancje i pani "przemiła" konsultantka RRsis powiedziała że na pęknięte obudowy nie przysługuje gwarancja. Zdenerwowałem się okrutnie. Czy ktoś zna solidny, szybki i w miarę tani serwis niedaleko centrum ?

#232 kuba006

kuba006
  • 632 posts
  • SkądPoznań

Posted 22 August 2009 - 13:51

Widzisz, a ja zadzwonilem jak juz moj tel byl w RRsis i "przemila" Pani powiedziala, ze peknieta obudowa jest podstawa do starania sie o nowy telefon.

#233 jardins

jardins
  • 160 posts

Posted 22 August 2009 - 14:08

Proponuje wypisywać imiona ludzi, z którymi rozmawiacie :)

#234 kingOFdancefloor

kingOFdancefloor
  • 31 posts
  • SkądWarsaw

Posted 22 August 2009 - 14:25

ehh... już nie mam nerwów do nich, niech przyjdzie tylko moje jabłuszko to sam się nim zaopiekuje, ale przykro się zawiodłem na RRsis. Po co gwarancja jak i tak jej nie uznają ? Ponawiam pytanie: Zna ktoś solidny i szybki serwis iphone-a (muszę w końcu wymienić tą obudowę)

#235 kuba006

kuba006
  • 632 posts
  • SkądPoznań

Posted 22 August 2009 - 15:35

PDAservis. Oni maja chyba konto na myapple.pl. Z tego co slyszalem, to zajmoja sie tez iPhone i nie maja takich cen z kosmosu. Slyszalem wiele cieplych slow na temat tego serwisu.

#236 Mikax

Mikax
  • 52 posts

Posted 23 August 2009 - 08:44

Witam! Przejrzałem ten i inne wątki odnośnie gwarancji na iPhone i co niektórzy piszą, że od razu dostali nowe telefony bez jakikolwiek problemów a z nowszych postów wynika, że większość ma już problem "z zalanym w trupa telefonem". Czy oddając iPhone na gwarancji teraz mam szanse na naprawę/wymianę czy dostanę pisemko: telefonik zalany?

#237 kuba006

kuba006
  • 632 posts
  • SkądPoznań

Posted 23 August 2009 - 10:03

Wydaje mi sie, ze to zalezy od serwisanta. Jesli bedziesz mial szczescie, to Ci naprawia lub wymienia na nowy, jesli nie, to oddadza Ci stary w takim stanie jak oddales, lub jeszcze bardziej uszkodzony.

#238 Mikax

Mikax
  • 52 posts

Posted 23 August 2009 - 10:06

To teraz zostało mi czekanie na sms od Ery aby odebrać telefon... Oddałem z kilku powodów min hot pixel na wyświetalczu....

#239 kingOFdancefloor

kingOFdancefloor
  • 31 posts
  • SkądWarsaw

Posted 23 August 2009 - 11:39

Powiedzcie czy jak dostane uszkodzony bardziej niż był telefon z serwisu to od kogo lepiej domagać się odszkodowania? Orange czy RRsis ? Bo trochę ciśnienie mi się podniosło jak zobaczyłem wpis wyżej że mogą oddać bardziej uszkodzony niż był. U mnie po za lekkim pęknięciem wszystko było w 100% sprawne. PS. Co do tego serwisu PDA, to mogę zapłacić "do ręki" im za naprawę bo jak czytałem na stronie to serwis w Warszawie każe przelewać pieniądze na konto w siedziby w Płońsku.

#240 dliwski

dliwski


  • 15306 posts
  • SkądWarszawa

Posted 23 August 2009 - 11:41

Nawet jak wróci uszkodzony to nic im nie udowodnisz - tak samo jak ja nie jestem w stanie udowodnić, że mój nie był zalany i dalej NIE JEST.

#241 mAsHER

mAsHER
  • 210 posts
  • SkądBytom

Posted 23 August 2009 - 18:01

Przepraszam jesli odpowiedz juz byla ale troche mi sie spieszy , czy jezeli kupuje telefon na allegro, nowy w foli , nie aktywowany , z ery bez simlocka , dostaje do niego fakture zakupu i jezeli na fakturze jest inna osoba to czy ja moge normalnie oddac telefon na gwarancje ? czy musze odeslac lub fatygowac ta osobe od ktorej kupilem telefon aby ona oddala go do reklamacji.

#242 iMarekPL

iMarekPL
  • 2727 posts
  • SkądZduńska Wola

Posted 23 August 2009 - 18:17

Przepraszam jesli odpowiedz juz byla ale troche mi sie spieszy , czy jezeli kupuje telefon na allegro, nowy w foli , nie aktywowany , z ery bez simlocka , dostaje do niego fakture zakupu i jezeli na fakturze jest inna osoba to czy ja moge normalnie oddac telefon na gwarancje ? czy musze odeslac lub fatygowac ta osobe od ktorej kupilem telefon aby ona oddala go do reklamacji.


Możesz. Tzn. są przypadki, że w salonie pytają o umowę kupna-sprzedaży lub chcą aby zgłosiła się osoba z faktury, ale wtedy wystarczy tylko przejść się do innego salonu lub z nimi podyskutować. :)

Ogólnie nie powinno być problemu, że faktura nie jest na Ciebie.

Pozdrawiam.

#243 mAsHER

mAsHER
  • 210 posts
  • SkądBytom

Posted 23 August 2009 - 18:24

dzieki za odpowiedz :)

---- Dodano 23-08-2009 o godzinie 21:21 ----

Możesz. Tzn. są przypadki, że w salonie pytają o umowę kupna-sprzedaży lub chcą aby zgłosiła się osoba z faktury, ale wtedy wystarczy tylko przejść się do innego salonu lub z nimi podyskutować. :)

Ogólnie nie powinno być problemu, że faktura nie jest na Ciebie.

Pozdrawiam.


A skad moge wziasc Umowe Kupna-Sprzedazy ? Jakis wzor ?

#244 kingOFdancefloor

kingOFdancefloor
  • 31 posts
  • SkądWarsaw

Posted 23 August 2009 - 20:28

dzieki za odpowiedz :)

---- Dodano 23-08-2009 o godzinie 21:21 ----


A skad moge wziasc Umowe Kupna-Sprzedazy ? Jakis wzor ?


Od sprzedającego.

#245 premierwaldek

premierwaldek
  • 153 posts

Posted 23 August 2009 - 20:30

nie ma po co :) najlepiej wezwa kuriera dhl i bezposrednio do regenersis. a tam jest potrzebna tylko kopia faktury zakupu

#246 mnikus

mnikus
  • 87 posts

Posted 24 August 2009 - 12:05

siwtetni minal ponad tydzien a w regenersis na www napisane ze telefon dopiero odebrali 21 ;P i jest naprawa.. i pewnie bedize naprawa tydzien trwala teraz:P ma ktos jakis inny numer tam? nie moge sie dodzwonic..

#247 mAsHER

mAsHER
  • 210 posts
  • SkądBytom

Posted 24 August 2009 - 13:49

hmm a moze przed kupnem telefonu z allegro sporzadzic Umowe Kupna Telefonu pomiedzy mna a sprzedawca z allegro zeby pozniej sie nie czepiali w salonie czemu na fakturze jest inna osoba ?

#248 makanes

makanes
  • 32 posts

Posted 24 August 2009 - 15:09

Naprawiający Apple iPhone 3G w Regenersis, nie ma nowych 3G na wymianę, a nie naprawiają tylko wymieniają je na nowe.. więc troszkę sobie poczekamy...

#249 mnikus

mnikus
  • 87 posts

Posted 24 August 2009 - 16:20

makanes a nie wiesz czy maja na stanie 3gs?

#250 makanes

makanes
  • 32 posts

Posted 24 August 2009 - 18:10

z 3gs podobno nie ma problemu




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users