Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MPlayer OSX Extended


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 17:15

I teraz dopiero wszystko jasne, było trzeba tak od razu. Na początek to załóż nowe konto użytkownika i sprawdź na nim, albo usuń wszystko co znajdziesz odnoście mplayera w katalogu ~/Library na swoim aktualnym koncie. Ewentualnie możesz jeszcze uruchomić program Konsola.app i tam poszukać w logach przyczyny. Jeszcze podaj jaki system masz i czy najnowszą wersję Mplayera masz. A inny program to spróbuj VLC, ja tego używam, a mplayera to tylko do rmvb ewentualnie. Jest jeszcze Pymplayer, Movist i paczka kodeków Perian dla QuickTime. Do wyboru do koloru.

#27 wolfek

wolfek
  • 30 postów
  • SkądBukowina Tatrzańska

Napisano 12 marca 2010 - 19:12

Wersja systemu: Mac OS X 10.5.8 (9L31a) Wersja jądra systemu: Darwin 9.8.0 hmm ten folder jest ukryty z tego co widze i nie wiem za bardzo jak do niego zajrzeć,tak samo z konsolą, az tak zaawansowany nie jestem, spróbuje na tych pozostałych programach odpalić filmik jakiś i dam znac, dzieki za pomoc, moze sie uda

#28 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 19:16

To jest katalog o nazwie Biblioteki jeśli masz system po polsku w Twoim katalogu domowym. A znaczek ~ (tylda) oznacza Twój katalog domowy w systemach Uniksowych i dlatego tak to zaznaczyłem. Na pewno nie jest ukryty, chyba że sam go ukryłeś.

Polecam ci VLC, zamiast Mplayera.

#29 wolfek

wolfek
  • 30 postów
  • SkądBukowina Tatrzańska

Napisano 12 marca 2010 - 19:47

Na nowym koncie dziala ale sciagam VLC, a z innej beczki jesli moge sie jeszcze czegos dowiedziec, w programie ftp (filezilla szukalem przez niego library) sciazka do mojego dysku jest / a do drugiej partycji jaka będzie bo nie moge do tego dojsc?

#30 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 20:04

Przez ftp to możesz nie mieć dostępu, nie mam pojęcia jak sobie tam ustawiłeś ftp, usiądź przy tym macbooku i tam szukaj. Partycje? jakie partycje? Domyślnie jest jedna partycja, a jak sobie to jakoś inaczej podzielisz to już sam wiesz jak masz.

Szukaj /Users/Twoja_nazwa_uzytkownika/Library i o ten katalog chodzi, gdzie to masz na jakiej partycji to ja nie mam zielonego pojęcia.

I nie chodzi o /Library albo o /System/Library tylko o to Library (Bibloteka) w Twoim katalogu domowym.

#31 paczor@expatpol.c

paczor@expatpol.c
  • 69 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 12 marca 2010 - 20:50

Ale stary ser wygrzebałeś. A ja nie polecam tej wersji tylko starego MPlayer OSX Version 1.0 rc2. Dlaczego? A porównaj jak oba się uruchamiają, spróbuj poodtwarzać różne rodzaje plików a sam się przekonasz. Jest wersja MPlayer dobra jak ta stara z obsługą pilota ale niestety zagubiłem do niej link i płaczę. Może ktoś zna? Siła MPlayera jest tak naprawdę w jego opcjach, których swobodnie używać w GUI się nie da.

#32 wolfek

wolfek
  • 30 postów
  • SkądBukowina Tatrzańska

Napisano 13 marca 2010 - 09:36

VLC zrobił czego nie mógł mplayer, Dzieki za rady

#33 kis9011

kis9011
  • 93 postów

Napisano 30 maja 2010 - 00:01

WItam, mam pytanie, wie ktoś może jak obniżyć napisy w filmie aby znajdowały się na czarnym tle a nie w kadrze filmu? Pozdrawiam

#34 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 30 maja 2010 - 01:46

Musisz najpierw dodac czarny pas pod filmem (parametr -expand) a potem umiescic tam napisy (-subpos). Generalnie tu masz dokumentacje: http://www.mplayerhq...n/mplayer.1.txt

#35 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2010 - 02:19

Jak kiedyś uzywałem mplayera, samo -expand z odpwiednimi cyferkami wystarczyło, -subpos nie jest potrzebne.

#36 kis9011

kis9011
  • 93 postów

Napisano 30 maja 2010 - 09:39

ale możecie ogólnie powiedzieć, gdzie to się robi, niestety jestem kompletnie zielony jeżeli o jakąś interwencje w i wpisywanie coś do mplayera ;/ Proszę o pomoc

#37 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 maja 2010 - 10:22

Nie używam, ale bym spróbował tutaj (screenshot)

#38 kis9011

kis9011
  • 93 postów

Napisano 30 maja 2010 - 10:40

ja mam nowsza wersje i troszeczke inaczej to wygląda, ale gdy w analogiczny sposób wpisuje jakąkolwiek funkcje program się wyłącza i nie da się włączyć, trzeba wyłączyć funkcje.

#39 pabloscotty

pabloscotty
  • 109 postów

Napisano 30 maja 2010 - 11:26

dla wszystkich, którym się wiesza przy "check for updates"

polecam wersje rev14-test2 (1402), ponieważ rev13 może się wieszać przy "check for updates". rev14-test2 (1402) - działa stabilnie :)

MPlayer OSX Extended Download - Softpedia

#40 kis9011

kis9011
  • 93 postów

Napisano 30 maja 2010 - 11:50

dziekujemy, ale nie wystepuje u Was błąd po wpisaniu np. komendy: -subpos <70>, u mnie żaden film sie nie da otworzyć....

#41 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 31 maja 2010 - 00:16

Sorry, moze to zabrzmi idiotycznie, ale wpisujesz ta komende razem z nawiasami <>? ;)

#42 kis9011

kis9011
  • 93 postów

Napisano 31 maja 2010 - 10:13

próbowałem tak i tak i nic... nie wiem dlaczego próbowałem także -expand ale niestety ...

#43 gurumeditation

gurumeditation
  • 161 postów

Napisano 22 września 2010 - 23:25

mam pytanie co do odtwarzania filmow: mianowicie jak mam wylaczony mlayer osx ex to jak najade na ikonke filmu program sie pieknie otwiera i wlacza sie film. natomiast jak juz mam program otwarty w docku i znow najade na ikonke filmu owszem podskoczy tak jakby sie chcial wlaczyc ale nic sie nie dzieje???? jak wlaczyc film jak juz program jest uruchiomony?

#44 pabloscotty

pabloscotty
  • 109 postów

Napisano 23 września 2010 - 08:10

przyznam szczerze, że nic nie zrozumiałem :( - może jaśniej

#45 gurumeditation

gurumeditation
  • 161 postów

Napisano 23 września 2010 - 09:43

przyznam szczerze, że nic nie zrozumiałem :( - może jaśniej


:) od początku - zainstalowałem program MPlayer OSX Extended rev13 (1310) i widać ze błędów chyba żadnych nie ma - raczej cos w opcjach jest zle ustawione...
W każdym razie jest tak: w katalogu filmy mam szereg filmów:). Gdy program jest wyłączony i najadę na jeden z filmów i nacisnę na niego - ikonka się rozbłyśnie i film się włączy. /ok normalka/, ale jeśli wyłączę film i będę chciał włączyć następny mplayer nie zareaguje niczym poza rozbłyśnięciem ikonki. mogę go juz w tym programie włączyć tylko za pomocą belki u góry i polecenia file, new player. Przeciez to bez sensu - kazdy inny odtw np qt gdy najedziemy na ikone filmu wlaczy go, najedziemy następna zmieni na kolejny film. ufff pytanie co mam zle ustawione ze mimo ze program jest w tle film nie jest odtwarzany....

nie wiem jak mam to opisac jasniej:(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych