Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MPlayer OSX Extended


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blotniaks

Blotniaks
  • 98 postów

Napisano 04 marca 2009 - 23:35

Witam w dniu dzisiejszym szperajac i szukajac ciekawych programow na versiontracker natknalem sie na ten program MPlayer OSX Extended rev8 software download - Mac OS X - VersionTracker

Jest to nowa wersja gui do mplayera ktore daje nam dostep do wielu opcji odtwarzacza z poziomu graficznych preferencji uzytkownika. Do tego caly program oparty jest na wersji mplayera z 9 stycznia, a wiec jestesmy na czasie;)!. Program dziala bardzo fajnie, Moim zdaniem znaczaco lepiej niz vlc i pym player. Bezproblemowo moge obejrzec pliki rmvb (nie pamietam czy swego czasu instalowalem kodeki rmv w systemie,,).
Polskie napisy sa wczytywane automatycznie, mozna ustawic ich parametry takie jak czcionka, wielkosc napisow, ich kodowanie. Interfejs Mp jest w jezyku angielskim (jakis chetny na tlumaczenie :)? )

MPlayer OSX Extended dziala z nastepujacymi wersjami systemu:
Mac OS X 10.5 Intel
Mac OS X 10.5 PPC
Mac OS X 10.4 Intel
Mac OS X 10.4 PPC

Umieszczam kilka przykladowych zrzutow ekranu:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zajetosc procesora i pamieci przy odtwarzaniu 600 mb pliku rmvb:
Dołączona grafika

Serdecznie polecam i zapraszam do dyskusji o programie.

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 marca 2009 - 23:51

Ściągnąłem i działa, przetestuje jutro dzięki za cynk. Bo jak na razie to jade na VLC.

#3 radeg

radeg
  • 470 postów
  • SkądFG/ZS

Napisano 04 marca 2009 - 23:58

program jest genialny, idealnie otwiera napisy korzystając z czcionek zainstalowanych w systemie, odtwarza chyba większość formatów wideo, mało siedzi na pamięci i łatwy w obsłudze. Wersja 8 posiada okienko przewijania (wiem inne programy też to mają) ale odkąd używam (czyli rev6) jest niezastąpiony, jeden z programów, bez którego nie wyobrażam sobie codziennej pracy. Automatycznie wykrywa kodowanie napisów na podstawie zaznaczonego języka w preferencjach. Brakuje mi typowego przesuwania napisów na "gorąco" ale Jubler wtedy spełnia swoje zadanie i wszystko śmiga jak nic. Polecałem go już nie raz na forum i będę go polecał dalej, bo się rozwija i śmiga jak marzenie.

#4 Blotniaks

Blotniaks
  • 98 postów

Napisano 05 marca 2009 - 12:50

Racja mozliwosc swobodnego operowania na napisach (wielkosc polozenie, itp) to cos czego mi rowniez obecnie w Mplayerze brakuje :) Wielkim plusem moim zdaniem jest jednak obsluga Apple Remote, a wiec pilot dziala :D

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 marca 2009 - 14:20

ten program w wersji podstawowej jest dla mnie lepszy niż VLC - szczególnie przez edycję wyglądu napisów

#6 LittlePussy

LittlePussy
  • 2 postów

Napisano 13 marca 2009 - 21:45

mam problem z tym odtwarzaczem ściągnęłam z podanego linka instalkę, otwieram plik, klikam dwa razy żeby zainstalować na ikonke mplayera i nic sie nie dzieje? mozecie jakoś pomóc, bo chce se w końcu bez żadnych problemów filmy pooglądać ;/

#7 Blotniaks

Blotniaks
  • 98 postów

Napisano 17 marca 2009 - 11:44

Musisz skopiowac ikonke programu do ktalogu aplikacje. Wszystko powinno dzialac prawidlowo

#8 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 17 marca 2009 - 13:42

no proszę, właśnie dla takich postów warto korzystać z forum MyApple.pl - dziękuję bardzo : ) Do tej pory używałem VLC, którego lubię, ale który nie daje możliwości zmiany wielkości czcionki, a oglądając film na iMaku 24" ze sporej odległości i z niemałą wadą wzroku, jest to spore utrudnienie. Dzięki raz jeszcze, Blotniaks

#9 A.Grabowski

A.Grabowski
  • 37 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 marca 2009 - 17:39

Licze, ze w kolejnych wersjach gui i kompilacjach Mplayera bedzie mozliwosc jeszcze swobodniejszego manipulowania napisami (pozycja i szybka zmiana wielkosci). W sferze marzen pozostaje integracja z Qnapi, aby miec wszystkie przydatne opcje w jednym programie. Jezeli to dodadza mplayer stanie sie dla mnie idealnym odtwarzaczem filmow.

#10 miszczu15

miszczu15
  • 2 postów

Napisano 17 marca 2009 - 18:09

Wielkie dzięki za polecenie programu. Dla nowego użytkownika jest świetny. Łatwość obsługi, szybkie działanie, wsparcie dla większości formatów i na reszcie nie mam problemów z napisami. Dzięki!

#11 abbad0n

abbad0n
  • 18 postów

Napisano 23 marca 2009 - 13:46

piersza klasa

#12 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 marca 2009 - 15:34

Jak mam podłączony TV przez DVI to fullscreen się*otwiera na domyślnym monitorze.. nie widzę w opcjach opcji zmiany. Da się jakoś może? Bo jak nie to lipa :-P

---- Dodano 23-03-2009 o godzinie 15:36 ----
Ok, znalazłem :-)

---- Dodano 23-03-2009 o godzinie 15:37 ----
Na głównym znika pasek, OSD się nie pokazuje... lipne póki co... Potem zobaczę jak wygląda sprawa z napisami bo póki co jest strasznie niewygodny ;]

#13 Marucins

Marucins
  • 861 postów

Napisano 26 marca 2009 - 15:45

VLC jako domyślny odtwarzacz ale RMVB nie odtworzy za to RealOne (RealPlayer) to jedne wielkie nieporozumienie) Sprawdźmy na co stać ta wersję rozszerzoną.

#14 ryjciu

ryjciu
  • 2 postów

Napisano 02 kwietnia 2009 - 17:31

Wreszcie mi dziala wszystko tak jak powinno!!! MPlayer Extended wymiata! Warto tylko dodac, ze napisy musza byc zgodne z nazwa pliku filmowego. Aktualnie jestem na etapie testow z plikami rmvb

#15 tinto_brass

tinto_brass
  • 105 postów

Napisano 02 kwietnia 2009 - 17:39

a ja chcialem dodac ze z ta wersja dziala pilot do imaca :) tzn pauza/play, przewijanie szybkie, czyli cos co bylo w vlc a w mplayer nie :)

#16 mpawel

mpawel
  • 78 postów

Napisano 02 kwietnia 2009 - 21:50

plus jeszcze pliki wmv :)

#17 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 kwietnia 2009 - 14:21

Świetny odtwarzacz... Zminimalizował myślę, że w najbardziej możliwy sposób ilość różnych odtwarzaczy do danych formatów... Jest intuicyjnie prosty w obsłudze. Blotniaks - wielki szacun dla Ciebie za temat.

#18 rafalmacbook

rafalmacbook
  • 204 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 04 kwietnia 2009 - 19:43

Mi przycina obraz lekko - pojawiają się kreski czego nie było nigdy wcześniej - tylko na tym wydaniu. Zwykły Mplayer działa bez zarzutu. Najbardziej jest to widoczne zaraz przez kilka sekund po zrobieniu fullscreena, pojawieniu się menu na fullscreenie w trakcie oglądania lub przy próbie przewinięcia. Dla mnie dyskwalifikuje to wydanie zupełnie. Zostaję przy starym Mplayerze ;)

#19 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 04 kwietnia 2009 - 20:55

Osd mogłoby trochę krócej się wyświetlać.

#20 Owczar.zdw

Owczar.zdw
  • 19 postów

Napisano 14 lutego 2010 - 01:55

Witam Jestem świerzy jeśli chodzi o maka, w jaki sposób można ustawić mplayer extended jako domyślny odtwarzacz filmów? Quicktime player włącza się sam... :/

#21 wolfek

wolfek
  • 30 postów
  • SkądBukowina Tatrzańska

Napisano 12 marca 2010 - 09:31

Nie dziala Witam, mi ten program dziwnie się zachowuje po kliknięciu na sciagnieta instalke wyskakuje Move to aplication folder, po kliknieciu pojawia sie komunikat "Could not move to Applications folder" potem "ok" poczym zapytanie "czeck up updates automatically i cokolwiek nie wcisne wlacza sie na moment i "Mplayer nieoczekiwanie zakonczyl prace", co to moze byc i czy jest jakis inny program do filmow divx z codekami i napisami? bede wdzieczny za odpowiedz

#22 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 12:02

@up O co dokładnie chodzi? Ściągnięty program "MPlayer OSX Extended.app" przenosisz do /Applications (Programy w finderze) i stamtąd go uruchamiasz. Jakie klikanie jakie move, jaśniej proszę.

#23 wolfek

wolfek
  • 30 postów
  • SkądBukowina Tatrzańska

Napisano 12 marca 2010 - 16:43

oke, zrobilem tak, uruchamia i wylacza odrazu, jakis błąd

#24 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 16:56

Jakiś błąd wyskakuje? Jak tak to jaki?

#25 wolfek

wolfek
  • 30 postów
  • SkądBukowina Tatrzańska

Napisano 12 marca 2010 - 17:08

program osx extended nieoczekiwanie zakonczyl prace no i jest raport, nic poza tym, moge skopiowac raport do wyslania do apple ale nie wiem czy to cos pomoze, czasem tlen sie tez tak wylacza




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych