Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iLife 09 up-to-date ... paranoja!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#26 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 27 lutego 2009 - 13:22

Powiedzcie mi proszę, jak ma wyglądać taki "handlowy numer części produktu". W iSpocie w Katowicach niestety nie potrafią udzielić rzetelnej informacji mimo, że to sprzedają.

Czy to jest numer dla Macbooka Pro - MB470PL/A ?


Tak numer handlowy sprzętu to jest to co podałeś.
Na fakturach z iSpot jest zawsze widoczny, wystarczy zrobić kopię faktury i razem z formularzem wysłać :)

#27 Gramaton

Gramaton
  • 98 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 28 lutego 2009 - 11:11

Tak numer handlowy sprzętu to jest to co podałeś.
Na fakturach z iSpot jest zawsze widoczny, wystarczy zrobić kopię faktury i razem z formularzem wysłać :)


Tak też zrobiłem. Dzięki Qper. Dziwi mnie jedynie, że sprzedawca iSpot, który mi sprzedawał Macbooka Pro nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mało tego, nie znają procedury aktualizacji. W końcu sprzedają ten nietani sprzęt i głoszą, że się*w tym specjalizują a kiedy klient przychodzi po pomoc w tak banalnej sprawie rozkładają ręce.

#28 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 28 lutego 2009 - 22:23

Tak też zrobiłem. Dzięki Qper. Dziwi mnie jedynie, że sprzedawca iSpot, który mi sprzedawał Macbooka Pro nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mało tego, nie znają procedury aktualizacji. W końcu sprzedają ten nietani sprzęt i głoszą, że się*w tym specjalizują a kiedy klient przychodzi po pomoc w tak banalnej sprawie rozkładają ręce.


Nie chce ich bronić, też jestem z okolic Katowic i znam ten iSpot. Ostatnio kupowałem iMaca aż 2 pracowników mi wspominali o aktualizacji :) polecam taka mila Pania Wiktorie. Ona sie dobrze zna i wszystko ci wytłumaczy :) może wyjątkowo zle trafiłeś ...

Pozdrawiam

#29 Gramaton

Gramaton
  • 98 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 01 marca 2009 - 10:14

Nie chce ich bronić, też jestem z okolic Katowic i znam ten iSpot. Ostatnio kupowałem iMaca aż 2 pracowników mi wspominali o aktualizacji :) polecam taka mila Pania Wiktorie. Ona sie dobrze zna i wszystko ci wytłumaczy :) może wyjątkowo zle trafiłeś ...

Pozdrawiam


Możliwe ... Może za mało u nich wydałem. Ale jako, że pracuję*w handlu i usługach i wiem jak powinna wyglądać obsługa klienta postrzegam to wszystko w nieco inny sposób. O aktualizację sam zapytałem kilka dni później - nikt mnie o tym przy zakupie nie poinformował. Natomiast na pytanie odnośnie dysku 7200 RPM stanowczo mi odradzili bo Macbook Pro podobno się będzie grzał i hałasował. Jak założyłem dysk to nie czuję żadnej różnicy. Pracuje tak samo długo na baterii, nie wydziela więcej ciepła no może przy mocniejszym wymacaniu obudowy czuć, że dysk kręci się*szybciej ale żadna ze wspomnianych przez nich rzeczy nie ma miejsca. A Macbook Pro chodzi dużo szybciej teraz. Czy to też nie objaw braku profesjonalizmu ? hmm ...

#30 Demi

Demi
  • 15 postów

Napisano 02 marca 2009 - 19:33

nejlepiej załatwić to na angielskiej stronie i problem z głowy

#31 terry

terry
  • 83 postów
  • SkądCk

Napisano 03 marca 2009 - 12:54

Witam, wysłałem zgłoszenie dotyczące aktualizacji iLife na MacBooka i czekam na przesyłkę. Chciałbym go jednak zainstalować na innym kompie na MBPro, czyli na innym niż w zgłoszeniu. Jak myślicie uda się to zrobić czy lepiej nie mieszać. Nie jest to chyba nic złego bo sztuka jest sztuka :)

#32 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 03 marca 2009 - 15:24

Witam,
wysłałem zgłoszenie dotyczące aktualizacji iLife na MacBooka i czekam na przesyłkę. Chciałbym go jednak zainstalować na innym kompie na MBPro, czyli na innym niż w zgłoszeniu. Jak myślicie uda się to zrobić czy lepiej nie mieszać. Nie jest to chyba nic złego bo sztuka jest sztuka :)


Z tego co się orientuje to nie możesz tak zrobić - jeżeli chodzi oczywiście o licencję.
Licencja na aktualizację jest przypisana na komputer do którego została zamówiona (Faktura VAT), natomiast nie do dowolnego Maca jakiego posiadasz.

Z technicznego punku widzenia nie powinno być problemu z instalacją.

#33 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 03 marca 2009 - 19:18

Witam, a ja mam nastepujący problem 1, Wypełniłęm wniosek na paypal i już tydzień czekam na zatwierdzenie go (ciągle jest pending) a co żeście włożyli do listu?? Bo z tego co zrozumiałem to -fakture zakupu maca -po wypelnieniu kartka z kodem referencyjnym i - chyba pokwitowanie z paypala tak czy nie?? bo nie czaje kiedy oni wam kase z paypala zabrali przed czy jak otrzymali list?? prosze o pomoc bo juz sie w tym pogubilem

#34 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 03 marca 2009 - 20:10

Witam, a ja mam nastepujący problem
1, Wypełniłęm wniosek na paypal i już tydzień czekam na zatwierdzenie go (ciągle jest pending)
a co żeście włożyli do listu??
Bo z tego co zrozumiałem to
-fakture zakupu maca
-po wypelnieniu kartka z kodem referencyjnym i
- chyba pokwitowanie z paypala tak czy nie?? bo nie czaje
kiedy oni wam kase z paypala zabrali przed czy jak otrzymali list??
prosze o pomoc bo juz sie w tym pogubilem


Wysyłasz Fakturę na której ma być model mac-a
Potem dokonujesz procesu z Paypal-em
podajesz kartę itp.
potem zablokują ci środki i pobiorą w momencie wysłania aktualizacji
potem podaniu wszystkich danych na paypal drukujesz potwierdzenie z numerem zamówienia i innymi danymi oraz załączasz do kopii faktury i wysyłasz do appla

Adres na który masz wysłać podany jest na potwierdzeniu z palpay

#35 brumek

brumek
  • 82 postów

Napisano 03 marca 2009 - 23:56

No nie wiem, Qper. Ja zrobiłam i wysłałam wszystko na raz, w jednej kopercie: wydrukowany wypełniony formularz ze strony Apple + kopia faktury za Maczka (razem z tym nr. handlowym) + potwierdzenie z paypal (na potwierdzeniu cały czas było napisane, że jest w trakcie realizacji a nie zakończone, ale nie czekałam na to aż się zakończy. Ważny jest chyba ten numer referencyjny, który się wyświetla na górze potwierdzenia). I już ;)

#36 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 04 marca 2009 - 07:00

Dzieki za pomoc qper i brumek. aLE byłem głupi. Dobrze że jest takie forum. Dzieki jeszcze raz serdecznie ps; ile dni po wysłaniu listu apple dostarczyło wam ilife??

#37 miner

miner
  • 18 postów

Napisano 05 marca 2009 - 19:04

Czy ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób dociera aktualizacja iLife 09? Poczta? Kurier? Polecony? Zwykły?

#38 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 08 marca 2009 - 09:40

Czy ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób dociera aktualizacja iLife 09? Poczta? Kurier? Polecony? Zwykły?


Nie wiem jak to sie ma do tego,ale jak kiedys od SAD-U czekalem na aktualizajce do Leoparda,to z tego co pamietam przyszla kurierem.

#39 cymciak

cymciak
  • 18 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 marca 2009 - 14:55

AIR mail - coś a'la polecony Poczty Polskiej, paczkę dostarcza Poczta Polska. Koperta bąbelkowa a wewnątrz płyta w kopercie.

#40 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 11 marca 2009 - 13:44

Ja już aktualizację otrzymałem :)

#41 miner

miner
  • 18 postów

Napisano 11 marca 2009 - 22:17

Ja też, dzisiaj. Zamówione (wysłane papiery): 23.02.2009, po czterech dniach skasowali 10$ z karty, 11.03.2009 - mam płytkę w domu. Chyba nie najgorszy wynik...

#42 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 16 marca 2009 - 15:47

A do mnie nie moze dojsc przez miesiac. I co najgorsze nie wiem gdzie szukac bo dzwoniac do Apple nie mozna sie niczego dowiedzec bo nie moga zobaczyc czy wyslali czy nie - beznadzieja.

#43 terry

terry
  • 83 postów
  • SkądCk

Napisano 16 marca 2009 - 16:04

No to mam mały problem, dostałem właśnie maila: ''Dziękujemy za Pana/Pani ostatni wniosek dotyczący programu aktualizacji sprzętowej iLife '09 Hardware Up-to-Date Program. Z przykrością informujemy, że nie możemy spełnić Pana/Pani prośby z następujących przyczyn: # Klient otrzymywał upomnienia dotyczące zapłaty. Jeśli płatność nie została wykonana w określonym czasie, limit czasu upłynął. Zgodnie z zasadami i warunkami programu jesteśmy zobowiązani do anulowania Pana/Pani zamówienia.'' Płatności dokonałem PayPalem i wisi ona jako oczekująca :) Macie jakieś pomysły co z tym dalej zrobic?

#44 brumek

brumek
  • 82 postów

Napisano 16 marca 2009 - 23:52

Ja nie pomogę... Za to pochwalę się, że do mnie koperta z 09 doszła dzisiaj :) Normalną pocztą, w skrzynce czekała :)

#45 Marek - MvX

Marek - MvX
  • 49 postów
  • Skądplanet house

Napisano 26 marca 2009 - 12:45

i ja dziś wypełniłem formularz zgłoszeniowy
bez problemu zapłaciłem pay palem
i po kilku min. na maila przyszła odpowiedź


Szanowny Kliencie

Pana/Pani wniosek został przyjęty i aktualnie trwa jego przetwarzanie.

Numer referencyjny: xxxxxxxxxx

Prosimy o przysłanie wydrukowanej kopii formularza wniosku oraz wszystkich innych wymaganych
dokumentów na poniższy adres:

Apple Upgrade Centre
PO Box 33,
Ross-on-Wye,
HR9 7WA,
Wielka Brytania

Jeśli podczas wysyłania wniosku nie wydrukowano jego kopii, wówczas w celu ponownego
wyświetlenia wniosku należy odwiedzić stronę:

http://input.media.e...pl&p=ilife09utd


Apple Upgrade Centre



#46 terry

terry
  • 83 postów
  • SkądCk

Napisano 29 marca 2009 - 11:59

Do kiedy można zrobić aktualizacje? Na tej stronce juz nie widze tej możliwości :(

#47 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 marca 2009 - 13:22

z tego co pamietam program konczy sie 28 (dzis juz na stronie apple nie widze mozliwosci zlozenia wniosku) marca a papiery mozna wyslac do 4 kwietnia (data stempla sie liczy). ja zamowienie zlozylem 20 marca, papiery tez wtedy wyslalem i do tej pory nic nie mam. nie zablokowali mi kasy na karcie, nie dostalem tez info jak kolego gdzies wyzej, ze nie zaplacilem... czekam wiec. denerwujace jest to, ze dali mi nr zamowienia nie dajac jednoczesnie mozliwosci sledzenie statusu zlecenie... to takie nie Apple...

#48 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 marca 2009 - 15:01

dzis, po 11 dniach apple obciazylo moja karte :):D ciekawe ile bedzie szla przesylka....

#49 Marek - MvX

Marek - MvX
  • 49 postów
  • Skądplanet house

Napisano 13 kwietnia 2009 - 01:48

9 kwietnia do mnie dotarło uakualnienie odrazu małe pytanko czy macie problem z odpaleniem iweb po aktualizacji ilife 08 na 09???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych