Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iLife 09 up-to-date ... paranoja!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 25 stycznia 2009 - 11:43

W czwartek stalem sie posiadaczem macbooka (kochany maly i fajny) no i zgodnie z tym co czytalem na forum chcialem zrobic upgrade do iLife 09 za 10$.
No wiec udalem sie na polska strone i ... nic. Nic na ten temat nie mozna znalezc. Klikajac na "zaktualizuj" przenosi mnie do dzialu buy czyli - idz sobie do iSpota to tam na pewno cos ci powiedza. Na dole jest tez "upgrade" ale winik klikniecia jest dokladnie taki sam.
No nic - odpalilem google i ... znalazlo.
Apple (Polska) - iLife - Zaktualizuj swój nowy komputer Mac do pakietu iLife '09.
Tylko dlaczego trzeba to przez google robic?
No ale nic ... niezrazony tym niepowodzeniem klikam aby uaktualnic, wypelniam formularz i ... ZONK! - nie da sie wybrac platnosci karta (bedzie wkrotce) wiec co trzeba zrobic?
Wydrukowac formularz, wyslac razem z dowodem zakupu do Anglii i ... czekac. A jak mam zaplacic? Tego niestety juz nie napisali wiec nie wiem czy przelewem czy mam im wyslac 10$ w kopercie.
Paranoja !!! Jak mozna cos tak prostego tak skomplikowac? zeby nie moza bylo karta w 21 wieku placic?

#2 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 stycznia 2009 - 12:31

spokojnie, cierpliwości , musisz poczekać na 22 wiek :)

#3 rybek

rybek
  • 186 postów

Napisano 25 stycznia 2009 - 13:46

Sytuacja, przyznam, idiotyczna:P

#4 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 stycznia 2009 - 07:58

A nie możesz zadzwonić do iSpota?

#5 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 26 stycznia 2009 - 13:09

Jutro sie tam wybiore i zapytam czy mozna to przez nich zrobic. Ale podobno internet mial wszystko ulatwic :D

#6 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 26 stycznia 2009 - 15:32

fragment z warunków szczegółowych:
Aby otrzymać aktualizację iLife '09, należy wypełnić formularz zamówienia i udostępnić fotokopię szczegółowego rachunku z datą lub listu przewozowego, na którym widoczne są numery zakupionych produktów objętych programem.Program kończy się 28 marca 2009. Wypełniony formularz zamówienia, potwierdzenie zapłaty oraz szczegółowy rachunek z datą należy wysłać na adres widoczny w formularzu. Data stempla pocztowego nie może być starsza niż 3 kwietnia 2009.
czyli trzeba im wysłać potwierdzenie przelewu

#7 cymciak

cymciak
  • 18 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 stycznia 2009 - 20:04

fragment z warunków szczegółowych:
Aby otrzymać aktualizację iLife '09, należy wypełnić formularz zamówienia i udostępnić fotokopię szczegółowego rachunku z datą lub listu przewozowego, na którym widoczne są numery zakupionych produktów objętych programem.Program kończy się 28 marca 2009. Wypełniony formularz zamówienia, potwierdzenie zapłaty oraz szczegółowy rachunek z datą należy wysłać na adres widoczny w formularzu. Data stempla pocztowego nie może być starsza niż 3 kwietnia 2009.
czyli trzeba im wysłać potwierdzenie przelewu


Ale gdzie te pieniądze przelać to już nie raczyli w warunkach napisać :)

---- Dodano 27-01-2009 o godzinie 14:32 ----
Instrukcje:

1. Wypełnij ten formularz zamówienia i zwróć się o pakiet aktualizacji z wykorzystaniem karty kredytowej i serwisu Paypal. Można również dołączyć czek na każdy z zamawianych pakietów. Formularz musi zostać WYDRUKOWANY na zakończenie transakcji, a następnie przesłać wraz z dowodem zakupu.

2. Dołącz kopię datowanego dowodu zakupu bądź wydania komputera objętego programem aktualizacyjnym oraz jego handlowy numer części.

3. Wydrukowany formularz wniosku zawierający pozycje wymienione w punktach (1) i (2) powyżej wyślij na adres podany na formularzu.

Przejrzyj pełną treść Warunków Świadczenia Usług w dolnej części tej strony w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wymogów programu. Zamówienie zostanie odrzucone, jeśli dany produkt nie jest objęty programem aktualizacji.

___

Dołączyć czek???

#8 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 27 stycznia 2009 - 14:55

No wiec sami widzicie jak to wyglada .. :) Ale zabawy ciag dalszy. Oto co wczoraj sie dzialo. Zgodnie z tym co napisalem, zamiast udac sie do iSoptu - zadzwonilem do nich. Efekt - telefonow w centrali nie odbieraja. Wiec drazymy dalej: - Telefon do skepu RC2 w Krakowie - prosze zadzwonic do centrali poniewaz wiem, ze cos takiego jest ale to my sie tym nie zajmujemy - Dzwonie do iSource'a czyli importera Apple - pani slyszala, ze cos takiego jest ale oni sie tym nie zajmuja bo oni sa tylko od sprzetu, a to jest inicjatywa Apple wiec to nie z nimi rozmowa. - Dzwonie na pomoc techniczna do Apple - wyjasniam o co chodzi i jak mam to kupic - Pan mowi aby poczekac. Czekam ok. 5 min - Pan mowi aby przejsc na strone ta i ta itd. No wiec spokojnie mu czytam, ze trzeba zaplacic za to 10$ katra (ale to nie dziala) albo czekiem ale jak- mam wyslac w kopercie? - "Trzeba listonoszowi zaplacic" - "Listonoszowi? Ale jak mam to zrobic? Dac mu 10$" - "No nie on przyniesie i trzeba bedzie zaplacic w zlotowkach" - "No dobrze - ale po jakim kursie? Albo mam isc do kantoru i kupic te 10$? Tylko co on z nimi potem zrobi?" - "Prosze poczekac" :D Po nastepnych 5 minutach dowiedzialem, ze sie mail poszedl do centrali i mam do niego dzwonic w tej sprawie za 3 dni. Wiec za 3 dni dalszy ciag realcji z walki o nowy iLife :)

#9 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 27 stycznia 2009 - 15:25

takie postępowanie powoduje to: wyedytowano link do torrenta
szkoda że tak się dzieje ale to jest jak reakcja łańcuchowa nie da się tego powstrzymać

#10 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 27 stycznia 2009 - 15:39

takie postępowanie powoduje to: wyedytowano link do torrenta
szkoda że tak się dzieje ale to jest jak reakcja łańcuchowa nie da się tego powstrzymać


Z tego co pamietam, to takie postepowanie w przypadku up-to-date nie jest nielegalne, data zakupu komputera decyduje do czego mamy prawo a do czego nie... tak samo bylo niedawno z updatem 10.4 do 10.5, komputerki jeszcze w polowie roku zdarzaly sie z 10.4, z racji niewystarczajacego nakladu nosnikow oryginalnych, zalecane bylo przegranie klientom kopii z dmg...

#11 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 27 stycznia 2009 - 15:48

to nie jest postępowanie tylko odpowiedź na tą paranoje kolegi
wiem ze to nie legalne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---- Dodano 27-01-2009 o godzinie 15:50 ----
niestety z powodu takich między innymi kłopotów ludzie ściągają nielegalnie soft

#12 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 27 stycznia 2009 - 23:18

No dokladnie. Ale powiedzialem sobie, ze sie zawezme i wyciagne od nich tego iLife'a chocbym i mial do samego Cuppertino dzwonic :D Jak im sie pozawraca tylek z takim czyms to moze ktos wreszcie pomysli i cos zmienia. Choc bedac realista watpie w to ale mimo wszystko czasem lubie powalczyc z wiatrakami :) A co do legalnosci. Nie wiem czy mozna sobie przez torrenta zgrac ... teoretycznie chyba mozna bo te 10$ jest oplata za nosnik i przesylke (z Anglii - bo nie wiedziec czemu nie moga sie z kim dogadac i tego z Polski zrobic).

#13 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 28 stycznia 2009 - 01:07

moze z torrenta to nie, bo to p2p jest, i jest z zalozenia nielegalne, ale z rapidshare to juz chyba bez problemu

#14 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 stycznia 2009 - 02:45

moze z torrenta to nie, bo to p2p jest, i jest z zalozenia nielegalne, ale z rapidshare to juz chyba bez problemu


a to Ci dopiero niusy ;) czyli Skype oparty jest na nielegalnej technologii, a portal idg.pl promuje je.

Za takie olewactwo i traktowanie klienta, nie zapłaciłbym nawet tych 10 dolców tylko ściągnął sobie i tyle. Przegięcie.

#15 krisztof

krisztof
  • 213 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 29 stycznia 2009 - 03:35

powiem tylko tyle: "walcz stary walcz" :) czekam z niecierpliwością gdyż jestem zainteresowany tym iLifem 09 mam już xero dowodu zakupu i nie wiem co dalej znaczy co z tymi pieniędzmi mam zrobić... kto chce 10 dolarów :P

#16 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 stycznia 2009 - 17:38

Ja na razie wysłałem zgłoszenie + ksero dowodu zakupu. Może sami się odezwą w sprawie tych 10USD :)

#17 krisztof

krisztof
  • 213 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 29 stycznia 2009 - 20:26

no dobra ale co zaznaczyłeś na stronie bo na razie są dwie opcje albo paypal/karta kredytowa (opcja ogólnie na razie niedostępna) albo ta druga rozumiana przez dodaniem czeku na 10 dolców do koperty?? Pewnie 10 dolców w czeku bo tylko to można wybrać?? jak coś to napisz czy się udało czy wysłali za pobraniem czy jak... czekamy na odpowiedz z niecierpliwością luk101: daruj sobie proszę takie nic nie wnoszące do tematu komentarze... dziękuje

#18 luk101

luk101
  • 276 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2009 - 00:57

Chłopaki, nie podniecajcię się tak, bo to nie zdrowo. Ja update Leo dostałem po około 1 roku 8 (słownie: jeden rok) Więc życzę cierpliwości.

#19 demonstenes

demonstenes
  • 19 postów

Napisano 03 lutego 2009 - 13:14

Również jestem żywo zainteresowany tematem - mnie jak na razie wszyscy zbywają, a Pan na infolinii Appla powiedział, że "naprawią stronę, żeby można było wybrać formę płatności w przyszłym tygodniu...." żenujące....

#20 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 04 lutego 2009 - 21:40

Hej,

No i udalo sie !!! :) Widac, ze to nie byla taka walka z wiatrakami jak sie na poczatku wydawalo i mozna powiedziec, ze sprawa jest moze nie idealnie ale przynajmniej polowicznie zalatwiona.
Po 2-gim telefonie do supportu Pan powiedzial, ze czekaja na informacje z cenrali aby dzwonic z koncem tego tygodnia. Ale dzis wchodze na strone i ... PayPal dziala !!!!! :D
Procedura:
Wchodzimy na strone Apple (Polska) - iLife - Zaktualizuj swój nowy komputer Mac do pakietu iLife ’09. i klikamy w polowie strony w "kliknij w to lacze" ktore przenosi nas do formularza.
Po wypelnieniu i zaznaczeniu klikamy kontynuuj i ... naszym oczom ukazuje sie w sposobie platnosci tylko i wylacznie PayPal !!!
Potem trzeba wydrukowac formularz i:

1. Dołącz datowany dowód sprzedaży bądź wydania komputera Mac objętego programem
aktualizacji (oraz handlowy numer części produktu) zgodnie z informacjami w Warunkach
Świadczenia Usług. Data nabycia oraz handlowy numer części produktu decydują, czy produkt jest objęty programem aktualizacji.
2. Wydrukowany wniosek zwierający pozycje wymienione w punkcie (1) wyślij na adres podany na formularzu.
(ten adres to gdzies w Anglii)

Nie wiem jeszcze tylko jak mam wyslac ten numer (zrobic zdjecie?) ale przynajmniej juz jest postep!

#21 pc123

pc123
  • 1 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 08:36

RE: oops2k Miałem podobny problem, ale wszystko wyjaśniłem w jeden dzień. W pozyskiwaniu informacji może najmniej pomógł mi Cordland, ale i tak nie było źle. Nr części produktu jest na dowodzie zakupu (kod handlowy komputera), a jeśli nie znajdziesz go, to w Apple podadzą Ci go na podstawie numeru seryjnego. ja wysłałem zgłoszenie juz dosyć dawno. Teraz czekam.Nie wiem tylko jak długo im to zabierze :lol: . Pozdrawiam.

#22 martivip

martivip
  • 225 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lutego 2009 - 08:52

ja miałem to samo z Leopardem kupiłem MBP z Tigerem i należał mi się Up Date :) odpuściłem i kupiłem :) pewnie bym do dzisiaj nie dostał ! tak to jest drodzy userzy jak w Polsze oficjalnie Apple-a nie ma, tylko reselerzy , sprzedać i zapomnieć i słyszy się takie teksty że oni tylko od sprzętu T R A G E D I A !

#23 cymciak

cymciak
  • 18 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 lutego 2009 - 22:35

Paczka z upgradem już do mnie dotarła. Załączona instrukcja jest wyłącznie po polsku - Apple jednak działa :) List priorytetowy do Apple poszedł 11 lutego.

#24 Gramaton

Gramaton
  • 98 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 26 lutego 2009 - 17:59

Powiedzcie mi proszę, jak ma wyglądać taki "handlowy numer części produktu". W iSpocie w Katowicach niestety nie potrafią udzielić rzetelnej informacji mimo, że to sprzedają.

Czy to jest numer dla Macbooka Pro - MB470PL/A ?

#25 cymciak

cymciak
  • 18 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 lutego 2009 - 12:38

U mnie na fakturze z Cortlandu (tylko ją dołączyłem) pisało: Apple MacBook Pro 15.4" 2.4GHz /2GB /250GB /GF9600M GT /SD - nowy model nr seryjny:(tutaj nr seryjny)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych