Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bezpieczenstwo Makow - Iluzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#76 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 27 października 2011 - 18:46

witam kolejny złośliwy soft: Tsunami uderza w OS X - Wiadomości - Nowe Technologie w INTERIA.PL

#77 Numb

Numb
  • 256 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 października 2011 - 19:03

Spokojnie, pewnie niedługo Apple wypuści nowe definicje dla Tsunami.A ;-)

#78 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 27 października 2011 - 19:16

ja sie tam nie denerwuje ale użytkownicy pc już mają radochę tylko nie wiem z czego

#79 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 02 listopada 2011 - 21:17

kolejny ciekawy: Komputery Apple atakowane przez groźny wirus - Tech - WP.PL

#80 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 08 kwietnia 2012 - 08:50

Nowy macowy malware sieje spustoszenie na świecie
Na wielu portalach informacyjnych i IT w ciągu ostatnich dni pojawiła się informacja o potężnej infekcji trojanem/botnetem Flashback na systemach OS X Mac, którą wstępnie oszacowano na ok. pół miliona zarażonych maszyn...takie doniesienia ogłosił analityk firmy Dr. Web Ivan Sorokin na Twitterze. Niedawno następna firma - Kaspersky Lab - dorzuciła swoje "trzy grosze" informując, że wg jej danych infekcja dotyczy już ponad 600 tysięcy komputerów i nie są to dane szacunkowe, ale konkretne i unikalne adresy którymi dysponuje. Kaspersky wykrywa to zagrożenie jako Trojan-Downloader.OSX.Flashfake.ab., inne nazwy to Exploit:Java/Flashback.I, Trojan-Downloader:OSX/Flashback.I, Trojan:OSX/Flashback.I, Backdoor:OSX/Flashback.I .
Flashback nie jest czymś całkiem nowym...jego poprzednia wersja bazowała na fałszywym pliku instalacyjnym wtyczki Adobe Flash Playera, ale jego obecna odmiana bazuje tym razem na fałszywym aplecie Javy na zainfekowanej stronie, a potem dopiero na pseudo aktualizacji Adobe Flahs Player

Link do komend w terminalu wykrywających infekcję:

Threat Description: Trojan-Downloader:OSX/Flashback.I

#81 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 08 kwietnia 2012 - 21:40

nowy macowy alware sieje spustoszenie na świecie
Na wielu portalach informacyjnych i IT w ciągu ostatnich dni pojawiła się informacja o potężnej infekcji trojanem/botnetem Flashback na systemach OS X Mac, którą wstępnie oszacowano na ok. pół miliona zarażonych maszyn...takie doniesienia ogłosił analityk firmy Dr. Web Ivan Sorokin na Twitterze. Niedawno następna firma - Kaspersky Lab - dorzuciła swoje "trzy grosze" informując, że wg jej danych infekcja dotyczy już ponad 600 tysięcy komputerów i nie są to dane szacunkowe, ale konkretne i unikalne adresy którymi dysponuje. Kaspersky wykrywa to zagrożenie jako Trojan-Downloader.OSX.Flashfake.ab., inne nazwy to Exploit:Java/Flashback.I, Trojan-Downloader:OSX/Flashback.I, Trojan:OSX/Flashback.I, Backdoor:OSX/Flashback.I .
Flashback nie jest czymś całkiem nowym...jego poprzednia wersja bazowała na fałszywym pliku instalacyjnym wtyczki Adobe Flash Playera, ale jego obecna odmiana bazuje tym razem na fałszywym aplecie Javy na zainfekowanej stronie, a potem dopiero na pseudo aktualizacji Adobe Flahs Player

Link do komend w terminalu wykrywających infekcję:

Threat Description: Trojan-Downloader:OSX/Flashback.I


Sam pobierałem ten program, ( uaktualnienie ) i teraz zastanawiam się jak sprawdzić czy coś jest nie tak, a wyczytałem że łatwo to sprawdzić tyle że nie dla mnie.
Poniżej udzielam Polskiego artykułu.

Nowy wirus atakuje komputery Apple | rp.pl
Na szczęście, nawet jeżeli użytkownik komputera Apple nie dysponuje programem antywirusowym, możliwe jest usunięcie Flashbacka. Firma F-Secure opublikowała na swojej stronie przewodnik, który umożliwia sprawdzenie, czy komputer jest zainfekowany, i w razie potrzeby pozwala usunąć groźne pliki. Są też już dostępne aktualizacje oprogramowania, które łatają luki w zabezpieczeniach.

Mam dwie prośby,
-Bardzo prosiłbym o wskazówki jak sprawdzić u mnie czy istnieje problem
-a druga prośba to jaki antywirus darmowy uruchomić, który w przyszłości jeśli nie unieszkodliwił by wszystkie wirusy, to chociaż wiele z nich np. taki jak ten o którym teraz mowa.

Bardzo dziękuję za pomoc.

#82 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 kwietnia 2012 - 22:37

Dostałeś przecież dokładne instrukcje sprawdzania i usuwania post wyżej. Wątek o antywirusach znajduje się tam, gdzie powinien, czyli w 'Programy'. Po co pytasz tutaj?

#83 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 08 kwietnia 2012 - 22:43

Jest jeszcze to: Mac Stuff do sprawdzenia
i narzędzie do sprawdzenia i usuwania: Download Anti Flashback-Trojan for Mac - Checks for, and removes, Flashback Trojan. MacUpdate.com

polecam avira free mac

#84 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 05:56

Jest jeszcze to: Mac Stuff do sprawdzenia
i narzędzie do sprawdzenia i usuwania: Download Anti Flashback-Trojan for Mac - Checks for, and removes, Flashback Trojan. MacUpdate.com

polecam avira free mac

Dziękuję Therioon, właśnie o takie informacje mi chodziło.
Dla pewności że wszystko robie porawnie, pozwolę sobie potwierdzić. Czyli wystarczy wejść na stronę
Download Anti Flashback-Trojan for Mac - Checks for, and removes, Flashback Trojan. MacUpdate.com
oto fotka;
[ATTACH=CONFIG]10834[/ATTACH]

I Instalujemy MacKeeper 2012.
Potem skanowałem mój macbook pro, ale wyszło mi bardzo wiele problemów, i bardzo proszę o ocenę tego ( macbboka mam dopiero kilka dni i pojęcia nie mam czy w powyższym temacie wszystko jest O.K )
Jeśi na zdjęciu nie widać to napisze że
w pierwszej grupie miałem- 2 problemy
drugiej- 1131 problemów
trzeciej-problemów miałem 5



[ATTACH=CONFIG]10839[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]10840[/ATTACH]
MacKeeper 2012 zachęca do rejestracji, ale chciałem się upewnić czy jest on całkiem darmowy, i czy warto się zarejestrować?
Dziękuję.

#85 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:12

Ściągasz program z macupdate i uruchamiasz tak się zapytam poco ci to gó.... macKeeper, przecież to jest podejrzany program jak już chcesz się zabezpieczać to polecam ci zwykłą avirę free jak antywirus a do czyszczenia Ccleaner z Macappstore za free Wywal ten złodziejski i nieprzydatny program

#86 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:33

Ściągasz program z macupdate i uruchamiasz
tak się zapytam poco ci to gó.... macKeeper, przecież to jest podejrzany program
jak już chcesz się zabezpieczać to polecam ci zwykłą avirę free jak antywirus
a do czyszczenia
Ccleaner z Macappstore za free

Wywal ten złodziejski i nieprzydatny program


Bardzo dziękuję Ci Therioon, za tak szybka odpowiedź. Troche się denerwuję bo nie wiem czy juz nie kradnie się moich danych a stale robię zakupy itd. Therioon, ja jestem zielony w komputerach dlatego jeśli nie mam prostych wskazówek to nie radze sobie.
Czyli mam wejść na stronę;
MacUpdate Promo - Huge Discounts and Daily Deals on Mac Software
Ale nie widzę tam nazwy; Mac Stuff
Nie chce klikać jak wcześniej gdzie wszedłem na stronę :
Download Anti Flashback-Trojan for Mac - Checks for, and removes, Flashback Trojan. MacUpdate.com
i wylądowałem z programem MacKeeper 2012. :wink:

#87 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:42

Ściągnij z macpdate to jest bezpieczna strona
z tego linka http://www.macupdate...lashback-trojan

#88 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:50

Ściągnij z macpdate to jest bezpieczna strona
z tego linka Download Anti Flashback-Trojan for Mac - Checks for, and removes, Flashback Trojan. MacUpdate.com


W poniższej fotce nie widze jednej opcji kliknięcia, bo jest ich wiele, stąd też wybacz Therioon, że tak sie dopytuję.
Czyli z poniższej fotki, w lewym górnym rogu tabelki, kliknąłem na: Download Now ?

[ATTACH=CONFIG]10841[/ATTACH]

#89 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:54

Kiliknij wreszcie na link download obok jest link do strony developer site jest wyraźnie napisane w lewym górny rogu macupdate Jak już ściągniesz uruchom ten plik i czekaj na reakcję

#90 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:55

Najlepszym zabezpieczeniem komputera z jakimkolwiek systemem operacyjnym jest sprawnie działający mózg użytkownika. Zabezpiecza lepiej niż te wszystkie zamulacze.

#91 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:56

masz oczywiście racje, tylko piszesz nie na temat program do którego dałem linka sprawdza i usuwa tego trojana, nic nie pozostawia w systemie macceeper to gówno

#92 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 10:00

[ATTACH=CONFIG]10844[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]10845[/ATTACH]Ukazała mi się ikonka z programem. a potem jakieś ....na fotce ukazałem;

#93 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 kwietnia 2012 - 10:00

[ATTACH=CONFIG]10842[/ATTACH]

W poniższej fotce nie widze jednej opcji kliknięcia, bo jest ich wiele, stąd też wybacz Therioon, że tak sie dopytuję.
Czyli z poniższej fotki, w lewym górnym rogu tabelki, kliknąłem na: Download Now ?

[ATTACH=CONFIG]10841[/ATTACH]

potem ukazała mi się ikonka zprogramem.

a potem jakieś ....na fotce ukazałem;


Napisane że pogramy jego są darmowe ale jak kto chce może go wspomóc
daj sobie z tym spokój
ściągnąłeś ten program od tego gościa

#94 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 10:12

program do którego dałem linka sprawdza i usuwa tego trojana, nic nie pozostawia w systemie
macceeper to gówno

Dziękuję Therioon, rozumiesz że te wirusy to ważny temat, dlatego nie chce sobie go zlekceważyć.
Aby nie zanudzać i juz kończyć, to ;
System powiedział mi że jest clean, czyli czysty. Zatem teraz mam odinstalować program anti-flashback-trojan i zatrzymać sobie Ccleaner
W program Ccleaner, mam klikac na opcję run cleaner, czy może ten antywirus sam sobie stale pracuje bez mojej interwencji? A może tylko ten pierwszy raz mam zrobic to run cleaner, a potem już sam będzie pracował?

#95 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 kwietnia 2012 - 10:18

Jak jest czysty to znaczy, że twój komp jest bezpieczny.
wywal ten program usuwający wirusa, wrzucając do kosza
ccleaner to program do czyszczenia kompa jest za free z mac appstore.
zainstaluj go

Jak chcesz sobie zaintalować lekkie zabezpieczenie kompa to polecam ci ten program:
Avira Free Mac Security
jest prosty w konfiguracji i dobrze ci zabezpieczy komp, zupełnie nie czuć go w systemie podobnie jak wersję na pc
możesz to zrobić lub nie, wybór należy do ciebie
ja sobie zainstalowałem

#96 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 10:31

Jak jest czysty to znaczy, że twój komp jest bezpieczny.
wywal ten program usuwający wirusa, wrzucając do kosza
ccleaner to program do czyszczenia kompa jest za free z mac appstore.
zainstaluj go

Jak chcesz sobie zaintalować lekkie zabezpieczenie kompa to polecam ci ten program:
Avira Free Mac Security
jest prosty w konfiguracji i dobrze ci zabezpieczy komp, zupełnie nie czuć go w systemie podobnie jak wersję na pc
możesz to zrobić lub nie, wybór należy do ciebie
ja sobie zainstalowałem

Therioon Twoje informacje dla mnie są niebywale cenne, dziękuję. Obiecuję też że w tym wątku już nie będe przeszkadzał z mym prostackim tematem :wink:

Czyli temat anty wirusów podzieliłem na 3 grupy.




----- Pierwszy to anti-flashback-trojan, który usunął popularnego wirusa flashback o którym była mowa.
Należy go po wszystkim odinstalować.



-----Drugi to ; program Ccleaner który sprawdza i usuwa wirusy, infekcje z MacBooka. Należy go zatrzymac i od czasu do czasu kliknąć w nim na run cleaner



----- I pokazał się trzeci równie ważny to program: Avira Free Mac Security który stale zabezpiecza MacBook przed zagrożeniami wirusowymi. Program ten sam pracuje i należy go nie odinstalowywać.




Czy dobrze ten wirusowy temat pojmuję? :D

Dziekuję jeszcze raz Therioon.

#97 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 kwietnia 2012 - 10:45

Mały szczegół ccleaner to program który czyści komputer ze śmieci, nie ma nic wspólnego z ochronę antywirusową avira to program antywirusowy a i jeszcze jedno, ty nie miałeś infekcji tym trojanem, program jedynie poinformował cię, że masz czysty, niezainfekowany komputer

#98 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 16:04

Temat się powoli "rozłazi" i zamienia w luźną dyskusję - więc przenoszę do stosownego działu.

#99 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 11 kwietnia 2012 - 19:21

flashback rośnie w siłę już ponad 650 000 infekcji! BackDoor.Flashback.39 epidemic chronology April 10, 2012 February 2012 An Oracle-released update for the Java Virtual Machine closed vulnerabilities exploited by BackDoor.Flashback.39. March 25, 2012 The first Flashback botnet domains are registered March 27, 2012 Doctor Web added the BackDoor.Flashback.39 signature into the virus database used by its Dr.Web for Mac OS X. April 3, 2012 Doctor Web analysts reverse-engineered the routine employed by BackDoor.Flashback.39 to generate control server domain names. They then registered several domain names and began gathering statistics by analysing requests received from the bots. More than 130,000 bot replies were registered in the very first hours. April 4, 2012 According to data collected by the virus laboratory, the number of infected hosts in the BackDoor.Flashback.39 botnet reached 550,000. Doctor Web issued a press-release concerning the BackDoor.Flashback.39 epidemic. April 4, 2012 (April 3 for ). An Apple-released update for iApple Java closed vulnerabilities exploited by Trojan BackDoor.Flashback.39. Due to time zone differences, many Mac OS X users received the update with a significant delay. April 4, 2012 The number of hosts in the botnet exceeded 600,000 infected Macs. April 6, 2012 Apple released a second update that closed the vulnerabilities exploited by Trojan BackDoor.Flashback.39. April 9, 10 An unknown corporation made unsuccessful attempts to block domains used by Doctor Web to study the BackDoor.Flashback.39 botnet. April 10 the total number of computers infected by the Trojan exceeded 650,000. The current number of machines infected by BackDoor.Flashback.39 is 655,700.

#100 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 kwietnia 2012 - 19:35

Można już nawet na myapple zrobić ankietę z nadzieją, że znajdzie się jedna osoba z zainfekowanym makiem ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych