Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bezpieczenstwo Makow - Iluzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#26 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:03

a na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek?

#27 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:07

pewnie mu chodzi o kernel panica

#28 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:33

Nie w zadnym wypadku nie
[URL="http://www.myapple.pl/mac-os-x-mac-os-9/94434-kilkanascie-procesow-sshd-i-komputer-prawie-sie-zawiesil.html"]LINK DO POSTU[/URL]

#29 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:34

Na podstawie czegoś co jeszcze nie zostało ujawnione wpadacie w panikę... "No i jednak Mac OS X nie jest bezpieczny..." od początku było wiadomo,*że nie jest to lity mur tylko jak w każdym, tak skomplikowanym systemie są dziury... jego bezpieczeństwo polega na tym że to UNIX, i na paru innych pierdołach... poza tym jak na razie nie słyszałem żeby ktokolwiek miał tu wirusa... prawdziwego... nie liczą się te gry dwie które pytały o hasło.... no i nie liczy się ten który trzeba jakoś przez partycje z Windą uruchomić....

#30 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:34

Nigdy nie mailem kernel panic

#31 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:37

ale za to miałeś wirusa???? jakoś mi się nie wydaje, bo mimo,*że kernel zdarza się bardzo rzadko... mi się w życiu z 2 razy zdarzył.... to wirusy są jeszcze bardziej nieprawdopodobne...

#32 as400

as400
  • 58 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:47

A propos tytulow i artykulow na Onecie: Blackberry Storm nie tak stabilne jak iPhone? 25 lat Macintosh'a - najważniejsza premiera świata IT? Zgadnijcie skad wzialem te tytuly ? Czy to oznacza, ze myapple.pl jest oplacane przez Stefka ?

#33 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:50

Onet i MA maja te same tytuly?

#34 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:57

Nie w zadnym wypadku nie
LINK DO POSTU


teoria o ataku ddos jest bez sensu - po co mialby to ktos robic? z tego co piszesz wynika ze wszedles na jakas strone ktora ci potwierala kilkaset polaczen po ssh. glupi szczeniacki zart ktory ubija wieksosc przegladarek.

#35 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 21:59

A nie bo dopiera 2 dni pozniej zaczelo wlaczac SSHD

#36 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 22:04

A nie bo dopiera 2 dni pozniej zaczelo wlaczac SSHD


i tak bedziesz nam po kawaleczku podawal informacje? opisz jak czlowiek co i kiedy sie stalo, podaj link do tej strony, napisz skad masz komputer - bo domyslam sie ze go niedawno kupiles - wtedy ktos moze udzieli ci sensownej rady i wytmuaczy skad ten problem. na razie robisz tylko ferment ktory bardziej mi przypomina trollowanie niz probe uzyskania pomocy.

#37 bugmenot

bugmenot
  • 531 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 22:05

No od ponad 7 miesiecy mam Maca

---- Dodano 27-01-2009 o godzinie 22:06 ----
A link podalem w moim temacie - rodzinamissir.tk czy cos

#38 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 10:33

Nie podoba mi się zbyt artykuł z tym Włochem. Póki nieujawni szczegółów, to możemy tylko sobie gdybać. Podejrzewam, że Apple nie pozostanie bierne na takie sensacje, ostatnimi czasy wypuszczają coraz częściej security update. Odnośnie hackowania macintosha w zeszłym roku, to proszę przeczytać szczegóły artykułu, a dopiero później komentować A poza tym każdy użytkownik powinien się wykazać chociaż odrobiną rozsądku. Na koniec dodam, że nawet w systemach BSD, które są dość często używane w profesjonalnych serwerowych zastosowaniach nie są używane najnowsze wersje różnego typu usług.

#39 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 19 marca 2009 - 22:08

dzisiaj znowu złamali maca, tylko 10 sec hakerowi to zajęło
macie tu link: Charlie Miller znów wygrywa Pwn2Own - dobreprogramy
Bezpieczeństwo maca jest mniejsze niż iluzja:)

#40 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 19 marca 2009 - 22:30

10 sekund! co ty powiesz! to niesamowite!

blog.fotogenia.info Jak co roku

#41 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 19 marca 2009 - 22:47

napisałem o tym bez obawy o nasze maci

#42 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 20 marca 2009 - 13:11

no właśnie ja też trafiłam na info o włamaniu na techonews :(
Haker ośmiesza zabezpieczenia Safari
A na stronie głównej cisza......

#43 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 21 marca 2009 - 10:35

macie tutaj komentarz miedzy innymi hakera na temat osx i innych systemów, dotycz on głównie przeglądarek: Serwis ZDNet.com zamieścił ciekawy wywiad z Charlim Millerem, zwycięzcy konkursu Pwn2Own sprzed kilku dni. Miller zdradza wiele informacji na temat bezpieczeństwa przeglądarek internetowych. Haker wyjawił, że zdecydował się na szukanie dziury w Safari dla Mac OS X ponieważ pod tym systemem operacyjnym o wiele łatwiej jest stworzyć działający exploit dla danej luki niż pod Windows. System Microsoftu ma wiele mechanizmów przeciwdziałających wykorzystaniu luk w oprogramowaniu. Miller wymienia m.in. funkcję losującą, przez którą trudno znaleźć w pamięci położenie kodu wstrzykniętego dzięki luce. Jeśli nawet zostanie on znaleziony, DEP zapobiega jego wykonaniu. Zabezpieczeń tych nie ma Mac. Przez to równie łatwo napisać exploit dla Firefoksa pod Mac OS X. Miller był zaskoczony wynikiem Nilsa, drugiego z uczestników, który znalazł dziury nie tylko w Safari ale też w Internet Explorerze 8 i Firefoksie działającymi pod Windows. Trudność stworzenia exploitów na te przeglądarki ocenił odpowiednio na 9/10 i 10/10. Trudność złamania Safari na Maku ocenił na 2/10. IE został oceniony jako łatwiejszy do złamania ze względu na istnienie umożliwiającej to techniki, która nie jest możliwa do wykorzystania w przypadku Firefoksa. Zapytano też Millera o Google Chrome. Stwierdził, że istnieją w nim błędy, w tym jeden znaleziony przez niego samego, jednak ze względu na wbudowane w tę przeglądarkę zabezpieczenia, są one bardzo trudne do wykorzystania. Dzieje się tak głównie przez sandboxing, który bardzo ogranicza możliwości atakującego. Inne zabezpieczenie to brak możliwości wykonania kodu znajdującego się na stercie. Zwycięzca Pwn2Own nie zauważył znacznego polepszenia się bezpieczeństwa przeglądarek w ostatnich latach. Programiści, którzy je piszą stosują coraz lepsze zabezpieczenia, jednak programy, jakimi są przeglądarki internetowe, stały się tak złożone, że nad ich bezpieczeństwem trudno zapanować. Postęp widać jednak w dziedzinie ostrzegania przed zagrożeniami: phishingiem, wirusami czy nieprawidłowymi certyfikatami SSL. Charlie Miller odniósł się także do kwestii nieujawniania szczegółów exploitu. Uważa on, że nie należy zdradzać informacji o lukach za darmo a odkrywca powinien otrzymać odpowiednie wynagrodzenie. Uważa, że 5000 dolarów, które dostał za exploit na Safari to dosyć mała kwota. Wziął jednak udział w konkursie, gdyż spodobała mu się możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć i zebrania informacji dla jego firmy. Exploit dla IE8, opracowany przez Nilsa, Miller wycenił na co najmniej 50 tysięcy dolarów.

#44 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2009 - 12:05

Ja znam jeden superbezpieczny system, nie da się na niego włamać! To taki niepodłączony do internetu, na którym instalowane jest oprogramowanie tylko i wyłącznie z orginalnych płyt. Na coś takiego włamać się nie da:lol: A tak na serio to nie ma bezpiecznych OSów! Ich kod jest pisany przez ludzi a ludzie popełniają błędy. Potem ich błędy wykorzystują inni. Tak zawsze było, jest i będzie.

#45 margotka79

margotka79
  • 68 postów
  • Skądnear Warsaw

Napisano 21 marca 2009 - 12:13

owz, a jakiej przeglądarki używasz?

#46 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 21 marca 2009 - 12:13

ale coś w tym musi być, czujemy się bezpiecznie do momentu jak nie znaczną produkować masowo malware na maci, czyli do momenty aż popularność naszego os nie będzie wzrastać w sposób zauważalny

#47 M@thias

M@thias
  • 188 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2009 - 12:29

dzisiaj znowu złamali maca, tylko 10 sec hakerowi to zajęło
macie tu link: Charlie Miller znów wygrywa Pwn2Own - dobreprogramy
Bezpieczeństwo maca jest mniejsze niż iluzja:)


Szczerze jakoś do mnie to nie przemawia, nie mówie że Mac OS jest bez wad i dziur ale wydaje mi się że te "TESTY" są robione z czystej zazdrości user'ów WIN , że Mac OS tak łatwo nie łapie wszelkich shitów jak WINDA.

Co do artykułu to onet.pl zastawiając się źródłem "hacking.pl" jest śmieszny bo tak naprawdę żaden szanujący się hacker nie będzie się ujawniał, a "hacking.pl" to gazetka dla przedszkolaków....

#48 Abaddon

Abaddon
  • 170 postów

Napisano 21 marca 2009 - 12:37

@M@thias i kto tu ma kompleksy ? O lukach na windows przynajmniej możemy czytać wszędzie. 0 bezpieczeństwo mac os x to tajemnica poliszynela...

#49 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 21 marca 2009 - 12:48

Szczerze jakoś do mnie to nie przemawia, nie mówie że Mac OS jest bez wad i dziur ale wydaje mi się że te "TESTY" są robione z czystej zazdrości user'ów WIN , że Mac OS tak łatwo nie łapie wszelkich shitów jak WINDA.

Co do artykułu to onet.pl zastawiając się źródłem "hacking.pl" jest śmieszny bo tak naprawdę żaden szanujący się hacker nie będzie się ujawniał, a "hacking.pl" to gazetka dla przedszkolaków....


nie łapiemy shitów bo ich nie ma, lub zdarzają się rzadko, poza tym są różni hakerzy tak ich nazwę :
dobrzy i źli

#50 M@thias

M@thias
  • 188 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2009 - 12:48

@M@thias

i kto tu ma kompleksy ? O lukach na windows przynajmniej możemy czytać wszędzie. 0 bezpieczeństwo mac os x to tajemnica poliszynela...


żadna tajemnica ten kto chce dotrzeć do informacji na temat błędów Mac OS to może zrobić to bez problemu przeszukując strony poświęcone tego typu problemom.

A co do kompleksów... ja nie mam żadnych:)

Jeśli chodzi i WIN to z własnego doświadczenia np: wypuszczone aktualizacje przez Microshit miały dziury i błędy... gdzie sens , gdzie logika.(dodam jeszcze ze aktualizacja systemu miała usunąć dziury i błędy LOL)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych