Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Recenzja MacBook'a Alu 2GHz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#26 jakubat

jakubat
  • 200 postów

Napisano 02 lutego 2009 - 10:36

Mam pytanie, jeden z userów MyApple zasugerował mi, że mam angielski układ klawiatury

Dołączona grafika

Czy miał rację? Okazuje się, że laptop kupiony w Polsce i Wielkiej Brytanii mają taki sam układ klawiszy. Czy posiada ktoś model z USA? bardzo proszę o komentarz w tej sprawie. Chciałbym posłuchać opinii innych.

#27 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 lutego 2009 - 11:07

Mam pytanie, jeden z userów MyApple zasugerował mi, że mam angielski układ klawiatury

Dołączona grafika

Czy miał rację? Okazuje się, że laptop kupiony w Polsce i Wielkiej Brytanii mają taki sam układ klawiszy. Czy posiada ktoś model z USA? bardzo proszę o komentarz w tej sprawie. Chciałbym posłuchać opinii innych.


Masz normalny europejski układ.
W UK mają chociażby znaczek funta (£) a u Ciebie go nie widzę.
W USA przede wszystkim tylda (~) jest tam gdzie u nas paragraf (§) a paragrafu nie ma wcale, ENTER jest poziomy a nie pionowy i lewy Shift jest szerszy - dzięki temu że jest jeden klawisz mniej.

#28 rafalz

rafalz
  • 343 postów

Napisano 02 lutego 2009 - 11:14

Mam pytanie, jeden z userów MyApple zasugerował mi, że mam angielski układ klawiatury

Dołączona grafika

Czy miał rację? Okazuje się, że laptop kupiony w Polsce i Wielkiej Brytanii mają taki sam układ klawiszy. Czy posiada ktoś model z USA? bardzo proszę o komentarz w tej sprawie. Chciałbym posłuchać opinii innych.


Amerykańskie klawiatury mają*poziomy enter, ty masz wersje international, taką jaką sprzedaje się poza Stanami Zjednoczonymi (m.in u nas).

#29 jakubat

jakubat
  • 200 postów

Napisano 02 lutego 2009 - 13:09

Dziękuję za odpowiedź ;)

#30 domix77

domix77
  • 139 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 13 lutego 2009 - 09:42

Znaczy się że nie wyświetle obrazu Full HD na zewnętrznym LCD??

#31 jakubat

jakubat
  • 200 postów

Napisano 13 lutego 2009 - 16:28

Znaczy się że nie wyświetle obrazu Full HD na zewnętrznym LCD??

Matryca nie obsłuży Full HD ale karta graficzna spokojnie radzi sobie z takimi rozdzielczościami. Sam testowałem i działa wszystko ładnie.

#32 cimonj

cimonj
  • 593 postów
  • SkądHorsham, UK

Napisano 22 lutego 2009 - 20:31

..piekny.. po paru miesiacach uzytkowania MBPro unibody, wiem ze MB w "bogatszej wersji" spokojnie by mi wystarczyl.. 13'' - 9400M - podswietlana klawa.. czego wiecej?

poOzdrawiam

#33 jacektoja

jacektoja
  • 150 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 12:37

komputer fajny nie można powiedzieć ale wiele to go nie ulepszyli :( mogli by więcej bajerów dodać, bo za mało tutaj wszystkiego.... ....ja nie posiadam takiego maca booka, ale mój stary mac book jest nie wiele gorszy od tego, bo ma lepszy procesor i gorszą grafikę, tylko jedno pytanie jak się w nim klika na prawy przycisk myszy?

#34 jakubat

jakubat
  • 200 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 13:38

jak się w nim klika na prawy przycisk myszy?


Można to zrobić na dwa sposoby (wymaga ustawienia):
1) klikając prawą cześć touchpada ;)
2) dotykając touchpada dwoma palcami na raz

#35 paradox

paradox
  • 33 postów
  • SkądParyz /Zawiercie

Napisano 28 lutego 2009 - 00:02

Kupilem go dokladnie 4 dni temu i jestem zachwycony:D Recenzja napisana bardzo trafnie ,zgadzam sie praktycznie ze wszystkim co kolega napisal. Szczegolnie na uwage zasluguje jakosc wykonania -prosto, solidnie i z duza klasa .

#36 macessences

macessences
  • 52 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 lutego 2009 - 14:18

Swietny opis..jak ceny spadna :P postaram sie samemu ocenic

#37 knapior

knapior
  • 349 postów
  • SkądChojnice

Napisano 27 marca 2009 - 08:16

Bardzo ładnie napisane. Na lekarzy mówi się "Bandyci w białych fartuchach", a na kasjerów z cortlandu powinno mówić się "Bandyci maczków".

#38 scepan

scepan
  • 8 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2009 - 22:00

Jak mówi przysłowie mówi: „Mądry Polak po szkodzie”.

Jedyna rzecz która bym poprawił w tej recenzji :D

#39 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 00:48

Nie wiem jak się mówi na ludzi traktujących komputer jako mebel którzy wiedząc że ma kiepskie parametry to piszą że ładuje się w ułamek sekundy. Ładne wykonanie, ładne zdjęcia widać że autor się postarał aczkolwiek dla mnie to jest komputer, nie interesuje mnie logo na obudowie, nie interesuje mnie piękny design, i możliwości OSX, to jest komputer ma być seria testów porównań względem innych produktów, benchmarków i testów stabilności zestawu, a to co autor zrobił jest piękne i kawał dobrej roboty aczkolwiek zupełnie bezużyteczne przy recenzji komputera, a test GeekBenchem nie pokazuje żadnej rewelacji. Chyba to jest podstawowa różnica co mnie różni od większości osób na tym forum, dla mnie na pierwszym miejscu są parametry techniczne i porównania, reszta nie ma znaczenia. MacBook jest ładnym komputerem ale to nie jest cecha decydująca o jego wyborze co najmniej w moim przypadku. I na koniec współczucia dla autora że zapłacił sporo kasy za sprzęt który nie jest warty połowę tego a na dodatek dostał uszkodzony.

#40 Sebastian Brzuzek

Sebastian Brzuzek

    MyApple Team

  • 2 090 postów
  • SkądŚląskie/USA

Napisano 17 sierpnia 2009 - 04:13

@seb235
Skoro interesują Cię tylko parametry i w ogóle nie interesuje Cię OSX to nie kupuj Maków, bo chyba zapomniałeś, że największą zaletą Maców jest OSX i dopracowanie, wygodność eksploatacji. Jeśli chodzi jedynie o parametry to kup sobie jakiegoś PeCeta - na pewno lepiej wyjdziesz cenowo i będzie miał o wiele mocniejsze bebechy. A że tak naprawdę będzie działać o wiele gorzej to już według Ciebie nic nie znaczy..
Według mnie głupotą jest stawianie parametrów technicznych na pierwszym miejscu przy decydowaniu się na Maka, przecież i tak czy tak Mac będzie chodził lepiej niż PieC z 2 razy lepszymi specs'ami. Jak kupujesz Maka to wymagasz od niego niezawodności, wygody pracy, dopracowania w każdym calu, nieprzejmowania się tym co się dzieje wewnątrz obudowy, lecz po prostu satysfakcji z używania swojego komputera - coś czego PC nigdy nie osiągnie w takim stopniu jak Mac. I trzeba pamiętać, że Apple dobiera tak bebechy komputerka żeby OSX chodził na nim płynnie. Po co benchmarki mają zajmować pół recenzji Maka skoro wiesz że system operacyjny będzie chodził pięknie, a jeśli chodzi o indywidualne programy to przecież wymagania sprzętowe są zawsze napisane - porównujesz i wiesz czy pójdzie. Taka jest moja opinia. Twoja jest inna i ją uznaje ;)
//Pozdrawiam

#41 jakubat

jakubat
  • 200 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 08:49

@seb235 W dzisiejszych czasach większość konstrukcji zapewnia taką ilość mocy obliczeniowej, której przeciętny użytkownik i tak nie jest w stanie sensownie wykorzystać. Nie sposób też adekwatnie porównać wydajności OS X i Windowsa. Mam "tylko" 2GB pamięci RAM, ale gdy przyszedł do mnie znajomy, który uwielbia mocniejsze maszyny nie chciał mi uwierzyć, że wszystko tak płynnie i szybko działa ;) Osobiście przy wyborze laptopa patrzyłem aby miał procesor z rodziny C2D, ok 2GB pamięć RAM (np DDR3 w maku to był tylko bonus) i relatywnie szybką kartę graficzną. GF 9400 niewątpliwie można za taką uważać. Teraz musimy sobie odpowiedzieć na pytanie. Czy zależy nam na milionie wykresów, które potwierdzą, że jest gdzieś sprzęt szybszy o 14,8573212349% czy wolimy zadowolić się gorszymi podzespołami a za to popatrzeć na czas pracy na baterii :) Poza tym spędzam przed komputerem sporo czasu i zdecydowanie przyjemniej pracować na dużym touchpadzie i patrzeć na dzieło sztuki niż męczyć się z odstającym i skrzypiącym plastikiem. To jest tylko moje zdanie, rozumiem że płacąc oczekujesz maksymalnych osiągów. Uważam po prostu, że komputery Apple rekompensują to ergonomią i przyjemnością czerpaną z pracy.

#42 Sebastian Brzuzek

Sebastian Brzuzek

    MyApple Team

  • 2 090 postów
  • SkądŚląskie/USA

Napisano 17 sierpnia 2009 - 17:36

@jakubat Hehe - prawie tak samo zareagowaliśmy na post @seb235 ;) Porównaj sobie nasze posty - prawie identyczne rozumowanie ;) Myślimy podobnie :) //Pozdrawiam

#43 jdus

jdus
  • 475 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 kwietnia 2011 - 12:30

a ja mam pytanko. Czy opłaca się kupować jeszcze macbook alu? Zastanawiam się pomiędzy macbook alu vs white. White'a ma mój brat i cóż mam do niego jedno ale... wygląd. Nijak nie odpowiada mi ten biały plastik. Na pro mnie nie stać, air jest fajny ale jednak ja potrzebuje laptopa z krwi i kości. Co sądzicie na ten temat?

#44 PETER-SZEF12

PETER-SZEF12
  • 208 postów

Napisano 30 kwietnia 2011 - 12:50

jeśli chodzi o wygląd to ci nie pomogę. Mi dużo bardziej podoba się ALU i uwielbiam te gesty, a ich w białym MacBook' u nie ma, chyba, że mówisz o nowszym modelu

#45 jdus

jdus
  • 475 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maja 2011 - 16:38

porównuje najnowszy white z ostatnim alu jaki wyszedł.

#46 PETER-SZEF12

PETER-SZEF12
  • 208 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 20:51

ja bym kupił dla klawiatury podświetlanej i dla wyglądu ALU :) ale to 2,4 Ghz model, bo jeśli chodzi o 2,0 Ghz, to ten nie ma klawiatury z "lampkami"

#47 jdus

jdus
  • 475 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwca 2011 - 15:19

Kwestia dostępności w dobrym stanie. A znając moje szczęście, jak będę miał już jakieś pieniądze to pewnie będzie cisza z ofertami.

#48 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 05 czerwca 2011 - 16:26

ja bym wolał nowe white niż używkę alu, generalnie wolę kupić sprzęt nowy niższej kalsy niż lepszy używany :)

#49 jdus

jdus
  • 475 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwca 2011 - 17:31

Brat mi white'a i niestety ale jakoś mi design nie podchodzi. Troszke zalatuje takim gejMac'iem. Przepraszam wszystkich użytkowników białego maca ;D

#50 Żorż Ponimirski

Żorż Ponimirski
  • 27 postów
  • SkądKielce, Poland, Poland

Napisano 06 listopada 2011 - 19:29

Ja nabyłem Alu za 3000 zł. Okazyjnie u autoryzowanego reselera. Używany był przez kobietę i chyba "używany" w jego wypadku oznaczało, że był noszony pod pachą dla lansu, bo nie nosił żadnych śladów :D Model z 2,4 Ghz, 4 gb ram i podświetlaną klawiaturą oczywiście. 990 zł różnicy między nim a White. Nie wahałem się ani chwili, tym bardziej, że gwarancję dostałem jak na nowy, więc... A poza tym dużo piszę i ta podświetlana klawiatura w moim wypadku bardzo się sprawdza wieczorami. Acha, zainstalowano na nim Mac OS X 10.7.2, wszystko śmiga jak złoto. Poza tym to aluminium... ;) Reasumując: jeśli masz dojście do Alu w dobrej cenie, bierz Alu. Ostatni White to nieco lepsza bateria, poza tym Alu wygrywa na każdym polu moim zdaniem. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych