Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Widział to ktoś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 graphit

graphit
  • 26 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 15:51

ExW opowiada o MyApple

Kurde, w sumie nie wiem czy to tylko frustracja tego gościa czy celowa niechęć do przyznania komuś racji i przyznania się do błędu.. Co o tym myślicie?

#2 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:05

No niestety, ale mimo że na MyApple jestem stosunkowo niedługo, to pamiętam że kiedyś było tu trochę inaczej. Lepiej. Dlatego między innymi Przemekspider odszedł z tego forum.

#3 graphit

graphit
  • 26 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:05

No niestety, ale mimo że na MyApple jestem stosunkowo niedługo, to pamiętam że kiedyś było tu trochę inaczej. Lepiej. Dlatego między innymi Przemekspider odszedł z tego forum.


O. Nie wiedziałem że odszedł.

#4 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:11

http://www.myapple.p...pozegnanie.html

#5 rybek

rybek
  • 186 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:13

Hmmm... Przykra sprawa... Mnie nic złego się jeszcze nie przytrafiło, ale rozumiem autora arykułu, bo mnie by coś takiego równie wkurzyło. Ale pomysł z zakładem "ile wytrzymam na forum" jest śmieszny i aż żal mi to komentować...

#6 El Fuego

El Fuego
  • 74 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:14

Przestańcie głośno wyrażać swoją opinię... Zaraz dostaniecie bana bez przyczyny. EDIT: Poza tym pewnie ten wątek zostanie po prostu usunięty. El.

#7 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:18

Sam zakład - fakt, debilna sprawa. Ale nie wydaje mi się żeby bana dostał tylko za wytykanie błędów merytorycznych w jednym newsie, nawet jeśli zrobił to dosyć dosadnie. Często zdarza się że w komentarzach ludzie poprawiają autora newsa, nawet mi się to kilka razy zdarzyło. Tylko że nigdy nie było nic więcej poza poprawieniem błędu i grzecznym podziękowaniem.

#8 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:29

Czytając to wszystko nie da się nie odnieść wrażenia że administracja dała w tym przypadku ciała na całej linii. Pewnie i tak ten wątek wyląduje w koszu.

#9 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:36

Juz bylo o tym wiele razy... niestety czasem prawda w oczy kole..

#10 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:49

no niestety dobitnie udowodnil tymi screenami co trzeba... smutne ze ludzie nawet przy okazji tak szczytnej inicjatywy nie szanuja innych ludzi tylko dlatego ze maja admin czy tam redaktor... pozdrawiam i licze ze watek nie zostanie usuniety bo po prostu nie ma powodu p.s. redakcji radze rehablitacje usera i publiczne przeprosiny. z Honorem. Jak nalezy jak sie kogos obrazi (okaze tak bardzo daleko idacy brak szacunku do czlowieka)

#11 rybek

rybek
  • 186 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 17:01

redakcji radze rehablitacje usera i publiczne przeprosiny. z Honorem. Jak nalezy jak sie kogos obrazi (okaze tak bardzo daleko idacy brak szacunku do czlowieka)


Zgadzam się w pełni. Wypadałoby też by admini pomiędzy sobą wyjaśnili co tutaj zaszło.

#12 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 20 stycznia 2009 - 17:53

heheh juz to widze :D Nasze wszystko wiedzące, doskonałe, nieomylne gwiazdeczki moderatorzy. zaraz wpadnie jakis super mod i tak jak zawsze napisze : Temat był już wiele razy poruszany na forum. Jailbrake w Polsce jest legalny. ZAMYKAM !! albo Niezgodne z regulaminem pkt ble ble ble. ZAMYKAM Połowa tych narwańców by wyleciała to forum może miało by bardziej ludzki i przyjazny charakter. Pozdro Modki

#13 graphit

graphit
  • 26 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 18:22

:) Na wszelki wypadek zrobilem screena :) Moze ktos zrobi zrzut calego watku bo nie bardzo mam jak (iPhone). Jak usuna to podeslemy przemekspiderowi na bloga.

#14 silkow

silkow
  • 296 postów
  • SkądLeszno

Napisano 20 stycznia 2009 - 18:24

... Żenada wg mnie

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 18:53

No niestety, ale mimo że na MyApple jestem stosunkowo niedługo, to pamiętam że kiedyś było tu trochę inaczej. Lepiej. Dlatego między innymi Przemekspider odszedł z tego forum.

Nie nie dlatego.

Hmmm... Przykra sprawa... Mnie nic złego się jeszcze nie przytrafiło, ale rozumiem autora arykułu, bo mnie by coś takiego równie wkurzyło. Ale pomysł z zakładem "ile wytrzymam na forum" jest śmieszny i aż żal mi to komentować...

Nikomu nic złego się nie przytrafiło.
Tylko czasami komuś się wydaje, że mu się przytrafiło.

Przestańcie głośno wyrażać swoją opinię... Zaraz dostaniecie bana bez przyczyny.

Nikt nigdy nie dostał bana bez przyczyny.

Tylko że nigdy nie było nic więcej poza poprawieniem błędu i grzecznym podziękowaniem.

Bo tak to się zawsze odbywa.

Czytając to wszystko nie da się nie odnieść wrażenia że administracja dała w tym przypadku ciała na całej linii. Pewnie i tak ten wątek wyląduje w koszu.

To tylko wrażenie.

no niestety dobitnie udowodnil tymi screenami co trzeba... smutne ze ludzie nawet przy okazji tak szczytnej inicjatywy nie szanuja innych ludzi tylko dlatego ze maja admin czy tam redaktor...

Mylisz się.

i licze ze watek nie zostanie usuniety bo po prostu nie ma powodu

Dopóki nie ma to nie ma.
W momencie jak wątek przekroczy granice dobrego smaku zostanie usunięty.

p.s. redakcji radze rehablitacje usera i publiczne przeprosiny. z Honorem. Jak nalezy jak sie kogos obrazi (okaze tak bardzo daleko idacy brak szacunku do czlowieka)

Którego usera?
Tego, który zakładał kilka kont i marnował nasz czas na przepychanki z nim samym?

heheh juz to widze :D Nasze wszystko wiedzące, doskonałe, nieomylne gwiazdeczki moderatorzy.

Może masz ochotę pokazać jak powinno się zarządzać i moderować takim forum?
Może udzielisz nam jakichś przydatnych wskazówek?
Bardzo chętnie Cię wysłuchamy i rozważymy wprowadzenie w życie Twoich pomysłów.

Połowa tych narwańców by wyleciała to forum może miało by bardziej ludzki i przyjazny charakter.

W którym miejscu forum ma nieludzki czy nieprzyjazny charakter?

:) Na wszelki wypadek zrobilem screena :)
Moze ktos zrobi zrzut calego watku bo nie bardzo mam jak (iPhone).
Jak usuna to podeslemy przemekspiderowi na bloga.

A od kiedy Przemek zajmuje się publikacją takich śmieci?
Z tego co widzę u Przemka na blogu znajdują się raczej ciekawe informacje ze świata Apple.

Żenada wg mnie

Wg. mnie również.

#16 graphit

graphit
  • 26 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 19:12

Kurde, nawet sposob w ktory odpowiadasz jest taki troche "administracyjny". Krotko, czasem uszczypliwie.. Moze faktycznie nie kazdy ma pomysl na prowadzenie takiego forum, ale zeby wolne slowa forumowiczow nazywac smieciem.. Po prostu niektorym ciezko jest sie pogodzic z faktem usuwania niechcianych badz niewygodnych watkow.

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 19:28

Kurde, nawet sposob w ktory odpowiadasz jest taki troche "administracyjny".

Kurde, jestem administratorem ;)

Krotko, czasem uszczypliwie..

Raczej krótko i na temat.

Moze faktycznie nie kazdy ma pomysl na prowadzenie takiego forum,

Dlaczego niektórzy potrafią tylko krytykować a kiedy poprosić ich o pomoc to nagle cisza?

ale zeby wolne slowa forumowiczow nazywac smieciem..

Nie nazwałem słów forumowiczów śmieciem.
Jednak w kontekście bloga, który zajmuje się przede wszystkim sprawami Apple wpis poświęcony zrzutom ekranu z jakiegoś forum byłby śmieciem.

Po prostu niektorym ciezko jest sie pogodzic z faktem usuwania niechcianych badz niewygodnych watkow.

Mi ciężko jest pogodzić się z faktem, że są osoby na forum Apple, których tematyka Apple nie interesuje.
Natomiast taka osoba wykazuje ogromne zaangażowanie w tematach całkowicie z Apple nie związanych.
To nie forum polityczne, ani miejsce na ubolewanie jaki to moderator jest zły.
Zapewniam Cię, że na każdym forum znajdziesz grupę osób niezadowolonych z administracji/moderacji i NIKT jeszcze nie poradził sobie z tym problemem.
Także zamiast marudzić zapraszam do wysyłania propozycji, które pomogą nam dogodzić wszystkim - pamiętajcie tylko o jednym, Wasze propozycje muszą być dobre dla 100% użytkowników MyApple - tylko wtedy mają szanse na wdrożenie.

#18 graphit

graphit
  • 26 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 19:36

Hmm.. A moze by tak cos na wzor Unii? Administracja czasowa i z rak do rak? :)

#19 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 20 stycznia 2009 - 19:38

Pieknie napisane bzdury. No i właśnie tak to wszystko się kreci i będzie kręcić dalej.

N

W którym miejscu forum ma nieludzki czy nieprzyjazny charakter?

Wg. mnie również.



Np. w tym i setkach innych, przykro mi, że administarator tego nie widzi i uważa, że wszystko jest super.

#20 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 stycznia 2009 - 19:54

Code: Tak na początek, przydała by się jawność za co i kto został zbanowany, kiedyś moderowałem forums.gentoo.org i tam mieliśmy przez dłuższy czas wątek typowo informacyjny o banowanych osobach. Teraz często i gęsto z dnia na dzień widać u kogoś "zbanowany" i nie wiadomo o co chodzi. Jasne można rzecz po co ta informacja innym użytkownikom, jednak jako społeczność dostęp do takich informacji na forum publicznym była by pożądana zamiast wysyłać setki PW do administracji. Po prostu jawność pewnych działań na początek. Nie wspomnę i informowaniu o powodach zamykania tematów, znamy je z osobnych postów moderacji na końcach zamykanych wątków (chociaż niezbyt wyczerpujące, często pochopne ale nie mi to już oceniać)

#21 graphit

graphit
  • 26 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 19:58

Soyerski - dobrze ppwiedziane

#22 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:19

Hmm.. A moze by tak cos na wzor Unii? Administracja czasowa i z rak do rak? :)

Przykro mi ale to nie jest pomysł na prowadzenie forum tylko na przejęcie władzy.

Pieknie napisane bzdury.

Pięknie napisaną bzdurę mogliśmy przeczytać w podanym na początku tego wątku linku.

No i właśnie tak to wszystko się kreci i będzie kręcić dalej.

Skoro tak uważasz to po co marnujesz swój i innych czas?

Np. w tym i setkach innych, przykro mi, że administarator tego nie widzi i uważa, że wszystko jest super.

Nigdzie nie napisałem, że wszystko jest super.
Ponowię prośbę o konkretne propozycje.
Jest nawet specjalny dział do tego - http://www.myapple.p...opozycje-zmian/

Code: Tak na początek, przydała by się jawność za co i kto został zbanowany,

Nie jestem zwolennikiem publicznej chłosty.
Każdy zbanowany wie za co bana dostał, tylko niektórzy udają że nie wiedzą.

kiedyś moderowałem forums.gentoo.org i tam mieliśmy przez dłuższy czas wątek typowo informacyjny o banowanych osobach.

I jak się sprawdzało takie rozwiązanie?
Możesz podać link do tego wątku?
Czy owy wątek był otwarty na komentarze innych?

Teraz często i gęsto z dnia na dzień widać u kogoś "zbanowany" i nie wiadomo o co chodzi.

Chodzi o to że dana osoba nie potrafiła się dostosować do próśb moderatorów - bo nikt nie dostaje bana od ręki.
Zawsze najpierw próbujemy w drodze dialogu dojść do porozumienia.
Wyjątkiem są podwójne konta, te banujemy od razu bez ostrzeżenia.

Jasne można rzecz po co ta informacja innym użytkownikom, jednak jako społeczność dostęp do takich informacji na forum publicznym była by pożądana zamiast wysyłać setki PW do administracji. Po prostu jawność pewnych działań na początek.

Jeśli kogoś interesuje przyczyna to może zadać pytanie zbanowanemu, choć zazwyczaj odpowiedź nie będzie szczera.

Nie wspomnę i informowaniu o powodach zamykania tematów, znamy je z osobnych postów moderacji na końcach zamykanych wątków (chociaż niezbyt wyczerpujące, często pochopne ale nie mi to już oceniać)

Wystarczy przeczytać dokładnie zamknięty wątek i regulamin forum a wtedy wszystko powinno być jasne.

#23 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:45

code, moim zdaniem pomysł arsena z publicznym wątkiem, w którym podane są krótkie wyjaśnienia, za co ktoś dostał bana (mógłby być czysto informacyjny - zamknięty) jest świetny i z pewnością ukróciłby powstawanie takich tematów jak ten. arsen, to może stwórz temat o tym pomyśle w dziale propozycje zmian?

#24 graphit

graphit
  • 26 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:53

Pięknie napisaną bzdurę mogliśmy przeczytać w podanym na początku tego wątku linku.

Udowodnij, że to bzdura.

Skoro tak uważasz to po co marnujesz swój i innych czas?

Nie mów za innych. Mojego nie marnuje. Chętnie na chwilę pogadam o czymś innym niż tematyka Apple. Zdaje się że to odpowiedni dział.

Nigdzie nie napisałem, że wszystko jest super.
Ponowię prośbę o konkretne propozycje.
Jest nawet specjalny dział do tego - http://www.myapple.p...opozycje-zmian/

Myślę że konkretną propozycja jest właśnie wątek o zbanowanych.

I jak się sprawdzało takie rozwiązanie?
Możesz podać link do tego wątku?
Czy owy wątek był otwarty na komentarze innych?

Poda czy nie poda linku taki wątek to fajna sprawa. Jeśli nie poda to jak rozumiem okaże się niewiarygodny i sprawa nie będzie warta uwagi? A może przeprowadzimy tu sondę na temat powstania takiego tematu? Dajmy pogłosować.

Chodzi o to że dana osoba nie potrafiła się dostosować do próśb moderatorów - bo nikt nie dostaje bana od ręki.
Zawsze najpierw próbujemy w drodze dialogu dojść do porozumienia.
Wyjątkiem są podwójne konta, te banujemy od razu bez ostrzeżenia.

Słusznie.

Jeśli kogoś interesuje przyczyna to może zadać pytanie zbanowanemu, choć zazwyczaj odpowiedź nie będzie szczera.


Wystarczy przeczytać dokładnie zamknięty wątek i regulamin forum a wtedy wszystko powinno być jasne.

Nie, nie wszystko jest zawsze jasne. Tutaj większość się zgadza.

#25 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:53

Nie jestem zwolennikiem publicznej chłosty.
Każdy zbanowany wie za co bana dostał, tylko niektórzy udają że nie wiedzą.

Tutaj nie chodzi o publiczną chłostę a o informację tak jak się to dzieje w cywilizowanych krajach, wiadomo za co kto poniósł karę. Nieinformowanie społeczności to kojarzy mi się z krajami typu Kuba. Reasumując mocnym słowem, dyktatura.

I jak się sprawdzało takie rozwiązanie?
Możesz podać link do tego wątku?
Czy owy wątek był otwarty na komentarze innych?

Każdy wiedział o co chodzi przynajmniej, wątku wspomnianego już nie ma, forum ledwo już zipie, widać też że banowanych nie przybywa to polikwidowano trochę rzeczy.
Tajemnicze bany zawsze jednak denerwowały innych użytkowników, czy to będzie forum zegarków, znaczków czegokolwiek stali bywalcy zawsze się będą wczuwać w społeczność a jak wiadomo społeczność dobrze poinformowana to społeczność bardziej przyjazna władzom. Wspomniane forum w czasach swojej świetności czytało jednocześnie powyżej 1500 zarejestrownych osób czyli to co teraz na myapple i też miało syndrom rzucania czym popadnie we władze. Tak to jest w dużych społecznościach. Zawsze będzie dochodzić do zgrzytów.

Jeśli kogoś interesuje przyczyna to może zadać pytanie zbanowanemu, choć zazwyczaj odpowiedź nie będzie szczera.

Sam odpowiedziałeś na moje pytanie.

---- Dodano 20-01-2009 o godzinie 20:56 ----

code, moim zdaniem pomysł arsena z publicznym wątkiem, w którym podane są krótkie wyjaśnienia, za co ktoś dostał bana (mógłby być czysto informacyjny - zamknięty) jest świetny i z pewnością ukróciłby powstawanie takich tematów jak ten.

arsen, to może stwórz temat o tym pomyśle w dziale propozycje zmian?


Ok, zaraz się za to zabieram.

---- Dodano 20-01-2009 o godzinie 21:04 ----
Napisałem, szkoda tylko że zanim się pojawi we wspomnianym dziale moderator musi go zaakceptować, co to ma być? cenzura w propozycjach usprawnienia forum?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych