Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Microsoft Windows 7 Beta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#51 arti040

arti040
  • 187 postów
  • SkądLódź, Polska

Napisano 16 stycznia 2009 - 16:35

Mnie sie x32 wywala przed pierwszym uruchomieniem Win7 - niebieski ekran. Sprobuje z x64 i zobaczymy, jak bedzie.

#52 LeYahoo

LeYahoo
  • 22 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 17:01

Na VMware Fusion też można go zainstalować. Rozpoznaje go jako Vistę. Ogólnie chodzi dobrze, ze sterownikami nie było problemów. VMware Tools działa tak jak na innych wersjach Windowsa.

#53 M4R

M4R
  • 149 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 stycznia 2009 - 17:38

Mógłbyś poprzeć swoją tezę jakimś dowodem? U mnie Vista na P4 3.00 GHz HT + 2 GB RAM i dysk 250 GB SATA z 16 MB cache po 3 miesiącach użytkowania odpalała się ok. 25 minut (czas mierzony od włączenia komputera do całkowitego zaprzestania mielenia dyskiem po załadowaniu się systemu). W ciągu tych 3 miesięcy czas oczywiście rósł wraz z każdą kolejną aktualizacją od MS. Nic przy tym szczególnego nie miałem zainstalowane. Standard jak na kompa do pracy: system, office, skype, gg, winamp, kodeki do filmów, antywirus. Jak dla mnie było to sporym przegięciem które spowodowało zmianę platformy na Maka. Czytając Twój post ze Vista potrafi całkiem dobrze działać na 256 MB RAM odnoszę wrażenie że robisz sobie z ludzi jaja..


Misioslaw to sobie chyba jaja robił z tymi 256mb ram :)
Widać że nie masz najmniejszego pojęcia o mechanizmach stosowanych w Viscie. W tym systemie jest funkcja superprefetch - robi zrzuty najczęściej używanych binarek programów i po starcie ładuje, a w zasadzie zapełnia nimi całą pamięć, stąd to mielenie dyskiem. Kernel visty bardzo dobrze zarządza priorytetami i tylko, gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do pamięci, mocy procka lub szybkiego odczytu z dysku vista automatycznie przestaje mielić dyskiem (ładować do pamięci superprefetch) i masz do dyspozycji pełną moc komputera. Im mamy więcej ramu tym więcej idzie danych z dysku do pamięci, jeżeli tylko pamięć jest potrzebna to automatycznie wywala część superprefetcha na rzecz odpalonego programu. To że system ci tak długo mielił potwierdza tylko to że pewnie przeglądałeś na nim internet po włączeniu, bo gdybyś odpalił program potrzebujący mocy vista dałaby sobie spokój...

Win 7 może sporo namieszać na rynku, a to głównie za sprawą marketingu. Jest reklamowany jako szybki i mało wymagający system.

#54 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 stycznia 2009 - 17:41

zainstalowalem na vmware, ze sterami nie ma problemow... system jest stabilny, i nawet dosc wygodny w obsludze, ale jak wrocilem do mac osx odetchnalem z ulga, wole osxa.. ;) nic na to nie poradze ale glownie wyglad w windowsie mnie drażni jak classic tak areo, poza tym od razu zażądał instalacji antywirusa..

#55 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 stycznia 2009 - 18:13

Ktoś już tutaj mówił na forum, że 7 bedzie dobry jesli tylko go nie przeładują w dalszym procesie tworzenia, tak jak zrobili to z Vistą.

O przepraszam, Vista beta też była tandetna i źle działała. Win7 jest zdecydowanie lepszy. Na pewno będzie niezłym systemem:) (po SP1;))

#56 bigmanpl

bigmanpl
  • 74 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 18:18

To że system ci tak długo mielił potwierdza tylko to że pewnie przeglądałeś na nim internet po włączeniu, bo gdybyś odpalił program potrzebujący mocy vista dałaby sobie spokój...


Trafiłeś w 10. Komputer był przygotowany z myślą o pracy i przeglądaniu Internetu. Ani przeglądarka ani Office nie były raczej zbyt wymagające do sprzętu. Z drugiej strony jednak zwróć uwagę, że MacOS po starcie działa od razu i nie potrzebuje do wydajności ładowania binarek do RAM-u mieląc dyskiem w nieskończoność ;) A rozczarowanie Vistą tym większe, że był to pierwszy legalnie kupiony system wraz z Office 2007. Poszło trochę kasy na soft z którego w ogóle nie korzystam a zwrócić się nie da bo rozpakowany, aktywowany itp.. :???: Doświadczenie z tego takie że kolejny system lepiej od razu ściągnąć z torrenta a po roku jak będzie OK to kupić :-x

#57 firesoso

firesoso
  • 114 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 20:31

ja też próbowałem Windows7, tym razem na Parallels :) Instalacja przebiegła naprawdę sprawnie w 10-15 minut. Tuż po tym system był gotowy do pracy :) Działa się na nim lepiej niż na Vista i jest wg mnie o wiele lżejszy. Sterowniki też bez problemu się zainstalowały :) Ale to co windows potrafi zrobić z CPU i HDD.. chyba się*odzwyczaiłem, hehe :) no ale naprawdę polecam. Na XP to już trochę za staro a Vista to nie system.. :)

#58 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2009 - 20:57

Czy instalujecie wersje 32 czy 64bit? U mnie 64 nie zamierza się w żaden sposób zainstalować. Twierdzi, że C2D nie obsługuje 64 bitowej architektury ;)

#59 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 21:04

Tylko na co komu Windows na sprzęcie Apple. Przecież MacBooki kupuje się przede wszystkim po to żeby nie mieć z Wingrozą do czynienia :confused:.


Prawdopodobnie jedna z nielicznych odpowiedzi - i które na palcach jednej ręki można policzyć - na tym forum, która jest prawdziwie związana z tematyką tego forum, z sensem jego istnienia i z jego (z założenia pierwotnym) przeznaczeniem... oraz - co niezwykle cenię - odpowiedź z wyraźną nutą antagonistyczną wobec PeColi, zwłaszcza Windowsiarzy... I wcale nie mam klapek na oczach, wręcz przeciwnie: widzę wyraźną różnicę, nawet między Mac OS X (nawet 10.2-10.3), a Windows 8 (którego de-facto jeszcze nie ma i może lepiej jeśli nie będzie, w każdym razie byle nie na Mac). Ba, owszem: Apple ssie - największa porażka to to, że w ogóle umożliwili instalowanie tego szajsu jakim jest Windows...

Nagle za rok czy dwa pokażesz jeden z drugim jakiemuś PieCowcowi z Windows 7 swojego Mac z OS X, a ten Ci wysoli: "ooo - ale zrzynka z nowego Windows" (oczywiście możesz zacząć się tłumaczyć, że taki Dock to na OS X od 2000 roku już jest, a Expose bodajże od 2004 czy 2005 roku... Tylko czy to w Twoim interesie powinno być, czy Apple - w końcu za coś nieco więcej płaci się)... Pomijając to że wystarczy poszukać porownania do przeciągnij-i-upuść (w tym manipulacja przez funkcję Findera typu: "Samootwierające się foldery i okna" i Expose, do tego aktywne rogi ekranu) i Windows może się schować w krzaki nawet w wersji miljon pińset. Albo teczki palenia płyt lub - ba - wyszukiwania na Mac, tzw. inteligentne teczki: jako cecha systemu(!) - ot co - to jest bajer: ce-cha sys-te-mu(!) - a nie jakiegoś tam tylko doinstalowanego pakietu typu office albo (w)Ner(w)o...

(...) Używam Windowsa od 12lat (95, 98, 98SE, 2000, XP i Vista) i tylko raz trafił mi się bluescreen. Co zabawne stał się to po instalacji iTunes 8.

Heh - no wiesz - to tak jak z Safari na Windows, z QuickTime na Windows... trudno żeby dobre rozwiązania dla dobrego systemu, nagle miały dobrze działać na systemie lipnym... Zainstaluj coś do robienia (i czytania) np. PDF (bo przecież Windows m.in. i tego nawet nie potrafi) i też zobaczysz całą plejadę rozmaitych błędów, zasadzek itp... Ba - na Windowsie dostęp do np. paletek kolorów w każdym programie jest inny (a właściwie taka - wspomniana - np. paletka kolorów albo np. czcionek w każdym programie wygląda... odmiennie. Błeeee... Ewidentna nieergonomiczność w planowaniu podstawowych usług systemu, systemu okienkowego z założenia)...
Swoją drogą: po co instalowałeś iTunes? Ja na Mac nawet nie używam iTunes. Bo używanie iTunes (szczególnie jako Store) w Polsce to tak jak używanie - wcześniej wymienionej - iLodówki na Grenlandii... Wrzucasz muzę do iPoda (i dlatego musisz używać iTunes)? (na Mac można to obejść przez np. MacFUSE+iPodDisk i zawartość iPoda widać w Finderze "normalnie" tak jak wszelkie inne pliki i foldery. Może i na Windows można to obejść, ale ja nie zajmuję się Windows bo używam wyłącznie komputerów Mac).


P.S.
W ogóle, taki temat na forum Apple - gdzie ludzie na dodatek zachwycają się Windowsem - heh... chyba se normalnie Toshibę albo HaPeka kupię... Co za bezplan.

Sory - za flejm - ale tu już akurat nie da się inaczej. Wynocha fani Windowsa stąd! To forum Mac.

#60 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 21:37

zainstalowałem 32 na VM i wszystko ok tylko nie widzi sieci?? Zainstalowałem jako other. Zna ktos rozwiązanie??

#61 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 stycznia 2009 - 21:41

zainstaluj jako viste ;)

#62 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 21:54

własnie to robię i zobaczę....:).

#63 internex

internex
  • 592 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2009 - 22:14

To jak będzie z tym filmikiem? Będzie możliwość obejrzenia?

#64 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 22:49

Ja mam "Siódemke" zainstalowaną na swoim mbp odkąd beta poszła w publike oficjalnie. Nie wiem jak wy, ale ja jestem zachwycony. Co jak co, ale: 1. System reaguje szybko i bezproblemowo, działa sprawnie, zero problemów. 2. "7" jest zdecydowanie ładniejsza i bardziej dopracowana niz xp i vista. 3. Podoba mi się nowy task bar. Podgląd okien i inne nowe bajery... 4. Pasek mozna dac na bok ekranu i się nie chrzan* wszzystko. Co tu dużo gadać. Nowy Windows 7 beta ( BETA, co ważne) to jak dla mnie jedna z najlepszych wersji windowsa jaką miałem możliwość i chęć używać. Przez swoją transparentność Windows 7 to prawdziwe "okienka". ;-) Jak dla mnie super. Ostatnio nawet częściej zaglądam do windy niz osx. Mac OSX wydaje sie być teraz taki stary, linuxowaty,...- taki przeterminowany. Czekam na SL. Jezeli mnie zawiedzie to bye bye Steveo. Welcome das Ballmer. :smile: I przyznac trzeba, ze wiele ludzi tez jest zachwyconych. Juz słyszałem nie jedną opinię - szczególnie od mac-userów, którym win7 przypadł do gustu... BARDZO. :)

#65 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 23:27

No więc po 30 minutach: + szybki, + ładny, + świeży, - wywalił się raz i nie zapamiętał ustawień. ogólnie zaczyna mi sie podobać...... Jeśli wersja stabilna będzie tak działała - zainstaluje na stałe

#66 AxelVax

AxelVax
  • 354 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 00:03

To jak będzie z tym filmikiem? Będzie możliwość obejrzenia?


pal licho filmik... muzyka jest przyjemna ;)

#67 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 stycznia 2009 - 00:13

1. System reaguje szybko i bezproblemowo, działa sprawnie, zero problemów.

pamiętajmy, że tak jest dopóki rejestru nie przeładujemy softem, którego jest brak...

#68 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 01:49

wow, udalo mu sie zainstalowac windows 7 na macu - sukces i informacja na pierwsza strone jak nic smieszny ten news

#69 denis

denis
  • 589 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 stycznia 2009 - 08:45

nie dziala filmik

#70 klakier

klakier

    The Man That Walks Alone


  • 1 327 postów
  • SkądPiła, Poland

Napisano 17 stycznia 2009 - 11:13

w 3 dni przekroczyliscie transfer :P zaraz znajde jakiegos hosta i poprawie link do filmu :P

Fimkim znajdziecie tutaj teraz Windows 7 Beta On Mac OS X Leopard With Parallels Desktop on Vimeo

#71 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:21

Ech, do czego to doszło.
Ja nie mam Windowsa na pececie, a wy go instalujecie na makach.

Tylko na co komu Windows na sprzęcie Apple. Przecież MacBooki kupuje się przede wszystkim po to żeby nie mieć z Wingrozą do czynienia :confused:.

Jak widać, tylko teoretycznie.
Apple (Polska) - Mac OS X Leopard - Funkcje i elementy - Boot Camp
http://www.myapple.p...swoim-maku.html

#72 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:03

W ogóle, taki temat na forum Apple - gdzie ludzie na dodatek zachwycają się Windowsem - heh... chyba se normalnie Toshibę albo HaPeka kupię... Co za bezplan.

Sory - za flejm - ale tu już akurat nie da się inaczej. Wynocha fani Windowsa stąd! To forum Mac.


a więc panie i panowie! klapki na oczy i ślepo wierzmy w Mac OS X! i pamiętajcie, nie ma niczego innego poza nim!

#73 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:11

Zobaczymy jak będzie się sprawował gdy obciążycie go CS4, grami, różnymi aplikacjami i agentami w tray'u.. Windows, nawet Vista spisuje się całkiem dobrze gdy używa się go do jednego, ewentualnie (ale nie radzę) dwóch celów (w moim przypadku gry i tv). Jednak używający go do wielu celów jako jedyny komputer, po minucie będziecie chcieli wyrzucić go przez okno. No, chyba że ktoś jest biblijnym Hiobem, Jeszcze nie zainstalowałem go na swoim Mac'u (i nie zainstaluje, bo mam od tego PC), ale w przeciwieństwie do Was na pewno nie będę taki zdziwiony i zachwycony jego działaniem, bo gorszy od Visty już nie może być.

#74 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:20

od Visty już nie może być.


to nie jest żaden pojazd w stronę Microsoftu czy cos, bo oczekuje ze 7 bedzie dobrym systemem, ale tak tylko przypomnę pewne powiedzenie: NIGDY NIE MÓW NIGDY :>

#75 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 19:05

Testowałem Windows Vista od beta2, mialem każdy kolejny bulid. Im byl nowszy tym więcej było z nim problemów. Pamiętam, że w RC2 za nic nie chciały się zainstalować stery od grafy, a w RTM po włączeniu Aero komp dostawał BSoD :D. Najśmieszniejsze bylo to że RC1 śmigała jak należy. Teraz mam W7 Beta1 i śmiga rewelacyjnie. Zobaczymy co będzie z Beta2, RC1 itd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych