Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Microsoft Windows 7 Beta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#26 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 stycznia 2009 - 09:58

Vista jest lepsza od Leoparda, Windows 7 będzie lepsze od Snow Leoparda.


Ciekawe, bardzo ciekawe...:rolleyes:

#27 krell

krell
  • 59 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 10:28

Tylko na co komu Windows na sprzęcie Apple. Przecież MacBooki kupuje się przede wszystkim po to żeby nie mieć z Wingrozą do czynienia :confused:.

#28 bigmanpl

bigmanpl
  • 74 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 10:28

Vista działa i na 256mb, i to całkiem dobrze.
ps: Co nie zmienia faktu ze W7 działa odrobinę lepiej w takiej konfiguracji.


Mógłbyś poprzeć swoją tezę jakimś dowodem? U mnie Vista na P4 3.00 GHz HT + 2 GB RAM i dysk 250 GB SATA z 16 MB cache po 3 miesiącach użytkowania odpalała się ok. 25 minut (czas mierzony od włączenia komputera do całkowitego zaprzestania mielenia dyskiem po załadowaniu się systemu). W ciągu tych 3 miesięcy czas oczywiście rósł wraz z każdą kolejną aktualizacją od MS. Nic przy tym szczególnego nie miałem zainstalowane. Standard jak na kompa do pracy: system, office, skype, gg, winamp, kodeki do filmów, antywirus. Jak dla mnie było to sporym przegięciem które spowodowało zmianę platformy na Maka. Czytając Twój post ze Vista potrafi całkiem dobrze działać na 256 MB RAM odnoszę wrażenie że robisz sobie z ludzi jaja..

#29 klakier

klakier

    The Man That Walks Alone


  • 1 327 postów
  • SkądPiła, Poland

Napisano 16 stycznia 2009 - 10:46

Tylko na co komu Windows na sprzęcie Apple. Przecież MacBooki kupuje się przede wszystkim po to żeby nie mieć z Wingrozą do czynienia :confused:.


bardzo proste pytanie :) kupujemy maca zeby miec osx i 0 problemow tak ? no a jak nam sie nudzi na maxa ? jak wszystkie gry juz przeszlismy i karzda strone ogladnelismy ? warto miec windowsa tak jak nam sie nudzi zeby po przeklinac powkurzac sie poszukac nowych sterow wiecie takie zajecie na dluuuuuugie zimowe / deszczowe / dopisz co chcesz / wieczory z nuda :) ... ja mam bo potrzebuje do pracy czasami i tyle + lubie testowac kompatybilnosc systemow windows / mac

Mógłbyś poprzeć swoją tezę jakimś dowodem? U mnie Vista na P4 3.00 GHz HT + 2 GB RAM i dysk 250 GB SATA z 16 MB cache po 3 miesiącach użytkowania odpalała się ok. 25 minut (czas mierzony od włączenia komputera do całkowitego zaprzestania mielenia dyskiem po załadowaniu się systemu). W ciągu tych 3 miesięcy czas oczywiście rósł wraz z każdą kolejną aktualizacją od MS. Nic przy tym szczególnego nie miałem zainstalowane. Standard jak na kompa do pracy: system, office, skype, gg, winamp, kodeki do filmów, antywirus. Jak dla mnie było to sporym przegięciem które spowodowało zmianę platformy na Maka. Czytając Twój post ze Vista potrafi całkiem dobrze działać na 256 MB RAM odnoszę wrażenie że robisz sobie z ludzi jaja..


mysle ze kolega poprostu ma jakas pirate version okrojona ze wszystkiego co mozliwe aby jakos dzialalo :) tysz takowa posiadalem od kumpla do testowania i fakt smigala :) ale my tu mowimy o org. oprogramowaniu a nie o fixach mixach :)

#30 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 stycznia 2009 - 10:48

Po za tym działa nawet na słabych maszynach z 1GB ramu, czego vista nie nie potrafi.

No nie przesadzaj, na 1GB działa dobrze

Vista działa i na 256mb, i to całkiem dobrze.

"No nie przesadzaj", poniżej 512 MB nie działa w zasadzie w ogóle.

ps: Co nie zmienia faktu ze W7 działa odrobinę lepiej w takiej konfiguracj

Nie odrobinę! Vista jest ociężała, natomiast Win7 działa bardzo szybko.
Tak jak wspomniałem, Win7 jest bardzo niestabilny. Ciągle się mrozi, nie działa wifi i muzyka, także daleko mu do osx, ale wiadomo, że to już wina otwartej konfiguracji sprzętowej.
Vista jest 100 lat za murzyna... znaczy się 100 lat za Tigerem. Win7 będzie gdzieś pomiędzy Tigerem, a Leopardem. Wcześniej pisałem, że znów zwalają z OSX - IE pokazuje postęp pobierania w docku (czyli już dwie rzeczy zerżnęli) + dostaliśmy Grab'a o innej nazwie + naklejki na ekran.

#31 Squidward

Squidward
  • 109 postów
  • SkądBikini Bottom

Napisano 16 stycznia 2009 - 10:51

Jak na Windowsa to jest stabilny (tylko jeden bluescreen) calkiem ladny i wygodny w obsludze.


Jezu, co wy robicie z tymi komputerami?! Używam Windowsa od 12lat (95, 98, 98SE, 2000, XP i Vista) i tylko raz trafił mi się bluescreen. Co zabawne stał się to po instalacji iTunes 8.

Wybaczcie za OT ;)

#32 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 16 stycznia 2009 - 11:29

Mógłbyś poprzeć swoją tezę jakimś dowodem? U mnie Vista na P4 3.00 GHz HT + 2 GB RAM i dysk 250 GB SATA z 16 MB cache po 3 miesiącach użytkowania odpalała się ok. 25 minut (czas mierzony od włączenia komputera do całkowitego zaprzestania mielenia dyskiem po załadowaniu się systemu). W ciągu tych 3 miesięcy czas oczywiście rósł wraz z każdą kolejną aktualizacją od MS. Nic przy tym szczególnego nie miałem zainstalowane. Standard jak na kompa do pracy: system, office, skype, gg, winamp, kodeki do filmów, antywirus. Jak dla mnie było to sporym przegięciem które spowodowało zmianę platformy na Maka. Czytając Twój post ze Vista potrafi całkiem dobrze działać na 256 MB RAM odnoszę wrażenie że robisz sobie z ludzi jaja..


HP Pavilion AMD 1,6GHz i 1GB RAMu - Vista działała bardzo dobrze. Naśmiewacie się z błędów systemu będącego w fazie BETA. Śmieszne jest także, że próbujecie porównać produkt BETA do finalnych wersji OS X. Przypomnijcie sobie szanowni koledzy jak działały wersje próbne OS X i jak działa Snow Leopard.

#33 combos

combos
  • 105 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 11:31

Zadna nowosc od prawie dwoch tygodni mam zaistalowanego Win7 beta 7000na imacu - do testow

#34 matthias

matthias
  • 188 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 stycznia 2009 - 11:43

tez nie wiem o co tyle krzyku. również zainstalowałem u siebie na macbooku win7 jakiś czas temu

#35 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 16 stycznia 2009 - 12:47

Ciekaw jestem, jak będzie się sprawdzał na lapach. Po jakimś drugim service packu zainstaluję go może na moim poczciwym Chiligreenie? O ile jeszcze będę go miał... Widać jednak, że nastąpiło jakieś małe wymiatanko na podwórku Billa. Po raz pierwszy Gates musiał naprawdę poważnie odczuć, że Apple stanowi konkurencję, której nie sposób zignorować - świetne reklamy, porażka Visty i pakowanie Maców do filmów w ramach product placement (choćby słynny Dexter pracujący z jabłuszkiem :) ) zrobiło swoje.

#36 szamanusek1986

szamanusek1986
  • 81 postów
  • SkądGrójec/Warszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 12:50

A co w tym takiego nadzwyczajnego? Ja bete instalowałem na wirtualnym i też chodziło, i to jeszcze przed publicznym wydaniem bety. Jedyny problem to sterowniki do netu.

#37 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 stycznia 2009 - 13:38

Nie porównujemy stabilności, tylko wygląd. To że stabilność się wali, to wiadome. Squidward, my korzystamy z komputerów, dlatego mamy bluescreeny. Przy pracy w serwisie, sam byś zobaczył jak przy normalnej pracy niebieskość wyskakuje.

#38 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 16 stycznia 2009 - 13:43

"Czemu nie?" (tytuł na stronie głównej) Nie prowokujcie :) Tak na serio to nie dostrzegam (dla nas) sensu w instalowaniu Windowsa 7, nawet Visty.. Jeśli ktoś okazjonalnie chce zagrać w jakąś Windowsową grę, to wystarczy stare XP w boot-campie. Jeśli jakiegoś biedaka pracodawcy zmuszają do korzystania z Windowsowych aplikacji, wystarczy Parallels z XP, albo Crossover. Ale, po co babrać się w betach kolejnych Windowsów? Wam chyba trochę się nudzi. Proponuję wziąć się do jakieś pożytecznej roboty :-P

#39 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:02

Jezu, co wy robicie z tymi komputerami?! Używam Windowsa od 12lat (95, 98, 98SE, 2000, XP i Vista) i tylko raz trafił mi się bluescreen. Co zabawne stał się to po instalacji iTunes 8.

Wybaczcie za OT ;)


u mnie bluescreen to jeden na tydzien standardowo, resety kilka na dzień, przywieszki programów na porządku dziennym ;p uzywałem windy do muzyki, gier, internetu, photoshop'a. ;p co dziwne, windows na bootcampie miał u mnie tylko 1 reset i jeden bluescreen ;p

#40 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:26

Tylko na co komu Windows na sprzęcie Apple. Przecież MacBooki kupuje się przede wszystkim po to żeby nie mieć z Wingrozą do czynienia :confused:.


[+]

#41 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:31

Tylko na co komu Windows na sprzęcie Apple. Przecież MacBooki kupuje się przede wszystkim po to żeby nie mieć z Wingrozą do czynienia :confused:.



przykro mi, Polska rzeczywistość nie jest taka kolorowa i niestety Windows jest ze tak powiem: systemem obowiązującym w szkołach/na uczelniach czy w firmach produkujących gry komputerowe. czasami trzeba windowsa przeboleć.

#42 AxelVax

AxelVax
  • 354 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:57

ups.. chyba zjedliśmy Ci transfer cały :> i po filmiku..

#43 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:07

Ale, po co babrać się w betach kolejnych Windowsów? Wam chyba trochę się nudzi. Proponuję wziąć się do jakieś pożytecznej roboty :-P


Niektórzy nie chcą mieć klapek na oczach i lubią podejrzeć, co się dzieje naokoło - także u konkurencji.

#44 hence

hence
  • 54 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:12

też mi news.
zainstalowałem przez bootcamp oraz przez parallelsa 3.

boot camp o nic nie pyta, system sam wykrywa wszystkie urządzenia poza kartą dźwiękową. trzeba zainstalować sterowniki z RealTek High Definition Audio Codecs Drivers v.R2.04 download for Windows Vista, Windows Vista 64-bit

w przypadku starszego parallelsa wybrałem windows other version. działa.

#45 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:14

Na VirtualBoksie Windows 7 ruszylo bez szemrania. Co prawda nie wszystkie driver'y mam (nie ma dzwieku), ale ogolnie in plus. Szkoda, ze to nie final. Z ust osobnika testujacego bety Visty uslyszalem, ze bety dzialaly swietnie, a final to tragedia. Miejmy nadzieje, ze w tym przypadku nie bedzie podobnie.

Jak bedzie mi sie chcialo to zainstaluje na MacBook'u przez BootCamp. Ciekawe jak wtedy bedzie banglac :).

PS. Pod wzgledem sterownikow jest kompatybilny z Vista?


Instalowaeś wersję x64? U mnie windows tweirdzi, że CPU nie jest 64bit i sie nie zainstaluje ;)

#46 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:30

Ale to raczej wina Parallelsa/Vmware a nie Windowsa :) ... no chyba że tak masz bezpośrednio na kompie

#47 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:37

Mam c2d i jestem raczej pewny, że obsługuje 64bity ;) Także nie wiem w czym może być problem. Aha przy Boot Campie jest to samo. Ktoś wie o co może chodzić? OS X 10.5.6 a winda to Windows 7 x64

#48 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:39

W takiej sytuacji nie mam zielonego pojęcia

#49 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:42

oj tak, też słyszałem, a nawet widziałem przez chwilkę, jak śmigały pierwsze wersje Visty. Ktoś już tutaj mówił na forum, że 7 bedzie dobry jesli tylko go nie przeładują w dalszym procesie tworzenia, tak jak zrobili to z Vistą. a to że ściągają rozwiązania od osx? to dobrze, nie będę czuć się zagubiony podczas przesiadki z os x na winde jak to jest teraz XD

#50 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:42

zassałem 32 - zobaczę przez para w domku...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych