Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakiej gry Wam brakuje? Co byście chcieli mieć na iPhone?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#51 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 grudnia 2008 - 13:10

hoo:
Dzięki za linki. Zwłaszcza link z Brothers in Arms. :) Faktycznie są to ciekawe sposoby sterowania.

Niedawno kupiłem na AppStore Asphalt 4 i tam też jedno z trzech sterowań jest zrobione właśnie w ten sposób co w Pole Position. Prawdę mówiąc nie wiem który sposób wolę. Pół na pół z dotykaniem lewej i prawej krawędzi ekranu. Sterowanie akcelerometrem zupełnie mi nie odpowiada więc trzeciego sposobu nie biorę zupełnie pod uwagę.

Co do sterowania w Brothers in Arms to przyznam się, że dokładnie taki sposób sobie wykombinowałem. Dzięki Twojemu linkowi utwierdziłem się w przekonaniu, że taki sposób ma sens. To taki niby-joystick analogowy. Dodatkowo pomyślałem sobie, że można byłoby wprowadzić jeszcze taki drobiazg do tego sposobu. Mianowicie żeby nie patrzeć czy trafia się w kółko to kółko pojawiałoby się w tym miejscu w którym się dotknie ekranu. Po prostu dotyka się ekranu i w tym miejscu pojawia się kółko tak ustawione, że palec jest w środku kółka. W ten sposób nie trzeba patrzeć gdzie się dotyka i zmieniać rękę. Chce iść do przodu to nie patrzę tylko po prostu dotykam ekranu i przesuwam palca w górę ekranu. Wyjście poza kółko oczywiście nie spowoduje puszczenia joysticka tylko przyjęcie maksymalnej wartości i odpowiedniego kąta. Ten ruchomy joystick można byłoby zrobić opcjonalnie.

#52 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 02 grudnia 2008 - 17:43

A moim zdaniem brakuje:

1. Dobrego managera piłki nożnej, przecież sterowanie nie byłoby trudne, a taki football manager byłby na pewno dochodowy ;]

2. Dobrej gry mmo (oczywiście bez żadnych opłat co miesiąc, czyt. abonamentu), bo właśnie na takie gry jest chyba największe zapotrzebowanie

3. dobrej strategii, typu Age of Empires

4. Dobrego RPG-a, typu Gothic... Zresztą seria Gothic, to moja ulubiona saga gier na pecety (od G1 do G2:NK) i jakby ktoś wydał Gothica na iPhona to kupiłbym go nawet za 50$, bo nigdy nie powstała gra, która miałaby taki klimat, jak właśnie Gothic i wątpie by kiedykolwiek jeszcze powstało coś takiego (niestety G3, to moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto)...

#53 klucz94

klucz94
  • 24 postów

Napisano 02 grudnia 2008 - 23:11

MI tam brakuje the sims...xD

#54 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 03 grudnia 2008 - 11:23

Advance Wars - gra idealna dla urzadzenia przenosnego (dla tej jednej gry kupilem Nintendo DS) i przystosowana do obslugi palcem. Kocham ta serie i oddal bym wszystko za gre na jej poziomie na iPhone. Niestety aktualnie dostepne na AppStore strategie turowe nie dorastaja jej do piet.

YouTube - Advance Wars: Days of Ruin Trailer

#55 lopski

lopski
  • 530 postów
  • SkądCrack-off

Napisano 03 grudnia 2008 - 11:31

Locco-Rocco z psp YouTube - LocoRoco Trailer

#56 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 16:19

Advance Wars - gra idealna dla urzadzenia przenosnego (dla tej jednej gry kupilem Nintendo DS) i przystosowana do obslugi palcem. Kocham ta serie i oddal bym wszystko za gre na jej poziomie na iPhone. Niestety aktualnie dostepne na AppStore strategie turowe nie dorastaja jej do piet.

YouTube - Advance Wars: Days of Ruin Trailer


Możesz zawsze zainstalować emulator GBA i pograć w Advance Wars na tę konsole :) Graficznie dużo gorzej nie jest

#57 cimonj

cimonj
  • 593 postów
  • SkądHorsham, UK

Napisano 03 grudnia 2008 - 17:17

1. Eye of the Beholder, Hired Guns, Space Hulk
2. North and South
3. Another World, Flashback YouTube - Amiga Longplay [071] Flashback

#58 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 03 grudnia 2008 - 18:13

Możesz zawsze zainstalować emulator GBA i pograć w Advance Wars na tę konsole :) Graficznie dużo gorzej nie jest

Nie jestem fanem emulatorow i mam NDS chodz milo by bylo miec emulator NDS zeby miec moje kochane AW: Dark Conflict (aka Days of Ruin) przy sobie ^_^

#59 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 21:23

Nie jestem fanem emulatorow i mam NDS chodz milo by bylo miec emulator NDS zeby miec moje kochane AW: Dark Conflict (aka Days of Ruin) przy sobie ^_^


Jak to mówią, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma (albo można mieć) :)

Jak dla mnie wersja na GBA też dostarcza mnóstwo frajdy, sam ją przeszedłem w 90%.

YouTube - Advance Wars (GBA) - B-Roll Gameplay

PS: Na GBA są dwie cześci: Advance Wars i Advance Wars 2: Black Hole Rising

#60 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 grudnia 2008 - 00:17

JPS: Na GBA są dwie cześci: Advance Wars i Advance Wars 2: Black Hole Rising

Wiem obie posiadam chodz nie posiadam juz GBA ;) Mialem tez kiedys niestety tylko pozyczone wszystkie czesci GameBoy Wars (seria zmienila nazwe na Advance Wars po pojawieniu sie GBA) Na NDS tez sa 2 czesci - Dual Strike i Dark Conflict (znany jako Days of Ruin w USA) Chodz nadal kocham cala serie to jednak lepsze zbalansowanie jednostek (np w Dual Strike to juz przegiecie), mroczniejszy klimat i rozrywka online sprawiaja ze Dark Conflict nie opuszcza mojego NDS od miesiecy.

#61 jethro1

jethro1
  • 290 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2008 - 15:09

może czegoś od Nintendo :P The Legend Of Zelda lub zwykłego Mario :)

#62 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 08 grudnia 2008 - 23:06

:) Ja czekam na : 1. Dobre MMO w 3d ze sterowaniem wasd a nie "kliknij idź " . 2. NHL XX ( Mam nadzieje że EA pójdzie za ciosem i reszte swoich produktów wsadzi na tą konsole ) 3. Wiecie co to Test drive unlimited ?? No to wiecie co mam na myśli :) PS. Jeżeli wiecie cokolwiek o JAKIMKOLWIEK tworze związanym z hokejem to bardzo proszę o info :)

#63 nevoX

nevoX
  • 855 postów
  • SkądTorun, Poland

Napisano 08 grudnia 2008 - 23:30

Armagetron i Wormsy (zdecydowanie 2D, od boku). ;)

#64 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 08 grudnia 2008 - 23:32

Armagetron i Wormsy (zdecydowanie 2D, od boku). ;)


Z boku - zgadzam się. Ale może być 3D. Użycie 3D daje nieobraniczone możliwości. Przykład takiego 3D z boku - Little Big Planet. Ja to nazywam 2,5D.

#65 hazelasty

hazelasty
  • 231 postów

Napisano 08 grudnia 2008 - 23:38

Swietnosc wormsow skonczyla sie po wyjsciu pierwszej wersji 3D, wiec zdecydowanie optuje za wypuszczeniem wersji dwuwymiarowej.

#66 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2008 - 23:43

Fakt. Wormsy w 3D straciły to coś... Oby powstały jakieś na iPhone'a, oby w 2D. Nie wydaje mi sie aby ktoś rozmyślał nad zrobieniem wormsow na iP w 3D.

#67 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 08 grudnia 2008 - 23:44

Swietnosc wormsow skonczyla sie po wyjsciu pierwszej wersji 3D, wiec zdecydowanie optuje za wypuszczeniem wersji dwuwymiarowej.


Trzeba odróżnić 3D od 3D z boku (czyli 2,5D). Też uważam, że Worms w 3D to chory pomysł, który psuje całą zabawę. Ale 2D z boku rysowane przy pomocy obiektów 3D jest idealnym rozwiązaniem (Little Big Planet). Daje to niesamowite możliwości, a gra nadal dzieje się w 2D.

#68 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 09 grudnia 2008 - 07:16

Mimo wszysatko ja sam wolałbym stare dobre Wormsy w wersji 2D, bez żadnych zmian (Worms Armageddon na przykład); A co do tematu to przydałby się kolejny hack'n'slash taki jak Hero of Sparta ;]

#69 Robert de Clair

Robert de Clair
  • 365 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 09 grudnia 2008 - 11:32

Czego mi brakuje? 1 Hack 'n Slash z randomizacją stworków i podziemi, z dużą ilością itemów... czyli coś w stylu Diablo :) może być nawet klon pierwszej części. 2 Dungeon crawler a la Eye of Beholder I,II, Dungeon Master 1/2 Black Crypt, Crystal Dragon Lub Dungeon Hack (losowe podziemia). Dragon Bane które jest dostępne na appstore jest ciut "inne" 3 cRPG Roguelike jak cała seria Phantasie (była rewelacyjna) nawet grafiki nie musieli by zmieniać :) 4 ktoś już o tym wspomniał - zalegalizowanie ScummVM (do tej pory mam oryginalne plytki z grami lucasartsu, do tego można je jeszcze dostać na ebay/allegro) Generalnie jestem dość oldschoolowym dziadkiem, i nie zależy mi specjalnie na grafice lecz na grywalności produktu. P.S. Wczoraj widziałem na appstore Nicky Boom (oldschoolowy platformer), zakupiłem go, jednak nie mam możliwości zsyncowania się teraz z tym komputerem na którym go kupiłem. Wchodze na iphone w appostore i probuje kupic ta aplikacje a appstore mi mowi ze sie nie da :)

#70 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 grudnia 2008 - 23:58

Robert de Clair - Curse of Monkey Island, Sam & Max i jakąś inną klasykę Lucasarts'a można nawet teraz kupić w sklepach ;) tym sposobem mam płytkę z Curse of (the best of the best wszechczasów :D)

#71 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 10 grudnia 2008 - 00:14

Skoro mowa o klasyce to z owej klasyki ja na iP/iT chciałbym np Full Throttle albo Extatic'e, dla mnie to jest klasyka, choć pewnie większość nawet nie słyszała nigdy o takich grach ;]

#72 Robert de Clair

Robert de Clair
  • 365 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 10 grudnia 2008 - 09:56

Full throttle mam oryginalik :P gralem w to na pc, na scummie dla psp ale nie potrafie wydobyć menu na scummie dla iphone (krótko próbowałem) bo akurat niespecjalnie zależało mi wówczas na odpaleniu jej. Chodziło mi raczej o sprawdzenie scumma dla iP. Extatica była bardzo miodna swego czasu jednak aż tak za nią nie tęsknię. Grałem raczej w dwójkę i drażniło mnie respawnowanie wrogów, Co przeszkadzało w swobodnej eksploracji i oddaniu się rozwiązywania zagadek. Scumma na iPhone głównie używam z goblins 3 (nie wiem dlaczego pierwsza czesc nie akceptuje mi hasla zapisu gry i za kazdym razem musze grac od poczatku) Moja córka natomiast bawi się putt puttem (goes too moon). Zakatowałem Elvirę II, pierwsza część była zbyt zręcznościowa by swobodnie ukończyć ją na PSP gdzie bez myszki ciężko rozpłatać przeciwnika. Ale część druga dała mi wiele radości i o ile nie ukończyłem jej 15 lat temu na amidze po części z powodu mojego błędu, po części z powodu beztroskości autorów gry. Nie przejmowali się oni tym, że np przerobienie na początku gry zapałek na czar fireball spowoduje, że pod koniec gry nie będziemy mieli czym zapalić świeczek. I całe kilkudniowe granie zmaganie się z potworami wampirami i innym paskudztwem z powodu paczuszki zapałek można o kant tyłka roztrzaskać. P.S. Już można kupić normalnie Nicky Boom - sterowanie nieco utrudnione na touchscreenie, mamy jednak ta przewagę nad wersją pc i amigową - że jest INSTANT SAVE. Grywalność duża jeśli ktoś lubi platformery i chciałby sobie przypomnieć. Muzyka także brzmi jak ta którą jakiś czas temu słyszało się na Amidze

#73 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 11 grudnia 2008 - 18:17

najchetniej zobaczylbym Duke Nukem :D

#74 nielololek

nielololek
  • 706 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 grudnia 2008 - 19:18

A ja bym chcial działajacy z wiekszascia gier(niezacinajacy sie) emulator PSX'a i by było dobrze.

#75 grochh

grochh
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2008 - 11:42

Wg mnei najbardziej potrzebne gry na iP to 1. Wiecej gier z typu tower defense, bo TapDefense i Fieldrunners to nie za dużo. 2. Football manager, badz tez jakikolwiek inny menedżer. 3. Worsmy(2D, wormsy 3D wg mnie to zepsucie reputacji tez gry). 4. Jakies nawet niezbyt skomplikowane MMORPG na iPhone(cos w stylu Tibii na iP). Jezeli ktores z gier, ktore wymienilem jako potrzebne juz są, prosze o tytuły.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych