Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

full HD .m2ts


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#51 Mac-Addict

Mac-Addict
  • 70 postów

Napisano 17 lutego 2009 - 05:17

Heja,
JVC rzuciło specyfikacje HM700:
JVC Professional Features page
Teraz nic tylko czekać na pierwsze materiały...

#52 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 19 lutego 2009 - 00:54

zapowiada się bardzo przyjemna kamerka... oby tylko nie przesadzili z ceną...

#53 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 08 marca 2009 - 10:11

Sorry,ze tak odkopuje,ale naprawde nic do obrobki .m2ts na Mac-ka nie znjade?

#54 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 08 marca 2009 - 11:09

Sorry, ale do odczytu nie za bardzo znajdziesz a co dopiero obrobki (rozumiem, ze chodzi Ci o edycje). Czyta m2ts Toast a raczej jego player nr.9 i wyzej + kodek BD/HD oraz Encore SC4 Adobe i to jest wszystko na maka sali128. Bardzo mi przykro, ale tak Apple wspiera Blu-ray. pozdr jabluszkoaf.

#55 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 08 marca 2009 - 12:03

Tak tak,chodzi o edycje :) Toast'a mam,tego najnowszego.Jestem bardzo zadowolony,ale on tylko z .m2ts czyta z kamery i nagrwa.A mi chodzi o cos do edycji tego .m2ts? Ten Adobe pozwala edytowac??

#56 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 08 marca 2009 - 15:04

Hi sali128. Przeciez pisze, ze nie za bardzo do odczytu jest cokolwiek a co dopiero do edycji. Encore CS4 ma mozliwosc zamiany plikow HD/SD na m2ts przy enkodowaniu materialu, jest to software do authoringu - nie jest to strikte edytor wideo. Nie ma nic sensownego co moglbym Ci polecic, zapewne istnieje cos w rodzaju enkodera ktory pracuje w strone - m2ts na HD - innej drogi do edycji nie widze. Zapodaj watek o rozkodowaniu blu-raya a sam przekonasz sie, ze sprawa nie jest prosta. Fizycznie z blu-raya musisz zrobic material wideo HD czy SD i wrzucic ten material na timeline jakiegos edytora FCP lub FCExpress, Premiere, Edius, Ulead i.t.d. Sumujac: poszukaj w internecie softu (rippera for mac) ktory przekoduje Ci format m2ts na HD lub SD. Powodzenia. Pozdr jabluszkoaf.

#57 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 08 marca 2009 - 15:48

Dzieki Ci wielkie ;) No niestety bede musial poczekac,na razie starczy mi Toast oraz iMovie-SD. Mam do Ciebie jeszcze takie pytanko,ktory program polecasz do bardziej zaawasaowanej edycji.Krotko mowiac chodzi mi o np.Wklejenie twarzy (podstawienie) na filiku,jakies takie bardziej rozbudowane niz iMovi'e. Dzieki i Pozdrawiam,Patryk ;)

#58 heli

heli
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2009 - 15:53

Smieszne te wasze problemy i rozwazania. Widac ze wiekszosc z Was mowi o teorii a nie praktyce. Transport Stream MPEG2 w ogole nie ma zastosowania dla AVCHD, ktos sobie przekonwertowal bo mial taki wybryk i jego sprawa, z kamery dostajecie .mts. Uzywam najmniejszej kamery profesjonalnej Panasonica wlasnie z AVCHD i oddajac film do jednej z telewizji angielskich nie mogli uwierzyc, ze material pochodzi z kamery ktora miesci sie na dloni (BTW strumien 13Mbps...) Oczywiscie AVCHD bije na glowe HDV pod wieloma wzgledami (nie czas na rozwazania) a konwersja do ProRes 144Mbps jest dobrym rozwiazaniem. Codec doskonale pracuje w FCP. Nie wiem po co Wam Toast (procz przegladania plikow mts w finderze) , albo zalezy Wam na jakosci i uzywacie ProRes albo pogarszacie jakosc AVCHD i mozecie nawet montowac to jako PAL DV anamorphic :) hope it helps... arti

#59 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 08 marca 2009 - 16:52

@heli Dziekuje bardzo za rade! Final Cut Pro moge miec,bo znajomy mi tanio odsprzeda.Ale jak to ma wygladac i jak (jakim programem) zgrac z kamery oraz przekowerterowac do ProRes tak,aby moc cos z tym w FCP zrobic?

#60 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 08 marca 2009 - 17:05

Hi sali128. Odbierz priv wiad. pozdr jabluszkoaf.

#61 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 08 marca 2009 - 18:41

A @jabluszkoaf tez zobacz na priv. A znasz moze odpowiedz na to,jak zgrac i przetransformowac do tego ProRes?

#62 heli

heli
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2009 - 19:26

Nie ma nic prostrzego... Wkladasz karte SD HD do czytnika USB, w FCP uruchamiasz LOG & Transfer i zaznaczasz pliki do konwertowania, czekasz +- czas realny i masz juz te klipy w ProRes. Mogloby byc prosciej? Chyba nie. Musisz miec aktualny FCP6. pozdr arti

#63 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 08 marca 2009 - 19:46

Hi sali128. Priv odebralem, o.k. jesli masz taka opcje to przeciez tylko tak. Co do m2ts z blu-raya na jakis format HD to CDRoller 8.00 ale to jest ripper na wingroze, nie testowalem. Co do ProRes to jest to kodek w ktorym mnie osobiscie za...cie komfortowo pracuje sie w FCP nad duzymi projektami 1920x1080, pozniej jak skoncze material na timeline FCP robie export do QT mov. (self contained) - czyli masz dalej ten sam material ale z filtrami, efektami, napisami, pieknie dociety, pociety - czyli gotowy material w formacie mov. Dalej nie daje tego materialu do zadnego Compressora czy nie robie nic innego tylko pracuje juz nad tym Encore CS4, gdzie daje strumien np. 30 bps i material mov. zamienia mi sie w piekny blu-ray czyli m2ts-y, ktore na Bravi 200Hz zapieraja dech w piersiach. Oczywiscie material wsadowy jest 1920x1080 i masz obraz zyletke - za to gwarantuje glowa. Natomiast w druga strone zdaje mi sie (nie robielm tego) ale w 99% jestem przekonany, iz bez straty jakosci sie nie obejdzie. Zrob test: z VIDEO TS DV PAL przywroc np. FileSalvage material do DV PAL 48 Mhz i porownaj obydwa materialy, zaraz golym okiem zauwazysz roznice. Jak nabedziesz FCS-2 to do duzych projektow stosuj ProRes jest zarabiscie wydajny, a pracujesz sobie jak nad jakims lekkim strumieniem. Ja osobiscie jestem pod wrazeniem ProRes. Pozdr i zycze sukcesow w ripowaniu, poczekaj jeszcze az sie wypowie heli, on ma naprawde duzy bagaz doswiadczen - jabluszkoaf. Do heli: mysle heli, ze chodzi tutaj o przywrocenie materialu z plyty blu-ray (m2ts) do formatu HD - nie jasno jest to okreslone czy material jest z karty czy z plyty, dlatego podalem mini recepte na ripowanie, jesli z karty to: LOG & Transfer i zaznaczasz pliki do konwertowania ... czyli tak jak piszesz. Wnioskuje to po zapodanym temacie przez sali128 ktory brzmi: "Sorry,ze tak odkopuje,ale naprawde nic do obrobki .m2ts na Mac-ka nie znjade?" - nie jest okreslone zrodlo m2ts, czy to plyta czy ....tylko pozniej wychodzi ProRes ale ProRes znajduje sie w FCP a jesli material pochodzi z plyty blu-ray bo zdaje mi sie, ze tak wlasnie jest to trzeba ten material odzyskac, a odzyskany material zawsze kojazy mi sie z utrata jakosci.

#64 heli

heli
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2009 - 22:23

czesc, wiesz to juz prywatna sprawa kazdego jak chce konwertowac material z Blu-Ray, nikt profesjonalnie tego nie robi bo niby po co gdy trzeba wtedy siegnac po oryginal. No ale z mp3 tez mozna zrobic mastering i napisac ze jest 24bity 96KHz, w koncu na niemal kazdym kroku staraja sie nas oszukiwac;) tak, swiat z kompresja niesie wiele niebezpieczenstw. pytanie czy wiemy kiedy ktos nas oszukuje;) innym razem sami mozemy to robic tylko w imie jakich idei? pozdr arti

#65 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 08 marca 2009 - 22:41

Hi heli. No oczywiscie masz racje, ja tam wole oryginalny material ktory rejestruje i nie siegam po ripowane rzeczy bo po co mi to potrzebne, wole tworzyc. Co do mp3, to sie nie wypowiadam - bo mnie odrzuca, tak samo jak format HDV (FX-1). A ProRes oraz FCP to jest to co bardzo mnie inspiruje, niektorych nudzi ale kazdy ma wybor w zyciu dotyczy to rowniez idei. Co i jak z grafika ati x1900 ??? pozdr jabluszkoaf.

#66 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 10 marca 2009 - 21:12

Nie ma nic prostrzego... Wkladasz karte SD HD do czytnika USB, w FCP uruchamiasz LOG & Transfer i zaznaczasz pliki do konwertowania, czekasz +- czas realny i masz juz te klipy w ProRes.
Mogloby byc prosciej? Chyba nie.

Musisz miec aktualny FCP6.

pozdr
arti


Witaj!!

Dzieki za rade,ale ja posiadam wszystko na dysku mojego Sony sr-11,wiec jak zgrac pliki z niej?

#67 heli

heli
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2009 - 21:26

musisz przelaczyc kamere w tryb dyskowy, laczysz USB i wtedy zawartosc jej dysku pojawi sie na desktopie a potem to juz aktualny FCP6 i tak jak napisalem wczesniej.

pozdr
arti

---- Dodano 10-03-2009 o godzinie 21:41 ----
musisz przelaczyc kamere w tryb dyskowy, laczysz USB i wtedy zawartosc jej dysku pojawi sie na desktopie a potem to juz aktualny FCP6 i tak jak napisalem wczesniej.

pozdr
arti

#68 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 10 marca 2009 - 22:00

Dziala :) Dziekuje :) Znacie moze cos,jakis samouczek co dalej...?

#69 heli

heli
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2009 - 22:11

wiem wiem ze dziala. opcji jest wiele zalezy jak gleboko chcesz poznac tematyke pozdr arti

#70 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 10 marca 2009 - 22:25

@heli Chce poznac takie podstawy-od-jak zrobic podstawowy filmik z wakacji i zobaczyc czy warto kupowac (na razie pozyczony).Chodzi mi o ta felerna jakos HD,a na iMovie nic z nia nie zrobie. Pozdr Sali :)

#71 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 10 marca 2009 - 22:59

Hi sali128. Priv odbierz jak chcesz. pozdr jabluszkoaf

#72 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 04 kwietnia 2009 - 15:49

Właśnie wrócilem z targów Foto-Video w Łodzi. dużo czasu spędzilem na stoisku BEiKSu bo mieli hmc151. Kamerka spoko - po latach z vx2100 ciężko było mi się połapać gdzie co jest na obudowie... Po wyjściu ze stoiska myślałem, że to by było na tyle atrakcji. Idę sobie balkonem - wystawia się firma professional market. Widzę parę kamer w tym jakieś duże JVC i sie pytam czy hmc151 sie mogę pobawić. Oczywiście nie bo nie ma akumulatora i tak od niechcenia rzuciłem - a co z najnowszymi konstrukcjami JVC - czy będziecie mieli a jeśli tak to w jakiej cenie... a on mi pokazuje palcem na gy-hm100 stojącą 30 cm ode mnie na statywie.:o :o :o Oczywiście tej też nie pozwolił mi odpalić bo mowi że to prototyp i nawet nie ma numeru seryjnego a centralnie po targach muszą ją odesłać. Już na demówkach mówili, że jest mała, ale nie sądziłem, że aż tak. Jest w stosunku do hmc151 i kamer sony po prostu karzełkiem. Gdyby nie ta wystająca trzymajka z mikrofonem to wyglądałaby jak zabawka. No i co do ceny mnie Pan troszke zaskoczył bo powiedział, że będzie to "poniżej 18 000". :( Jeśli miał na myśli około 14 000-15 000 to prawdopodobnie się skuszę zamiast hmc151. Oczywiście pod warunkiem akceptowalnego obrazu i niskich szumów w słabym oświetleniu. A oto zdjęcie tej kamerki z komórki :
Dołączona grafika

#73 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 08 lipca 2009 - 09:50

Ello... koledzy... ponieważ panas 151 odstrasza mnie jednak formatem AVCHD a jego brat 171 cenami kart P2 wzrok mój padł na JVC 700... drogo ale... pełna współpraca z FC... pytanie... czy ktoś już na tym pracował? jakie wrażenia? drgie pytanie, czy panas 151 z jednym wejściem na karty SD daje radę? czy nie zdarzają się jakieś nieładne przygody? bo kusi ceną ;)

#74 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 08 lipca 2009 - 14:15

JVC HM700 sama w sobie jest już drogawa a nie wiem czy wziąłeś pod uwage jej system zasilania - wydasz majątek na akumulatory.

#75 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 08 lipca 2009 - 21:29

no niestety... ale nie ma nic za darmo... ;) myślę że kamera jest warta ceny... łącznie z zasilaniem to wydatek ok 34tys brutto ale liczę się z tym... miałeś może jakieś doświadczenia z tymi JVC?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych