Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

full HD .m2ts


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#26 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 20:13

Zeby zrobic HD na MAC trzeba uzyc TOASTA ktory z powaznym authoringiem nie ma NIC wspólnego, to NAMIASTKA mozliwosci jakie daje chocby durne Nero9 Jesli jest inaczej- zamiast wywalać ludzi z forum i sugerować wymiane kompa w mysl zasady "bierz zabawki i sp...aj do innej piaskownicy" podaj SENSOWNE kontrargumenty tzn JAKI PROGRAM. To jest dla mnie kontrargument ! Z tego co wiem na maku obecnie jest albo bardzo ubogi Toast albo FCS2 za 6 koła /który tez zdaje sie nie wspiera nagrywarek bluray/...albo NIC Jezeli jest inaczej - prosze o wyprowadzenie mnie z błędu - chętnie poznam jakiś cudowny program do PORZĄDNEGO authoringu HD na maku

#27 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 22:54

Zeby zrobic HD na MAC trzeba uzyc TOASTA ktory z powaznym authoringiem nie ma NIC wspólnego, to NAMIASTKA mozliwosci jakie daje chocby durne Nero9
Jesli jest inaczej- zamiast wywalać ludzi z forum i sugerować wymiane kompa w mysl zasady "bierz zabawki i sp...aj do innej piaskownicy" podaj SENSOWNE kontrargumenty tzn JAKI PROGRAM. To jest dla mnie kontrargument !


Z tego co wiem na maku obecnie jest albo bardzo ubogi Toast albo FCS2 za 6 koła /który tez zdaje sie nie wspiera nagrywarek bluray/...albo NIC
Jezeli jest inaczej - prosze o wyprowadzenie mnie z błędu - chętnie poznam jakiś cudowny program do PORZĄDNEGO authoringu HD na maku



Witam wszystkich.

Jest zauwazam duza nerwowosc - powod: wingroza daje sobie spokojnie rade z AVCHD a Mac nie i to prawda, swieta prawda.

Jestem po testach Toast 9 Pro, DVD Studio Pro 4 - wnioski:

- na Maka tylko Toast 9-ka w pelni obsluzyl BD (16 mb/s) niezly obraz na plazmie, zaryzykuje stwierdzenie bardzo dobry, DVD Studio Pro 4 wypluwa plyty BD, jak zapodalem DVD-R lyka bez problemu i pali niebieska smuga tak pieknie, ze az tak malo tego wchodzi i takie sa fakty,

- dzis bylem u reselera i pytam kiedy Apple wspomoze BD bo klienci pukaja do drzwi - facet mi odpowiada (stary makowiec) ... w marcu 2009 ... w jaki sposob sie to odbedzie pytam ...maki pro beda wypasione w blu-ray ... co mam zrobic z klientami, bo mi kasa spieprza spod nosa pytam ...niech Pan kupi Toasta 10 PRO... - to sie wpale nie miesci co Apple robi tzn czego nie robi (no coment),

- do mobora - na razie dopuki nie wyjdzie FCS3 to Toast 9 lub 10 plus HD kodek na maka nie ma nic innego, nie ma wsparcia, a takie fajne authoringi mozna robic na DVD Studio Pro a tu d...a blada,

- co do watku, kamera jest dobra, dlatego tak pisze bo nie ma kamer ktore nie maja wad, piszecie, ze to do bani, tamto do bani, w/g mnie jak sie pozna (a tu na zakup kamerki dopiero sie zanosi) dobrze urzadzenie nagrywajace, jego wady i zalety - to z zalet bedzie sie kozystac a wad unikac, ze na karty i co z tego jak dobre karty to dobry material i nie wisi, jak dobre mini dv kasety to material dobry nie ma dropow i innych niechcianych rzeczy, co do przechwytu faktycznie duzo miejsca jest potrzeba ale to full hd to nie vhs czy cos tam z innej bajki, no bez pierdol. Ja mam sony fx1 ma dobry obraz (ogolnie pisze) do bani dzwiek i kazdy kto pracuje na fx1-ce tak napisze bo nawet vx2100 ma dzwiek o niebo lepszy - proste, ze nie znajdziesz recordera idealnego, bo takich nie ma i tyle. Jesli ktos ma inne zdanie na powyzsze tematy sznuje je i akceptuje, ludzie wiecej luzu i fora sa po to by poruszac tematy, dyskutowac a nie klocic sie, czy obrazac - wiem pisze, nie wiem chce sie dowiedziec i tak powinno byc. Zreszta czlowiek sie do smierci uczy .... tak, ze...

jabluszkoaf.:D

#28 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 05 lutego 2009 - 08:40

Dlatego rownolegle uzywam MAC i PC BARDZO chciałbym aby MAC wypuscił FCE z wbudowaną obsługą nieskomplikowanego AUthoringu DVD/BD Taka opcja w swiecie PC jest od wielu lat w standardzie WIELU aplikacji A tu sie trzeba wielce prosic - i to najbardziej wku..ia. Z jednej strony Jobs serwuje wiezjonerskie wywalanie przestarzałego 1394 a z drugiej strony wogóle nie wspiera nagrywania HD.Nie tylko amatorskiego ale i profesjonalnego W takiej sytuacji posiadanie peceta jest po prostu koniecznością - i tyle

#29 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 05 lutego 2009 - 08:44

RevolverHD - 3 x 250 mb możesz sobie wypalić z triala działa z BD szukałem na piecu - i także tylko zewnętrzny soft obsługuje standard avchd zapisany do plików zgodnych z sony, pnasonic i canon - .m2ts

#30 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 05 lutego 2009 - 08:51

ja się narazie nie emocjonuje tym brakiem obslugi BD na makach. Zamówienie narazie miałem jedno na HD, do którego oczywiście narazie ani kamery ani nagrywarki ani programu do authoringu nie mam. Klienci poszli do konkurencji - ale to był narazie jeden przypadek. Poza tą jedną wpadką nikt o full HD nie pyta więc będę kupował pod koniec roku - ceny kamer może zlecą (bo teraz są tragiczne - głupia vx2100 kosztuje ponad 8 000, a nie wspomnę o z5 czy fx1000 jakie mnie interesują), BD może wreszcie będzie obsługiwany na makach. Przyznaję, że Apple wykazuje się wyjątkową ignorancją co do swoich klientów, ale póki mnie to nie tyczy to się nie podniecam ;) Pozdrawiam.

#31 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 05 lutego 2009 - 08:58

Dlatego rownolegle uzywam MAC i PC

BARDZO chciałbym aby MAC wypuscił FCE z wbudowaną obsługą nieskomplikowanego AUthoringu DVD/BD
Taka opcja w swiecie PC jest od wielu lat w standardzie WIELU aplikacji
A tu sie trzeba wielce prosic - i to najbardziej wku..ia. Z jednej strony Jobs serwuje wiezjonerskie wywalanie przestarzałego 1394 a z drugiej strony wogóle nie wspiera nagrywania HD.Nie tylko amatorskiego ale i profesjonalnego
W takiej sytuacji posiadanie peceta jest po prostu koniecznością - i tyle



I dlatego trzeba chuczec na forach, niech Pan Jobs i jego ekipa (ktora jest wydawca tak nieraz swietnych softow) dostrzeze moze tyly Appla w poruszanej kwestii. HD to format ktory juz jest a Apple go niedostrzega, software opatrzone klauzula PRO - np. FCPRO, DVD STUDIO PRO no to sa przecie faktycznie profesjonalne softy, tylko dla nas applowcow mozemy sie pobawic (czytaj: edycja) AVCHD bo authoringu juz Apple nie pozwoli ci zrobic, tylko zostaje authoring SD ktory juz umarl, gdy weszly plazmy HDMI oraz kina domowe z BD i HD DVD. Mam taka plazme i jak zapodam film w HD to oko nie chce patrzec na Apple - wiec w tej materii tez jestem na razie dwuplatformowy - MUS !!!

---- Dodano 05-02-2009 o godzinie 11:11 ----
Toast 10 PRO z kodekiem BD/HD to w/g mnie laska, lub CHUSTECZKA na otarcie lez, klientowi pokazalem menu Toasta PRO - to powiedzial ...prosze Pana, to jest authoring... , skulilem uszy i powiedzialem wielkie sorry. Na laptopie win vista zrobie lepsze menu dodal klient i wyszedl. No krew mnie zalewa.

#32 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 05 lutego 2009 - 12:41

Co do wypowiedzi pod moim kątem to chciałem zauważyć że posiadam FCS2 i całkiem niezłego maczka... pracuję też na niezłej kamerce DVX100 z całkiem sympatycznym osprzętem (np. rode ntg3) i raczej jest to zabawa pro... niestety rynek wymusza na mnie przejście z SD na wyższą półkę... uciekają mi zlecenia więc coś z tym muszę zrobić... format HDV nie jest ideałem i zdecydowanie ma więcej wad niż zalet więc nawet o nim nie myślę... okazuje się że aby normalnie pracować trzeba wydać kupę siana na p171 lub hdx200 mimo że istnieją dużo tańsze rozwiązania (p151)... wkurza to niemiłosiernie nie mówiąc już o dalszej obróbce i wypluciu gotowego materiału... dlatego zacząłem się zastanawiać nad kolejną platformą ale już na PC... nie mówię że jest lepsza czy gorsza... ot po prostu okazuje się że na PC z oprogramowaniem postawiony za ok 14k można zrobić więcej niż na jabłuszku które z softem kosztowało mnie grubo ponad 20k... a komentarze typu rób jak chcesz i się nie odzywaj uważam za nie na miejscu bo chyba po to jest forum aby na ten temat porozmawiać, nie otworzyłem nowego wątku... pozdr

#33 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 05 lutego 2009 - 13:00

Hi jaskulnik. Wlasnie o to mi sie rozchodzi by na forum doradzac, wymieniac informacje a nie obrzucac sie blotkiem (napisalem wyraznie, ze sa nerwowe dni dla BD/HD z FCS2). Kazdego to denerwuje, tak powazna firma i tak olewa sprawe, wiesz ile mnie zlecen odlecialo do konkurencji z PC, ale przetrzymam ten "dolek" moze cos wkoncu wymysla. Mam FCS2 to moze za FCS3 nie bedzie drogo za upgrade. Narazie pale Tosty i juz bo jakie mam inne wyjscie, menu do bani - troche zjechalem cenowo i jakos to przetrzymam. Nie tylko na Tobie rynek wymusza HD, HD juz jest tylko apple sie ciagnie z tym jak .... bija kase na iPhonach, szkoda gadac. Sumujac na PC mozna obsluzyc AVCHD i zrobic authoring a na maku nie, mowie tu o wielkoformatowych projektach 1920x1080, no w pale sie nie miesci co za czasy, tyle kasy biora za oprogramowanie, maki pro, dyski, ramy i rozne peryferia i zeby tak zaniedbac sprawe. No nie mam slow. Masz swoje zdanie i sie go trzymaj, ja tez mam swoje i jednak poczekam nie przejde na PC choc wspomagam sie druga platforma. Pozdrawiam jabluszkoaf.

#34 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 05 lutego 2009 - 13:11

dzięki za poparcie jabluszkoaf ;) nie uśmiecha mi się inwestować w PC bo wiązało by się to z bardzo dużymi zmianami na które zdecydowanie nie mam ochoty ;) znalazłem w twoich wypowiedziach datę marcową więc poczekam... co zrobić... na razie i tak wstrzymałem się ze wszelkimi inwestycjami w sprzęt bo nie chcę kupować czegoś w zamian bo znając życie tak już zostanie... cierpliwie czekać... jest to jakiś pomysł... parę lat temu gdy siadłem do maczka i swojego pierwszego FC nie mogłem się po prostu od niego oderwać po pracy na avidach i innych wynalazkach... ale obecnie niestety już ten zachwyt coraz częściej zamienia się w inne... mniej przyjemne uczucie... pozdr

#35 Mac-Addict

Mac-Addict
  • 70 postów

Napisano 05 lutego 2009 - 14:21

Cześć,
być może już o tym słyszeliście, ja dowiedziałem się przed chwilą i w sumie od razu pomyślałem, żeby wrzucić to do tego wątku.

Pod koniec kwietnia tego roku na rynek ma wejść nowe "cudo" od JVC GY-HM100, a zaraz po nim, większy GY-HM700. Od razu linki dla niecierpliwych:
JVC Professional Features page
MacVideo - Camera Technology - Interviews - Craig Yanagi, National Marketing Manager, JVC USA, talks about the GY-HM100
MacVideo - Camera Technology - Features - JVC introduce the GY-HM100; the world's first camera to record high quality native QuickTime files for immediate editing within Final Cut Pro

Dołączona grafika

Najważniejsze informacje HM100:
- 3CCD 1/4'' Progressive, Full 1920x1080
- Formaty 1920x1080 (24, 25, 30p @ 35Mbps; 50i, 60i @ 25Mbps), 1280x720 (24-60p @ 35Mbps & 19Mbps)
- Native File Recording *.mov QuickTime MPEG2 Long GOP kompatybilny z Apple FinalCut Pro (konkretnie jest to XDCAM HD na licencji od Sony)
- Nagrywa na SD HC class 6, dwa porty, wymiana karty wymaga pauzy.

Cena ok. 8k zł..
Co zapewne skończy się między 12-14k :P.

HM700 ma mieć matrycę 1/3''.

Tak na marginesie, jako ciekawostka, bo może nie wszyscy wiedzą, a chcieliby wiedzieć :P, wszystkie formaty HD z bitrate'em mniejszym niż 35Mbps są uznawane za formaty SD, ale też kamery z matrycą mniejszą niż 1/2'' "są kamerami SD". Taka przynajmniej jest polityka stacji telewizyjnych, które HD traktują poważnie. Link do PDF z wytycznymi od BBC.:
http://www.bbc.co.uk...very_v01_09.pdf

Nie wiem jak Wy, ale ja muszę to "cudo" na własne oczy zobaczyć i własnymi rencoma obmacać ;-). No i przede wszystkim muszę zobaczyć na własne oczy tę współpracę z FCP.

Tak czy inaczej wydaję mi się, że będzie to lepsza opcja od Panasonica 151 czy 171 ;-).
Zresztą i tak będzie mi się śniło to "cudo" po nocach... z Letusem Elite na Zacuto... :P

Co do authoringu BD, to rzeczywiście Apple daje ciała, Toast daje słabe efekty, ale oprócz nich jest jeszcze Adobe z CS4, którego ja osobiście nie znam, ale według informacji zamieszczonych na stronie nowy Encore robi BD i kierując się wymaganiami systemowymi dla Mac'a można chyba założyć, że nie jest to opcja tylko dla użytkowników Windows, Adobe Creative Suite 4 Production Premium: System requirements.

Pozdrawiam
Przemek

#36 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 05 lutego 2009 - 22:39

ciekawe o ile droższa będzie ta hm700 bo przetworniki 1/4 :/ ale poza tym jednym szczegółem to naprawdę godne uwagi sprzęciki

---- Dodano 06-02-2009 o godzinie 01:15 ----
a co do ceny 8 000 to chyba przespałeś ostatnie pare tygodni w gospodarce - dolar skoczył do 3,50 PLN więc "below 4 000 $" będzie oznaczało około 15 000

#37 Mac-Addict

Mac-Addict
  • 70 postów

Napisano 05 lutego 2009 - 23:29

Zgadza się. Sorki za to "oszustwo" ;-). Ja usłyszałem o tej kamerce od znajomego i on mi taką cenę podał. Posta poskładałem zanim skończyłem oglądać klipy i już mi umknęło, zwłaszcza że dodawałem inne informacje. Linki dałem także wszyscy, którzy są z gospodarką na bieżąco sobie mogą policzyć :P. Jeśli chodzi o mnie to, bez bicia się przyznam, że godpodarki ani polityki nie śledzę, no chyba że przy użyciu kamery ;-).

#38 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 05 lutego 2009 - 23:59

kurcze no, żeby chociaż 1/3 te przetworniki były w tym modelu a w hm700 1/2 albo 2/3... a w obecnej sytuacji kamerka mnie urzeka a 1/4 mnie odrzuca... w modelu wyższym przetwornik 1/3 jako tako ale cena mnie pewnie powali

#39 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 06 lutego 2009 - 15:16

no pięknie :) w końcu ktoś pomyślał o skromnych użytkownikach przygryzionego jabłuszka ;) tylko czemu JVC tak kurczowo się trzyma przetworników 1/3 cala? 1/4 to już w ogóle do poważniejszych zastosowań niestety nieporozumienie... szczególnie za tą cenę... no ale tęgie głowy widocznie stwierdziły że to wystarczy... ja nie mogę się doczekać tego co Apple obiecuje na wiosnę... a co do kamer to jeżeli JVC będą droższe lub w tej samej cenie co Panasonic to wolę sprawdzone rozwiązania ;)

#40 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 06 lutego 2009 - 17:53

1/4 do rąk nie wezmę

#41 Mac-Addict

Mac-Addict
  • 70 postów

Napisano 06 lutego 2009 - 19:01

Ja z przekreśleniem tego sprzętu, mimo biednego 1/4'', poczekam aż zobaczę pierwsze klipy i jakies testowe pliki. I oczywiście, aż pojawią się konkretne recenzje. Jeśli JVC nie kłamie i wszystkie najważniejsze elementy to nowa technologia, zaprojektowana z myślą o miniaturyzacji profesjonalnego sprzętu (ponoć nawet Fujinon zrobił nowe szkło) to ciężko od razu zakładać, że produkt będzie do bani. Poza tym każdy ma inne wymagania co do sprzętu. Też najchętniej bym robił tylko na naramiennych 2/3'' ;-). Wydaje mi się, że bezsensem byłoby ładowanie XDCAM'a 35Mbps do kamerki 1/4'' gdyby jakość obrazu była porównywalna chociażby z Sony FX1 ;-). Ale to moje zdanie jest. Może to tylko chwyt reklamowy i liczą na naiwnych ;-). Kiedyś filmowałem troche kamerką JVC SD 1/2'' (modelu nie pamiętam) i nic złego o niej powiedzieć nie mogę. Filmowałem też Panny HVX200 i to zdecydowanie nie jest sprzęt dla mnie ;-). Pozdrawiam Przemek

#42 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 06 lutego 2009 - 20:15

ja również nie skreślam tego modelu i poczekam na klipy na vimeo.com z tej kamerki bo prawdopodobnie będę wybierał między nią a hmc151 Panasonica. Oczywiście mile widziana z mojej strony byłaby konkurencja ze strony Sony...

#43 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 23:14

Witam
Zaczalem moja przygode z FullHd.

Mam kameręe Sony model sr11. Zgrałam już film na komputer i mam cala masa ogromniastych plików z rozszerzeniem m2ts. Poszukuje oprogramowania, które pomogłoby mi zgrać to wszystko na płytke dvd w jakimś sensownym formacie czytalnym przez odtwarzacze dvd,oczywiscie chce zachowac jakos fullHD-do jakiego formatu zgrywac polecacie?. Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

Z dyskusji nic nie rozumiem,bo akurat w tym temacie to zielony jestem.

---- Dodano 09-02-2009 o godzinie 23:16 ----
I jaki program do "tego"?

#44 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 10 lutego 2009 - 07:03

"formacie czytalnym przez odtwarzacze dvd,oczywiscie chce zachowac jakos fullHD" :D lepiej kup sobie nagrywarke Sony VRD-MC5

#45 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 10 lutego 2009 - 15:12

Nie,na razie za duzo wydalem.A do jakiego formatu wlasnie polecacie zgrywac,tak,aby DVD widzialo? I jaki program do obrobki?

#46 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 13 lutego 2009 - 12:31

sali128 - po pierwsze, fullHD nie odtworzysz na "zwykłym" odtwarzaczu DVD, proponuję konwersję do SD... na Blu-ray'a aby to zgrać to proponuję toast'a w wersji 9 lub 10... zachowasz wtedy pełne HD ale tylko odtwarzacze Blu-ray'a będą to czytać... pozdr

#47 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 13 lutego 2009 - 16:19

Ok,ja zastosowalem zgrywanie poprzez iMovie na format .mov(tak automatycznie zgralo),dobry on jest dla odtwarzaczy DVD?Czy dalej konwerterowac? Zna ktos jakis dobry tutorial obrobki na iMovie?

#48 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 lutego 2009 - 16:39

nie kojarzę żadnego dvd łykającego pliki mov więc konwertuj dalej na vob albo avi. Nie chcesz się zamienić kamerami ja mam taką starą cyfrową sonówke pełny pal 16:9 a mnie kamera HD by zadawalała:P A tak na serio to fajnie że zainwestowałeś w kamerę fullHD. I widząc twój sprzęt czyli PS3 i telewizor Philpis LCD modelu nie widzę bo oczywiście ambilight to tylko jedna z technologi wykorzystywanych w niektórych modelach Philipsa, filmy wypalasz w formacie m2ts takim jak w temacie jest napisane u góry, czyli w pełnej rozdzielczości 1080p/24p i to bezproblemowo łyka PS3. Polecam jakieś płytki dwuwarstwowe żeby sobie za czesto nie latać do plejki. Pozdrawiam i wybacz, że tak od razu krytykuje.

#49 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 13 lutego 2009 - 17:18

A krytykujesz?Hehe A tak serio,mowisz,ze ngrywac na normalnyh DVD te .m2ts i do PS3 wsadzac i dzialac bedzie? A znasz cos do obroki tych .m2ts?

#50 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 lutego 2009 - 22:26

nie znam, ale m2ts to z jest format Sonówki nawet z tego co mi się kojarzy ale głowy sobie obciąć nie daję.Jeśli chcesz poczuć prawdziwą jakość to tylko tak pozostaje. Nie zajmuje się obróbką ani na pc ani na macu więc niestety jestem zielony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych