Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[KONSOLE] Rozmowy ogólne, gry, porady...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
724 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 listopada 2008 - 21:31

Witam,
okazało się, że w ostatnim czasie na forum 'ujawniło' się paru konsolowców, więc warto by było utworzyć jeden wspólny wątek, w którym można będzie powymieniać się swoim spostrzeżeniami, zapytać innych o poradę czy podyskutować na temat jakiejś gry. Oczywiście temat będzie dotyczył wszystkich konsol (PSone, PS2, PS3, Xbox, Wii, Nintendo i pozostałych).

Mam nadzieje, że topic się rozkręci ;)

Moderatorów prosiłbym o podłączenie tego tematu: http://www.myapple.p...60-lub-ps3.html

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2008 - 21:58

Wii rzadzi ;) Jest taka "Think Different" :)

#3 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2008 - 22:06

Playstation 3 rządzi jest takie...... fajnie. :D A tak na serio to uważam że PS3 bije XBoxa 360 na głowę ponieważ ma większe możliwości i nie wyje jak kombajn. I jak można by sobie odmówić takich gier jak Little Big Planet czy Metal Gear Solid 4.

#4 PATRICO

PATRICO
  • 187 postów
  • SkądTurek

Napisano 08 listopada 2008 - 22:16

misiekgruby świetny pomysł, jestem jak najbardziej ZA. Konsole obok Apple to moja ogromna od wielu lat pasja, więc z pewnością możemy tu troszkę podyskutować :) Osobiście uważam, że każda konsola wnosi "coś" do branży elektronicznej rozrywki, każda ma swoje wady i zalety. Nie ukrywam, że sprzęt Sony jest bardziej "przyszłościowy" , niż maszynka Billa ,choć X360 może się z drugiej strony pochwalić genialnymi exclusivami: GoW, Fable, Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts (od RARE!!!:).......itd. Sprzęt Sony w tym roku dostaję (lub już dostał): LBP, Motorstorm: Pacific Rift, Resistance 2.W przyszłym Killzone2 !!! i może God of War 3. Gra która może namieszać i to poważnie to z pewnością HEAVY RAIN!(Boże kochany jak to wygląda!!!). ...a Wii, czyli trochę dopieszczony GameCube :) ...ok jest mało dobrych tytułów na Wii +konsolka jest jeszcze za droga, ale chyba każdy z nas chciałby zagrać w nowego Mariana ,czy nową Zeldę. ...więc niech dyskusja się rozpocznie:)

#5 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 08 listopada 2008 - 22:24

kryfar rozumiem ze masz Wii jak ci sie to sprawuje ? bo wlasie niedawno sprzedalem ps3 .. i zamierzam na mikolaja kupic sobie cos nowego .. i tak grde myslaem dla fana wii kupic .. albo x360 .. bo ace combat i troche wiecej wyscigow jest .. sa jakies fajne gry wyscigowe lub latanie z wykorztstaniem tych padow ? mo star wars widzialem wymiata .. jesli chodzi o bieganie z mieczem swietlnym :D

#6 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 listopada 2008 - 22:34

SNES FTW!!!

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2008 - 22:40

kryfar rozumiem ze masz Wii jak ci sie to sprawuje ? bo wlasie niedawno sprzedalem ps3 .. i zamierzam na mikolaja kupic sobie cos nowego .. i tak grde myslaem dla fana wii kupic .. albo x360 .. bo ace combat i troche wiecej wyscigow jest .. sa jakies fajne gry wyscigowe lub latanie z wykorztstaniem tych padow ? mo star wars widzialem wymiata .. jesli chodzi o bieganie z mieczem swietlnym :D


Jak dla mnie to konsolka idealna :) To sterowanie za pomoca Wiilota powala :D
Oprócz tego to 100% Gamecube wiec smialo mozna stare gierki z GC tez uruchamiac :)

A co z gier na Wii? GitarHero, RockBand, Driver, Zelda, Metroid Prime... i wiele innych.

Tylko grac nie ma kiedy :D

#8 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 08 listopada 2008 - 22:41

Ja niestety Wii się bardzo zraziłem... najbardziej mnie denerwuje, że ludzie porównują to do PS3 i X360. Wii poza Remote i grami, które są dołączone do każdej konsoli nie ma nic więcej do zaoferowania... Tragiczna grafika przykład: Grafika:Gt-pro-series-2-.jpg - Wikipedia, wolna encyklopedia , brak odtwarzacza DVD - nie wspominając o Blu-ray czy HD-DVD, kiepski interfejs.
Moim zdaniem konkurent PS1 :-(

A co do propozycji założenia wątku o konsolach, jestem jak najbardziej ZA! :-)

hubiii: hmmm dlaczego sprzedałeś PS3!? Jeżeli teraz kupisz Wii to...:lol: i :roll:

#9 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2008 - 22:50

Dla mnie akurat grafika to ostatni czynnik ktory ma dla mnie znaczenie. Liczy sie miodnosc i radosc z gry. No ale ja sie wychowalem na maszynkach Arcade, ZX Spectrum i C=64 ;)

#10 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2008 - 22:52

Ale trzeba czymś nacieszyć oczy.

#11 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 08 listopada 2008 - 22:54

Dla mnie akurat grafika to ostatni czynnik ktory ma dla mnie znaczenie. Liczy sie miodnosc i radosc z gry.

No ale ja sie wychowalem na maszynkach Arcade, ZX Spectrum i C=64 ;)


ymmmm pamiętam te maszynerie :P jeszcze pegasus :-) Ostatnio nawet myślałem, aby kupić sobie jedną z tych zabytków ;)

#12 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 listopada 2008 - 23:26

Ponieważ również posiadam Wii, coś mogę powiedzieć.
Czasem spotykam się ze znajomym, który ma xbox360 - u niego, gramy razem, bądź ja sobie w coś gram. Gry są ładne graficznie, a ilość tytułów jest imponująca. Jeśli miałbym wybrać pomiędzy ps3, a x360, wygrałby microsoft.
Jakkolwiek, pomimo pomiatania Jedi, skakania wysoko, biegania z niewyobrażalną prędkością i aktywnego machania mieczem, jedyny przypadek kiedy się spociłem miał miejsce jak grzało słońce (20 stopni) a już działały kaloryfery. Kolega ma jazdy od narzeczonej itp...
Wii to inna bajka, popieram krzyfara, "think different" to konsola Nintendo. Nie chodzi mi już nawet o kolor;)
1. Na Wii pogra sobie cała rodzina (mój tato gryzie trawę przy każdym secie tenisa, mama sieka kijem golfowym, z taką już klasą, że do mafii by miała wstęp wolny;) )
2. Dziewczyna, czy też żona nie marudzi - jest na to cała masa gier "dla płci pięknej".
3. Posiadam jeszcze Wii Fit - choć i bez niego konsola wyciskała ze mnie siódme poty. Brzuch nie rośnie, a przy okazji nowych gier okazuje się człowiek ma mięśnie w miejscach gdzie się tego nie spodziewał (szczególnie po pierwszym dniu i boksie).
4. Cena, Wii jest po prostu tania (gry niestety są już w regularnych cenach konsolowych).
5. Internet po podłączeniu klawiatury na USB działa wręcz bajecznie. Ach, tak... net jest WiFi !!!
6. Tytuły są niepowtarzalne - Mario, Sonic...
7. Wbudowany emulator starszych gier (gry niestety możemy kupić jedynie w WiiStore - ale za to każdą kartą Visa)
8. Wii jest mała i poręczna - mieści się w kieszeni "szerokich spodni". Co więcej jest bezgłośna, co wielce doceniam jak wrócę z xobx'owej wizyty. W końcu cisza i spokój.
9. W końcu mam okazję posiekać przeciwnika kataną, machając przy tym pilotem (z wbudowanym głośnikiem, pozwalającym dość realnie odtworzyć zderzenie się szabelek) i pocąc się jak dziki;)
10. Party mode - opcja występująca w dużej ilości gier. Gają 2,3 lub 4 osoby. Przedziwne konkurencje - np. sonic i przyjaciele jednocześnie strzelają z łuku do balonów (napięcie cięciwy jak w realu), lub z rewolweru (znów realnie - dzięki konstrukcji WiiMote).

Podsumowując, jeśli zależy ci na zabijaniu tysięcy obcych poprzez przesuwanie gałki pad'a to wybierasz xbox360, jeśli chcesz mieć odtwarzacz filmów na niebieskim nośniku z bonusem w postaci konsoli to ps3. Jeśli zależy Ci na rodzinnej dobrej zabawie (zabawie, nie graniu) to tylko Wii spełni to wymaganie. Jeśli chcesz realistycznie pograć sobie w strzelanki, gry sportowe i do tego się spocić zamiast siedzieć w fotelu, to znów Wii. Szukasz gier bez przemocy lub z przemocą kreskówkową, dla dziecka, kolejny pkt. dla Wii. Chcesz posiedzieć na necie nie ruszając się z przed TV do komputera - Wii. Nie lubisz zrzędzącej dziewczyny - Wii. Lubisz popatrzeć jak Twoja kobieta się rusza (Wii Fit - hula-hop cieszy męskie oczy;) ) znów Wii.

Konsola do grania w najnowsze, głośne tytuły - nie Wii, cała reszta - Wii:)
Są to powody dla którego w rankingu światowym wygrywa, jak zwykle z resztą, Nintendo - oni po prostu wiedzą jak się robi konsole, nie przepraszam, domowe systemy rozrywki, bo konsola to marne określenie.

P.S. na karcie SD można umieścić filmy (mov) i zdjęcia, aby je przeglądać - każdy też kreuje siebie (Mii) aby swoim profilem zdobywać doświadczenie.

brak odtwarzacza DVD

i co z tego, skoro każdy może sobie kupić za 100zł odtwarzacz DVD, poza tym teraz jest moda na zapis na HD+DVD więc pomimo xbox'a potrzeba dokupić jeszcze nagrywarę...
Na grafice też świat się nie kończy - podałeś najgorszy tytuł, a są naprawdę ładne gierki.
Co kto lubi, grafika, czy radość z gry... sposób grania:)

#13 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 listopada 2008 - 23:32

Jesli ktos jest zainteresowany to zapraszam: http://www.myapple.p...3-60gb-gry.html
Sorry za brak polskich liter ;-)

#14 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2008 - 23:37

virgin71
Jak tak piszesz o Wii to aż mi ślinka cieknie. :D

#15 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2008 - 23:47

virgin71
Jak tak piszesz o Wii to aż mi ślinka cieknie. :D


Bo to szczera prawda jest....

Jak na imprezce domowej zobaczysz co sie dzieje kiedy kilku ludzi sie dorwie do Rayman Raving Rabbids to zrozumiesz ;)

#16 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2008 - 23:50

Nie kuś, nie kuś... :D

#17 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 listopada 2008 - 23:52

Moja teściowa w strzelaniu do królików sokiem marchwiowym wymiata!! też ciekawe rozwiązanie, rozwijające obie półkule mózgu - jedną reką pompujesz sok, drugą celujesz w te natrętne króliki, naprawdę ciężko jest

#18 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2008 - 23:54

Moja teściowa w strzelaniu do królików sokiem marchwiowym wymiata!!


Walnie krolikow po lbie w aucie i konkurs bekow wymiataja :D

A.. i jeszcze pranie gaci na czas :D

#19 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 listopada 2008 - 23:58

mi jedno nie wychodzi nigdy, rzut krową w dal:/ a wracając myślą do GT series, to moja piękniejsza połówka zawsze mi powtarza, żebym nie patrzył na to czy autko jest kwadratowe, tylko patrzył na kwadratową drogę, bo jej auto mnie wyprzedza;) grafa okropna, ale grywalność niezła - nie trzeba dokupować kierownicy.

#20 ztrudy

ztrudy
  • 117 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopada 2008 - 00:04

Playstation 3 rządzi jest takie...... fajnie. :D

A tak na serio to uważam że PS3 bije XBoxa 360 na głowę ponieważ ma większe możliwości i nie wyje jak kombajn. I jak można by sobie odmówić takich gier jak Little Big Planet czy Metal Gear Solid 4.


wieksze mozliwosci?? gdzie sa te mozliwosci??
ze ma naped BD to akurat jest bardzo dyskusyjne choc przyznam ze kupilem PS3 wlasnie dla tego,
ale:
wiekszosc gier jest multiplatformowych wiec defakto programisci sa ograniczeni napedem x360
a poza tym i tak wiekszosc danych dla konsoli musi byc dublowanych na BD bo ma zawolny odczyt z tego powodu tak samo masz przymusowa instalacje czesci gry na HDD
A co do tego ze X360 wyje jak kombajn to ci przyznaje racje a wlasciwie to wyje jego naped DVD ale za 2tygodnie wraz z nowym interfrejsem bedziesz mogl zainstalowac sobie cala gre na HDD i bedzie cisza jak z PS3 i szybsze loadingi niz PS3 :)

I tak jak napisalem w podobnym watku konsole sie kupuje ze wzgledu biblioteke gier a nie ze wzgledu na wodotryski

i daj jakies merytoryczne argumenty dlaczego PS3 jest lepsze
bo ja mam obie konsole i uważem że jednak X360 mimo ze jest bardzo glosny jest o wiele lepszy
moje argumenty mozesz przeczytac w innym watku
pozdrawiam

#21 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 09 listopada 2008 - 02:33

ja mysle iz ps3 jest lepsza ale moze to tylko sentyment do tej platformy za tym przemawia ;)
natomiast posiadam x360 i jestem bardzo zadowolony pad jest boski grafika cudowna a i glosmy naped mi nei przeszkadza gdyz mam glosno nastawiony dzwiek w tv jak gram to nawet nei slysze :)
p.s. jeszcze 3 dni i cod world at war yey

---- Dodano 08-11-2008 o godzinie 20:37 ----
aha i dziekuej za zalozenie tego watku mysl;e ze sie przyda :)

#22 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 listopada 2008 - 08:54

ja czekam na premierę NFS Undercover, niesamowicie ciekaw jestem co tym razem wymyślili panowie z EA. Obawiam się, że będzie tak jak z każdym poprzednim NFS - dużo szumu, wszystko pięknie ładnie przed premierą, a po już totalna klapa. Puki co najlepsze moim zdaniem gry na PS3 to Guitar Hero III i Fifa 08/09, nie wiem czemu ale lubie gry, w które można grać w 'nieskończoność', fakt faktem, że przeszedłem parę strzelanek i nie można im niczego zarzucić (no chyba, że tego, że po pewnym momencie kończy się fabuła ;))

#23 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 10:06

Obawiam się, że będzie tak jak z każdym poprzednim NFS - dużo szumu, wszystko pięknie ładnie przed premierą, a po już totalna klapa.


Też tak myślę :D
Ostatnio kupiłem Midnight Club Los Angeles i... no muszę przyznać, że ciekawa gra. Grafika ok, dużo ciekawych samochdów do wyboru itp. Ogólnie fajne wyścigi w LA. Niestety sterowanie jest tylko pod pada, bo kierownica się nie nadaje do tego typu gierek :/

#24 john.doe

john.doe
  • 100 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 12:29

Jestem posiadaczem xboxa360 i psp. Z konsolami mam do czynienia kilka lat (1,5 roku mam swoje konsole, wcześniej grałem u kumpli). Dlaczego kupiłem xbox360? Dlatego, że konsola to gry... a najwięcej tytułów oferuje właśnie ta konsola. Nie dość, że jest tania, ma naprawdę dopracowany kontroler świetnie leżący w dłoni, grafikę rewelacyjną, to ma najwięcej tytułów :) Może i jest głośna, ale bez przesady, zmieniłem firmware dałem szybkość odczytu dvdromu na x4 i już jest całkiem przyjemnie (szczególnie, że konsole mam podpiętą pod kino domowe). Wg mnie konkurencją dla konsoli Microsoftu jest tylko Nintendo Wii. Dlatego, ze ta konsola reprezentuje inne podejście do grania. Nie kupiłem jej tylko i wyłącznie dlatego, że gry które są wydawane na tą platformę kompletnie mnie nie interesują. Wiem, wiem na początku jest niezła frajda ale potem się nudzi, mi się znudziło bardzo szybko. PS3 to by była świetna konsola gdyby pojawiła się na rynku szybciej i gdyby była tańsza. Zaraz ktoś mi napiszę, że PS3 ma czytnik BR. Dlatego już piszę, po co wam on? Filmy na BR są drogie, a jeżeli będą w przyzwoitych cenach, to do tego czasu pojawią się tanie odtwarzacze w cenie Manty :)

#25 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 listopada 2008 - 12:47

po to ten BR - gry zajmuja coraz więcej miejsca więc za jakiś czas nie zmieszczą się na DVD...
fakt na Xboxa jest więcej gier do wyboru, ale wynika to tylko z tego faktu, że jest dłużej na rynku i z tego, że (podobno) tworzenie gier na PS3 jest trudniejsze, do pewnego czasu nie było dostępne jakieś tam oprogramowanie, nie wiem czy tak było, ale obiło mi się to o uszy. Dodam, że obecnie na rynku nie ma żadnej gry, która w 100% wykorzystywałaby potencjał sprzętowy PS3.

a pada z X'a trzeba pochwalić ;)
planuje sobie zakupić takiego pada z Logitecha'a z wentylacją.

Logitech: ChillStream™ Controller




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych