Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Psystar oferuje Blu-ray i GeForce 9800GT


  • This topic is locked This topic is locked
143 replies to this topic

#126 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 31 October 2008 - 18:45

ależ Apple jest monopolistą na macosx'a ma monopol. Równie dobrze mogę powiedzieć że Microsoft nie jest. Bo przeież mogę iść do Apple a z Apple do Microsoftu, różnica jest taka że Microsoft słucha swoich użytkowników troszke bardziej niż Apple bo Microsoft ma użytkowników a Apple wiernych fanatyków, rzeszę bezgranicznie oddaną Jobsowi za którym pójdą w ogień i wszelką bzdurę będą bronić aż nie padną. Kiedy Ms chciał uśmiercić XP odezwały się tłumy żeby wsparcie dla XP wydłużyć. I co zrobił MS? Wysłuchał mimo że ma taki udział w rynku że mógłby to...nie powiem co. Natomiast kiedy Apple wciska ludziom ludziom tysiące kolorów zamiast milionów, błyszczące szybki zamiast dać wybór, laptopy bez FW, to jest rzesza która zakrzyczy wszelki protest, że przecież tych kolorów i tak się nie rozróżnia, że FW umarło, a jak lubisz to sobie kup pro, że glossy jest fajne etc.

#127 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 31 October 2008 - 18:48

Przecież pozbawiasz At&t pieniążków za rozmowy w ich sieci


Siec AT&T pokrywa ( nie w calosci) teren USA. Trudno pozbawiac ich pieniedzy za uslugi, ktorych nie oferuja w Europie.

#128 sylweczek

sylweczek
  • 431 posts

Posted 31 October 2008 - 18:51

ależ*Apple jest monopolistą*na macosx'a ma monopol.


Microsoft ma monopol na Windowsa, google na PageRank. To chyba normalne że firma ma monopol na własne produkty. Niemniej był czas że Microsoft miał monopol na system operacyjny po prostu bo nie było zadnej liczącej się alternatywy, a po wykończeniu netscapea na przeglądarke internetową też. Ale dzisiaj ani Microsoft już w zasadzie nie ma takiego monopolu (a na pewno nie taki jak kiedyś) ani tym bardziej Apple wciąż, mimo zwiększającego się udziału w rynku nie grozi takim monopolem.

#129 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 31 October 2008 - 21:47

insider tu nie chodzi o to że nie pokrywa. W takim razie powinienneś wykupić roaming na Polskę od AT&T. Umowa na iPhone 2G z operatorami polegała na tym że część pieniędzy z rozmów wykonywanych z iPhone leciała do Apple. Zgodnie z umową jaką Apple zawiera z Tobą w przypadku iPhone 2G, było że kupujesz od nas iPhone a następnie jak chcesz go używać musisz podpisać umowę z operatorem wyznaczonym przez Apple i nie możesz ingerować w OSX na iP, ani korzystać z sieci innych operatorów wykorzystując iPhone. Jak Ci nie pasuje to masz fajnego iPod Toucha. Podobną umowę zawierasz z Apple kupując Leoparda. Apple się z Tobą umawia, że kupujesz Leona w dość niskiej cenie, i że jeżeli chcesz go używać to możesz to zrobić ale tylko na komputerach które Apple wyznacza że możesz, w tym przypadku są to komputery Apple. Jak Ci się nie podoba to możesz sobie pooglądać pudełko. W obydwu przypadkach zakupując produkt Appla zawierasz ze stefanem umowę. Łamiąc ją jesteś takim samym ch****, który nie przestrzega umowy, niezależnie od tego czy łamiesz umowę za 2000PLN czy łamiesz umowę za 700 PLN. Niezależnie czy kradniesz samochód czy kradniesz rower jesteś złodziejem, bo wartość tego co kradniesz ma się nijak do wymiaru moralnego tego czynu. Niezależnie czy łamiesz umowę produktu wartego 2000PLN czy 700PLN czy 50PLN jesteś takim samych ch****, chociaż prawnie mogą Cię cmoknąć bo łamiesz tylko postanowienie zawarte między Tobą a Apple Inc., nie łamiąc prawa. *chamem przez ch ;)

#130 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 31 October 2008 - 22:02

W takim razie powinienneś wykupić roaming na Polskę od AT&T.


Wskazesz mi sklep AT&T w Lodzi? :)

a) zdejmowanie simlockow jest dozwolone w USA,
B) za niewypelnienie wszystkich warunkow umowy na zakup iPhone w USA ( czyli za ominiecie koniecznosci podpisania umowy abonamentowej z AT&T) grozi Ci jedynie utrata gwarancji. Nic wiecej.

Z licencja na system nie jest tak rozowo ;)

#131 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 posts

Posted 01 November 2008 - 07:31

Siec AT&T pokrywa ( nie w calosci) teren USA. Trudno pozbawiac ich pieniedzy za uslugi, ktorych nie oferuja w Europie.


Aaaaaa to Twoim zdaniem simlocki z 2G ściągali tylko Europejczycy?
Pozwolę sobie się z tym mocno nie zgodzić. Skoro ktoś w USA zdejmuje sima z iPhone'a kupionego w sieci AT&T to chyba nie po to żeby go w tej sieci używać?

#132 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 01 November 2008 - 08:26

Czytaj wczesniej: zdejmowanie SIMlockow w USA nie jest nielegalne. Zdejmujac simlocka z iPhone nie pozbawiasz go oryginalnej marki. Robiac Maca z PC , owszem, pozbawiasz. Robisz podrobke oryginalnego produktu lub zmieniasz jego marke.

#133 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 posts

Posted 01 November 2008 - 08:58

Czytaj wczesniej: zdejmowanie SIMlockow w USA nie jest nielegalne.

Zdejmujac simlocka z iPhone nie pozbawiasz go oryginalnej marki. Robiac Maca z PC , owszem, pozbawiasz. Robisz podrobke oryginalnego produktu lub zmieniasz jego marke.


Nigdy nie twierdziłem że jest inaczej.
Chyba zatraciliśmy sens wątku... Już podkreślałem że jestem w 100% legalny i w 100% popieram legalność i nie mam/miałem zamiaru budować/kupować ha-mac'a czy jakiegoś innego wynalazku. Chodzi mi jedynie o to że i JEDNO (zdejmowanie sima i jailbreak) i DRUGIE (zrobienie sobie domowym sposobem ha-maca, a potem postawienie na nim OS X) łamią umowę. Dziwnym trafem o jednym można pisać na grupie, dołączając do tego tutoriale, a o drugim zaś nie. Nie widzę tu sensu. Ot tyle ;) Chcąc być konsekwentnym- wypadałoby albo otworzyć nowy dział na forum i nie piętnować postów nt psystarów i domowych ha-maków, albo zamknąć dział z poradami jak złamać sima w iP i zhackować jego system (bo jailbreak tak należy rozumieć, czyż nie?) .

---- Dodano 01-11-2008 o godzinie 11:13 ----

Czytaj wczesniej: zdejmowanie SIMlockow w USA nie jest nielegalne.

Zdejmujac simlocka z iPhone nie pozbawiasz go oryginalnej marki. Robiac Maca z PC , owszem, pozbawiasz. Robisz podrobke oryginalnego produktu lub zmieniasz jego marke.


A tak z tą podróbką to bym nie był tego taki pewien... Nikt nie nakleja nań jabłuszka i nie twierdzi że to Mac.
To jak sobie w garażu sam zbuduję pojazd na 4 kołach i wsadzę silnik Toyoty mogę być pozwany do sądu że zrobiłem podróbkę auta Toyota? Wątpię. A tak przy okazji co stanowi "makowość" i w jakim stopniu? Jeśli np w PowerMacu padnie mi płyta główna i serwis zaśpiewa mi 2000pln+ miesiąc czekania za wymianę, a ja się na nich wypnę i hipotetycznie wsadzę płytę Asusa, czy to nadal będzie Mac? A jak zdechnie mi procesor, dysk, karta grafiki i sobie je kupię w sklepie u pana Bronka, a ze starego Maca zostanie tylko obudowa zasilacz i płyta główna, czy to ciągle będzie Mac, czy tez już będę nielegalnym userem? A jak wsadzę bebechy maca do innej obudowy i domowym sposobem wymienię procek, dysk i kartę graficzną, czy to ciągle będzie PowerMac, czy tez już będę przestępcą? No... można tak w kółko... Reasumując- bądźmy normalni i pozbądźmy się hipokryzji tak na forumjak i w życiu. ;) PZDR

#134 Iro

Iro
  • 6955 posts
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Posted 01 November 2008 - 09:38

Czytaj wczesniej: zdejmowanie SIMlockow w USA nie jest nielegalne.

Zdejmujac simlocka z iPhone nie pozbawiasz go oryginalnej marki. Robiac Maca z PC , owszem, pozbawiasz. Robisz podrobke oryginalnego produktu lub zmieniasz jego marke.


Może wyjaśnie, czym się różni budowa intelowego Maca od PC.
Bo wielu tutaj na forum i tych co przechodzą na produkty Apple nic o tym nie wie.

1. Obudowa.
2. System operacyjny OSX
3. Jeden układzik na płycie głównej.

Reszta, to bardziej, lub mniej standardowe części stosowane w masowej produkcji.

Popatrzcie, na wszystkie reklamy z serii Get a Mac.
Te właśnie dwa pierwsze punkty są w nich podkreślane.
A tak na prawde, to ostatnio skupili się wyłącznie na wyśmiewaniu Visty.

To Apple samo zepsuło sobie markę wkładając do środka zwykłego PeCeta.
A rynek HackIntoshy rozwija się dlatego, że ludzie połapali się, że wystarczy włożyć lepsze komponenty do środka, żeby uzyskać wyższą wydajność, większą funkcjonalność.
Wystarczy porównać wydajność Mac Pro ze wszystkimi innymi masówkami od Apple. To on jedynie zasługuje na nazwę PRO.

#135 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 01 November 2008 - 10:14

@insider przecież składając hamaka nie będe udawał że mam mac'a pro, a marka apple zostanie na systemie. Ehh powoli nudzi mnie ten wątek, sądze że do konsensusu nie dojdziemy nijak :) Ja zostaje na swoich PowerPC i zbieram na Quada G5. Zwyczajnie nie mam zamiaru dawać za PC tyle ile chce Apple i nie pasują mi konfiguracje które Apple daje mi do wyboru. Inna konfiguracja MacPro, czyli ram od Apple, dysk, lepsza grafika kosztuje krocie, za które rozsądnym jest nie płacić tyle ile Apple chce. Tutaj isotnie ważny jest problem co można zmienić by to ciągle był Apple, a czego nie można robić. Jeżeli Mac to tylko płyta główna to nie wierzę by kosztowała tyle na ile Apple ją wyceniło. Jestem w stanie zapłacił tyle ile rząda Apple za sprzęt, a w zasadzie byłem w stanie, kiedy wiedziałem że pieniądze które daje za ten sprzęt są przeznaczone na badania, budowe i udoskonalanie architektury PowerPC. Widziałem wtedy uzasadnienie dla takich cen jakie Apple miało. Teraz tego uzasadnienia nie widzę, a dizajn w obecnym jego kształcie to tylko mniejsze lub większe liftingi i odcinanie kuponów od tego co już zostało wymyślone w czasach kiedy naprawdę się starali i w czasach kiedy Apple było głownie Computers. Jednym komputerem który jest wart swojej ceny jest MacMini, po pierwsze jest mały, a za miniaturyzacje trzeba płacić, po drugie jego projekt nie jest liftingiem PowerMaca G4 Cube, a jest czymś nowym. Reszta to dla mnie lifitngi lub też brak zmian jakichkolwiek.

#136 TomekO

TomekO
  • 71 posts

Posted 01 November 2008 - 10:26

Zacznijmy od tego, że moim zdaniem instalacja OSX na PC z PC EFI lub EFI-X jest legalna, gdyż:
1. Zakaz instalacji na sprzęcie bez logo Apple wynika wyłącznie z umowy licencyjnej, niczego więcej.
2. Umowa licencyjna jest umową z konsumentem, która nie jest uzgadniana indywidualnie (pochodzi z wzorca zaproponowanemu konsumentowi, kc 385[1] 3)
3. Konsumenta nie wiążą (= nie obowiązują) w umowie, która nie jest uzgadniana indywidualnie, tzw. niedozwolone postanowienia umowne (kc 385[1] 1)
4. Jednym z takich postanowień jest, jeśli zawarcie umowy (licencyjnej na Mac OS X) uzależnione jest od zawarcia innej umowy (zakupu sprzętu Apple) (kc 385[3] 7)
5. Stąd postanowienie umowy, że OS X musi być instalowany na sprzęcie Apple zgodnie z polskim prawem NIE OBOWIĄZUJE klienta.

Używam legalnych OS X na komputerach Apple, nie planuję też zakupu Ha-maca, ale uważam, że pisanie o nielegalności Ha-maców jest nieuprawnione. Jeśli ktoś sądzi, że się mylę, to chętnie wysłucham konkretnych argumentów, gdzie mylę się w moim rozumowaniu. Uważam, że jeśli Psystar wygra proces z Apple, to skorzystamy na tym wszyscy (i Apple też na tym skorzysta), nawet ci, którzy Psystara nigdy nie kupią. Gdyby sąd jakiś czas temu potwierdził, że Psystar działa legalnie, dziś co najmniej w Makach Pro mielibyśmy opcję nagrywarki blu-ray.

A tutaj cytaty z kc, jakby się komuś nie chciało szukać:

§ 1. Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie
nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób
sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone
postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających
główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały
sformułowane w sposób jednoznaczny.
§ 2. Jeżeli postanowienie umowy zgodnie z § 1 nie wiąże konsumenta, strony są
związane umową w pozostałym zakresie.
§ 3. Nie uzgodnione indywidualnie są te postanowienia umowy, na których treść
konsument nie miał rzeczywistego wpływu. W szczególności odnosi się to do
postanowień umowy przejętych z wzorca umowy zaproponowanego konsumentowi
przez kontrahenta.
§ 4. Ciężar dowodu, że postanowienie zostało uzgodnione indywidualnie, spoczywa
na tym, kto się na to powołuje.

W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są
te, które w szczególności:
(...)
7) uzależniają zawarcie, treść lub wykonanie umowy od zawarcia innej umowy,
nie mającej bezpośredniego związku z umową zawierającą oceniane
postanowienie



#137 Iro

Iro
  • 6955 posts
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Posted 01 November 2008 - 10:39

Zacznijmy od tego, że moim zdaniem instalacja OSX na PC z PC EFI lub EFI-X jest legalna...

Ja bym to nawał inaczej i krótko.
Nie jest niezgodna z obowiązującym prawem.

#138 domeen

domeen
  • 270 posts
  • Skądja to znam?

Posted 01 November 2008 - 11:15

panowie jak wy mozecie porownywac zwykle bebechy z xeonem i pamiecia ecc reg ??


to nie ta polka :) to ze dziala ze znaczy ze kiedys bedzie wyjatkowa systuacja, bedzie wam na czyms bardzo zalezalo a tu klapa system padnie (restenie sie itp)

no ale kazdy ma to na co go stac :) i chwali co ma :P


1. Jaki jest problem z zamontowaniem xeona i pamięci ECC w PC??? Nie widze żadnego. O ile dobrze licze to wyjdzie to dużo taniej niz w MacPro.

2. Mimo że podobaja mi sie produkty Apple, czasem myśle, że właścicielom Maców nie chodzi o komputery, wydajność czy marke ale o to że: "nie kazdego na to stac ale każdy się chwali jesli juz go stać właśnie tym ŻE GO STAĆ :P

#139 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 01 November 2008 - 11:46

domeen, uderzyłeś w samo sedno. Nikt się nie przyzna że przepłaciło za pieca, ale jeżeli ktoś chce to spoko, tylko niech nie udowadnia wyższości sprzętu od Appla nad sprzęt złożony samodzielnie z identycznych podzespołów. Tutaj argumentem może być tyllko i wyłącznie wygląd, łatwość wymiany podzespołów, ale tu tylko MacPro wygrywa, a jeżeli brać po uwagę wymianę dysku czy napędu optycznego, to tutaj poza macpro wszystko inne leży. Świetne były iMaci G5 rev. A gdzie z łatwością można było zmienić dysk czy napęd, nie wiem dlaczego zrezygnowano z tego, pewnie kasa misiu kasa ;) To że w obudowie będzie Ci się troszkę kabelków plątało, będzie to inaczej wyglądało nie oznacza to że nie będzie to równie stabilne, bo będzie tak samo stabilne. Będzie to tak samo działało. Nie widzę powodów dla których dobrze złożony komputer, z zachowaniem wszelkich prawideł i znajomości kompatybilności podzespołów miał paść. Na takim sprzęcie i Linux i Windows i MacOsX będzie tak samo stabilny. Gdyby Apple miało od Intela procesory których idnywidualny użytkownik nie dostanie i które byłyby lepsze niż te masowo dostępne, to jestem za tym by Apple widnowało swoje ceny. W chwili obecnej powtórze nie ma niczego w Apple co skłoniłoby mnie bym miał im płacił tyle za zwykłego pieca, mini za słabe, iMac ohydna matryca, i do tego laptopowe rozwiązania, beznadziejny superdrive bez łatwej możliwości wymiany etc.. Co wcale nie oznacza że postawię sobie hamaka, bo pewnie wrócę do Windowsa. Przeszedłem w jedną przejdę i w drugą. System to tylko system, a narzędzia mam te same, co fajniejsze pakiecik Adobe którego używam wszystkie programy posiada w wersji Mac/Windows, więc mnie to nawet licencyjnie nie zaboli.

#140 hubiii

hubiii
  • 1341 posts
  • Skądwroclaw

Posted 01 November 2008 - 12:34

a ja mysle ze piszecie w kolko o tym samym, dochcdzac powoli do wniosku ze jednak jest to nielegalne, przytaczanie przykaldow z samochodem .. nie do konca sie z toba zgodze przy zlozeniu z podzezpolow toyoty auta ktore bys sprzedawal, musisz miec licencje patenty, dopuszczania do ruchu, inne takie rzeczy, poza tym watpie zeby toyota byla zadwoolona jakbys sprzedalwal swoje auto i nazwal ja np toyota model jakis tam bo wygalda podobnie ale zlozona przez ciebie, na pewno sprawa zakonczyla by sie w sadzie, ciagle mowa jest o komputerach ktore sa sprzedawane, nie do potrzeb wlasnych, z nielegalnym softwarem, nie wiem czy ktos z was cos tworzy, muzyke, grafike, aplikacje, na pewno wielu tak, ciekawe jak byscie zareagowali jakby ktos sprzedawal WASZA prace za 1/3ceny ( bez zgody ) podpisujac sie pod tym???, i zmieniajac nieznacznie elementy badz modyfikujac , kazdy by sie wq nazwal go zlodziejem powyzywal i postraszyl sadem bo ktos wam kase odbiera... czy tak nie jest ? wiec nie pier@#$%$# ze apple nieslusznie pozywa do sadu psystar czy jak mu tam .. jesli macie te swoje kompy i na nich zaisntalowany tger czy leo spoko miejcie sobie w domkach chwalcie sie znajommym jaki to zajebisty sprzet macie do pracy ..ze tani 8 razy jaki to kazdy spryciarz.... was chyba cos boli kieszen, ze trzeba wylozyc na komputer kupe siana .. a za 1/8 bylby szajsowaty halasujacy pecet za to 3 x szybszy ponoc stabilniejszy... i z najnowsza grafika .. zaraz beda texty apple tez sie psuje .. pewnie ze sie psuje to elektornika jest jak wszystko na pewno psuje sie rzadziej niz jakies tam skladaki heh... zaluje ze apple przeszlo na intela .. kiedys byl spokoj zero problemow nikt sie nie kolocil ze intel do bani skladak lepszy ... teraz nazbieralo sie pseudo userow maca ktorzy maja pirata i kozacza .. sory ale takie moje zdanie na forum coraz bardziej robi sie piecowe.. lacznie z kultura ludzi.. fanatykiem apple nie jestem, jestem userem ktory chwali sobie ten sprzet za prawie nienaganna prace i software ktory jest dla mnie prawie doskonaly

#141 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 01 November 2008 - 13:18


Reszta, to bardziej, lub mniej standardowe części stosowane w masowej produkcji.


Owszem, zlozone jednak tworza calosc, ktora licencja OS X nazywa "Apple-branded". Licencja zabrania instalowania OS X na sprzecie innym niz Apple-branded. I owszem, chodzi o oryginalne jablko na obudowie. Na poparcie tych zapisow w licencji mozna wyciagnac stosowne zapisy w prawie USA. Instalujac wiec OS X na PCBiedronka lamiemy licencje ale tez prawo patentowe.

Nie mozna za to ich wyciagnac w przypadku iPhone - tu dochodzi jedynie do lamania warunkow sprzedazy iPhone w USA. Nie pociaga to za soba zadnych konsekwencji prawnych - to bowiem w USA dopuszcza odblokowanie urzadzenia by moglo byc uzywane u innego operatora. Nie ma wiec tu lamania prawa patentowego a tylko lamanie warunkow zakupu urzadzenia. Za co grozi jedynie utrata gwarancji.

To jest wlasnie roznica , ktora zauwazamy na forum.

Stad decyzja administracji: mozemy rozmawiac o personalizacji iPhone, nie bedziemy rozmawiac o hackintoshach. Od hamakow jest forum osx86.pl.

Uwazam, ze mozemy w tytm miejscu zakonczyc dyskusje. Nasze stanowisko bylo prezentowane wiele razy i nie ma sensu walkowac czy jestesmy obludni czy nie. Od hackintoshy sa inne fora i nie ma sensu wymuszac na nas zmiane stanowiska.

#142 domeen

domeen
  • 270 posts
  • Skądja to znam?

Posted 01 November 2008 - 13:24

a ja mysle ze piszecie w kolko o tym samym, dochcdzac powoli do wniosku ze jednak jest to nielegalne, przytaczanie przykaldow z samochodem .. nie do konca sie z toba zgodze przy zlozeniu z podzezpolow toyoty auta ktore bys sprzedawal, musisz miec licencje patenty, dopuszczania do ruchu, inne takie rzeczy, poza tym watpie zeby toyota byla zadwoolona jakbys sprzedalwal swoje auto i nazwal ja np toyota model jakis tam bo wygalda podobnie ale zlozona przez ciebie, na pewno sprawa zakonczyla by sie w sadzie, ciagle mowa jest o komputerach ktore sa sprzedawane, nie do potrzeb wlasnych, z nielegalnym softwarem, nie wiem czy ktos z was cos tworzy, muzyke, grafike, aplikacje, na pewno wielu tak, ciekawe jak byscie zareagowali jakby ktos sprzedawal WASZA prace za 1/3ceny ( bez zgody ) podpisujac sie pod tym???, i zmieniajac nieznacznie elementy badz modyfikujac , kazdy by sie wq nazwal go zlodziejem powyzywal i postraszyl sadem bo ktos wam kase odbiera... czy tak nie jest ? wiec nie pier@#$%$# ze apple nieslusznie pozywa do sadu psystar czy jak mu tam ..
jesli macie te swoje kompy i na nich zaisntalowany tger czy leo spoko miejcie sobie w domkach chwalcie sie znajommym jaki to zajebisty sprzet macie do pracy ..ze tani 8 razy jaki to kazdy spryciarz....
was chyba cos boli kieszen, ze trzeba wylozyc na komputer kupe siana .. a za 1/8 bylby szajsowaty halasujacy pecet za to 3 x szybszy ponoc stabilniejszy... i z najnowsza grafika ..
zaraz beda texty apple tez sie psuje .. pewnie ze sie psuje to elektornika jest jak wszystko na pewno psuje sie rzadziej niz jakies tam skladaki
heh... zaluje ze apple przeszlo na intela .. kiedys byl spokoj zero problemow nikt sie nie kolocil ze intel do bani skladak lepszy ... teraz nazbieralo sie pseudo userow maca ktorzy maja pirata i kozacza ..

sory ale takie moje zdanie na forum coraz bardziej robi sie piecowe.. lacznie z kultura ludzi.. fanatykiem apple nie jestem, jestem userem ktory chwali sobie ten sprzet za prawie nienaganna prace i software ktory jest dla mnie prawie doskonaly


drogi Hubiii: niestety nie jest tak różowo jak myślisz.

Apple może sobie robic co chce, Psystar robi wałek jeśli sprzedaje za kase piraty ale nie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Nikt nie powinien nazwać oszustwem, kradzieżą itp faktu, że SPRZETOWO jestem w stanie złożyć wydajniejszy komputera za niższa cene niz Apple. Wcale nie muszą działać nielegalnie bo po jaka cholerę Apple sprzedaje Leoparda luzem. Przeciez moge sobie kupic licencję. Umowa jest umową ale Apple nie może mi zarzucic że nie dałem im zarobić a użytkuje Leoparda. Prawo nie zabrania zakupu licencji na |Leoparda bez komputera Apple. Tak jak nie jest nielegalnym wywalenie czy dodanie jakiejs opcji do Windowsa (we własnym zakresie dla siebie) bez czerpania z tego korzyści tak nie ejst nielegalnym zmodyfikowanie jakiegoś pliku czy opcji w OSX - za ktory sie zapłaciło - dla własnej wygody a tym jest dla mnie uruchomienie go na PC.

Hubiii nie neguj i nie wyzywaj ludzi, którzy chca szukac alternatyw za mniejsze pieniądze bo taka jest kolej rzeczy na tym świecie. Każdemu zapłacę co mu się nalezy za jego prace ale chce miec wybór i to nie jest nic złego. Apple z całą swoja kampania antymonopolową po cichu śni po nocach o dominacji jak niegdyś Microsoft i tak jak MS pozwalali by instalować OSXa na wszystkim co ma ekran i klawiature gdyby to przyniosło takie zyski jak Windows. Niestety ten system nie ma juz szans się tak sprzedać więc lepiej szukac poklasku w pseudo-elitarnych klientach, którzy i tak zapewne nie wykorzystuje połowy z możliwości OSX a ci którzy wykorzystują szybko dokrywaja że to wszystko nie jest takie kolorowe jak się wydaje porównując cene i możliwości.

#143 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 01 November 2008 - 13:33

Nikt nie powinien nazwać oszustwem, kradzieżą itp faktu, że SPRZETOWO jestem w stanie złożyć wydajniejszy komputera za niższa cene niz Apple.


Naturalnie. Mozesz to zrobic. Jedyne jednak DOSTEPNE LEGALNIE sterowniki sa napisane na inny niz OSX system. Pozostale sa integralna czescia OS X i inne ich wykorzystanie to piractwo :P

po jaka cholerę Apple sprzedaje Leoparda luzem.

Np dla mnie. Kupilem sobie Maca Pro i ide do sklepu po plyte z oprogramowaniem do niego. Plyta typu upgrade nie zalatwia sprawy bo Apple nie musi wiedziec , co bylo uprzednio na Mac Pro zainstalowane. Pamietam zreszta, ze pudelkowy Tiger byl tylko PPC a intelowy sprzedawany wraz ze sprzetem. Przy Leo to sie nieco zmienilo.

Przeciez moge sobie kupic licencję. Umowa jest umową ale Apple nie może mi zarzucic że nie dałem im zarobić a użytkuje Leoparda. Prawo nie zabrania zakupu licencji

Licencji nie mozesz sobie kupic. Licencje mozesz jedynie podpisac. Kupujesz sam nosnik i prawo do zainstalowania sobie OS X na posiadanym przez siebie komputerze Apple. Oczywiscie nie masz obowiazku tego zrobic wiec instalujesz sobie na PC. Lamiesz jednak w ten sposob prawo patentowe bo piracko korzystasz chocby z przepisanych dla OS X sterownikow. W przypadku iPhone nie ma takiego problemu bo prawo USA dopuszcza zdejmowanie simlocka na wlasny uzytek. Wlasnie dlatego nikt nie widzial procesow wytaczanych przeciwko tworcom TurboSIMA czy jailbrake'a lub innych rozwiazan.

---- Dodano 01-11-2008 o godzinie 15:39 ----
Mysle, ze watek juz jest do zamkniecia. O OS X na PC dyskutowalismy juz nie raz i przedstawialismy stanowisko wladz forum.

Poradnikow nt. hackintoshy na forum nie bylo, nie ma i nie bedzie.

#144 hubiii

hubiii
  • 1341 posts
  • Skądwroclaw

Posted 01 November 2008 - 13:39

apple sprzedaje leoparda luzem zeby starsi userzy swoich makow mogli zrobic upgrade sstemu do najnowszego .. np z pantery na leo nie ma upgadu wiec ... co ci z tej licencji skoro jej glownym zalozeniem jest ze system dziala tylko i wylaczie z kompyterem mac a nie jakimis tanimi klonami .. w tym momencie ta umowa jest nie wazna i wywaliles pieniadze w bloto, poza tym z tego co sie orientuje jak instalujesz sobie na pc zblizonym do maka leo to chyba uzywasz scrakowanego systemu ( hackintosh i temu podobne ? z odpowiednim bootloaderem. jak chesz szukac alternatywy za mniejsze pieniadze kup sobie starszy model maka, bedziesz komus placil jesli on bedzie lamal prawo i kradl ? zby miec alternatywnie taniej ? wiesz czasami wydajnosc i szybkosc nie idzie w parze z jakoscia i komfortem pracy, jak pracujesz na piecu zmieniasz ciagle podzespoly rasujesz ta blachare, zeby miec tem przysrost ..w grach photoshopie, ...pakujesz kase w komputer, pewnie w ciagu 4 lat wywaliles wiecej kasy na modernizacje niz ja za jeden komputer apple ktory dalej dziala i ma sie swietnie...i jeszcze pewnie przez pare lat bedzie dawal rade w tym do czego go potrzebuje




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users