Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

W czym tkwi geniusz MacBooka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#51 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 19:20

Poczytałem w tej chwili. Cóż. O ile mogłem się mylić pisząc o całkowitej niemożności uruchomienia tego typu softu na MB to raczej nie mylę się podejrzewając, że performance będzie słabiutki. Zwłaszcza jeśli przyjdzie nam do główek podłączyć zewnętrzny monitor i zapragniemy real-time...


Zadziwiasz mnie ;) Na sile chcesz udowodnic "slabosc" MB - komputera ktory choc ostrzega ze nie bedzie w tym dobry (to cale "not supported") to jednak pozwala uruchomic pro soft i robi to w wielu sytuacjach szybciej niz dobry applowy desktop. To jest tani wydajny laptop nie pretendujacy do miana maszyny do zastosowan pro, a mimo to nie raz potrafiacy bez problemu im sprostac. Jesli stac Cie na FCS za 6000 + kamerke HDV za conajmniej drugie tyle, to moze warto dorzucic te "marne" 2-3 tysie za macbook'a pro, ktory zapewni Ci wydajna prace w dualhead na applowym sofcie i nagrywanie DVD w DL (niektore modele);)

A mozez faktycznie lepiej kupic tego taniego Acera i palic DVD DL za 1/3 ceny.. hmm ;)

#52 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 19:28

Nie staram sie udowodnic. Natomiast pisze co mysle. Oczywiscie, spodziewalem sie, ze wypalisz argument o tym, ze jesli kogos stac na FCS i kamere HDV to niech kupi lepszy komputer...Oczywiscie. Skoro mam jedna rzecz to nie musze widocznie liczyc sie z kosztem drugiej... No i nie wiem dlaczego mam nie zwracac uwagi na oficjalny support skoro MB i najtansze iMaki przewidziane sa dla edukacji... To czego na nich beda uczyc, Worda? Uczelnie artystyczne upodobaly sobie Maki a tam raczej powazniejsze programy sie uzywa... Ale te programy jak na zlosc nie sa wspierane lub ich performance bedzie slabiutki...( 3d na zintegrowanej? Motion w ogole nie bedzie dobrze dzialal, Aperture nie wiem czy dziala ale ponoc odmawia wspolpracy ze slabymi kartami...). p.s. FCE tanszy.

#53 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 19:42

Nie staram sie udowodnic. Natomiast pisze co mysle. Oczywiscie, spodziewalem sie, ze wypalisz argument o tym, ze jesli kogos stac na FCS i kamere HDV to niech kupi lepszy komputer...Oczywiscie. Skoro mam jedna rzecz to nie musze widocznie liczyc sie z kosztem drugiej...

No i nie wiem dlaczego mam nie zwracac uwagi na oficjalny support skoro MB i najtansze iMaki przewidziane sa dla edukacji... To czego na nich beda uczyc, Worda? Uczelnie artystyczne upodobaly sobie Maki a tam raczej powazniejsze programy sie uzywa... Ale te programy jak na zlosc nie sa wspierane lub ich performance bedzie slabiutki...( 3d na zintegrowanej? Motion w ogole nie bedzie dobrze dzialal, Aperture nie wiem czy dziala ale ponoc odmawia wspolpracy ze slabymi kartami...).

p.s. FCE tanszy.


FCE HD akurat supportuje MacBooka (a nawet maca mini)... Nadal szukasz dziury w calym... Czynisz kompromisy na polu softu czy kamery, a krecisz nosem na tani i wydajny komp. Masz oczywiscie prawo. Ja tez chcialbym aby macbook pro kosztowal 1099$, ale obawiam sie ze nawet tania PC konkurencja nie bylaby w stanie spelnic takich oczekiwan sprzetowo-cenowych ;)

p.s. Wspominany wczzesniej Radek 9200 jest podobnie "mocarny" w dualhead jak GMA 950.

...a tak przy okazji - nie sadze by akurat dzialanie FCS, a nawet FCE na danym sprzecie (chocby i edukacyjnym emacu) bylo niezbedne do dzialan "artystycznych". Widzialem wlasnie na uczelniach artystycznych swietne realizacje wykonane na imovie i to czesto na sprzetach znacznie slabszych od najtanszego macbooka.

#54 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 20:00


p.s. Wspominany wczzesniej Radek 9200 jest podobnie "mocarny" w dualhead jak GMA 950.


Nie zabiera jednak zasadniczego RAMu czyli nie powoduje dodatkowych kosztow gdy chcesz ram rozszerzac. :) Oczywiscie, jest wolny ale mowimy o ekonomii w pierwszym rzedzie. A mnie glownie chodzi o to, ze MB jest za drogi.

...a tak przy okazji - nie sadze by akurat dzialanie FCS, a nawet FCE na danym sprzecie (chocby i edukacyjnym emacu) bylo niezbedne do dzialan "artystycznych". Widzialem wlasnie na uczelniach artystycznych swietne realizacje wykonane na imovie i to czesto na sprzetach znacznie slabszych od najtanszego macbooka.


Oj...

Mam nadzieje, ze to nie oznacza, ze wszyscy studenci powinni byc skazani na iMovie... ?

#55 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 lipca 2006 - 20:18

@insider - no zabiera strassssznie dużo RAM'u, maksymalnie 64 MB! ech, normalnie nie ma miejsca dla aplikacji ;-) Jednak Radek 9200 jest troszkę lepszy, jeśli chodzi o gry, a wydajność w aplikacjach jest bardzo podobna.

#56 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 14 lipca 2006 - 20:23

Radeon 9200 w iBook-u 1.33 :

Quartz Graphics Test 55.78
Line 41.12 2.74 Klines/sec [50% alpha]
Rectangle 49.65 14.82 Krects/sec [50% alpha]
Circle 48.98 3.99 Kcircles/sec [50% alpha]
Bezier 63.05 1.59 Kbeziers/sec [50% alpha]
Text 112.42 7.03 Kchars/sec
OpenGL Graphics Test 71.97
Spinning Squares 71.97 91.30 frames/sec
User Interface Test 31.22
Elements 31.22 143.28 refresh/sec

GMA 950 :

Quartz Graphics Test 34.86
Line 34.78 2.32 Klines/sec [50% alpha]
Rectangle 30.61 9.14 Krects/sec [50% alpha]
Circle 25.01 2.04 Kcircles/sec [50% alpha]
Bezier 56.36 1.42 Kbeziers/sec [50% alpha]
Text 41.17 2.58 Kchars/sec
OpenGL Graphics Test 157.03
Spinning Squares 157.03 199.21 frames/sec
User Interface Test 15.85
Elements 15.85 72.74 refresh/sec

#57 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 20:25

Oj...

Mam nadzieje, ze to nie oznacza, ze wszyscy studenci powinni byc skazani na iMovie... ?


Powinni byc skazani, ale w zawiasach ;)

#58 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 20:30

@insider - no zabiera strassssznie dużo RAM'u, maksymalnie 64 MB! ech, normalnie nie ma miejsca dla aplikacji ;-)


No to bardzo profi ilosc pamieci , zwlaszcza w polaczeniu z core duo, n'est pas? :>

Ech... Dobra. Bede musial odszczekac pod stolem wszystko co pisze zlego na MB i juz. :D

#59 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 14 lipca 2006 - 21:41

I dodatkowo można na nim jajko ugotować.

Lack klikam wirtualne rozśmieszył do łez i ślę do znajomych! Pisałem już wcześniej ale mam genialny pomysł jak zrobić w Quadzie G5 herbatę - da ktoś do testu :) ?

#60 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2006 - 00:56


Ty się chyba niedawno przesiadłeś z pc>mac, że tego tak bronisz ?


Alez ja sie nie przesiadalem, ja tylko uzupelnilem potrzeby hardwarowe w firmie :D Teraz na ten przyklad pisze z ikspeka ;)


no chyba właśnie do takich osób celuje apple, seriale tv w iTunesMS i iPodzie, możesz wyjść z rodziną do parku lub na zakupya a po powrocie zobaczyć swój ulubiony serial kupiony z iTunes ;)

pozdrawiam:D


Ale nie w tym Kraju. Umowmy sie, ze w Polsce Apple jest marka niszowa.

Pozdrawiam :D

Bo? Nie będzie można się obnosić z białym komputerkiem w kawiarni?


Bo jest za drogi i ma system, na ktorego nie ma gier na "gieldzie" czy "stadionie". Bo co to za komputer, ktory nie gadu-gadu 7.0 itp.
Bo w TV nie ma reklam mowiacych, ze bedziesz cool i jazzy gdy kupisz w iTunes swoj ulubiony serial, "M jak milosc".

Poza tym porownujecie Apple do Acera czy Asusa. Glos, ze w tej cenie to nagrywarka DVD powinna byc DL. Jasne, ze powinna, czytnik kart flash tez "powinien" byc. Tylko tutaj dochodzimy do pytania, od kiedy Apple w Polsce byl cenowo na poziomie PC? Hm?

Apple w Polsce ma dwa wyjscia:
1. Marketing, reklama w mediach i obnizenie cen, robimy produkt masowy.

Odpada, nie ma polskiej lokalizacji systemu (o polonizatorze nie wspominam) to raz. Dwa, nikomu na tym nie zalezy.

2. Pozostawiamy wysokie ceny i wrazenie ekskluzywnosci.

PS: Znacie taka marke "Chieftec"? 3 lata temu byl to w Polsce Hi-end. Mialem kiedys stanowisko na WGK (Warszawska Gielda Komputerowa). Nie mozna bylo nikogo namowic na Anteca, ta marke kupowali tylko Ci, ktorzy z miejsca wiedzieli co biora.
- A ile "koncowek" ma ten Chieftec 300W?
- 12
- A Antec?
- 8

No to dlaczego mam placic 2x wiecej? Pakuj pan Chiefteca.

Pytanie czy potrzebne jest 12 molexow w zasilaczu?
Tak tez odbieram brak nagrywarki DL DVD w MacBooku 2.0 ... Moze ktos to wykorzysta ale ile %?

Pozdrawiam i zycze milego weekendu :D

#61 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 15 lipca 2006 - 07:53

Rysy (i to też wszedzie) bedą (są) na każdym notebooku, jeżeli służy do pracy zgodnie z przeznaczeniem czyli jako sprze przenośny. A co chcecie od klawiatury? może wystarczy myć częściej ręce? To prawda, że nie da sie pracować i jednoczesnie jeść wisni. Ale nie da sie też na innych tego robić. Wprawdzie mniej widać, ale klawisze też zaczną się kleić do palcy.

#62 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 lipca 2006 - 07:56

Nigdzie nie napisalem ze najtanszy acer=drogi HP. Sugerowalem ze fakt iz tani acer posiada nagrywarke dvd nie wynika ze drozszy komp musi byc w nia wyposazony (co widac na przykladzie "drogawego HP").


Pewnie, że nie musi. Dla mnie komputer nawet nie potrzebuje napędu optycznego. Kwestia taka, że powinien.

Czy ekran o 0,7 cala wiekszy, ale o tej samej (!!!) rozdzielczosci to na prawde taka zaleta by placic 2000 wiecej ? A jakie sa pozostale zalety HP ? Ta sama grafa, taka sama pamiec, ten sam dysk, taki sam naped combo, ten sam procesor, taka sama gwarancja. Tyle ze mamy pcmcia (fakt - bywa przydatne), komp lzejszy o 0,36 kg, czytnik SD, modem, pamiec rozszerzalna do 4 GB. Za to nie mamy Firewire (!!! - coz tymi filmami, ktorymi mamy sie dzielic), kamery (isight), bluetooth, IR. Pomijam juz tak ulotne kwestie jak design. No a gdzie mozliwosc odpalenia (przynajmniej legalnego) MacOS X, czy chocby owego FCP :)


Z rozdzielczością to może nie wyskakuj, bo Apple tu jest conajmniej generację wstecz za konkurencją. Pozatym jaką rozdzielczość powinna mieć 14" wg Ciebie? 1440x900? Ups, taką ma dopiero MBP 15,4"...
Ten hp to nie jest laptop konsumencki, zupełnie inny segment i inne wymagania, więc nie ma co porównywać.

Dzieki tej "marketingowej segmentacji rynku" moge miec dobrego mobilnego maca za 2000 pln nizsza cene od porownywalnego "niezsegmentowanego marketingowo" HP.


Nie jest porównywalny.

Owej nagrywary DVD zreszta brakuje tylko w najtanszym modelu macbooka. Ten posiadajacy nagrywarke DVD nie dosc, ze nadal jest tanszy od naszego przykladowego HP to jeszcze ma mocniejszy procek. Kolejna zaleta "marketingowej segmentacji". ;)


No to ciekawe, jeden HP uosabia cały rynek kilkuset modeli...

http://sklep.komputr...ny.php?id=28464
Ten Acer wprawdzie posiada nagrywarke DVD i 80 Gb dysk i PCmcia ale za cene srodkowego modelu Macbook'a daje nam znacznie wolniejszy proc (1,66 vs 2,0 Ghz), slabsza grafike (945 vs 950) i nie posiada kamery.


Mam Cię zasypać linkami do modeli w tej cenie na normalnym rynku?
I zostaw proszę Cię kwestię procesora, jest można by powiedzieć nawet nieistotna.

IMHO MacBook jest komputerkiem o sporych mozliwosciach, wyrozniajacym sie wygladem (i systemem) sposrod setek laptowpow o podobnych parametrach i naprawde konkurencyjnie wycenionym. Dobor komponentow (moze za wyjatkiem braku czytnika kart lub mogacego uzupelnic ten brak gniazda pcmcia) wydaje sie byc w miare optymalny dla przewidywanego klienta.


Wyróżnia się tylko systemem i procesorem (którego przewidywalny klient i tak nie wykorzysta), reszta jest do bólu wręcz przeciętna.

@insider - no zabiera strassssznie dużo RAM'u, maksymalnie 64 MB! ech, normalnie nie ma miejsca dla aplikacji ;-)


Ciekawostka, że ten chip potrafi zabrać sobie i 256 ramu, ale Apple go ogranicza...

Poza tym porownujecie Apple do Acera czy Asusa. Glos, ze w tej cenie to nagrywarka DVD powinna byc DL. Jasne, ze powinna, czytnik kart flash tez "powinien" byc. Tylko tutaj dochodzimy do pytania, od kiedy Apple w Polsce byl cenowo na poziomie PC? Hm?


Nie. Nagrywarka DVD w ogóle powinna być nawet w najtańszym modelu. W droższym powinna być standardowa DL, ale nie może, bo wtedy byłby lepszy od MacBooka Pro, gdzie takiej nagrywarki nie udało się zmieścić (jest cieńsza i pewnie nawet droższa od standardowej).

#63 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 15 lipca 2006 - 08:23


Tak tez odbieram brak nagrywarki DL DVD w MacBooku 2.0 ... Moze ktos to wykorzysta ale ile %?


No wlasnie, nie kazdy potrzebuje - ja np. kupilem model macbooka z combo, poniewaz od zawsze uzywam nagrywarki zewn. Nawet jak mialem w poprzednim powerbooku SD wbudowane to i tak wypalalem w razie potrzeby na zewn. Nie wspomne, ze plyte DVD zdarza mi sie wypalic jedna no moze max. dwie miesiecznie :)

pzdr

#64 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 15 lipca 2006 - 11:45

Pewnie, że nie musi. Dla mnie komputer nawet nie potrzebuje napędu optycznego. Kwestia taka, że powinien.


Ze powinien co ?

Z rozdzielczością to może nie wyskakuj, bo Apple tu jest conajmniej generację wstecz za konkurencją. Pozatym jaką rozdzielczość powinna mieć 14" wg Ciebie? 1440x900? Ups, taką ma dopiero MBP 15,4"...
Ten hp to nie jest laptop konsumencki, zupełnie inny segment i inne wymagania, więc nie ma co porównywać.


Nigdzie nie wyskakuje - pisze o konkretnych modelach, a Ty opowiadasz o ogolnikach - tak, na tym wielkim rynku sa producenci, ktorzy daja matryce o wiekszych rodzielczoscich do laptopow od Apple, ale akurat w tym przypadku Apple w pelni dogonilo rynek - jesli laptopik z ekranem 13,3" ma rozdzielczosc DOKLADNIE taka sama (1280x800) jak 14" HP lub Acer to jest to "generacja wstecz za konkurencja" ?

Nie jest porównywalny.


Gdyz... ? Masz argumenty czy tylko zaklecia ;)

No to ciekawe, jeden HP uosabia cały rynek kilkuset modeli...


Nie "uosabia" tylko w tym skromnym porownaniu "reprezentuje" (podobnie jak nieco tanszy Acer kawlek dalej).

Mam Cię zasypać linkami do modeli w tej cenie na normalnym rynku?
I zostaw proszę Cię kwestię procesora, jest można by powiedzieć nawet nieistotna.


Gdybys byl tak mily mozesz pokazac jeden czy dwa przyklady maszyny o przymiotach macbooka w dobrej cenie. Niby dlaczego kwestia procesora ma byc mniej istotna od nagrywarki DL ???

Wyróżnia się tylko systemem i procesorem (którego przewidywalny klient i tak nie wykorzysta), reszta jest do bólu wręcz przeciętna.

To Twoja opinia. W mojej wyroznia sie przede wszystkim (na tle podanych przeze mnie przykaldow) Designem i systemem - dzieki tym elementom na pierwszy rzut oka rozpoznasz, ze to mac i wylowisz sposrod reszty "do bolu przecietnych" laptopow o podobnej cenie i mozliwosciach.
Targetowy klient jest w stanie wykorzystac niemal kazda "nadwyzke" mocy procka i to bez wielkiego wysilku. Po prostu w pewnym momencie zorientuje sie ze nie musi rezygnowac z jednych dzialan podczas wykonywania innych tylko dlatego ze na poprzednim kompie zaczynalo sie juz "mulic".

Nie. Nagrywarka DVD w ogóle powinna być nawet w najtańszym modelu. W droższym powinna być standardowa DL, ale nie może, bo wtedy byłby lepszy od MacBooka Pro, gdzie takiej nagrywarki nie udało się zmieścić (jest cieńsza i pewnie nawet droższa od standardowej).


No tak... powinna bo TY tak mowisz - masz racje... Coz - producent zawiod w kwestii zadowolenia Ciebie jako potencjalnego klienta...

#65 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 15 lipca 2006 - 12:05

W czym tkwi geniusz macbooka? Na pewno nie w cenie. Apple ostotnio dosyć mocno reklamuje się w media markt w całej Polsce, wygląda to na akcję zakrojoną na szeroką skalę. I co z tego? My, forumowicze, zapaleńcy i zboczeńcy komputerowi, wiemy co to jest mac, z czym to się je, jak, co i dlaczego. Niestety, większość osób odwiedzających Saturna w Katowicach podchodzi do nietypowego, białego laptopa i zaczyna kiwać głową. Większość z nich do zwykli urzytkownicy komputerów, chcą tylko sprawdzić pocztę, napisać tekst, zagrać w gierkę, przejrzeć kilka stron. Nie potrzebują do tego wypasionych komputerów z górnej półki za 4- 5k zł. Byłem świadkiem jak ktoś z obsługi Saturna zachwalał maca, produkował się i produkował i nic. Przegrał na prostym pytaniu: w czym jest lepszy od zwykłego laptopa za 2000zł dla ZWYKŁGO ŚMIERTELNIKA? Do tego "wady" w postaci *dzwny system operacyjny *windowsa trzeba dokupić jak w najtańszych laptopach, *płytki dołączane do gazet nie chodzą, próćz filmów *połowa programów po angielsku, dla starszego pokolenia to JEST PROBLEM *nie zagrasz w swoje ulubione gry *trudniej dostać nielegalne oprogramowanie Zwykły śmiertelnik nie zrozumie większość korzyści płynących z maca w ciągu 10min słuchając sprzedawcy (który i tak zawsze wciska to, co najdroższe...) Reklamy w mediach brak, ulotek i materiałów promocyjnych jak na lekarstwo...

#66 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 lipca 2006 - 12:21

Ze powinien co ?


Powinien posiadać nagrywarkę DVD w standardzie.

Nigdzie nie wyskakuje - pisze o konkretnych modelach, a Ty opowiadasz o ogolnikach - tak na tym wielkim rynku sa producenci, ktorzy daja matryce o wiekszych rodzielczoscich do laptow od Apple, ale akuratw tym przypadku Apple w pelni dogonilo rynek - jesli laptopik z ekranem 13,3" na rodziwelczosc DOKLADNIE taka sama (1280x800) jak 14" HP lub Acer to jest to "generacja wstecz za konkurencja" ?


Idąc Twoim tokiem rozumowania (zaznaczając trzema wykrzyknikami) Apple jest jednak conajmiej jeden krok w tył, skoro inni producenci taką rozdzielczość osiągają przy 11 i mniej calach, tak więc daruj sobie dyskuje o tym komponencie.
Btw: tego hp'ka można kupić z ekranem 1440x900... czyli odpowednikiem MacBooka Pro 15,4".

Gdyz... ? Masz argumenty czy tylko zaklecia ;)


Inna klasa sprzętu i już, nie ma o czym rozmawiać puki nie odrobisz pracy domowej i nie zobaczysz co ten model potrafi.

Nie uosabia tylkow tym skromnym porownaniu reprezentuje (podobnie jak nieco tanszy Acer dalej).


Czym zasłużył na tak szacowne wyróżnienie reprezentanta całej gałęzi przemysłu? Wybrała go jakaś komisja, ludność w referendum czy podpasował Ci do konwencji?

Gdybys byl tak mily mozesz pokazac jeden czy dwa przyklady maszyny o przymiotach macbooka w dobrejj cenie.


Satellite U205, Lenovo 3000, mniejsze, ze słabszym procesorem, ale za to z "dodatkami". IBM T60p dla tych co wolą 4:3 i wyższą klasę. Sony SZ - drożej, ale sporo lżej i z bardzo sensowną grafiką.

To Twoja opinia. W mojej wyroznia sie przede wszystkim (na tle podanych przeze mnie przykaldow) Designem i systemem - dzieki tym elementom na pierwszy rzut oka rozpoznasz, ze to mac i wylowisz sposrod reszty "do bolu przecietnych" laptopow o podobnej cenie i mozliwosciach.


No i jak się miło ego łechce próżnego posiadacza tego MacBooka przy wyławianiu, conie?

No tak... powinna bo TY tak mowisz - masz racje... Coz - producent zawiod w kwestii zadowolenia Ciebie jako klienta...


Nie tylko mnie, wystraczy poczytać to forum.

#67 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 15 lipca 2006 - 12:44

W czym tkwi geniusz macbooka? Na pewno nie w cenie. Apple ostotnio dosyć mocno reklamuje się w media markt w całej Polsce, wygląda to na akcję zakrojoną na szeroką skalę. I co z tego?
My, forumowicze, zapaleńcy i zboczeńcy komputerowi, wiemy co to jest mac, z czym to się je, jak, co i dlaczego.
Niestety, większość osób odwiedzających Saturna w Katowicach podchodzi do nietypowego, białego laptopa i zaczyna kiwać głową. Większość z nich do zwykli urzytkownicy komputerów, chcą tylko sprawdzić pocztę, napisać tekst, zagrać w gierkę, przejrzeć kilka stron. Nie potrzebują do tego wypasionych komputerów z górnej półki za 4- 5k zł.
Byłem świadkiem jak ktoś z obsługi Saturna zachwalał maca, produkował się i produkował i nic. Przegrał na prostym pytaniu: w czym jest lepszy od zwykłego laptopa za 2000zł dla ZWYKŁGO ŚMIERTELNIKA?

Do tego "wady" w postaci
*dzwny system operacyjny
*windowsa trzeba dokupić jak w najtańszych laptopach,
*płytki dołączane do gazet nie chodzą, próćz filmów
*połowa programów po angielsku, dla starszego pokolenia to JEST PROBLEM
*nie zagrasz w swoje ulubione gry
*trudniej dostać nielegalne oprogramowanie

Zwykły śmiertelnik nie zrozumie większość korzyści płynących z maca w ciągu 10min słuchając sprzedawcy (który i tak zawsze wciska to, co najdroższe...)
Reklamy w mediach brak, ulotek i materiałów promocyjnych jak na lekarstwo...


A ja nie rozumiem czemu na sile probuje sie zrobic komputery marki apple produktem dla mas ???

Wydaje mi sie, ze pomijajac roznice miedzy komputerem PC a apple, jest rowiez roznica miedzy uzytkownikiem PC a apple ... haslo Think Different dotyczy sie tez nas, nie zasmiecamy komputera durnymi demowkami z gazetek, moge sie tez zalozyc ze przecietny mac user wykorzystuje swojego maczka do bardziej ambitnych celow niz przecietny uzytkownik PC-ta. Watpie tez, zeby dla wiekszosci z nas angielski byl duzym problemem.

Pzdr

#68 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lipca 2006 - 12:54

Lacki, przestań wpuszczać fake'i że hp robi dobry sprzęt, pod każdym względem nie są to dobre komputery, ani lapy, ani desktopy, skanery, drukarki, przede wszystkim bardzo kiepska jakość wykonania, wyjątkowo paskudny design, słabe materiały(plastik jak w koreańskich samochodach) wchodzisz na forum dla uzytkowników komputerów Apple i wypisujesz takie bzdury, żałosne.

#69 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 lipca 2006 - 12:55

Lacki, przestań wpuszczać fake'i że hp robi dobry sprzęt, pod każdym względem nie są to dobre komputery, ani lapy, ani desktopy, skanery, drukarki, przede wszystkim bardzo kiepska jakość wykonania, wyjątkowo
paskudny design, słabe materiały(plastik jak w koreańskich samochodach)
wchodzisz na forum dla uzytkowników komputerów Apple i wypisujesz takie
bzdury, żałosne.


Zapomniałeś napisać, że za każdy produkt HP który ktoś kupuje w sklepie Bóg zabija małego kotka.

#70 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipca 2006 - 13:07

HP złe? Wolne żarty.Lack się może oburzyć ale dla mnie to lepszy sprzęt niż Dell... Widzę HP w sklepach. Matryce wysokiej jakości, wygodna, mocna klawiatura,funkcjonalny design... Potrzebne wejścia, wyjścia z czytnikami kart foto włącznie. Solidne wykonanie. No i brak w nich pomysłów na miarę geniuszu Steve'a: ograniczenia grafiki do 64mb przy silnym procku... A użytkownik i tak płaci za ten komponent krocie, tyle, że Steve ogranicza mu możliwści tego komponentu niejako za karę, za to,że nie kupił sprzętu z wyższego segmentu, za jeszcze większe krocie...

#71 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 lipca 2006 - 13:15

HP złe? Wolne żarty.Lack się może oburzyć ale dla mnie to lepszy sprzęt niż Dell...


Lack sam ma palmtopa i drukarki HP, więc się nie oburzy :-).

#72 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 15 lipca 2006 - 13:16

A ja nie rozumiem czemu na sile probuje sie zrobic komputery marki apple produktem dla mas ???

Wydaje mi sie, ze pomijajac roznice miedzy komputerem PC a apple, jest rowiez roznica miedzy uzytkownikiem PC a apple ... haslo Think Different dotyczy sie tez nas, nie zasmiecamy komputera durnymi demowkami z gazetek, moge sie tez zalozyc ze przecietny mac user wykorzystuje swojego maczka do bardziej ambitnych celow niz przecietny uzytkownik PC-ta. Watpie tez, zeby dla wiekszosci z nas angielski byl duzym problemem.

Pzdr


Napisałeś: "moge sie tez zalozyc ze przecietny mac user wykorzystuje swojego maczka do bardziej ambitnych celow niz przecietny uzytkownik PC-ta"

Właśnie tutaj jest pies pogrzebany, przytoczyłem historię, której byłem świadkiem. Nie każdy potrzebuje komputer do "ambitnych celów", nie jest grafikiem komputerowym czy ptacuje przy DTP.
Aby zostać uzytkownikiem apple i "myśleć inaczej" najpierw trzeba usłyszeć o macu i przekonać się, ale SAD jakoś się nie stara...

#73 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipca 2006 - 13:53

SAD jakoś się nie stara...


Bez przesady. Reklamy w prasie sa. A reklamy Apple w "Komputer Swiat" raczej nie oczekuj , nie przekonasz ludzi do malenkich laptopikow ze slabiutka grafika za horrendalna cene w polaczeniu z anglojezycznym systemem.

Wiem, wiem, polonizator. Moj ojciec trzy miesiace temu zakupil maka mini i w dniu zakupu polonizatora nie dostal. Podobno nie ma zwyczaju go dawac do nowych komputerow. Trzeba cos wyslac. Nie bardzo wiadomo co bo kuponu tez w dniu zakupu nie bylo ( legalny komputer, z salonu jak najbardziej).

W ogole to z czym do ludzi?

#74 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 15 lipca 2006 - 14:23

Insider, sam widzisz, nie możesz się doczekać polonizatora. A co dopiero mówić o starszym pokoleniu kupującym maci? Nie każdy zna angielski, do tego jeszcze problem z polskimi czcionkami, polonizator blokujących update systemu, brak wsporcia w postaci idiotycznych gazetek w kiosku dla początkujących pecetowców czy wrescie mała liczba użytkowników maców, którzy są gotowi pomóc/wytłumacyć działanie OS X. Prosty przykład, linuks jest za darmo, dobrze spolonizowany większość wersji jest bardzo prosta w obsłudze (choć instalacja neostrady nastręcza problemów), a mało kto sięga po takie oprogramowanie. Dlatego też OS X i wszystkie maci mają swoistą drogę przez mękę w zdobyciu popularności, której życzę im za całego serca

#75 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 15 lipca 2006 - 14:25

Powinien posiadać nagrywarkę DVD w standardzie.


Postaram zapamietac sobie to "przkazanie" ;)

Idąc Twoim tokiem rozumowania (zaznaczając trzema wykrzyknikami) Apple jest jednak conajmiej jeden krok w tył, skoro inni producenci taką rozdzielczość osiągają przy 11 i mniej calach, tak więc daruj sobie dyskuje o tym komponencie.
Btw: tego hp'ka można kupić z ekranem 1440x900... czyli odpowednikiem MacBooka Pro 15,4".


Niby dlaczego mam sobie dawac spokoj z dyskuska na jakikolwiek temat?
Bo "powinienem" ?;) Roznica miedzy "moim", a "Twoim" tokiem myslenia polega na tym, ze ja porownuje do siebie przykladowe (przyznaje arbitralnie wybrane) modele komputerow, ,a Ty sypiesz liczbami z rekawa... Taki sposob argumentacji prowadzi do nikad. Dla kazdej swobodnie fluktuujecej sobie w bezodniesieniowej przestrzeni liczby znajdziesz mniejsza lub wiesza. Liczy sie kontekst. Dlaczego wybralem tego HP z gornej polki ? Ano wlasnie dlatego ze porownanie jego parametrow do najbardziej lowendowego przenosnego maca na rynku wypada dla niego niespecjalnie korzystnie. A ze mozna go kupic z lepsza matryca (oczywiscie odpowiednia doplacajac) to juz inna sprawa. Wtedy porownywalbym go do wspomnianego macbooka pro i co on by bidulek zrobil w tym porownaniu ze swoja "nedzna" GMA 950 ? ;)

Inna klasa sprzętu i już, nie ma o czym rozmawiać puki nie odrobisz pracy domowej i nie zobaczysz co ten model potrafi.


Prosze - zrezygnuj z protekcjonalnego tonu :) Jesli wiesz czegos czego najwidoczniej ja nie wiem podziel sie ta informacja - w naszej dyskusji bylby to argument przemawiajacy bardziej na korzysc Twojego stanowiska.
Ja doskonale rozumiem fakt, ze w zalozeniu jest to sprzet wyzszej klasy, ale w pudelku otrzymujemy jednak sprzet o mocno zblizonych parametrach...

Czym zasłużył na tak szacowne wyróżnienie reprezentanta całej gałęzi przemysłu? Wybrała go jakaś komisja, ludność w referendum czy podpasował Ci do konwencji?


Pisze w imieniu swoim a nie komisji :) Na jakiej podstawie wybor? Zajrzalem na strone Vobisu i byl to pierwszy markowy notebook ktory nawinal mi sie, ktory wystepowal w konfiguracji sprzetowej zblizonej do tej jaka ma najtanszy macbook (procek, ram, matryca, dysk, grafika).

Satellite U205, Lenovo 3000, mniejsze, ze słabszym procesorem, ale za to z "dodatkami". IBM T60p dla tych co wolą 4:3 i wyższą klasę. Sony SZ - drożej, ale sporo lżej i z bardzo sensowną grafiką.


Cudnie ;) Raczysz sobie zartowac - IBM T60p to dopiero doskonaly przyklad do porownan. Cena ponad 11000. W zasadzie przenosna stacja robocza z pro karta graficzna... A ponoc to ja nienajlepiej dobieram przyklady ;) Pozostale (te faktycznie nalezace do tego segmentu co macbook) jak Toshiba U205 stanowia tylko potwierdzenie mojej tezy - za podobne wyposazenie i parametry placimy podobna cene (przy identycznym procku, ramie, dysku, grafie, wifi, bt placimy 250 $ wiecej niz za macbooka zyskujac nieco grubszy, nieco lzejszy komp z mniejszym ekranem ale o tej samej rozdz., wypozazony wprawdzie w PCMCIA czy czytnik kart oraz modem, ale bez kamery i IR).

No i jak się miło ego łechce próżnego posiadacza tego MacBooka przy wyławianiu, conie?


Oczywiscie, ze w przypadku Apple czynnik psychologiczny odgrywa silna role - taki model marketingowy. Czy to zarzut ? Sporo ludzi woli sredniej klasy autko renomowanej marki o "lechcacym ego" wygladzie niz podobnie wyposazony najwyzszy model mniej cenionej firmy z dalekiego wschodu. Domyslam sie ze posiadacza owego HP z wyzszej klasy mile lechce sam fakt posiadania WYZSZEJ KLASY HP, bo paramatery to ma jak low end konsumencki macbooczek czy Satellite U205 ;)

Nie tylko mnie, wystraczy poczytać to forum.


Owszem - sa tacy ktorym nie odpowiada, sa i tacy ktorym pasuje idealnie. Podobnie byloby w przypadku dyskutowania nad wiekszoscia z wymienionych przez Ciebie (o ile nie wszystkimi) modelami. Jednemu nie podpasuje combo w Sattelite innemu kanciasta obudowa T60p, komus jeszcze innemu szarzyzna designerska obu, a jeszcze innemu brak MacOS X a co za tym idzie FCS, FCE lub Aperture ;) Te fakty wcale nie potwierdzaja tezy o rzekomo zbyt kiepskiej konfiguracji do ceny, lub zbyt wysokiej ceny do konfigurcji (whatever...). Kazdy byc chcial taniej i lepiej, lecz musze przyznac ze akurat w przypadku macbooka Apple niezle trafilo z cena czyniac najnizszy model swojego notebooka interesujaca oferta na konkurencyjnym rynku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych