Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

W czym tkwi geniusz MacBooka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 lipca 2006 - 07:58

Ma jedną zasadniczą wadę ... CENĘ ;-)


Powiem tak: nawet ja prędzej bym wydał 2k$ na MBP niż 1k$ na MB.

#27 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 14 lipca 2006 - 08:34

Powiem tak: nawet ja prędzej bym wydał 2k$ na MBP niż 1k$ na MB.

Powiem tak: Jak masz to wydasz, jak nie masz to nie wydasz ;-)

#28 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 lipca 2006 - 09:58

Dobra moje 0.03 PLNy, MacBooka jest ciekawa opcją ze względu na: - ceną (zdecydowanie warty wydanej kasy) - rozmiar, 13' cali wydaje się być dobrym kompromisem, dla ludzi korzystających z mobilności - ma dual head, czyli podłączamy w domu 2 monitorek (to pewnie dobre dla ludzi, którym glossy screen przeszkadza, albo powoduje przekłamania - np. grafikom) - czas pracy na bateriach - dobre wykonanie Jest to według mnie dobra alternatywa dla ludzi których nie stać na MB PRO, mnie jedynie martwi w tym kompie ekran, z racji tego, że param sie grafiką. Co do wydajności, o grach można zapomnieć (no tych korzystających z kart graficznych), ale wszelakie aplikacje PRO będą śmigały, chociaż np. FCP Studio oficjalnie na MacBookach nie jest wspierane (tak samo jak na mini), ale zadziała, i będzie działać dobrze. Co do uruchamiania windows, chyba pewn grupa ludzi zapomina, że BootCamp ma date "wygaśnięcia", i to że Apple wspiera aktywnie Parallels (w reklamach), może się okazać, że BootCamp to tylko chwilowe rozwiązanie. Pozatym nie zdziwie się jak Parallels zostanie na lodzie, bo apple zrobi własną wersje ich programu (ukradnie pomysł, tak już to widzieliśmy) i wrzuci do Leoparda, ale czas pokaże.

#29 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 14 lipca 2006 - 10:27

Że tak powiem, zależy co chcesz z nim robić:
- korzystać z pages, czy keynote i do netu, PRO nie opłaca się kupować, owszem
- ale chociażby do gier, czy do pracy! PRO jak najbardziej

i właśnie dlatego zamiast już dawno kupić sobie MB ciągle zbieram na PRO...



Kolego - pomijajac grafike 3D, to wydajnosc tych komputerow jest porownywalna, sam ekran to juz podejscie indywidualne, do obu mozna podlaczyc monitor zewn.

#30 pixel

pixel
  • 91 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 10:53

(...)apple zrobi własną wersje ich programu (ukradnie pomysł, tak już to widzieliśmy) i wrzuci do Leoparda, ale czas pokaże.

na dniach jakas wysoko postawiona osoba z Apple (nie pamietam dokladnie kto, ale na pewno nie Steve) zapowiedziala, ze w Leopardzie dalej trzeba bedzie sie wspierac Parallels, bo nie bedzie natywnej implementacji takiego rozwiazania.
natomiast jak to bedzie dalej - nikt nie wie. nikt na prezentacji Tygrysa sie bootcamp'a nie spodziewal, wiec czas pokaze co bedzie sie dzialo wraz z rozwojem Leoparda...

#31 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 lipca 2006 - 13:30

Dobra moje 0.03 PLNy, MacBooka jest ciekawa opcją ze względu na:
- cechy które posiada większość pecetycznych lapów


I dodatkowo można na nim jajko ugotować.
http://www.tuaw.com/...th-your-macbook

A miłośnikom bekonu polecamy MacBooki Pro:
http://www.flickr.co...plat/177826218/

#32 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 lipca 2006 - 13:34

@Lack - to dodatkowe "zalety" :P

#33 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 14:15

Ja tam za te zalety serdecznie dziękuję. :)

#34 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2006 - 15:21

Tylko narzekac potraficie? Klawiatura zla, obudowa zla, LCD zly, grzeje sie, nie grzeje sie, za maly, za duzy ... Komu sie nie podoba, nie kupuje, przymusu nie ma. Na Swiecie jest kilkaset modeli komputerow przenosnych, jest z czego wybierac. Target wersji MacBook jest prosty: maksymalnie wydajny, maksymalnie mobilny komputer z ciekawym design. Nie jest to w zadnym wypadku ubozsza wersja MacBooka Pro dla ludzi mniejszym portfelem, na cale szczescie Apple nie prowadzi takiej polityki. W low-end niech grzebie sobie Acer, Asus. Na tym polega jego fenomen, cena + przeznaczenie + design. Poza tym wystarczy wejsc do kawiarni i spojzec jaki laptop stoi przy filizance kawy. Jesli bialy, to wiadomo, ze Apple. W ekstremalnych wypadkach zamiast Apple moze byc jakas topowa wersja Asusa czy Twinhead. Jedym slowem cos zupelnie innego niz zwykle, szare Toshiby, HPeki, Acery, Asusy itp. Apple to w pewnej czesci styl zycia. Nie moge sobie wyobrazic by Apple zagoscilo masowo w domach przecietnego wchlaniacza seriali TV, ktory zycie rodzinne prowadzi w hipermarkecie.

#35 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 lipca 2006 - 16:02

Target wersji MacBook jest prosty: maksymalnie wydajny, maksymalnie mobilny komputer z ciekawym design.


Nie jest ani maksymalnie wydajny ani maksymalnie mobilny.

Nie jest to w zadnym wypadku ubozsza wersja MacBooka Pro dla ludzi mniejszym portfelem, na cale szczescie Apple nie prowadzi takiej polityki. W low-end niech grzebie sobie Acer, Asus.


Oczywiście, że taką prowadzi. Najprostszy przykład: nawet najtańszy Acera ma nagrywarkę DVD i to w dodatku DL.

Nie moge sobie wyobrazic by Apple zagoscilo masowo w domach przecietnego wchlaniacza seriali TV, ktory zycie rodzinne prowadzi w hipermarkecie.


Bo? Nie będzie można się obnosić z białym komputerkiem w kawiarni?

#36 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 16:13

Tylko narzekac potraficie? Klawiatura zla, obudowa zla, LCD zly, grzeje sie, nie grzeje sie, za maly, za duzy ...

Komu sie nie podoba, nie kupuje, przymusu nie ma. Na Swiecie jest kilkaset modeli komputerow przenosnych, jest z czego wybierac.


tak chyba tylko narzekać potrafimy, widzisz dla wielu na tym forum te kilkaset modeli HP,asus, toshiba, itd. to tylko głupie zabawki ze straganu, narzekamy bo wyszedł model który ma połączyć dwie linie, ibooków i powerbooków, wg. mnie to trochę głupi pomysł właśnie przez to, że np. się grzeje(ibooki się tak nie grzały), ma obudowę gorszej jakości(tak jakby) plastik zamiast aluminium itd.

trzeba trochę "pokrytykować" bo pomimo tego co można przeczytać na wielu polskich forach np. "apple ma niezły marketing: jej klienci kupią każde gówno które będzie miało jabłuszko" to jednak ludzie płacą i chcą kupić dobry towar a nie coś co jest najnowsze i najładniejsze.


Target wersji MacBook jest prosty: maksymalnie wydajny, maksymalnie mobilny komputer z ciekawym design.
Nie jest to w zadnym wypadku ubozsza wersja MacBooka Pro dla ludzi mniejszym portfelem, na cale szczescie Apple nie prowadzi takiej polityki. W low-end niech grzebie sobie Acer, Asus.
Na tym polega jego fenomen, cena + przeznaczenie + design.


maksymalnie mobilny? mogli zrobić mniejszą matrycę, ale też panoramiczną z odpowiednią rozdzielczością i do tego komputer szerokości pb 12"

Ty się chyba niedawno przesiadłeś z pc>mac, że tego tak bronisz ?
brak głupiego podświetlania klawiatury w mniejszych modelach PB, no i macbooku też oczywiście nie ma, chociaż ten model ma zastąpić również PB 12" gdzie tu sens? ciekaw jestem jaki jest koszt takiego podświetlania jakie mojtuje apple 20dolarów ?

brak slotu pcmcia w starszych pb12" - gdyby chcieli to napewno by to jakoś zmieścili

nagrywarki które apple montuje do swoich komputerów mają zmieniony firmware, żeby mieć DVD DL musisz kupić MacBookaPro 17" jak chcesz 3 porty usb to oczywiście też musisz kupić MBP 17"

Apple to w pewnej czesci styl zycia. Nie moge sobie wyobrazic by Apple zagoscilo masowo w domach przecietnego wchlaniacza seriali TV, ktory zycie rodzinne prowadzi w hipermarkecie.


no chyba właśnie do takich osób celuje apple, seriale tv w iTunesMS i iPodzie, możesz wyjść z rodziną do parku lub na zakupya a po powrocie zobaczyć swój ulubiony serial kupiony z iTunes ;)

pozdrawiam:D

#37 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 16:13

Nie jest ani maksymalnie wydajny ani maksymalnie mobilny.


Ani maksymalnie tani. Design rzecz gustu, moim zdaniem klawiatura nie pasuje do reszty.

Oczywiście, że taką prowadzi. Najprostszy przykład: nawet najtańszy Acera ma nagrywarkę DVD i to w dodatku DL.


Dokladnie. Za te cene, ktora trzeba zaplacic za MB takie rzeczy powinny byc w standardzie. Nie mowiac o tym, ze na MB za gruba kase nie uruchomisz sztandarowych programow Apple - Final Cut czy Aperture. Dla kogo jest wiec komputer za takie pieniadze? Nawet na najtanszym Acerze uruchomisz Adobe Premiere czy inny Photoshop. Nie napisze Ci komunikatu: spadaj uzytkownik, na zintegrowanej grafie ten program nie dziala.

#38 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 lipca 2006 - 16:19

Apple to w pewnej czesci styl zycia. Nie moge sobie wyobrazic by Apple zagoscilo masowo w domach przecietnego wchlaniacza seriali TV, ktory zycie rodzinne prowadzi w hipermarkecie.


Masz racje az do ostatniego zdania!!! tutaj nastepuja zmiany, powolne ale sa przykladem jest mac mini. Cos co jest precedensem od samego poczatku.
Maci zaczynaja goscic pod strzechami i prawdopodobnie dlatego MB odnosi "taki" sam sukces.
A propo kogo masz na mysli???
Przeciesz w usa apple jest popularne a tam wiekszosc spoleczenstwa wchlania tanie seriale i zycie prowadzi w hiperm...
P... w bambus!

#39 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2006 - 16:36

ja jestem od 2 dni posiadaczem MB i jestem w 100% zadowolony. dla mnie jest bardzo mobilny, srednio wydajny(bo narazie mam tylko 512ramu), a co do grafiki to MB nie jest od tego zeby uruchamiac na nim Final Cut czy Aperture? nieprawdaz? a jak kupie org win Xp to przetestuje jak z gierkami. jakies napewno beda chodzić ;)

#40 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 16:39

Przeciesz w usa apple jest popularne a tam wiekszosc spoleczenstwa wchlania tanie seriale i zycie prowadzi w hiperm...


Grubo sie mylisz.

#41 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 16:52

Ani maksymalnie tani. Design rzecz gustu, moim zdaniem klawiatura nie pasuje do reszty.



Dokladnie. Za te cene, ktora trzeba zaplacic za MB takie rzeczy powinny byc w standardzie. Nie mowiac o tym, ze na MB za gruba kase nie uruchomisz sztandarowych programow Apple - Final Cut czy Aperture. Dla kogo jest wiec komputer za takie pieniadze? Nawet na najtanszym Acerze uruchomisz Adobe Premiere czy inny Photoshop. Nie napisze Ci komunikatu: spadaj uzytkownik, na zintegrowanej grafie ten program nie dziala.


Relacja ceny do mozliwosci jest niezla jak na Apple ;) Wystarczy porownac do tego HP w ofercie Vobisu:
http://sklep.vobis.p...x?symbol=874487
Z cala pewnoscia nei jest to nbajtanszy HP a gdzie ta nagrywarka DVD DL obecna przecie w najtanszym Acerze ??? ;) (jakos nie jestem przekonany, ze bilans jego plusow i minusow wzgledem macbooka jest wart ponad 2000 pln roznicy w cenie)

Poza tym przykald z FCP czy Aperture nienajlepszy... Przecie Premiere i Photoshop tez chodza bez problemu i to nawet na, starych maszynach z G3. FCP, Aperture i Motion pod wzgledem wymagan bardziej przypominaja wypasione gry - to co im najbardziej potrzebne to bardzo wydajna karta graficzna (dla Core Image, Core Video) i duzo ramu ze wzgledu na zupelnie inne podejscie do pracy z obrazem (rendering manipulacji w real time), atemu tanie Acery raczej nie podolaja.

Macbook jako nowa konstrukcja pewnie ma swoje wady, ale jest niezle obmyslonym kompem dla targeta w ktorego mierzy, a w porownaniu do ibooka, ktory jeszcze niedawno byl jedynym tanim laptopem u apple to zdecydowany krok na przod i zdecydowanie lepsza inwestycja (stosunek cena/mozliwosci).

#42 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 17:14


Poza tym przykald z FCP czy Aperture nienajlepszy... Przecie Premiere i Photoshop tez chodza bez problemu i to nawet na, starych maszynach z G3.


Ale ja chcialbym FCP i Aperture wraz z ich mozliwosciami. Bo np jestem studentem szkoly filmowej i nie mam pieniedzy na drogie rozwiazania.
Na MB tego nie uruchomie.

Macbook jako nowa konstrukcja pewnie ma swoje wady, ale jest niezle obmyslonym kompem dla targeta w ktorego mierzy, a w porownaniu do ibooka, ktory jeszcze niedawno byl jedynym tanim laptopem u apple to zdecydowany krok na przod i zdecydowanie lepsza inwestycja (stosunek cena/mozliwosci).


Na iBooku wymienione przeze mnie programy uruchomie bez problemu. Na drozszym MB nie bo ten soft nie chodzi na sprzecie ze zintegrowana grafa. Pod tym wzgledem stary radeon 9200 tkwiacy w iBooku wyglada na lepsza inwestycje.

#43 db

db
  • 771 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 18:04

Ja myślę inaczej, może troche different :) Chyba lepiej teraz kupić komputer który wyprzedza możliwościami programy, niż np. kupić iBooka, mieć Photoshopa itp a za pół roku modlić się o nowe wersje programów pod PowerPC :) Dzięki temu MacBook pozostanie dłużej świeży a wkońcu i tak dostanie programy dla "siebię" :). Jeśli potrzebny jest tak bardzo Photoshop to przecież zawsze jest coś takiego jak BootCamp :)

#44 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 lipca 2006 - 18:17

Relacja ceny do mozliwosci jest niezla jak na Apple ;) Wystarczy porownac do tego HP w ofercie Vobisu:
http://sklep.vobis.p...x?symbol=874487
Z cala pewnoscia nei jest to nbajtanszy HP a gdzie ta nagrywarka DVD DL obecna przecie w najtanszym Acerze ??? ;) (jakos nie jestem przekonany, ze bilans jego plusow i minusow wzgledem macbooka jest wart ponad 2000 pln roznicy w cenie)


Od kiedy najtańszy Acer = drogi HP? Z tego samego sklepu najtańszy HP:
http://sklep.vobis.p...x?symbol=874386
Zauważ przy tym wagę tego HP z 14" ekranem oraz fakt, że nawet w droższej wersji MB nie dostanie tego głupiego DVD-DL żeby był gorszy od MBP do którego nie udało im się zmieścić takiego napędu.

Poza tym przykald z FCP czy Aperture nienajlepszy... Przecie Premiere i Photoshop tez chodza bez problemu i to nawet na, starych maszynach z G3. FCP, Aperture i Motion pod wzgledem wymagan bardziej przypominaja wypasione gry - to co im najbardziej potrzebne to bardzo wydajna karta graficzna (dla Core Image, Core Video) i duzo ramu ze wzgledu na zupelnie inne podejscie do pracy z obrazem (rendering manipulacji w real time), atemu tanie Acery raczej nie podolaja.


To jest właśnie najlepszy przykład na marketingową segmentację produktów Apple.

Macbook jako nowa konstrukcja pewnie ma swoje wady, ale jest niezle obmyslonym kompem dla targeta w ktorego mierzy, a w porownaniu do ibooka, ktory jeszcze niedawno byl jedynym tanim laptopem u apple to zdecydowany krok na przod i zdecydowanie lepsza inwestycja (stosunek cena/mozliwosci).


Cena/możliwości jak na Apple a nie jak na standard branżowy, bo po prostu iBook był przestarzała konstrukcją. Dla targeta typu "bloging, podcasting, do-everything" bardziej niż super procesor który za 2 miesiące będzie należał do poprzedniej generacji przemówi nagrywarka dvd żeby się swoimi filmami podzielić, czytnik kart pamięci żeby wygodnie fotki z aparatu zgrać itp.

#45 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 18:25

Ale ja chcialbym FCP i Aperture wraz z ich mozliwosciami. Bo np jestem studentem szkoly filmowej i nie mam pieniedzy na drogie rozwiazania.
Na MB tego nie uruchomie.



Na iBooku wymienione przeze mnie programy uruchomie bez problemu. Na drozszym MB nie bo ten soft nie chodzi na sprzecie ze zintegrowana grafa. Pod tym wzgledem stary radeon 9200 tkwiacy w iBooku wyglada na lepsza inwestycje.


Poczytaj sobie to:
http://www.creativem...le.jsp?id=43717
:) Nie wiem jak tam ibooki (hehe), ale moj dual G5 wypada w testach ( o dziwo dzialajacego FCP) przy macbooku "nienajefektowniej" zwazywszy na to, ze porownuje relatywnie niestary pro desktop z konsumenckim laptopikiem za pol jego ceny... Co nie zmiania faktu ze do dzialan silnie opartych na open GL (modelowanie/animacja 3d, gry) nie jest to optymalny wybor...

#46 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 lipca 2006 - 18:33

... Nie mowiac o tym, ze na MB za gruba kase nie uruchomisz sztandarowych programow Apple - Final Cut czy Aperture. Dla kogo jest wiec komputer za takie pieniadze? Nawet na najtanszym Acerze uruchomisz Adobe Premiere czy inny Photoshop. Nie napisze Ci komunikatu: spadaj uzytkownik, na zintegrowanej grafie ten program nie dziala.



Wybacz, ale bzdury piszesz! Uruchmiasz każdy soft, ale programy PRO nie są wspierane oficjalnie, więc jak zadzwonisz do Apple i powiesz, że masz MacBook'a albo Mac'a Mini i problem z FCP, mogą cię olać i tyle... ale uruchomisz, radzę zapytać prof, Googla. :P

Ja się powtórzę, MacBook na pewno idealem nie jest, jest dobrym produktem. Niestety ludzie z Copertino nie za bardzo mogą sobie poradzić z temperaturą prockow Intela, ale to pewnie czasowa niedogodność. Co do wyglądu rzecz gustu, jak ktoś trafnie zauważył, a porownywanie do innych maszyn z podobnym segmencie cenowym ma sens i nie ma. Takie porówanie pokaże nam tylko to, że da się za tą kasę zrobić produkt o lepszych parametrach, to dobrze, jest konkurencja, sznowny kliencie, masz prawo wyboru, decyduj. Jeśli chodzi o marke Apple, do wyboru są tylko dwa modele laptopów, wybierasz co cię bardziej kręci, co odpowiada twoim potrzebom. Nie lubisz MacBook'a albo MacBooka PRO, nie kupuj, i tyle.

Krytyka jest mile widziana i potrzebna, ale płakanie, że MacBook nie ma DL, nie ma portu PCMCIA jest chyba pomyłką... (tak znowu kłania się porównanie do modeli z tymi samymi prockami, ale innych prducentów, ale każdy wybiera swoją linię produktu, Apple wybrało taką, niestety do nowych laptopów Apple trzeba dokupywać podstawki, jak iLap i tym podobne, takie czasy. Miejmy nadzieję, że to przejściowe. tak samo jak problemy z bateriami, dekoloryzacją, czy "brzęczeniem", czas pokaże... pamiętaj, MASZ WYBÓR!, a gadanie non stop o tym samym jest nudne, jak dla mnie, jednak się włączam, bo, mi też zależy na dobrych produktach, chce wiedzieć co mogę kupić, i jakie są tego konsekwencje, pozatym należy prostować, niektóre wasze pomysły, via FCP i Aperture!).

Core Image i inne QuartzComponets są obsługiwane w MacBook'ach, wiadomo to nie to samo co dekowana karta z VRAMem, ale jest... (no niestety w bardzo zasobożerne gry na MacBooku za dużo nie pogracie...)

#47 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 18:38

Poczytaj sobie to:
http://www.creativem...le.jsp?id=43717
:) Nie wiem jak tam ibooki (hehe), ale moj dual G5 wypada w testach ( o dziwo dzialajacego FCP) przy macbooku "nienajefektowniej" zwazywszy na to, ze porownuje relatywnie niestary pro desktop z konsumenckim laptopikiem za pol jego ceny... Co nie zmiania faktu ze do dzialan silnie opartych na open GL (modelowanie/animacja 3d, gry) nie jest to optymalny wybor...


1) Moja niedbalosc: mialem na mysli Final Cut Studio, nie Final Cut Pro.

http://docs.info.app...l?artnum=303782

Zwracam uwage na jeden fragment:

"this configuration does not meet the minimum system requirements for Final Cut Studio."

2) Nie wiem w jakich warunkach ten pomiar: czy Mac Book mial zewnetrzny monitor czy tylko na swoim ekranie. Bo jesli zewnetrzny , wynik pomiaru bedzie radykalnie rozny

3) Przy niskich cenach studenckiej technologii High Definition czyli HDV chcialbym program, ktory ten wlasnie format obsluguje. A takim programem jest JEDYNIE Final Cut Studio/Express. iMovie wkladamy miedzy bajki przy powazniejszych zastosowaniach.

4) Brak DL? Ladnie. No to sprobujmy dlugi film rodzinny zmiescic na SL.

5) Zapytaj google? Za pomoca google to pewnie i podlacze zx spectrum do promu Columbia, pytanie tylko po co? Kupuje i chce wlozyc plyte z legalnie zakupionym softem. Nie chce pytac googli co mam zrobic zeby dzialalo. Nie za 4-6k PLN

#48 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 14 lipca 2006 - 18:43

@insider - pisałęm zapytaj Google o to, że się da, a instalacja odbywa się bez problemow z tego co pamiętam, chyba jest okienko, że maszyna jest niewspierana, poszperan dokladnie, żadnych specjalnych zabiegow nie trzeba wykonywać (tak mi się wydaje, sprawdzę to jeszcze...).

#49 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2006 - 18:54

Poczytałem w tej chwili. Cóż. O ile mogłem się mylić pisząc o całkowitej niemożności uruchomienia tego typu softu na MB to raczej nie mylę się podejrzewając, że performance będzie słabiutki. Zwłaszcza jeśli przyjdzie nam do główek podłączyć zewnętrzny monitor i zapragniemy real-time...

#50 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 14 lipca 2006 - 19:04

Od kiedy najtańszy Acer = drogi HP? Z tego samego sklepu najtańszy HP:
http://sklep.vobis.p...x?symbol=874386
Zauważ przy tym wagę tego HP z 14" ekranem oraz fakt, że nawet w droższej wersji MB nie dostanie tego głupiego DVD-DL żeby był gorszy od MBP do którego nie udało im się zmieścić takiego napędu.



To jest właśnie najlepszy przykład na marketingową segmentację produktów Apple.



Cena/możliwości jak na Apple a nie jak na standard branżowy, bo po prostu iBook był przestarzała konstrukcją. Dla targeta typu "bloging, podcasting, do-everything" bardziej niż super procesor który za 2 miesiące będzie należał do poprzedniej generacji przemówi nagrywarka dvd żeby się swoimi filmami podzielić, czytnik kart pamięci żeby wygodnie fotki z aparatu zgrać itp.


Nigdzie nie napisalem ze najtanszy acer=drogi HP. Sugerowalem ze fakt iz tani acer posiada nagrywarke dvd nie wynika ze drozszy komp musi byc w nia wyposazony (co widac na przykladzie "drogawego HP").
Czy ekran o 0,7 cala wiekszy, ale o tej samej (!!!) rozdzielczosci to na prawde taka zaleta by placic 2000 wiecej ? A jakie sa pozostale zalety HP ? Ta sama grafa, taka sama pamiec, ten sam dysk, taki sam naped combo, ten sam procesor, taka sama gwarancja. Tyle ze mamy pcmcia (fakt - bywa przydatne), komp lzejszy o 0,36 kg, czytnik SD, modem, pamiec rozszerzalna do 4 GB. Za to nie mamy Firewire (!!! - coz tymi filmami, ktorymi mamy sie dzielic), kamery (isight), bluetooth, IR. Pomijam juz tak ulotne kwestie jak design. No a gdzie mozliwosc odpalenia (przynajmniej legalnego) MacOS X, czy chocby owego FCP :)

Dzieki tej "marketingowej segmentacji rynku" moge miec dobrego mobilnego maca za 2000 pln nizsza cene od porownywalnego "niezsegmentowanego marketingowo" HP.

Owej nagrywary DVD zreszta brakuje tylko w najtanszym modelu macbooka. Ten posiadajacy nagrywarke DVD nie dosc, ze nadal jest tanszy od naszego przykladowego HP to jeszcze ma mocniejszy procek. Kolejna zaleta "marketingowej segmentacji". ;)

http://sklep.komputr...ny.php?id=28464
Ten Acer wprawdzie posiada nagrywarke DVD i 80 Gb dysk i PCmcia ale za cene srodkowego modelu Macbook'a daje nam znacznie wolniejszy proc (1,66 vs 2,0 Ghz), slabsza grafike (945 vs 950) i nie posiada kamery.

IMHO MacBook jest komputerkiem o sporych mozliwosciach, wyrozniajacym sie wygladem (i systemem) sposrod setek laptowpow o podobnych parametrach i naprawde konkurencyjnie wycenionym. Dobor komponentow (moze za wyjatkiem braku czytnika kart lub mogacego uzupelnic ten brak gniazda pcmcia) wydaje sie byc w miare optymalny dla przewidywanego klienta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych