Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#176 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 listopada 2008 - 20:56

Siadłem dzisiaj i postanowaiłem pooglądać swojego lapka.. i tak: 1) pęknięcie przy wylocie z tyłu 2) pęknięcie wzdłuż szczeliny SD 3) pęknięcie Top Case z lewek strony 4) pęknięcie Bottom Case od frontu z prawej I co Wy na to? :/

#177 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2008 - 22:03

Siadłem dzisiaj i postanowaiłem pooglądać swojego lapka.. i tak:
1) pęknięcie przy wylocie z tyłu
2) pęknięcie wzdłuż szczeliny SD
3) pęknięcie Top Case z lewek strony
4) pęknięcie Bottom Case od frontu z prawej

I co Wy na to? :/


Po procu widze, że masz nowego lapka.
Ja bym reklamował.

#178 maroimage

maroimage
  • 19 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 23:30

Paranoja, chciałem kupić Blackbooka, ale jak sobie wyobrażę własną minę po powiedzmy roku użytkowania i spostrzeżeniu jakichś pęknięć na obudowie to mi się skutecznie odechciewa. Nowego też nie kupię, bo Rev A ma tyle wtop, że szkoda gadać. No cóż, chciało by się Apple, ale samo Apple skutecznie do tego zniechęca. Trzeba pomyśleć o alternatywach :D

#179 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 listopada 2008 - 00:24

Po procu widze, że masz nowego lapka.
Ja bym reklamował.


Kupiony w sierpniu tego roku.. 8 miesięcy od daty produkcji.. od początku noszony w Tucano Second Skin i plecaku Samsonite.. obchodzę się z nim jak z jajkiem.. A tu ni stąd ni zowąd tyle pęknięć na raz w przeciagu powiedzmy 2 miechów.. :mad: ..

P.S. Nawiązując do rozmowy gg kolegi Iver - Nie lepiej byłoby mi taką reklamację załatwić poza granicami PL w najbliższym Apple Store.. np. Wiedeń ?? Ciekawe jak by rozpatrzyli reklamację sprzętu zakupionego w "trzecim świecie".. Nie chcę broń Boże od razu besztać sklepu w którym go kupiłem, bo być może podejdą do sprawy rzetelnie i fachowo.. ale czytając co niektóre posty wielu ludzi ma problem z egzekwowaniem swoich praw, które kupując produkt Apple należą im się jak przysłowiowa psu buda..

#180 Iver

Iver
  • 16 postów

Napisano 10 listopada 2008 - 07:33

_ZwS_ - ja się zastanawiałem czy nie wysłać swojego własnie do tego kumpla do Stanów :)

#181 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 19 listopada 2008 - 01:14

A jakby zpiłować te wypustki na klapie? Idzie to zrobić papierem ściernym bardzo ładnie. Wtedy punkt oparcia przesunołby się na krawedź. Pytanie tylko czy klawiatura by się nie odciskała? Co Wy na to? pozdrawiam

#182 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 19 listopada 2008 - 13:53

nie wiem czy wtedy klawisze nie waliły by w matrycę.

#183 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 listopada 2008 - 14:38

A jakby zpiłować te wypustki na klapie? Idzie to zrobić papierem ściernym bardzo ładnie. Wtedy punkt oparcia przesunołby się na krawedź. Pytanie tylko czy klawiatura by się nie odciskała?

Co Wy na to?
pozdrawiam


:arrow: Nie rób tego :!:
Te wypustki są w środku puste.
Zrobi się dziura.
Ostatnio też o tym myślałem, ale wymieniałem kilka razy matryce w MB przyjrzałem się temu z bliska.
Teraz zrobiłem 5 mm gumki i na prawde wygląda to nieźle.
Ale najważniejsze, że chroni.

#184 D154573R

D154573R
  • 304 postów

Napisano 25 listopada 2008 - 23:47

Ktoś wcześniej napisał, że nowe MB nie pękają już. Jak jest naprawdę? Mam zamiar nabyć MB White i chce wiedzieć co mnie czeka i jak temu zaradzić :D

#185 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 listopada 2008 - 23:53

Ktoś wcześniej napisał, że nowe MB nie pękają już. Jak jest naprawdę? Mam zamiar nabyć MB White i chce wiedzieć co mnie czeka i jak temu zaradzić :D


Co masz na myśli mówiąc nowe? Ten co jest teraz na stronach Apple 2.1Ghz z SuperDrive? Zapewne też pęknie :)

#186 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 25 listopada 2008 - 23:53

Ktoś wcześniej napisał, że nowe MB nie pękają już. Jak jest naprawdę? Mam zamiar nabyć MB White i chce wiedzieć co mnie czeka i jak temu zaradzić :D


po półrocznym używaniu brak śladów pękania, etc. komputer był często w ruchu i często używany. (mimo to zamykany ostrożnie, i przenoszony z tą pianką ochronną w której macbook transportowany jest z fabryki) albo mam szczęście, albo ostrożne traktowanie wystarczy, albo rzeczywiscie nowe sa wytrzymalsze ;)

#187 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 listopada 2008 - 08:58

po półrocznym używaniu brak śladów pękania, etc. komputer był często w ruchu i często używany. (mimo to zamykany ostrożnie, i przenoszony z tą pianką ochronną w której macbook transportowany jest z fabryki) albo mam szczęście, albo ostrożne traktowanie wystarczy, albo rzeczywiscie nowe sa wytrzymalsze ;)


Zgadza się.
Seria D, E podobno już nie miała takiego kruchego plastiku, jak A, B, C.
Ale dalej są "przecinaki" z górnej klapy.
Piankowa przekładka, na pewno amortyzuje.

#188 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 26 listopada 2008 - 12:40

A czy ściągając top case i przyklejając od spodu na jakąś żywice/poxipol blaszkę albo coś w ten deseń nie wzmocniłoby się topcase na tyle aby nie pękało?

#189 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 listopada 2008 - 14:22

A czy ściągając top case i przyklejając od spodu na jakąś żywice/poxipol blaszkę albo coś w ten deseń nie wzmocniłoby się topcase na tyle aby nie pękało?


Niestety w tym miejscu nie ma miejsca na cokolwiek od spodu.
Gdybyś coś tam przykleił, to musiałbyś to zrobić na około wzdłuż krawędzi, bo inaczej po bokach powstała by dziura. A po za tym nie będą już pasować dziury na śrubki (po bokach i od spodu).
Jak chcesz wzmocnić Top Case, to jedynie przez folię naklejaną od góry.
Gumki powodują amortyzacje przy zamykaniu i nie dopuszczają przecinaków do styku z Top Case.

#190 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 26 listopada 2008 - 15:56

A właśnie przykleić coś od srodka do bottom case tak żeby miejsce w którym top case jest cięty nie wisiał w "powietrzu" tylko był podparty. Jest na to miejsce? Gumki brzydkie są, oraz klapa tak dziwnie odstaje.

#191 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 26 listopada 2008 - 16:00

Zgadza się.
Seria D, E podobno już nie miała takiego kruchego plastiku, jak A, B, C..


Iro jak sprawdzić którą serię się ma dokładnie? Jest to jakoś oznaczone w serial number, czy na przykład w build? Gdy klikasz na About This Mac potem na Version to zmienia się na Build i tam jest 4 znakowy kod. Do czego on służy?

#192 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 listopada 2008 - 21:06

wchodzisz w moj mac potem wiecej i kopiujesz sesrial i wklejsz go w apple.com/support

#193 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 27 listopada 2008 - 00:03

maslaq - i gdzie ta informacja jest po kliknieciu enter?

#194 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 listopada 2008 - 00:17

No właśnie gdzie?

#195 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 27 listopada 2008 - 16:45

@zws podejrzewam ze ta seria jesrt zwiazana z data produkcji czyli jak starego maca maszta seria (niestety nie jestem pewien)

#196 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 listopada 2008 - 17:45

@zws podejrzewam ze ta seria jesrt zwiazana z data produkcji czyli jak starego maca maszta seria (niestety nie jestem pewien)


Nie mam teraz pod ręką akurat MB.
Ale czy przypadkiem nie jest to pisane pod baterią, tam gdzie konfiguracja?

#197 massacrrrre

massacrrrre
  • 240 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 grudnia 2008 - 04:42

ja powiem tak. KPINA !!! juz 2 razy wymieniaem topcase w ramach gwarancji(komputer kupiony 8 stycznia 2008. Pierwsza wymiana czerwiec druga poczatek pazdziernika. Po 2 razie zaopatrzylem sie w gumki z obi reaklamowane jako sposob na temat pekajacego topcase. od 2 wymiany komputer byl zamykany moze 2 razy. Nie dosc ze topces zrózowial to znow pekl w tym samym miejscu. Idac dalej w temat. Gwarancje mam do lutego 2009. I pewnie mi znow wymienia liczac na to ze skonczy mi sie gwarancja i temat dla nich umrze. Kpina !!! komputer za 4199 a takie jaja? Kpina i jeszcze raz kpina. Dodam dla tych co nie wiedza. Kazda wizyta w serwisie w zwiazku z topcase to 15 dni roboczych od momentu zostawienia komputera w ispocie. Kpina jak nic

#198 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 grudnia 2008 - 10:02

ja powiem tak. KPINA !!! juz 2 razy wymieniaem topcase w ramach gwarancji(komputer kupiony 8 stycznia 2008. Pierwsza wymiana czerwiec druga poczatek pazdziernika. Po 2 razie zaopatrzylem sie w gumki z obi reaklamowane jako sposob na temat pekajacego topcase. od 2 wymiany komputer byl zamykany moze 2 razy. Nie dosc ze topces zrózowial to znow pekl w tym samym miejscu. Idac dalej w temat. Gwarancje mam do lutego 2009. I pewnie mi znow wymienia liczac na to ze skonczy mi sie gwarancja i temat dla nich umrze. Kpina !!! komputer za 4199 a takie jaja? Kpina i jeszcze raz kpina. Dodam dla tych co nie wiedza. Kazda wizyta w serwisie w zwiazku z topcase to 15 dni roboczych od momentu zostawienia komputera w ispocie. Kpina jak nic


Z tego co się orientuję, to przy tej samej usterce powinien nastąpić zwrot kasy.

#199 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 19 grudnia 2008 - 10:20

Czyli gumki nie działają? Myślał ktoś o zwiększeniu powierzchni podparcia topcase o metalową ramę? Tak aby topcase wspierał się na całej długości na niej a nie na paru śrubkach.

#200 RobAndzik

RobAndzik
  • 365 postów
  • SkądIngolstadt DE

Napisano 19 grudnia 2008 - 14:00

ja powiem tak. KPINA !!! juz 2 razy wymieniaem topcase w ramach gwarancji(komputer kupiony 8 stycznia 2008. Pierwsza wymiana czerwiec druga poczatek pazdziernika. Po 2 razie zaopatrzylem sie w gumki z obi reaklamowane jako sposob na temat pekajacego topcase. od 2 wymiany komputer byl zamykany moze 2 razy. Nie dosc ze topces zrózowial to znow pekl w tym samym miejscu. Idac dalej w temat. Gwarancje mam do lutego 2009. I pewnie mi znow wymienia liczac na to ze skonczy mi sie gwarancja i temat dla nich umrze. Kpina !!! komputer za 4199 a takie jaja? Kpina i jeszcze raz kpina. Dodam dla tych co nie wiedza. Kazda wizyta w serwisie w zwiazku z topcase to 15 dni roboczych od momentu zostawienia komputera w ispocie. Kpina jak nic


15 dni roboczych ? Kurier odebral moj komputer w poniedzialek z domu i w nastepny poniedzialek w poludnie mialem komputer z powrotem.. Serwis duzo lepiej sie spisal niz ten w usa tak wiec o Isource od tamtego czasu nie powiem ani jednego zlego slowa.

Do tego po wymianie top case'u nie zauwazylem zadnych oznakow nawrotu problemu..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych