Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#126 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 września 2008 - 14:36

Nooo,po prawie 9 miesiącach użytkowania właśnie pękła mi obudowa w Macbooku...Ale to jest g...Rozpada sie od lezenia na biurku.Moja siostra ma taniego latpopa Sony i trzy razy jej wypadl na chodnik i nie stalo sie nic...badziewie na 101%. Szkoda ze nie da sie systemu samego kupic i wgrac do innego laptopa


Da się. Ale o tym nie wolno tutaj mówić.

#127 cimonj

cimonj
  • 593 postów
  • SkądHorsham, UK

Napisano 01 października 2008 - 23:46

..dzieki za watek. sam slyszalem o "pekaniu macbookow" ale z lenistwa nie doszytalem gdzie/jak/dlaczego. wydawalo mi sie caly czas ze miejsce "pekania" jest w okolicach "zawiasow". najciekawsze jest to ze po fotach w tym temacie znalazlem "poczatki" pekania wlasnego kompa!!! sa juz wyrazne slady "nadszarpnietego" plastiku. GUMKI ZAMONTOWANE!! DZIEKI IRO ZA OPRACOWANIE!

#128 ASMagic

ASMagic
  • 15 postów

Napisano 02 października 2008 - 02:59

Witam
Może rozwiązaniem było by takie [URL="http://www.macally.com/EN/Product/ArticleShow.asp?ArticleID=177"]coś[/URL]
Kupiłem takie opakowanie do MB w Mediamarkt na ul. Ostrobramskiej w Warszawie za niecałe 100zł. Fajnie wygląda i nieźle jest wykonane, materiał przypomina bowiem skórę. Wydaje się, że może być pewnym rozwiązaniem problemu pękającej obudowy MB. Przy zamykaniu komputera sykają się bowiem również brzegi osłonki co znacząco osłabia uderzenia plastikowych nóżek.
Mam tylko pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników, na ile takie ubranko może wpływać na temperaturę pracy komputera? Ja wielkich różnic nie widzę, ale może ktoś ma jakieś w tej materii doświadczenia.

Pozdrawiam
F.

#129 isceptyk

isceptyk
  • 20 postów

Napisano 02 października 2008 - 09:58

dziwne, dziwne, dziwne...placimy jakies 25-30% wiecej za sprzęt uznany za niezawodny, co mowie cieszący się legendarna niezawodnoscią!!! i co otrzymujemy min. pękajaca obudowe, masakra jakas, i do tego sprzedawca smie twierdzic, ze producent daje ROCZNĄ gwarancje, wbrew polskiemu i europejskiemu prawodastwu...hahahha, ale jest furtka, hahahah apple care hahahah, jasli cos stanie sie mojemu pieknemu macBookowi przed uplywem 24 miesiacy i nie bedzie to spowodowane, moja wina (a sprzedawca nie uzna mi rekoimi, zwanej odpowiedzialnościa sprzedawcy, obejmujacej 2 lata od chwili wystawienia faktury). To zakladam, że rzecznik praw konsumenta i sądy konsumenckie dzialaja, wolna bo wolno ale dzialaja...

na chwile obecną jednak dzieki Iro, za podkladki...

pozostaje czekać...

...pozdr sceptycznie:))

---- Dodano 02-10-2008 o godzinie 11:12 ----
raz jeszcze ja....odpowiedzialność sprzedawcy: pierwsze znalezione oto link:

Odpowiedzialność sprzedawcy względem konsumenta

wroccie uwage na zapis:Powyższe uprawnienie nie przysługuje, gdy kupujący stwierdził niezgodność towaru z umową po upływie dwóch lat od wydania towaru przez sprzedawcę


przypominam, na szczescie w moim macu wszystko gra, a OSX jest systemem w pelni mnie satysfakcjonujacym, ale lepiej dmuchac na zimne, moze komuś sie to przyda...

..raz jeszcze pozdr sceptycznie:))))

#130 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 października 2008 - 10:32

Moim zdaniem firma powinna dorzucać takie gumki i to kilka kompletów do każdego MB. Ja tylko podsunąłem pomysł. Mogliby wyciąć gumki, tak jak zrobiłem to w 2 przykładzie. I to nawet dopasowane kolorystycznie. Koszty minimalne. Czas zastosowania tego rozwiązania, to kilka sekund. Przekonali się o tym, ci którzy spotkali się ze mną w tej sprawie.

#131 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 02 października 2008 - 19:33

.... zaczynam instalacje i przekładam lapka obok.

Nawiasem mówiąc to podczas intensywnej pracy dysku nie powinno się komputera przemieszczać.
Czyżby serwisant o tym nie wiedział?

Prawdę mówiąc miałem kilka laptopów nie tylko od Appla z napędami slot-in.
Przyznam, że jest to wygodniejsze, ale niestety niedopracowane.
Po pierwsze przy łykaniu i wypluwaniu płyty robi spory hałas, po drugie czytaniem i nagrywaniem płyt bardzo odstaje od tradycyjnych rozwiązań.

Nie zgadzam się z tym - nie odnotowałem takiej zależności i jakoś nie chce mi się wierzyć skoro w obu typach napędów są te same układy optyczne.

...
W końcu o dziwo w Polandzie pęka ich b. dużo!
Czyżby wszystkie te wadliwe sztuki do nas trafiały?
Co my to jesteśmy?
Śmietnik Europy?

Tu w UK też "b. dużo ich pęka" i nikt teorii spiskowych nie tworzy.

A w UK wymieniają.
Może dlatego, że my bogatsi jesteśmy.

Dlatego że tylko Apple wymienia - dealerzy NIE WYMIENIAJĄ za darmo tak samo jak w Polsce.

#132 vibrajazz

vibrajazz
  • 19 postów

Napisano 02 października 2008 - 21:58

Ja posiadam takowa obudowe na macbooka. Posiadam go od maja. Kupilem tez naklejke na gladzik i pod nadgarstki i moj macbook nie peka i mam nadzieje, ze tak zostanie. Mam wrazenie, ze ta nakladka na obudowe macbooka jest troszke wystajaca ponad niego i dlatego nie uszkadza sie obodowa. Za to brudzi sie ze heja:) Zaplacilem za to 99zl

#133 Mimak

Mimak
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 01:04

Niedaleko SAD-u, na skrzyżowaniu ul. Bonifacego i Śródziemnomorskiej, w hali targowej w pawilonie nr 51 jest pewien bardzo miły szewc - taki "przedwojennie" solidny. Dobrał mi ślicznie kolor i grubość gumowych podkładek opisanych w tym artykule. Zrobił to tak profesjonalnie, że mój biały MB wygląda tak jakby te gumki były zaprojektowane w Cupertino. ps. Poprzednio obudowa pękła mi dwa razy. Raz oryginalna, a raz wymieniona na gwarancji. Po drugiej wymianie pani w SAD-zie zapewniła, że podobno teraz mają "lepszą mieszankę plastiku", ale w następnym zdaniu zasugerowała, żeby na wszelki wypadek nie zdejmować przeźroczystej folii ochronnej.

#134 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 października 2008 - 21:21

A czy nie chciał byś się podzielić zdjęciami twojego rozwiązania. Może da się jeszcze coś udoskonalić.

#135 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 października 2008 - 09:04

MBPro nie pękają. Jeżeli już "coś", to bywa że się grzeja


Niestety, to nieprawda. W moim rocznym MBP obudowa zaczela sie luszczyc (!) a w jeszcze mlodszym MBP nalezacym do Code, rdzewiec.

#136 Mimak

Mimak
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2008 - 09:48

Rozwiązanie jest takie samo, jak to opisane na forum, choć na początku Pan Szewc proponował, że może taką białą gumową obwódkę zrobić dookoła całej klapki. Może to miało by sens. wyeliminowało by, być może inną przypadłość macbooków - rysowanie matrycy przez klawisze.
Poniżej fotka, jakość słaba, bo robione kamerką i lusterkiem ;)
Dołączona grafika

#137 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 października 2008 - 10:12

Niestety, to nieprawda. W moim rocznym MBP obudowa zaczela sie luszczyc (!) a w jeszcze mlodszym MBP nalezacym do Code, rdzewiec.


Ups! O tym to jeszcze nie słyszałem ... :confused:

#138 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 października 2008 - 10:43

Ups! O tym to jeszcze nie słyszałem ... :confused:


Tutaj toczyła się dyskusja na temat Alu rdzy.

---- Dodano 07-10-2008 o godzinie 09:45 ----

Rozwiązanie jest takie samo, jak to opisane na forum, choć na początku Pan Szewc proponował, że może taką białą gumową obwódkę zrobić dookoła całej klapki. Może to miało by sens. wyeliminowało by, być może inną przypadłość macbooków - rysowanie matrycy przez klawisze.

Dzięki.
Może artykuł powinien mieć tytuł: "z Macbookiem do szefca" :lol:

#139 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 października 2008 - 11:07

Eee ... z tym rdzewieniem to mocno przesadzone. ;) Z tego co wyczytałem: może się wydarzyć. A "może" znajduje się daleko od regularności. Niezbyt w to wierzę i mam głęboką nadzieję, że nie uwierzę "własnoocznie" ... ;)

#140 J4gul4r

J4gul4r
  • 3 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2008 - 15:52

W moim macbooku też pękła obudowa w przedstawionych miejscach po około roku używania. Poradziłem sobie z tym naklejając nakładkę moshi (jak to już ktoś wspomniał w tym wątku). Spełnia swoje zadanie doskonale, poza tym nie wyciera się tak jak oryginalna obudowa i w komplecie jest też folia na touchpad, którą też polecam. Dodatkowo kolorystycznie pasuje tak, że na prawdę trzeba się dokładnie przyjrzeć aby zobaczyć jej istnienie. Używałem jej pół roku i nie zanotowałem najmniejszych problemów. W tej chwili macbook zmienił właściciela i z tego co wiem nowy właściciel także nie zamierza pozbywać się tej nakładki.



Czy ktoś może wrzucić na forum zdjęcie takiej nakładki/zainstalowanej na MB. Czytam z niepokojem tę dyskusję o pękających MB i zastanawiam się nad zaopatrzeniem się w nakładkę, zanim (odpukać) u mnie zacznie się dziać coś niedobrego...:confused:

#141 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 października 2008 - 21:49

Czy ktoś może wrzucić na forum zdjęcie takiej nakładki/zainstalowanej na MB. Czytam z niepokojem tę dyskusję o pękających MB i zastanawiam się nad zaopatrzeniem się w nakładkę, zanim (odpukać) u mnie zacznie się dziać coś niedobrego...:confused:


Dołączona grafika

Zamieściłem to na końcu w podsumowaniu na mojej stronie
Pękający Macbook
Bo niestety tutaj nie mogę już nić dodać, bo jest to zablokowane.

Przedwczoraj byłem w katowickim iSpot.
Pytałem czy wiedzą już coś o nowych MB.
Wskazałem białego i wspomniałem, że pękają.
Sprzedawca od razu zaczął szczegółowo tłumaczyć dlaczego tak się dzieje i że dobrze jest przykleić sobie gumki w miejscu i tu wskazał na wystający plastik górnej pokrywy.
Powiedziałem mu o artykule zamieszczonym w internecie, a on na to odparł, że już dawno na to wpadł.
Wiedział skubany i nie podzielił się tym ;)

#142 gocur

gocur
  • 573 postów

Napisano 09 października 2008 - 22:12

Dołączona grafika

Zamieściłem to na końcu w podsumowaniu na mojej stronie
Pękający Macbook
Bo niestety tutaj nie mogę już nić dodać, bo jest to zablokowane.

Przedwczoraj byłem w katowickim iSpot.
Pytałem czy wiedzą już coś o nowych MB.
Wskazałem białego i wspomniałem, że pękają.
Sprzedawca od razu zaczął szczegółowo tłumaczyć dlaczego tak się dzieje i że dobrze jest przykleić sobie gumki w miejscu i tu wskazał na wystający plastik górnej pokrywy.
Powiedziałem mu o artykule zamieszczonym w internecie, a on na to odparł, że już dawno na to wpadł.
Wiedział skubany i nie podzielił się tym ;)


Albo przeczytał twój poradnik...
:lol:

#143 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 14 października 2008 - 08:42

No tak zapłać 5000 za MB dokup sobie nożyczki i klej _ żenada - robią nas w konia. Dodałbym że białe obudowy MB żółkną prawda?? pozdrawiam wszystkich fanów przepraszam za złośliwość???

#144 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 października 2008 - 09:26

Podobno te nowe nie żółkną. Napisałem ten artykuł, bo znalazłem rozwiązanie dla tych, którzy już go kupili. Wiem, że firma ma to gdzieś, a szczególnie polski dystrybutor. Moje rozwiązanie, to max 10,-, więc nie jest to duży wydatek. Dziwi mnie tylko, że tak poważny, światowy producent nic z tym przez 2 lata nie zrobił! Dziś premiera nowych Macbooków. Mam nadzieje, że z tymi nowymi nie będzie takich problemów.

#145 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 14 października 2008 - 09:56

Podobno te nowe nie żółkną.


żółkną tylko inne pecety z zazdrości ;) hehe

#146 enigma

enigma
  • 151 postów

Napisano 14 października 2008 - 11:37

hej a czym komus odchodzi dolna listwa z napisanem macbook od ekranu? tzn czy ta listawa latwo wypada z tych zawiasow?

#147 isceptyk

isceptyk
  • 20 postów

Napisano 14 października 2008 - 14:25

No tak zapłać 5000 za MB dokup sobie nożyczki i klej _ żenada - robią nas w konia.
Dodałbym że białe obudowy MB żółkną prawda?? pozdrawiam wszystkich fanów przepraszam za złośliwość???

jaka zlosliwosc??? przeciez takie sa fakty, ja wlasnie zamowilem czarne moshi palmguard w hiszpani na ebay, za kwote 100zl (sic!!!), wstyd aby na polskim rynku bylo poza zasiegiem...

pozdr
...sceptycznie..:)

#148 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 15 października 2008 - 17:53

hej a czym komus odchodzi dolna listwa z napisanem macbook od ekranu? tzn czy ta listawa latwo wypada z tych zawiasow?


Ramka dokoła ekranu jest umocowana na zaczepach umiejscowionych w jej środkowej części, tak właściwie można ją nazwać cienką maskownicą, jeśli tylko odstaje to jest spowodowane sposobem mocowania i zmianą jej kształtu pod wpływem temperatury, jeśli całkiem odpadła to należy ją zdemontować ostrożnie podważając plastykowym płaskim narzędziem (np. plastykowym nożem).
boczne zaczepy mają oddzielne klipsy, które powinny tkwić w metalowej ramie dookoła ekranu ale przy zdejmowaniu maskownicy wypadają - nie zgubić.
Ponowny montaż sprowadza się do wciśnięcia maskownicy w zatrzaski.
Powodzenia.

#149 enigma

enigma
  • 151 postów

Napisano 17 października 2008 - 00:28

mi podczas kazdego zamykania klapy albo jakiegos mniejszego uderzenia odchodzi dolna listwa po lewej stronie. wyglada na to ze zaczep jest luzny albo nie wiem juz co. wiem ze za kazdym razem musze wciskac ja zeby weszla na swoje miejsce.

#150 Ginterro

Ginterro
  • 12 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 28 października 2008 - 15:17

Witam wszystkich użytkowników Appli Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć z czego można wykonać rzeczone odbojniki do matrycy, żeby uniknąć dalszej dewastacji obudowy. Na moim macbooku widać już pierwsze mikropęknięcia i obawiam się, że sprawa będzie się niestety pogłębiać. Czy ktoś z Was, kto wykonywał takie zabezpieczenie i ma doświadczenie może mi zaproponować jakieś praktyczne i jednocześnie estetycznie wyglądające rozwiązanie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych