Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp vs Parallels


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#26 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 26 lipca 2006 - 22:26

hej na paralles próbowaliście odpalić jakieś gry?jak to chodziło? :)

#27 tommy

tommy
  • 17 postów

Napisano 26 lipca 2006 - 22:43

a ja mam taki problem pod parallersem - podłączam pamtopa i widzi go pod USB ale active sync nie komunikuje się z nim i wychodzi komunikat z parallersa że inny proces blokuje to urządzenie. Killowałem procesy mac osx i jak przestało blokować przestało również widzieć palmtopa.

#28 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 lipca 2006 - 22:59

hej na paralles próbowaliście odpalić jakieś gry?jak to chodziło? :)


Parallels nie jest do gier! Why? Bo sam potrzebuje mocy obliczeniowej. Chcesz pograć na macu? To tylko Boot Camp!

#29 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 26 lipca 2006 - 23:10

z tego co wiem Parallers nie obsługuje grafy 3d w programach więc np kozacy powinni ruszyć bądź gta dobrze myśle?

#30 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2006 - 00:27

Nie zapominaj ze to w dalszym ciagu emulacja a nie dzialanie natywne jak w przypadku Boot Camp'a. Parallels nie rozpoznaje grafiki w kompie, emuluje 8MB karte graficzna VGA.
512MB pamieci w mac'u plus parallels to pomylka. Minimum na ktorym da sie cos robic to 1GB w macu- pozawala to na udostepnienie windzie 512-tki i wtedy jako tako chodzi.
Jesli zalezy Ci na wydajnosci to polecam Boot Camp'a - smiga wysmienicie. W zasadzie winda nie rozpoznaje/nie obsuguje tylko kamerki, reszta smiga - nawet wi-fi


Zainstalowalem XP na Parallels calkiem zapoznawczo i testowo. Po pierwsze zawsze moge odinstalowac ten soft i odzyskac 8GB na dysku. Z Bootcamp nie wiem jak odzyskac miejsce partycjonowane na NTFS.
Fakt, 512MB to pomylka nawet na samego OsX. Dwie, trzy podstawowe aplikacje i zolw robi sie straszliwy.
Jesli zaryzykuje soft MS na stale, a watpie w to bo na MacBooku nie jest mi do niczego potrzebny, to zrobie to gdy spelnia sie nastepujace warunki:
1. Zakupie 2GB ramu (podstawa)
2. Wymienie dysk na conajmniej 120GB
3. Zakupie i zainstaluje Garfielda 10.5.0 ;)

Poza tym Parallels dziala, Windows tez, jesli ktos koniecznie musi odpalic aplikacje pod Windows, Parallels moze byc ciekawym rozwiazaniem.

#31 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2006 - 09:17

Z Bootcamp nie wiem jak odzyskac miejsce partycjonowane na NTFS.


Mozna to zrobic za pomoca Boot Camp Assistant.

#32 Gregovski

Gregovski
  • 92 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2006 - 19:40

Czyli - reasumując - jeśli z Windozy potrzebuję t y l k o DVD Shrink (niektóre gry wabią, wabią, ale BootCamp "pomógłby" mi drastycznie w drenażu portfela wydaje mi się :) ) to Pararels jest najlepszą opcją, potwierdzacie?
Próbowałem CodeWeavers CrossOver - aplikację (DVD Shrink) owszem, otworzyło, ale nie był widoczny (w tejże aplikacji) napęd DVD. Tak po prostu. Listowało sobie radośnie a'la Windows strukturę począwszy od HDrive, a płyty włożonej nie widziało.
Dopytuję, bo nie chcę wywalić kasy, jeśli jednak wyszłoby na to, że bez BootCampa nie obejdzie się...

#33 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 16 grudnia 2006 - 11:06

Mam Maca Mini Intel Core Solo 1.5 i 512 MB RAMu. Zamierzam w całości zrezygnować z domowego PC. Do moich zastosowań Mac OS X ma prawie wszystko co mi potrzebne. Czasem jednak trzeba raz w roku odpalić program do rozliczania PITów, który jest tylko pod MS, albo ogólnie takie małe programy itp. tzn. szczegóły. Co polecacie mi zastosować? Bo nie chce tracić miejsca na Boot Campa i Windowsa XP SP2, którego odpalę raz w miesiącu, a z drugiej strony skoro 512 MB to mało jak na Parallels to nie mam wyjścia. Mogę tam mieć Windows 98 i mi starczy. Czy może ktoś sprawdzał jak to działa?

#34 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 grudnia 2006 - 16:35

Ja sprawdzalem. Na iMaku coreduo z 512 mega pamieci dziala bardzo zadowalajaco. Z win98 bedzie nawet szybciej, ja mam pod paralells winxp i nie narzekam. Moim zdaniem dziala porownywalnie do celerona 1,2 , ktorego mialem 3 lata temu. Do IE, Platnika i w szczegolnosci do iTVP ( a do tego wlasnie emulacji Win w domu uzywamy) dziala zadowalajaco.

#35 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2006 - 16:22

Mam tu przy okazji pytanie (zadałem je w swoim temacie, ale nie odpowiedziano na nie)- Czy jeśli kupię tablet (na oku PenPartner2 Wacom) to czy będzie on działał ze wszystkimi swoimi funkcjami pod Win XP SP2 pod Parallels?

#36 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 24 grudnia 2006 - 08:02

Ja sprawdzałem wczoraj na Intelu Core Solo 1,5 GHz i działało zadowalająco. RAMu mam 512 MB i dałem Windowsowi 192 MB. Procesor mi wykrywał 1,3 GHz. Ciekawy jak by było jak bym miał Core Duo... Już przy tej konfiguracji to co mi potrzebne działało płynnie. Jestem przekonany, że i coś bardziej zaawansowanego zadziała. Windows 98 bardzo wolno się instalował aż w pewnym miejscu się zatrzymał. Z tym, że widać, że Paralels jest zoptymalizowane pod XPeka. wicius: Czy jeżeli masz laptopa, to nie możesz udać się do sklepu gdzie coś takiego sprzedają i przetestować? Będzie najprościej i dostaniesz 100% pewności, że działa dokładnie tak jak chcesz. To nie jest typowy sprzęt, który ma każdy i Ci sprawdzi. Jak w necie nie znalazłeś to może napisz do supportu autorów programu Parallels pytanie. To program komercyjny i oni biorą kasę, więc powinni pomóc.

#37 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 czerwca 2009 - 17:55

sprawdziłem organoleptycznie jak działa BootCamp i Parallels i .... pozostałem przy BootCamp. Parallels pozostawiał wiele do życzenia pod względem komfortu (czyt wydajności), dziękuję postoję, ale wolę jak wszystko szybko i płynnie chodzi. BootCamp RULEZ.

#38 EyeScreamMan

EyeScreamMan
  • 1 postów

Napisano 12 czerwca 2009 - 13:32

sprawdziłem organoleptycznie jak działa BootCamp i Parallels i .... pozostałem przy BootCamp.

Parallels pozostawiał wiele do życzenia pod względem komfortu (czyt wydajności), dziękuję postoję, ale wolę jak wszystko szybko i płynnie chodzi.

BootCamp RULEZ.


Ten topic miał się zakończyć w wigilię Roku Pańskiego 2006! :lol:

#39 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 czerwca 2009 - 13:15

hehe, nie zauważyłem, no ale fajnie tak odgrzebać stare tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych