Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pokaż swoj kącik komputerowy/swoją pracownię ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#26 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 lipca 2008 - 00:18

Jak wroce do polski to bede kombinowal, na razie caly moj pokoj jest w stanie tzw. rozpierduchy :P

#27 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 31 lipca 2008 - 08:07

A nie korciło Was żeby sobie switche/routery POD blatem zamontować ? Tak się zastanawiam nad zamocowaniem blatu również do ściany i zwiększeniem ilości nóg .... 1 latop/2 stacjonarki/2 monitory ...to w cholere wazyc musi ... jak sie doliczy do tego szpej typu zewnetrzne dyski twarde/jakis skaner etc .... Wy u siebie stosowaliscie jakies patenty na wzmocnienie ?
Tak btw. ciagniecie w chacie gigabit czy tylko setke ?


Mam tego w nadmiarze w pracy. Dosyć! U mnie w domu nie będzie kabli !

#28 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 lipca 2008 - 08:22

:):):)

a to jest post pod Twoim postem :)

a to jest off , może człowiek po prostu nie wiedział, i myślał, że my wiemy, albo to dziecko było? Niektórym trzeba wytłumaczyć

#29 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 01 sierpnia 2008 - 09:40

a siec ? Zastanawiałem się nad rozwiązaniem tego typu: dom jest piętrowy, na dole zrobić bezprzewodówkę, tak by obejmowała również taras przed domem, a na górze w obrębie pracowni żony i mojej pociągnąć gigabit (żona i ja DUZO fotografujemy - przeglądanie dysku z serwera na którym jest mnóstwo RAW-ów jest dość wolne) Zastanawiałem się nad jakimś routerem który mógłby mieć antenkę/anteny doczepiane na kablu by je wyprowadzić na parter i jednocześnie miałby gniazda gigabitowe do naszych komputerów i pozwalałby na zarzadzanie mocą - nie chciałbym szyfrować połaczenia i nie chciałbym zarazem fundować wszystkim w okolicy darmowego internetu - ograniczyłbym po prostu moc sygnału do obrębu domu. Próbowałem się przedrzeć przez opisy linsysów* ale tam gdzie patrzyłem były tak enigmatyczne że prawdę mówiąc nie odnalazłem takiego czegoś jak chciałem ..... możecie coś polecic ? Poza tym czy jesli ja w powerbooku mam 802.11g (apx) a żona 802.11n to router obsluzy to jednoczesnie czy zwolni całość transmisji do 802.11g ? * - Czemu nie D-Link ? Miałem już switch D-linka i Router D-linka i sorry ale wiecej tego nie kupię.

#30 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 01 sierpnia 2008 - 09:54

Linksys WRT160N-EU - Router Switch AP Wi-Fi Draft-N lub Linksys WAG160N-EU - Router AP modem ADSL2/2+ Wi-Fi Draft-N zalezy skad masz internet.. Nka to dobry zasieg i szybka transmisja.. co do internetu to mozna ustawic wifi mixed mode i wtedy Twoj lapek bedzie pobieral/wysylal po transmisji G a zony na N.. niestety przesylanie danych pomiedzy tymi lapkami bedzie z predkoscia G..

#31 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 01 sierpnia 2008 - 10:40

workspace on Flickr - Photo Sharing!

juz to wrzucalem :), a to moja przestrzen codziennej elektronicznej egzystencji :)
(blat 200x60)

filtrowanie mac adresow ustaw w routerze i nikt zpoza listy zaufanych mac adresow nie polaczy sie z siecia

#32 moocker

moocker
  • 21 postów
  • SkądKobyłka / Polska

Napisano 31 sierpnia 2008 - 18:03

To jeszcze ja swoim się pochwalę, właśnie kilka dni temu skończyłem składać, bo irytowały mnie plączące się wszędzie kable. ;)

Dołączona grafika


Zrobione prawie w całości z odzysku z części starego biurka itp, zainwestować musiałem tylko w aluminiowe nogi - iMac trochę waży, od ściany do drewnianej nogi jest jakieś 1,5m - blat się niebezpiecznie uginał ;). Główna część blatu ma coś około 215x80cm, dodatkowo przymocowany kawałek płyty na rękę z myszą, a wkrótce jeszcze jakiś tablet - przez co całe biurko ma kształt trochę koślawej litery L. Pod spodem półeczka na płyty CD - dzięki temu są pod ręką, ale nie robią bałaganu.

Listwy zasilające są podczepione po obu stronach środkowej nogi biurka, za drukarką wkręciłem haki, na które można nawinąć za długie kable zasilające.

Dołączona grafika Dołączona grafika


Pod blatem w miarę równych odstępach poprzyklejałem rzepy do spinania kabli, teraz nic się nie plącze i nie zwisa. (Denerwowało mnie zaczepianie o zwisające kable nogą, zwłaszcza jak coś przez to lądowało na ziemi ;))

Przy centralnej nodze podczepiłem hub usb z własnym zasilaniem (Aż się zdziwiłem, że zwykłe paski materiału przyśrubowane do blatu mogą tak mocno trzymać - nie da się nim ruszyć nawet na milimetr), a także przedłużacz od kabla słuchawkowego. (Chwilowo druga strona nie jest podłączona, pozwijałem na hakach za nogą). Szary kabelek sterczący po prawej służy do podłączania odtwarzacza mp3 i nie jest zamocowany na stałe, tylko przypięty rzepami.

Dołączona grafika


Router nie został uwzględniony na zdjęciach - bezprzewodowy wisi na przeciwległej ścianie.

#33 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 września 2008 - 09:18

Kolego, masz fajny bębenek.

#34 radeg

radeg
  • 470 postów
  • SkądFG/ZS

Napisano 02 września 2008 - 10:08

moocker dosłownie pogratuluję Ci pomysłu pochowania kabli i wręcz idealnego porządku na [i pod] biurkiem.

#35 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 września 2008 - 17:05

Miejsce gdzie spędzam większość czasu ...
Dołączona grafika

#36 Doc

Doc
  • 308 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 września 2008 - 17:47

ten stosik cd ciekwy...

#37 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 03 września 2008 - 09:13

no nooooooo

To jeszcze ja swoim się pochwalę, właśnie kilka dni temu skończyłem składać



Kurcze musze przyznac widać kawal dobrej roboty zrobiłeś. To tak technicznie pozwolę sobie zapytać - miałeś to wszystko wcześniej rozprojektowane na kartkach co do milimetra czy po prostu wziąłeś piłę i spontanicznie jakoś tak wyszło ????
(pytam, bo zwłaszcza ten skos po prawej pod rękę z myszką i znajdująca się pod spodem półka na CD/DVD wydają się być dobrym pomysłem)

pozdr.
Grzesiek

#38 moocker

moocker
  • 21 postów
  • SkądKobyłka / Polska

Napisano 03 września 2008 - 13:29

Kurcze musze przyznac widać kawal dobrej roboty zrobiłeś. To tak technicznie pozwolę sobie zapytać - miałeś to wszystko wcześniej rozprojektowane na kartkach co do milimetra czy po prostu wziąłeś piłę i spontanicznie jakoś tak wyszło ????
(pytam, bo zwłaszcza ten skos po prawej pod rękę z myszką i znajdująca się pod spodem półka na CD/DVD wydają się być dobrym pomysłem)

Trochę jednego, trochę drugiego.
Ogólny kształt biurka (czyli ten blat+skos) był rozrysowany na papierze - miałem już płytę na blat i trzeba było się zmieścić w jej wymiarach, a do tego sam pokój jest trochę pokrzywiony - musiałem wszystko dokładnie wymierzyć. (w całym pomieszczeniu nie ma ani jednego kąta prostego, każdy tak koło 85 lub 95 stopni, a dodatkowo kształt pomieszczenia jest dziwny, możliwe wymiary blatu były dość mocno ograniczone)
Później spontanicznie dokładałem dodatki typu półka, miejsce na drukarkę (zostało materiału, to można było wykorzystać), druga noga (wg pierwotnych planów noga była tylko na łączeniu blatu ze skosem, ale blat okazał się mniej sztywny, niż początkowo mi się wydawało i po postawieniu iMaca trochę się ugiął, wolałem nie ryzykować zawalenia w przyszłości), podwieszenia na kable itd ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych